Bosanıyorum.

Tuanasenay

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2023
84
38
29
Hanımlar merhabalar ben eşimle severek evlendim bir yıldır evliyiz nişan sürecimiz çok kötü geçti iki defa nişan attik ailesinin hiçbir şeye yanaşmamasi kınayı kız evinde yapmayı kabul etmemesi vs gibi türlü sebeplerden evlendik eşim daha önce ailesinden hiç ayrılmamış ilk ayda sürekli ailesinin evine gidip gelmesinden ötürü tartışmamız oldu bize vakit ayırmasıni istiyordum ama onun aklı sürekli ailesindeydi her sabah orada kahvaltı yapıyordu ben çalışıyorum diye neyse kavgadan sonra bana şiddet uyguladı evi terketti bi süre sonra aracılar vesilesiyle barıştık ama evliliğimde sürekli kendimi ikinci planda hissettim zaman zaman eşim asla hatasını kabul etmez şiddet uyguladiginda bile ben onu dövmedim kendi kendini dövmüş diyen biri. Ben bu ara tatilde ailemi ziyarete geldim eşim de kendi ailesine gitti benimle gelmedi ailesi çalıştığımız yerde ben ona onları ziyaret et ancak onlarda kalma evleri soğuk hasta olacaksın dediğimde ben annemle babamla aynı odada uyuyacağım dedi ben hoş bulmayinca tartışma çıktı annesi o benim oğlum göğsümde de uyuturum ne diye memlekete gittin sen bana ne yaptın bana ne emeğin geçti anlasamiyorsaniz bosanin gibi laflar etti eşimin yanında eşim beni engelledi beş gündür bosanacagim dedi ne hissedecegimi bilmiyorum.

bana şiddet uyguladı evi terketti bi süre sonra aracılar vesilesiyle barıştık
Neden ya neden nasıl barışıyorsunuz şiddet uygulayan biriyle???
asla hatasını kabul etmez şiddet uyguladiginda bile ben onu dövmedim kendi kendini dövmüş diyen biri
Hemde böylesine pskopat düşünceleri olan biriyle, hanımefendi bende ilk kez şiddet gördüm ve affetmedim boşandım.
Boşanma aşamasında bana da bu laf edildi ve iyi ki bu kararı verdim dedim çocuk yok kaçıp kurtarmalısın kendini.
hasta olacaksın
Bunca şeye rağmen hala onu mu düşünüyorsunuz, aklınızı başınıza toplayın.

Ne saçma bir evlilik, ne saçma bir eş. Boşanın kesinlikle. Böyle bir adamdan bir şey beklemeyin.
Çok saçma saçma olduğunun farkındayım sekiz senelik bir iliskiydi hatalarının hep farkindaydim gözüm kör olmuş gibiydi tayin istemek istiyorum gitmek istiyorum onların memleketinden sen git ben asla gelmem diyor nasıl bi eş insan şehir için eşini atar mı anlayamıyorum

Sütten kesilmemiş danayı eş diye alırsanız böyle oluyor işte.
Salın ipini anasının bahçesinde otlamaya devam etsin
Ailesi her tartışmamızda bosanin diyor eşim her olayımız ailesine anlatan biri bosanacagim fikrim bu yönde destek almak için bu platforma yazdım acaba ben merde yanlış yaptım diye

Bazen gerçek nasıl şaşıracağımı şaşırıyorum.
Iki kere nişan atmışsınız nasıl cesaret ettiniz evlenmeye?
Hadi cesaret ettiniz diyelim şiddet görmüşsünüz nasıl devam edebildiniz?
Üstüne iftiraya uğramışsınız, nasıl aynı yatağa girebildiniz?
Yine boşanmak isteyen adam, hala ne hissedeceği mi bilmiyorum diyorsunuz?
Siz de nasıl kalp var bu sevgi mi? ne ne ne bu!
Allah aşkına bana lütfen bir açıklar mısınız?
Ailesi de ailesi ailesi de ailesi.. yav kocan koca değil! Sen de çok tuhafsın.. adamın anasının babasının yaşadığı evde hasta olursun diyorsun! Komik misin :) Ee o insanlar hasta olmuyor mu?
Ayyy valla bence bu konuya bir şey deyip yormayın kendinizi, haftaya kocana bir mesaj atarsın ya da o atar barışırsınız

Sütten kesilmemiş danayı eş diye alırsanız böyle oluyor işte.
Salın ipini anasının bahçesinde otlamaya devam etsin
Öyle yapacağım pişmanlıklarım çok kendimi hep feda ettim öğrenciyken bile hep ona destektim hep kendime çok kızıyorum veren taraf hep bendim sussam sorun yoktu ancak gördüğüm sorunları dile getirdigimde ailesine sık gitmesi gibi o zaman benden kötüsü olmuyordu hakaret deseniz gırla hep benim ona geleceğimi bildiği için taviz veren olduğum için hep kaybettim

