Boşanınca çocuklarına bulabilecek miyim

Yeniden evlenme fikri olan bir eş itirafina da ilk kez rastlıyorum, böylelerini Allah bildiği gibi yapsın.Bu arada çocuk bakıcılığı da yapabilirsiniz yaşlı bakımından daha rahat olur bence

Nafaka hemen de bağlanabiliyor canım benimki öyle oldu,en geç ilk duruşmada bağlanıyor,bir de çocuk başı 200 değil aslında hakime bağlı bu

Nasıl yani çalışan anne kendine mi cocuga mi nafaka alamayacakmis
Min rakam 200 TL maasi yüksek gormezse direk 200 bağlıyor hakim.
Calisan anne kemdine nafaka alamiyor

Yeniden evlenme fikri olan bir eş itirafina da ilk kez rastlıyorum, böylelerini Allah bildiği gibi yapsın.Bu arada çocuk bakıcılığı da yapabilirsiniz yaşlı bakımından daha rahat olur bence
Daha önce çocuk bakıcılığı için başvuru yaptım bi kaç yere ama çocuklarım olduğu için kabul etmediler "kndi çocuklarına bakmaktan bizimkine zaman ayiramazsin"dediler ailesi şimdilik haleti o gidecek evden başka şehirde çalışacak bi sene falan küçük çocuğum ozamana kadar kreş yaşına gelir ikisini krese verip calisicam nafaka parası da istiyecem iyi kötü gcimi mi sağlarım huzur olsun yeter bana ilginiz için teşekkür ederim

Ama şöyle dusunun ne kira parası yok şu parası yok doğalgaz parası yok bi elektrik para veriyor o kadar 6 bin TL çok bi para evin doğru düzgün ihtiyaçlarını karsilamiyor yağ bitiyor bir hafta bazen 10 gün sonra anca getiriyor çocuk bezlerini bile ona birakmiyorum laf ediyor niye çabuk bitti açık bırak bağlama bebeğin altını iki ayda bir çocuk maaşı çıkıyor o parayla alıyorum
Çocuk maaşı mı? O nereden çıkıyor bacım? Bizim çocuk almıyor daha

