Boşanıyorum.

Evet yardımı olur diye açmıştım bir konu hatta diyet takımlarına katıldım fakat yapamadım. Çünkü evlendiğimizden beri elimizde pazar ya da alışveriş için pek para kalmıyordu. Günlük besleniyorduk. Elimizde ne varsa. Ve ben depresif biri olarak evden pek çıkmak istemiyordum işte hastane okul ya da annemlerde kalmadığım zamanlarda evdeydim. Utanıypr

Su an kac kilosun

İlk zamanlar borçları çok kafasına takıyormuş, sürekli internette zaman geçiriyordu evdeyken ya da film izlemek istiyordu gerçi normalde de sever ama neyse. Sonra da iki işte çalışmaya başladı hala daha öyle ama yani sorarım size eve gelip koltukta yan yana otururken bir elini omzuma atması çok mu zor? Sarılması ya da benimle konuşması yani ne kadar iğrenç biri olabilirim ki?
Canımm benimm.. Ne iğrençliği Allah aşkına kurma böyle cümleler bilinçaltının bu şekilde seni yönlendirmesine izin verme... Kilo alınır, verilir.. Asıl karakter alınıp verilemiyo maalesef. Ama benim nacizane fikrim eşin evin sorumluluğunu almaktan sıkılmış. Hani vardır böyle insanlar. İşlerine gelince ben sana bakarım der ama iş teorikte patlar. 2 iş yapıyomuş sanırım. Elbette kolay olmamalı ama bu demek değil ki evliliğini bitirsin. Belki senden tekrar çalışmanı da isteyemiyo malum lisansına devam ediyosun.. Hani başka birisi mi var dicem tavrı ve tarzı sanki çok başka birine de harcayacak zamanı yok gibi. Karısısın yani hissederdin inan bana.. Ama ben sanki eşin ben tek basıma çıktım sıkıntılarımdan sen zaten destek değildin e bundan sonra da temelli olma havasında gibi. Muhakkak birçok desteğin olmuştur. Ama işte bazı şeyleri gözüne sokmadıkça evdeki desteğinin pek bi anlamı olmuyo ne yazık ki... Şu mübarek gecenin hürmetine Rabb'im duysun sesini.. İnşaallah adam gibi gerçek sebebini öğrenirsin eğer kararlıysa. Ha bi buhran dönemiyse de inşaallah geçer tez vakit atlatırsınız ..

O kadar mütevazi bir düğünle evlendim ve ev dizdim ki sırf borç olmasın diye. Hatta nikah ve yemek olsa yeter diyordum. Herşeyimden kıstım. Akrabalarımı, arkadaşlarımı masraf olmasın diye olabildiğince az çağırdım hatta görüştüm. Yol paramdan kıstım. Stresten kendimi mahvettim.

O kadar mütevazi bir düğünle evlendim ve ev dizdim ki sırf borç olmasın diye. Hatta nikah ve yemek olsa yeter diyordum. Herşeyimden kıstım. Akrabalarımı, arkadaşlarımı masraf olmasın diye olabildiğince az çağırdım hatta görüştüm. Yol paramdan kıstım. Stresten kendimi mahvettim.

Adam olan anlar iyilikten okuz olan degil

Ben aslında ilk sene boşanmaya karar vermiştim. Ama babam kansere yakalandı ve açıkçası bunlarla uğraşsınlar istemedim. Kasımda da vefat etti. Hatayı baştan yaptı diyenler için de şöyle söyleyeyim, evliliğe adapte olamadığını düşündüm ve bekledim yani kim hemen kapıyı vurup çıkar ki? Yatak odası konusu da, bir ara öyle bir dönem oldu ki heralde senede 4-5 falan oldu hani öncesinde de çok sık değildi ayda belki 3-4 zaten en büyük şikayetim bu çünkü hep kendimde arıyorum sorunu hormonlarının sıkıntı var heralde falan diye düşünüyordum.

Sende isteksizlik vardı anladıgım kadarıyla yılda 4 5 cok az belki bunlarda etkili olmuştur.
Allah yardımcın olsun düzelmiyorsa yıpratma kendini.
Ayrılmayalım diye diretme daha da kendini bişey sanması .