Bazen gerçek nasıl şaşıracağımı şaşırıyorum.
Iki kere nişan atmışsınız nasıl cesaret ettiniz evlenmeye?
Hadi cesaret ettiniz diyelim şiddet görmüşsünüz nasıl devam edebildiniz?
Üstüne iftiraya uğramışsınız, nasıl aynı yatağa girebildiniz?
Yine boşanmak isteyen adam, hala ne hissedeceği mi bilmiyorum diyorsunuz?
Siz de nasıl kalp var bu sevgi mi? ne ne ne bu!
Allah aşkına bana lütfen bir açıklar mısınız?
Ailesi de ailesi ailesi de ailesi.. yav kocan koca değil! Sen de çok tuhafsın.. adamın anasının babasının yaşadığı evde hasta olursun diyorsun! Komik misin :) Ee o insanlar hasta olmuyor mu?
Ayyy valla bence bu konuya bir şey deyip yormayın kendinizi, haftaya kocana bir mesaj atarsın ya da o atar

Çok musama edince tepenize çıkmış. Böyle bir insanla zaten devam edilemez bir ömür. Boşanmak ve hayatınıza devam etmek en sağlıklı çözüm

Dediğiniz doğru eskiden olsa bu dediğinizi yapardım ben destek arıyorum buraya yazma sebebim bu belki de herkesin şuan benim gibi düşündüğünü bilmek duymak istiyorum ben aslında sevmek nedir bilmiyorum sebep bu ilkti benim için ayrılık psikolojisi daha önce yaşamadım hep korkularım kaygılarım vardı atlatabilir miyim diye ama affedince de olmadığını bir şeyleri unutamadığımi farkettim

Hanımlar merhabalar ben eşimle severek evlendim bir yıldır evliyiz nişan sürecimiz çok kötü geçti iki defa nişan attik ailesinin hiçbir şeye yanaşmamasi kınayı kız evinde yapmayı kabul etmemesi vs gibi türlü sebeplerden evlendik eşim daha önce ailesinden hiç ayrılmamış ilk ayda sürekli ailesinin evine gidip gelmesinden ötürü tartışmamız oldu bize vakit ayırmasıni istiyordum ama onun aklı sürekli ailesindeydi her sabah orada kahvaltı yapıyordu ben çalışıyorum diye neyse kavgadan sonra bana şiddet uyguladı evi terketti bi süre sonra aracılar vesilesiyle barıştık ama evliliğimde sürekli kendimi ikinci planda hissettim zaman zaman eşim asla hatasını kabul etmez şiddet uyguladiginda bile ben onu dövmedim kendi kendini dövmüş diyen biri. Ben bu ara tatilde ailemi ziyarete geldim eşim de kendi ailesine gitti benimle gelmedi ailesi çalıştığımız yerde ben ona onları ziyaret et ancak onlarda kalma evleri soğuk hasta olacaksın dediğimde ben annemle babamla aynı odada uyuyacağım dedi ben hoş bulmayinca tartışma çıktı annesi o benim oğlum göğsümde de uyuturum ne diye memlekete gittin sen bana ne yaptın bana ne emeğin geçti anlasamiyorsaniz bosanin gibi laflar etti eşimin yanında eşim beni engelledi beş gündür bosanacagim dedi ne hissedecegimi bilmiyorum.
göğsünüzde uyutup emzirmeyide unutma ağaç kazması oğlunu deseydiniz. herşey o kadar bariz belliki neyi bekliyorsunuz?? bari çocuk falan yapmayın.

Hissedecek birsey kalmamis ki pismanliktan baska. Daha iki kere nisan atildiginda hersey ortadaymis. Bosanin bütün haklarinizi alin
Evim var krediyle aldığım ev benim adıma onun bu hayatta hiçbir birikimi yok 7 senelik memur sadece bana aldığı altınları peşinat yapıp aldığımız ev var o da kredisi benim adıma ona vermeyi düşünmüyorum hep onu düşündüm hep onu onun çıkarlarını nişanda bile altınların bir kısmını kiraladı gücü olmadığı için göstermelik taktım ama bu defa o hatayı yapmayacagim

Neden ya neden nasıl barışıyorsunuz şiddet uygulayan biriyle???

Hemde böylesine pskopat düşünceleri olan biriyle, hanımefendi bende ilk kez şiddet gördüm ve affetmedim boşandım.
Boşanma aşamasında bana da bu laf edildi ve iyi ki bu kararı verdim dedim çocuk yok kaçıp kurtarmalısın kendini.

Bunca şeye rağmen hala onu mu düşünüyorsunuz, aklınızı başınıza toplayın.
Boşanma sürecini nasıl atlattiniz ben boşanma konusundan eminim yalnız o süreç beni ürkütüyor sadece birdaha gülemezsem diye düşünüyorum ben duygularımı çok yoğun yaşarım.

Bu adamla kimse evli kalamaz boşan kurtul.
Ben çalışıyorum tayin isteyip gidelim diyorum nisandan sonra dile getirmiştim kabul etmişti son zamanlardai ise sen git bosanmayi göze al diyordu. Sen nisan bozuldu diye hararetle söyledin ben de seni kandırdım anı kurtarmak için diyordu. Bosanip kurtulacağım ama benim için boşanmaktan daha önemli bir şey var evet belki doğru değil ama toplumsal onay ve insanların sen haklısın demesi psikolojik destekle bu işi bitirmek yani kendimden emin olmayı öğrenmek istiyorum

X