Bosancam senden ama 4-5 sene sonra

hadibeyaaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2016
4.399
12.063
Senden bosanicam, ama bir 4-5 sene sonra.
Öyle mi, niye simdi degil.
Yok simdi olmaz, simdi cocuklar cok kücük, sende daha hala hastasin. Vicdanim el vermez seni bu durumda birakmaya.

Konusma bu sekilde basladi, öncesinden gelen bi kavga tartisma yok.
Baska birisi olamaz (su an icin en azindan) 100% eminim.

Tamam dedim, hatta simdiden bosanalim bence o kadar beklemeye gerek yok, sende bende kendimize gencken yol cizeriz. Cocuklarda su durumda sende kalsin. Ben hastayim bugün iyiyim yarin kötü halim belli olmuyor. Evde sende kalsin, ben tek oda bi yere giderim hem yakin olurum, hemde cocuklarin düzeni degismez dedim (cocuklarimi vermem söz konusu degil, tepkilerini ölcmek istedim)

Yok olmaz, simdi bosanmam, cocuklarida almam, ben kendi hayatimi istiyorum cocuklar olursa nasil olacak dedi.
Ben bakamam, biliyorsun dedim.
Zaten sen bu cocuklari iyi beslemiyosun (tatliyi asla vermemi istemiyor, ama kendisi yiyor), dedim iste tamam kalsinlar sende. Sen cok iyi bak, bende zaten anne olarak iyi bakilmalarini istiyorum ondan sende kalsinlar diye israr ediyorum dedim.

Hep sakince konustum. Kendi arada biraz sesini yükselti.

Bana gelince, hastayim, su an cok akut bir dönemdeyim, cok agir ilaclar kullaniyorum. Bazen yerimden kalkamiyorum bakima muhtac kaliyorum bazende hic birseyim yokmus gibi iyi oluyorum. Nadir bi hastalik, ismini yazmak istemiyorum ifsa olmamak adina.
Bu durum hemen hemen 8 aydir böyle.
Cok yoruldu biliyorum, cok kötü oldugum günlerde hem ise gidip geldi, hem evle hem cocuklarla hemde benimle o ilgilendi.

Eger bunu gercekden istiyorsa, yani bosanmayi ben ilk firsatta ayrilirim. Hic beklemem. Ama su an cözemiyorum, bunaldi da mi böyle, yoksa gercekden mi bosanmak istiyor. Bu yüzden nasil davranim cözemiyorum su an.

Hiç kimseden %100 emin olmayın. Babanızdan bile.
Yok olmaz, simdi bosanmam, cocuklarida almam, ben kendi hayatimi istiyorum cocuklar olursa nasil olacak dedi.
Olduu paşam.
Çocukları tek başıma mı yaptım?
Senin hayatın var da benimki yok mu?
Deseydiniz.
Sanki çocukları ağaç kovuğundan çıkardığınız, mantıksızın dediğine bak.

Aptal midir nedir? Randevu veriyor bir de. Siz iyilesin, cocuklar biraz daha buyusun tam uzerinden yuk atabilecek ortam olusunca mi ayrilacakmis iyi niyetini sevdigim? Valla kendinizi toplayin gerekli gucu buldugunuzda siz cart diye acin bosanma davasini da gorsun. Hayat yormus olabilir ayrilmak istiyor olabilir anlarim da bu boyle zor aninizda boyle mi soylenir?

yavaştan kenara para atmaya başlasan iyi olur. herhangi bir sahnesinde silah görülen dizinin bir yerinde o silahın illa ki patlaması gibi, ağza boşanma-ayrılık vb. lafı alındığında bu gerçekleşiyor.
ayrıca başkasının olmadığına %100 eminim diyerek saçmalama istersen, 7/24 adamın yanında değilsin.

Senden bosanicam, ama bir 4-5 sene sonra.
Öyle mi, niye simdi degil.
Yok simdi olmaz, simdi cocuklar cok kücük, sende daha hala hastasin. Vicdanim el vermez seni bu durumda birakmaya.

Konusma bu sekilde basladi, öncesinden gelen bi kavga tartisma yok.

Tamam dedim, hatta simdiden bosanalim bence o kadar beklemeye gerek yok, sende bende kendimize gencken yol cizeriz. Cocuklarda su durumda sende kalsin. Ben hastayim bugün iyiyim yarin kötü halim belli olmuyor. Evde sende kalsin, ben tek oda bi yere giderim hem yakin olurum, hemde cocuklarin düzeni degismez dedim (cocuklarimi vermem söz konusu degil, tepkilerini ölcmek istedim)

Ben bakamam, biliyorsun dedim.
Zaten sen bu cocuklari iyi beslemiyosun (tatliyi asla vermemi istemiyor, ama kendisi yiyor), dedim iste tamam kalsinlar sende. Sen cok iyi bak, bende zaten anne olarak iyi bakilmalarini istiyorum ondan sende kalsinlar diye israr ediyorum dedim.

Hep sakince konustum. Kendi arada biraz sesini yükselti.

Bana gelince, hastayim, su an cok akut bir dönemdeyim, cok agir ilaclar kullaniyorum. Bazen yerimden kalkamiyorum bakima muhtac kaliyorum bazende hic birseyim yokmus gibi iyi oluyorum. Nadir bi hastalik, ismini yazmak istemiyorum ifsa olmamak adina.
Bu durum hemen hemen 8 aydir böyle.
Cok yoruldu biliyorum, cok kötü oldugum günlerde hem ise gidip geldi, hem evle hem cocuklarla hemde benimle o ilgilendi.