Çok merhametli biridir. Kedilerimize ve dışarıdaki hayvanlara insanlara karşı, duygusaldır ama ne bileyim bana yakınlık göstermek zul geliyor. Doğumgünü kutlamak tam bir kabus ona göre. Ya da başka özel günleri. Evine ve bana hiçbir özeni yok. Bu tek işte çalışırken ya da ben de çalışırken hep böyleydi. Ya ayrılmamak için ağlayan bi adam evlenince neden böyle olur?

3buçuk yıllık evliyim. 6ay öncesine kadar borç içindeydik. Yeni düzeliyoruz. Ve dün gece eşim ilk defa bana neden bu kadar ilgisiz olduğunu açık açık söyledi: içinden gelmiyormuş. 7 yıllık ilişki bitiyor. Delirmek üzereyim. Kimseye anlatamıyorum. Benimle ilgilenmemek için boşanmayı istiyor. Kendime yediremiyorum. O kadar emek verdim, sıkıntı çektim, destek oldum ve durum bu.
Borc icindeyken hayatta birakmazlar. Borc bittimi ya boynuzlarlar. Yada gozleri disariya kayar.

Yılda 4-5 hatta ayda 4 -5 bile çok az.bu isteksizlik kimdeydi anlamadım sizdemi eşinizdemi.yani hiç normal degil bu durum.hatta eşinizden kaynaklanıyorsa şüpheli bile diyebilirim

sorarım size eve gelip koltukta yan yana otururken bir elini omzuma atması çok mu zor? Sarılması ya da benimle konuşması yani ne kadar iğrenç biri olabilirim ki?

Ah olur mu öyle şey neden iğrenç biri olasınız ki.. Hiç böyle şeyler düşünmeyin kendi hakkınızda, sizden bir tane daha yok bunu unutmayın. Tamam doğamızda var hepimizin belli bir güzellik algısı vs tabiki kendimize kilomuza dikkat edeceğiz kendimize saygımızdan. Ama insanız işte, kilo da alıyoruz veriyoruz da, hastalıklar geçiriyoruz bazen ne tanınmayacak hallere geliyoruz. İyi haber şu ki toparlanadabiliyoruz eğer biraz sabır ve anlayış gösterilirse. İşte tam bu aşamada sevgi kavramı devreye giriyor. Birini sevmek zaten bunları gerektiriyor. Ama insanız işte, zaaflarımız var, zayıflıklarımız var, herzaman doğru olanı yapacak iradeyi gösteremeyebiliyoruz. Gönül ister ki hayatımızdaki erkek bu iradeyi gösterebilsin ancak Eşinizde bir soğuma durumu var anladığım kadarıyla ve şuanda sizde hoşlanmadığı şeyleri söyleyip emek vermek yerine boşanmayı tercih ediyor. Bu onun problemidir, kendinize yüklenmeyin. Sonuçta hiçbir kilosu olmayan kadınlar da böyle durumlarla karşılaşabiliyor. O yüzden tek bir nedene bağlayıp kendinizi üzmeyin. Maddi problemler, kişilerin kendi özel sorunları, hayatın zorlukları, evliliğin sorumlulukları vs gibi bir çok etken biraraya gelince bazı insanlar altından kalkacak gücü gösteremiyor. Umarım sizin için güzel olacak şekilde sonuçlandırırsınız bu süreci.

Üzgünüm ama başkası olma ihtimali olabilir gibi geliyor bana :KK43:
Böyle erkeklerin birden boşanmak istemesi hayra alamet değil,borç morç bahane bence.
Ayrıca borçlar konusunda fedakarlık konusunda çok benziyoruz ben de çok fedakarlık yaptım borçlar ödensin diye ama karşılığı kıymeti olmadı hatta ben suçlu çıktım neredeyse. Eski konularım da var.
Ben de artık yapmamaya başladım maaşımı kendime ayırdım para istedi vermedim faturaları taksitleri evin ihtiyaçlarını da çoğunu ona yıktım bir yandan borçlarını ödedi. Şimdi çok daha iyiyiz bir problemimiz kalmadı. Üstelik benim eşim diğer yönlerden çok iyiydir ama ona rağmen yaranılmıyor en iyisine bile.

Ve bu konuşmayı ailesini ziyaret etmesinin hemen ardından yaptık. Her konuda beni haklı bulan biriyken böyle yapması aklıma büyüyü bile getirdi. Kafam karman çorman.

X