mrb arkadaşlar kafam çok karışık son çare buraya yazmak istedim belki bi çözüm bulabilirim diye boşanmak istiyorum ama iki çocuğum var biri 3 yaşında diğeri dokuz aylık 6 yıllık evliyim ilk çocuk istiyerek oldu ozaman guzel giden bir evliligimiz vardı sonra maddi sorunlardan dolayı kavga eder olduk maddi durumu gayet iyiydi aylık 6 bin maaşı vardı ama ne doğru düzgün bez alırdı ne de mama çocukla da doğru düzgün ilgilenmezdi bu yüzden evde kavgalar olmaya başladı o zaman gerçek yüzünü gordum ama çocuk olduğu için katlandim kreş yaşına gelince bosanirim diye düşündüm çok büyük kavgalar hakaret dövme v.s olmadığı içinde bi taraftan düzelir diye umdum hep ikinci çocuğu doğum kontrol hapı kullandığım halde oldu tam bebeğim kreş yaşına geldi boşanma arifesinde yeniden hamile oldugumu öğrendim büyük bi şok oldu benim için ailem arkamda değildi ztn klasik doğu aileleri doktora gittim bebeği almak için ama baba rızası olmadan yapamayız dediler özel hastanelerde baya pahalıydı o kadar vercek param yoktu neyse uzatmiyim ikinci çocuğum da oldu onlar büyüyene kadar biraz Altan aldığım sorumsuzlugunu kavga çıkmasın diye ama bu sefer de o durmuyor eskiden soylediklerimi surekli yüzüme vuruyor yok sen bana sunu dedin bunu dedin seni mutlu edemedim falan surekli kavga çıkarıyor surekli bana yengesinin ovuyor yok yengem abime karşı ilgile yok şöyle yok böyle ama abiside bunun gibi değil ki karısı ne isterse aninda getiriyor çocuklarına karşı çok ilgili bir baba hem maddi hem manevi anneden çok çocukları babalarını seviyorlar bebeklerin altlarini değiştirmesinden tut herseylerine yetişen bi baba çok ilgili hem evine hem karısına hem çocuklarına karşı sadece ben değil o da bunu biliyor kendi aileside ama buna rağmen surekli en ufak bi tartismamizda yengesinden bahsediyor yok o abime karşı cok iyi abimi çok seviyor şöyle böyle diye bende dayanamıyorum abin ailesine karşı çok iyi tabiki karısı çok sever hem maddi hem manevi herseyleriyle ilgileniyor sen ise tam tersisin diyorum bu seferde yine başlıyor yok ben seni mutlu edemedim çok sorumsuz biri ama hiç kendinde suç aramıyor hep ben suçluyum herşey doğru düzgün çok iyi bir eş çocuklarına karşı çok ilgili de ben naz yapıyorum ben istemiyorum gibisinden beni suçluyor neyse çok uzattim kusura bakmayın işin kısası boşanmak istiyorum ama destekçi hiç kimsem yok tek başıma cocuklara bakabilir miyim bilmiyorum doğu tarafında yaşadığım için maddi imkansızlıklar dan okuyamadim asgari ucretli bir işe girmek gerekicek özel sektörde kreş saatleriyle iş saati uyar mı 1+1 ev fiyatları var 400 liraya falan var ama çocukları bırakacak kimsem yok ailene bırak demeyin çok denedim ama istemiyorlar arkamda dursalardi ztn ikinci çocuk bile olmazdı çoktan bosanmistim sildim onları konuşuyorum hiçbir şekilde arkamda durmadılar bizim buralarda kız çocuklarına önem vermezler tek dertleri bir an önce evlendirip başından atmaktır o yüzden onlardan hayır yok ama evliligimde yürüyecek gibi değil ne ben ne eşim istemiyoruz ayrı odalarda uyuyoruz bitmiş bi evlilik bana çocuklarını da al baba evine git dedi bosanalim dedi bnde ailem istemiyor benim gidecek bir yerim yok bu evden çıkmam çocuklarım için kalacam sen istemiyorsan gidebilirsin dedim çocukları bana bırak ben bakarım dedi nasıl bakacaksin sen surekli calisiyosun dediğimde anlama kızkardeslerime verecem onlar bakar dedi kv vefat etmiş ben kabul etmedim çocuklarım çok küçük onlarsiz yapamam başkasına emanet edemem dedim sonra çıktım odadan ama daha ne kadar böyle devam edecek bilmiyorum sizce krese verip çalışarak onlara bakabilir miyim yoksa böyle devam mı edeyim onun tek derdi tekrar evlenip hayatını yaşamak biraz çocukları dusun ona göre hareket et diyorum tek söylediği çocuklar benden değerli mi onlar büyüyene kadar gençliğim gider diyor yeniden evlenmek istiyorum diyor bnde söyledim ona bn bu evden cikmiyacam git kendine kimi bulursan bul bu başka bir şehire git orda yasa çocuklar okul yaşına geldi mi bu evden cocuklarima alır giderim çalışıp onlara bakarım dedim ama yine kabul etmedi bu seferde o zamn benim ailem beni suçlar herkes beni kotuler diyor baya uzun oldu kbmayin kafam çok karışık sizce ne yapmam gerekiyor
Cok gec oldu konunu goreli.Normalde yurumeyen hicbi evlilige bisanma demem ama kocan yıldırma politikası uyguluyor seni caydirmsk icin kendini sağlama almadan hicbir sekilde bosanma cunku suan egitimli bir ibsan bile is bulmakta zorlanirken senin icin cok zor en azindan calistigin zaman cocuklarin evde tek basina kenfini idare ettirebilecsk yasta olsunlar cunku 2 cocuga cerecsgin bakivi maasida alacagin maasin yarisi olacak neredeyse.Kira faturalar mutfak cabasi sana bi gelecek sunacaksa he ala obur turlu sen basil cekiyorsa oda ceksjn zamani gelince ayrilir rahat edersin

X