Eger bunu gercekden istiyorsa, yani bosanmayi ben ilk firsatta ayrilirim. Hic beklemem. Ama su an cözemiyorum, bunaldi da mi böyle, yoksa gercekden mi bosanmak istiyor. Bu yüzden nasil davranim cözemiyorum su an.
Sanırım yeni doğum yaptınız .Ayrıca kronik bir hastalık sahibisiniz .Eşiniz size dürüst davranmış ,evlilik akdi yapılırken iyi günde kötü günde hastalıkta ve sağlıkta sözlerini vererek yuva kurarız .Maalesef özde gerçek hayatta ,bir hastalık karşısında çoğu insan bu yükü taşıyamaz .Gerçekten boşanmayı istemese ,bunu size bu kadar detaylara inerek konuşmazdı .Sizinle ,çocuklarla ilgilenmek çalışmak eşinize ağır gelmiş olmalıki boşanmayı düşünüyor .Sizede bunu açık açık söylemiş .Gerçekten zor bir durum ,çocuklar küçük ,hastalığınız ağır seyrediyor .Bakıma muhtaçsınız,ya eşinizle boşanacağınızı bile bile bir kaç yıl çocukların büyümesinide bekleyip ayrılacaksınız.Yada gurur yapıp ailenizin yanına gideceksiniz .Onlarda evlatlarını böyle bir durumda kabul etmeyecek değillerdir .Kendimi sizin yerinize koyarak düşünüyor olsam .Beni kendine yük olarak gören sadece acıdığı için boşanmak için gün sayan biriyle aynı çatının altında yaşamazdım.Çocuklara bir erkeğin bakacak kimse olmadan çalışıp bakması oldukça zor .Ayrıca böyle bir adam boşandıktan kısa sürede kendine birini pek tabi bulacaktır .Evlatlarınızı bu durumda eşinize bırakmanız çocuklarınız açısından kötü olacak .Ayrıca çocukların yanı annelerin yanıdır .Hiç bir baba anne kadar öz veriyle büyütemez çocuklarını .Çocuklar için nafaka alıp ailenizin yanına gitmeniz ,boşanmamız en doğrusu geliyor .Çünkü bu adam çok yakında aldatmayada başlar sizi bu gidişle .Kendinizin bu hastalık ve tedavi sürecinde daha duygusal anlamda da daha fazla yıpranmamanız adına en kısa sürede boşanın derim .Allah acil şifalar versin.

Bana sinirle söylemiş gibi geldi. Ara ara sesi yükseliyordu demissiniz. Bosanacak insan tarih vermez, gider acar davayı.
Size de çok geçmiş olsun.

Iste bana da sinirden bunalmis olmakdan demis gibi geldi. Cok aktif bir insan kendisi spor yapar ise gider sosyaldir. Malum durumdan bir is bir ev var su an. Ben zaten hastayim cikip dolasalim dese, yolda birden fenalasabiliyorum. Cok bunalmis olabilecegini hatta depresyon baslangici olabilecegini düsündüm ama iste....

Psikolojik bir hastalık sanırım. Sizin için çok zor ama onun için de çok zor desem bilemedim

Yok bedensel bir hastalik. Ama tabi birilerine muhtac kalmak, kendi isini bile halledememek bir süre sonra bende piskolojik etki etmeyede basladi. Ay sonunda doktor randevum var bununla ilgili.

Sizin %100 emin oldugunuz duruma sasirdim. Ben de %95 hayatinda biri var bu adamin diyebilirim rahat rahat. Hayat kuracak insan cocuklari istemez evet,hem de o hayati baska bir kadinla kurmak istiyorsa. Nasil bu kadar saf olabiliyorsunuz anlayamadim gercekten. Su adam %100 emin olunacak adam degil,hos ben mezardan babam cikip gelse ona da %100 inanamam. O da ayri mesele

yavaştan kenara para atmaya başlasan iyi olur. herhangi bir sahnesinde silah görülen dizinin bir yerinde o silahın illa ki patlaması gibi, ağza boşanma-ayrılık vb. lafı alındığında bu gerçekleşiyor.
ayrıca başkasının olmadığına %100 eminim diyerek saçmalama istersen, 7/24 adamın yanında değilsin.

Gercekden 7/24 yaninda sayilirim. Pandemiden dolayi evden calisitigi cook oluyor. Ise gittiginde devamli arar görüntülü ben beni hem cocuklari görmeye. Disari cikacaksa mutlaka cocuklarin en azindan birini yaninda alir bana hafiflik olsun diye. Telefon hep ortadadir, is telefonu dahil. Hesap ortak. Mail adreslerinin hepsi aciktir, sifrelerini bilirim, sosyal medyasi var ama kullanmaz neredeyse onlarda bana acik.
Paraya gelicek olursak, birikimler benim adima.

Iste bana da sinirden bunalmis olmakdan demis gibi geldi. Cok aktif bir insan kendisi spor yapar ise gider sosyaldir. Malum durumdan bir is bir ev var su an. Ben zaten hastayim cikip dolasalim dese, yolda birden fenalasabiliyorum. Cok bunalmis olabilecegini hatta depresyon baslangici olabilecegini düsündüm ama iste....

Bakın hastalık süreçleri zordur. Böyle zor süreçlerde karar verilmez..iki taraf için de zorlu süreçlerdir. Öncesinde başka bir sorununuz varsa bilemem ama anı patlamaları buyutmeyin derim.

Katibin Ruhu Katibin Ruhu sızı kamçılamak için yapmış demiş kesinlikle çok yerinde bir tespit olmuş.

X