boşa giden yıllarım, evlilik ve gelecek hakkında

o iş pek öyle olmuyor
özellikle Kayseri - Konya gibi tutucu kentlerde eğitime çok önem veren muhfzakar aileler olabilior
benim zibilyon tane türbanlı, ehl-i tarikat kuzenim ve tanıdığım gitti yurtdışında okudu/çalıştı bazıları hala orada (buna ABD de dahil) anneleri de zaman zaman yanlarına gitti. ama mesela çeyizinde iğne oyalı kapı havlusu da eksik değildir.

muhafazakar cenah sandığınız kadar tek tip değil.
her muhafazakar aile 14 yaşında başlıkla ya da şeyhine filan vermiyor kızını.

kendi şehrimde istediğim gibi çıkabiliyorum ama burda tanıdık kimse/arkadaş kimseler yok. arkadaşlarım genelde İstanbul Ankara İzmir de. bazen çağırıyorlar ama gidemem çünkü ailem katiyen izin vermez çünkü arkadaşlarımın hepsi erkek. e haliyle ailem sorsa ve öğrense aklından binbir türlü şey geçirecek üstüne dayak bile yerim. kimlerin evinde kalacaksın diye.

fake mi bu konu?? dalga mı geçiyorsunuz ya siz? 28 yaşında dayak yeme korkusu nedir? he bi de endüstri tasarımı okuyup işsiz kalmak he

fake mi bu konu?? dalga mı geçiyorsunuz ya siz? 28 yaşında dayak yeme korkusu nedir? he bi de endüstri tasarımı okuyup işsiz kalmak he
ülkede 4 milyon işsiz var. Endüstri tasarımı okuyan işsiz kalamaz mı? Kpss birincisi bile atanamamışken, buna neden güldünüz?

ülkede 4 milyon işsiz var. Endüstri tasarımı okuyan işsiz kalamaz mı? Kpss birincisi bile atanamamışken, buna neden güldünüz?
he yani ilgili kişinin yazısındaki anormalliklere takılmadınız da buna mı takıldınız?? endüstri tasarımı çok iyi ve imkanları olan bir alan. freelance şekilde bile çalışabilir. kendini acındırmaktan başka bişi yapmamış yazan kisi, zaten muhtemelen konu fake

benim de tanıdığım aynı bölümden iş bulamadı 2.üniyi okudu. İşsizliği kimse sevmez. Umarım başınıza gelir.

28 yaşında iseniz öncelikle maddi bağımsızlığı elinize almanız gerekiyor.

Öncelikle bir meslek edinin mesleğinizle ilgili de kendinizi geliştirin.

Yurtdışına bir kez çıkmışsınız yeniden yapabilirsiniz.

İş bulursanız sonra da gider yurtdışında bol bol gezersiniz.

Kendi adıma çelişki aramamın sebebi “yurt dışına gönderdilerse haydi haydi başka şehirde yaşamasına izin verirler” diye düşünmemdi. Mantıken böyle çünkü. Yurtdışına bir şekilde ikna oldularsa buna da ikna olurlar diye düşündüm. Aynı şehirde ev açmama benimkiler de onay vermez ve kırılır. Boşa masraf der ama başka şehir olursa elleri kolları bağlı olur. Eğitimi, mesleki gelişimi için yurtdışına bile gönderdikleri kızlarının mesleğini yapmadan evde oturmasını baskıcı aileler bile istemez diye düşünüyorum çünkü onlar baştan kızlarını meslek sahibi yapmaz .

Konu sahibinin yapması gereken yaşamak istediği tarzdaki şehirlerde bulunan şirketlere başvurularda bulunmak. Hatta bir adım olarak bu şirketlerin şu an bulunduğu ilde şubeleri varsa oralara da başvurabilir. Zamanla şirket içinde sevilirse başka bölgelere görevlendirilmek isteme şansı olabilir. Başka ilde kabul edildiği anda da ailesine “ben bunca yılı bu küçük yerde evde kös kös oturmak için okumadım, burada mesleğimi yapamıyorum, o yüzden x şehirde iş buldum, oraya gidiyorum” demek. 30’a merdiven dayamış insan “izin alamıyorum” dediğinde doğal olarak herkes yadırgar. O yaşta izin almaması, ağırlığını koyması, aklındakileri yapıp “haberiniz olsun” tavrında davranması lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…