boş gebelik

sonsuz2020

Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2020
609
644
35
Merhaba arkadaşlar. ben 5 haftalık hamılegımde doktora gıttım ve kese görüldü.içinde nokta kadarda bebek görüldü. dedi.7. hafta da tekar cagırdı ve kese boş dedi. kalp atısı duymam lazım ama duyamadık dedi. 4 sonra gene gel eğer bebegi görmezsem hamıleliği sonlandırıcaz dedi. nette okudugum araştırdıgım kadarıyla hemen karar vermeyin yazıyor beklenmelı denılmekte. bana yardımcı olacak bırı var mı????

Merhaba arkadaşlar. ben 5 haftalık hamılegımde doktora gıttım ve kese görüldü.içinde nokta kadarda bebek görüldü. dedi.7. hafta da tekar cagırdı ve kese boş dedi. kalp atısı duymam lazım ama duyamadık dedi. 4 sonra gene gel eğer bebegi görmezsem hamıleliği sonlandırıcaz dedi. nette okudugum araştırdıgım kadarıyla hemen karar vermeyin yazıyor beklenmelı denılmekte. bana yardımcı olacak bırı var mı????
HCG önemli cnm bnmde 2. Gebelikte yolk saç varfi bebek olusmamisti HCG düzenli artmadı sonrada kanama başladı

hcg 1 kere yapıldı. 1 haziran da 1429 cıktı 4gün sonra doktora gıttık.5. hafta bebeği nokta olarak gördüğünü söyledi. ve suanda boş kese dedi. biz 10 gün önceki nokta nerde peki gelişmemişse dedik yok dedi. kafamız karıştı. bazı yerlerde 9.haftaya kadar beklenmeli diye okudum kafam karıştı :KK43:

Beta hcg artışına hiç bakıldı mı düzenli artış varsa beklemekte fayda var. Benim kesemde büyüdü ama yolk sacı bile görünmedi sonra vajinaya gördük 6 haftadaydı tam gününü hatırlamıyorum yanıltmak istemem ama karından bir hafta sonra görmüştük döllenme zamanına göre de değişir görünmesi

Beta hcg artışına hiç bakıldı mı düzenli artış varsa beklemekte fayda var. Benim kesemde büyüdü ama yolk sacı bile görünmedi sonra vajinaya gördük 6 haftadaydı tam gününü hatırlamıyorum yanıltmak istemem ama karından bir hafta sonra görmüştük döllenme zamanına göre de değişir görünmesi
hayır bakılmadı artışa.sadece beni düşündüren 5. hafta gözüken nokta.şuanda gelişmemişse o nakta neden gözükmüyor.eğer cuma günü sabah gözükmezse kürtaj ile sonuçlanıcaktır dedi.bizde cuma günü farklı bir doktora gıtmeyi düşünüyoruz belkı bır kaç günde gözükür diye. :KK43:

hayır bakılmadı artışa.sadece beni düşündüren 5. hafta gözüken nokta.şuanda gelişmemişse o nakta neden gözükmüyor.eğer cuma günü sabah gözükmezse kürtaj ile sonuçlanıcaktır dedi.bizde cuma günü farklı bir doktora gıtmeyi düşünüyoruz belkı bır kaç günde gözükür diye. :KK43:
Açıkcası her doktora da güven olmuyor bazısı çat diye ağzına geleni söylüyor imkanınız varsa başka bir doktora da görünün

Aynen birde o dk. Kürtaj parasını bile konuştuk
.2 dk içinde her ihtimal söylendi. O yüzen başka doktor sonra gene başka doktor kismetse

Cuma günü şayet varsa, inşallah gözükür bebeginiz. Benim anlamadigim eğer kese zaten boşsa vücut onu atmaz mıymış, kürtaj şart mıymış? Bence doktorunuzla bu konuyu da konusun. Éger öyle bir şart yoksa 9. Haftaya kadar da beklenebilir gibi.

Cuma günü şayet varsa, inşallah gözükür bebeginiz. Benim anlamadigim eğer kese zaten boşsa vücut onu atmaz mıymış, kürtaj şart mıymış? Bence doktorunuzla bu konuyu da konusun. Éger öyle bir şart yoksa 9. Haftaya kadar da beklenebilir gibi.
walla biz pazatesi doktordaydık.dediği şu cumartesiye kadar bekleyemezsin,sabah bakarız var yok,yoksa hemen alırız. yoksa senin için ağrılı bir süreç olur bu kanaman olucaktır dedi. suan persembe agrı kanama yok.bizde de bir umut belkı bir kaç gün sonra bebek görünür belki büyür diye 9. haftaya kadar açıkçası beklemek istiyorum. :KK43::KK43::KK43: 2 tane daha hastaneye gideceğiz. 5'şer gün arayla öyle bir plan yaptık.

