Boş gebelik mi dış gebelik mi hekimler anlamıyor :(

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki.. Defalarca kimyasal gebelik yaşamış biri olarak…

Teselli eder mi bilmem ama kimyasal gebeliğin peşinden genelde sağlıklı gebelik geliyor. En azından aklınızda benim gibi “doğurganlığımda bir problem mi var acaba” düşüncesi de var ise, tutunacak bir umut oluyor bu bilgi.
-Kimyasal gebelik yaşıyor olmak bile tüplerden en az birinin açık olduğunu ve yumurtanın döllenme yeteneğinin olduğunu gösterirmiş. Dr. bana böyle demişti. Sizin de bebeğiniz yakında sizinle olur diye umut ediyorum. 🙏🏻

Yeni yıl size şans getirsin, daha fazla yorulmadan güzel haberler alacağınız bir sene olsun. Kendinizi yıpratmayın lütfen, yıpratmayın ki bebeğinize kavuştuğunuzda yeterli enerjiye sahip olabilesiniz.
Çok geçmiş olsun.🙏🏻
Bende kimyasaldan sonra hamile kalmıştım çok güzel yazmışsınız

Sizin tekrar bebeğiniz oldu mu? Böyle şeyleri duymak moral verici oluyor
Merhaba canım seninle aynı şeyleri yaşıyorum şuan ben adetime 9 gün kala 41 değeriyle öğrendim. 2 gün sonra tekrar verdim 45 4 gün sonra 57 değerini gördüm. Doktorum sağlıksız gebelik gibi görünüyor ama düşüşte yok dedi 4 gün sonra gel tekrar bakalım dedi ve bugün sabah yine kan verdim bekliyorum. Çevremdeki arkadaşlarımın da betası yerinde saymış ama şuan 3 aylık hamile umarım hakkımızda hayırlısı olur senin de değerlerin son zamanlarda güzel artmış sanki canım son durumun nedir umarım bebeğin seninledir 🙏

Ben baya bekledim fakat istenildiği gibi artmadı
Sağlıksız gebelik olduğu için artık mecburen kürtaj olacağım. Dış gebelik mi vajinada mı ona bile emin olamadılar kürtaj sonrası değere bakacaklar
İnşallah sağlıklı ilerler senin canım 🙏🏻

Sağlıksız gebelik olduğu için artık mecburen kürtaj olacağım. Dış gebelik mi vajinada mı ona bile emin olamadılar kürtaj sonrası değere bakacaklar
Hımm anladım canım aslında belli değil dış gebelik mi boş mu inan arkadaşım şuan 3 aylık değerli hep benim gibi yerinde saymış doktor demiş artık alalım sağlıksız iğne yapalım düşürelim diyor . Arkadaşımda kendi düşer allah’tan gelir diyip çıkıyor ve şuan 3 aylık rabbim hayırlı kapılar açsın bize 🙏

Bu durumda beklemek çok tehlikeli oluyormuş. Eğer dış gebelik ise doktorlar tüpünü patlatır belki tüpünü almamız gerekir dedi. Eğer bebek küçükken müdahale edilirse dış gebelikte iğne öneriyorlarmış ama 6 ay korunmak lazımmış. Ve dış gebeliğin tekrar etme oranı diğer insanlara göre %10 daha fazlaymış.
Benim dış gebelik olmadığını düşündüler ama emin olamadılar. Kürtaj sonrasına bakacaklar beta düşüyor mu düşmezse iğne dediler…beta 800lerde olduğu için (ilk regl tarihime göre 6 haftalık) Bugün kürtaj oldum… üç ay da ikinci kürtajım :KK43: ama ne gelirse Allahtan diyorum. Sağlıkla versin yeter ki

Bu durumda beklemek çok tehlikeli oluyormuş. Eğer dış gebelik ise doktorlar tüpünü patlatır belki tüpünü almamız gerekir dedi. Eğer bebek küçükken müdahale edilirse dış gebelikte iğne öneriyorlarmış ama 6 ay korunmak lazımmış. Ve dış gebeliğin tekrar etme oranı diğer insanlara göre %10 daha fazlaymış.
Benim dış gebelik olmadığını düşündüler ama emin olamadılar. Kürtaj sonrasına bakacaklar beta düşüyor mu düşmezse iğne dediler…beta 800lerde olduğu için (ilk regl tarihime göre 6 haftalık) Bugün kürtaj oldum… üç ay da ikinci kürtajım :KK43: ama ne gelirse Allahtan diyorum. Sağlıkla versin yeter ki
Öyle tabiki dediğin gibi rabbim sağlıklı ömürler versin canım burdaki insanların çare arayanların kalbi öyle temiz ki rabbim kalbininizin güzelliğiyle yollarınızı açsın 🙏❤️

Dün kürtaj olduktan sonra bugun beta hcg 200 e düşmüş. Bir günde 600 düşüş 🙏🏻 çok şükür dış gebelik değilmiş. Bebek gelişmemiş maalesef :KK43:

Merhaba canım seninle aynı şeyleri yaşıyorum şuan ben adetime 9 gün kala 41 değeriyle öğrendim. 2 gün sonra tekrar verdim 45 4 gün sonra 57 değerini gördüm. Doktorum sağlıksız gebelik gibi görünüyor ama düşüşte yok dedi 4 gün sonra gel tekrar bakalım dedi ve bugün sabah yine kan verdim bekliyorum. Çevremdeki arkadaşlarımın da betası yerinde saymış ama şuan 3 aylık hamile umarım hakkımızda hayırlısı olur senin de değerlerin son zamanlarda güzel artmış sanki canım son durumun nedir umarım bebeğin seninledir 🙏
Yerinde saymasına rağmen hamile yani bebeğin kalp atışı da var kendi de öylemi?

Dün kürtaj olduktan sonra bugun beta hcg 200 e düşmüş. Bir günde 600 düşüş 🙏🏻 çok şükür dış gebelik değilmiş. Bebek gelişmemiş maalesef :KK43:
Çok geçmiş olsun Allah'tan en hayırlısını isteyin bir kapı kapanır bir kapı açılır 🤗 Allah en hayırlı zamanda evlat haberi ile sevindirsin sizi ve isteyen tüm aileleri

Umarım mesajı görürsünüz. Hemen hemen benzeri bir durumu yaşadım. Tam 9 hafta boyunca bulunduğum şehirde ki tüm doktorları gezdik . Hepsi birşey dedi uzatmayayim. En son gittiğimiz doktor kızım sen kafayı mı yedin al sana kalp atışı dedi ve dinletti.... Şuan da bebeğim 25 aylık . Rabbim herseyin hayırlısını versin

Benim 7.haftaya girmişti ve kese bile görünmüyordu :KK43: doktorlar dış gebelik olma ihtimali çok yüksek dedikleri için risk alamadık. Önce kürtaj deneyelim dediler kan değerim düşmezse dış gebeliktir deriz dediler… kürtaj oldum. Sizin 7. Haftada kese görünüyor muydu? Kese ve kalp atışı kaçıncı hafta oldu? Beta değerlerinizin artışı yüzde kaçtı? 🙏🏻

Merhaba kızlar 6 gün kendim gebelik testi yaptım ve pozitif olunca ertesi gün doktora gittim doktorum ulturasondan baktı ve bişey gözükmedi hemen kan testi istedi yaptırdım ve sonuç 2040 çıktı alttan muayene etti ve keseyi gördük 4 gün sonra tekrar muayeneye gittim ve bu sefer normal ultrason dan baktığında keseyi gördü ve 4 milim daha kesinin büyüdüğü söyledi ama düşük tehlikem var kesenin altında kanama varmış ve hala devam ediyor dış gebelik olma ihtimalim varmıdır doktor birşey demedi ama kasıklarımda ağrı oluyor devamlı be daha önce bir kez ölü doğum ve bir kez düşük yaptım o yüzden çok korkuyorum başına böyle bir durum gelen var mı

Kese göründüğünde rahimde, dıs gebelik ihtimaliniz olmaz çünkü bebek rahimdedir tüpte değildir… kanama olması bildiğim kadarıyla düşük ihtimalini başlatıyor fakat bu süreçte eğer imkanınız varsa dinlenin uzanın. Sağlıklı beslenin ve olumlu düşünün. Bir sürü kişinin yorumunu gördüm betası doğru artmayan kese geç görülen kese görülüp bebek geç görünen… en güzeli beklemeniz ve gelişimini takip etmeniz. Düşerse zaten allahtandır elden bir şey gelmez. Ama en önemlisi moralinizi yüksek tutun 🙏🏻 kötü şeyler düşünmeyin. Siz kaç haftalık hamilesiniz?

Kese göründüğünde rahimde, dıs gebelik ihtimaliniz olmaz çünkü bebek rahimdedir tüpte değildir… kanama olması bildiğim kadarıyla düşük ihtimalini başlatıyor fakat bu süreçte eğer imkanınız varsa dinlenin uzanın. Sağlıklı beslenin ve olumlu düşünün. Bir sürü kişinin yorumunu gördüm betası doğru artmayan kese geç görülen kese görülüp bebek geç görünen… en güzeli beklemeniz ve gelişimini takip etmeniz. Düşerse zaten allahtandır elden bir şey gelmez. Ama en önemlisi moralinizi yüksek tutun 🙏🏻 kötü şeyler düşünmeyin. Siz kaç haftalık hamilesiniz?

Daha çok küçük. 5.haftada kesenin görünmesi zor olabiliyor geç döllenme olabiliyor… 7-8 haftadan sonra daha net olacaktır her şey, güzel haberlerinizi bekliyorum…okuyan insanlarada moral olacaktır

X