walla biz pazatesi doktordaydık.dediği şu cumartesiye kadar bekleyemezsin,sabah bakarız var yok,yoksa hemen alırız. yoksa senin için ağrılı bir süreç olur bu kanaman olucaktır dedi. suan persembe agrı kanama yok.bizde de bir umut belkı bir kaç gün sonra bebek görünür belki büyür diye 9. haftaya kadar açıkçası beklemek istiyorum. :KK43::KK43::KK43: 2 tane daha hastaneye gideceğiz. 5'şer gün arayla öyle bir plan yaptık.
merhaba mesaj atmışsınız ama geri dönüş için mesaj almayı kapatmışsınız. Ben sonra 3 doktora gittim. Boş gebelik değil dediler. Şu an 28 haftalık hamileyim

merhaba mesaj atmışsınız ama geri dönüş için mesaj almayı kapatmışsınız. Ben sonra 3 doktora gittim. Boş gebelik değil dediler. Şu an 28 haftalık hamileyim
Merhaba tesekkur ederım geri dönüş için.sizin için hayırlısı olsun msjı okuyunca cok mutlu oldum.peki size kese boş ,kese büyümüş falan mı denildi.

Aynen birde o dk. Kürtaj parasını bile konuştuk
.2 dk içinde her ihtimal söylendi. O yüzen başka doktor sonra gene başka doktor kismetse
inşallah bebek sağlıklı ve duruyordur. Bir doktor bana hamileliğimin 6. haftasında kistim olduğunu ve bunun bir tarafının kötü huylu olduğunu acil ameliyat olup tedaviye başlamamı ve gebeliği sonlandırmamız gerektiğini söyledi. ameliyat ücretini bile söyledi. Başka dr gittik evet büyüyen bir kist var ama bu bebeği besleyen kist dedi. bebek plesantası oluşana kadar bu kistten besleniyor dedi. En kötü ihtimali düşünürsek büyme hızla devam ederse 20. haftada bebeğe zarar vermeden alınabiliyor benim şahsi görüşüm kaybolacak dedi. 17. haftaya geldiğimizde kist kayboldu. hamileliğin ilk başlarında bir 2. hatta 3. doktora danışmak gerekiyor

Okudukça insanın doktorlara olan inancı zayıflıyor ne kadar endişe verici.

Merhabalar, ben de buradan okuyup çoğu konu hakkında bilgi edindiğim için tecrübelerimi yazmak istedim. Ben ilk bebeği öğrendiğimde doktor 5.5 haftalık dedi. Ultrason da minnacık gözüküyordu, haftaya gel kalp atışlarını dinleyelim dedi. Haftaya gittiğimiz de kese de bebekte çok az büyümüştü ama kalp atışlarını duyamadı. Geç döllenme de olabilir dedi ki haklıydı benim adetim prolaktin yüksekliği nedeni ile düzensizdi. Haftaya bir daha gel ama kalp atışını kesin duymamız lazım dedi. İki hafta yaklaşık 6+4 olmuştu. Tekrar gittiğimizde çok heyecanlıydık. Çünkü kimseye de haber verememiştik kalp atışını duyalım da öyle haber veririz diye. Fakat maalesef gittiğimizde kese baya büyümüştü ama o önceden minnacık da olsa gözüken oluşum artık yoktu. Gitmeden önceki gün de çok az bir iki damla kan gelmişti. Doktor bir de alttan bakalım dedi ama maalesef bebek var ama hiç gelişmemiş hatta henüz bir bebek bile olmadığı için yapısı da bozulmaya başlamış. Kesenin etrafı kanlanmış maalesef tereddüte yer yok kürtaj olman lazım dedi. Normalde o güne kadar çok küçük olması nedeni ile duygusal olarak bağlandığımı hissetmediğim bebeğe aslında bağlandığımı hissettim. Aşırı derece üzüldüm ve ağladım. Tabii ki biz de hemen başka doktor araştırdık ve gittik. Bilinen bir doktordu ve o da kontrol etti ve maalesef sonuç aynıydı. O da yapı bozulmuş hatta yapışmış o yüzden gözükmüyor dedi.Ben de beklesem mi dedim ama özellikle son gittiğim doktor bu konuda beni rahatlattı. Sağlıksız gebelik olurdu, siz üzülüyorsunuz ama bu haftalarda böyle bir şeyin olması inanın önemli, biz sizin adınıza seviniyoruz dedi. Gerçekten biz de öyle olmasına karar verdik çünkü hep dua ederim sağlıklı , sıhhatli olsun da hayırlı zamanda olsun diye. Nitekim bütün korkarak ve üzülerek kürtaj oldum . Biraz sonrası sancılı geçti ama içim de nedense bir rahatlama oldu. Tertemiz bir sayfa açmak gibi. Bazen çok üzülüyoruz , neden böyle oldu diye sorguluyoruz ama herşeyde var bir hayır . Allah isteyen herkese sağlıklı, sıhhatli bebekler doğurmayı nasip etsin. Hem bizler hem onlar için sağlık çok çok önemli. Baya uzun yazdım kusura bakmayın ama umarım faydalı olmuştur .

X