Boşanma aşamasına geldik görüşünüzü almak istiyorum...

Sabret düzelt mi diyorsunuz yoksa boşanayımmı ?


  • Ankete Katılan
    159
  • Anket Kapalı .

umutsuzsirin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2018
41
22
Merhaba eşimle birbirimizi severek evlendik 3 yıl birliktelik yaşadık bunun üstüne evlendik. şuan 1 buçuk yıldır evliyiz. Eşimle ciddi anlamda iletişim problemimiz var. Kendisini hiçmi hiç benim yerime koymuyor. Ne söylesem saçmalama diye cevap veriyor en basit konudada en ciddi(ev idaresi gibi) konudada aynı tepkkiyi gösteriyor. Beni genel olarak hep yanlız bırakıyor. Kahve alışkanlığı var. bu arada biz bankacıyız ikimizde şunu da belirteyim ki emin olarak söylüyorum kesinlikle kumar alışkanlığı yok. Evliliğimizin 2. ayında hamile kalmıştım bebeğim 12 hafta yaşadı sonra düştü. o dönemlerde bebeği istemiyordu bu yüzden çok tartışıyoruduk. Sonra arada 1 yıl geçti ve ben yeniden çocuk istediğimi söyledim hala ben istemiyorum diye diretti. bu süre zarfında aramız herşye rağmen iyiydi . Herşeye rağmen diyorum çünkü evin tüm idaresi %70 bende. Buna rağmen bir gün sorun etmedim. Ondan tek istediğim beni yanlız bırakıp bırakıp gitmemesi ve bir çocuktu. Gel gelelim patlak veren günümüze. Maddi durumumuz iyi borç harç ta yok buna sığınarak bebek dediğimde istemem diyen eşime ev alalım ben öderim işsizlik sigortası da yaptırırız işten çıkarsam sigortadan kapatılıyor borç dedim olmaz dedi. O zaman araba alalım ytırım olsun ilerde ev alırken peşinat olur dedim aynı şekilde işsizlik durumumdada sana borç kalmıcak sigorta borcumuzu ödüyor dedim. ona da yok dedi . doğal olarak artık hem tüm idare bende hemde söz hakkı bu denli onda olmasına göz yumamadım. Ve ''bebek diyorum olmaz diyosun ev diyorum istemiyorum diyosun araba diyorum ben istemiyorum diyosun sen ne istiyosun!!'' diyerek cıkıştım.Sonrası malum ... o her zamanki gibi kendini haklı gördü hakarete kadar vardı konular.bende eşyalarımı aldım anneme geldim. şimdi bir terapiste başlayacağız davamız açıldı günü belli değil bekletiyoruz ortak kararımızla.Şimdi daha terapiye başlamadan bana eve gel diyor kendisi de gelip almazmış ben gidecekmişim. ben birbirimize olan güvenimiz zedelendi şimdi hemen dönersem aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum hatta ben döndükten sonra terapiste gitmekten de vazgeçersin diye bile tereddüt ediyorum biraz ara verelim terapiye giderken zamanla düzelir zaten herşey dedim. Bana tepki gösterdi hala höt zöt konuşuyor.Siz ne diyorsunuz arkadaşlar değişirmi terapist işe yararmı yoksa umutlanmayayım mı? birde evine dön mü dersiniz yoksa dediğim şekilde mi devam edeyim ara vererek. Teşekkür ederim şimdiden.
 

umutsuzsirin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2018
41
22
beraber olduğunuz 3 yıl içinde hiç mi tanımadınız, sonradan mı böyle bi adama dönüştü?

bebek konularını ev konularını konuşmadınız mı hiç?

bi de bankacı adamın kahvede işi ne ?
evlenmeden önce illaki önemsiz konularımız vardı arada bir tartışacak ama birbirimizi çok seviyorduk ki hala seviyoruz ama hiç bu boyuta gelmemiştik. Çocuk konusunda da böyle bir dşüncesi yoktu evlenmeden önce
 

Samsonn

Nirvana
Kayıtlı Üye
25 Mart 2012
18.088
43.159
Evin iradesi %70 ben de dediğiniz, gelir gideri mi yani?

Siz kendi paranızı hep eve harcıyorsanız, ne eve ne arabaya para yatırmak istemeyen, en büyük hobisi kahvede pineklemek olan adam kendi kazandığını ne yapıyor peki?

Çocuk da ısrarla istemiyormuş. Bu evlilikte gelecek görmeyip kendi şahsına zula yapıyor olabilir mi?
 

H E

Nirvana
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
19 Haziran 2013
24.882
62.785
28
eşimi seviyorum aslında sadece beni anlamıyor ısrarla kendini haklı görüyor.
Bu buyuk bır sorun .

Aranızda problemler tammen bıtmeden sakın çocuk yapma.
Tek başına o çocuga bakamazsın .
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 424 gün geçti.

umutsuzsirin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2018
41
22
Bence bu adamin sana da fikirlerine de en ufak saygisi yok. Hic iyi bisey yazmamissin ki kötü seylerle bosan der herkes. Iyi yanlari nedir bu bay muhalefetin?

çok nadir zamanlarda şefkatli ve merhametli olabiliyor :/ canı istediği zaman da diyebiliriz. Birde ev işlerime falan yardımcıdır ütü bulaşık süpürge vs . kısaca onun istediği seyleri yapıp istemediklerini yapmadığımızda (buna bu konularda dahil) ideal koca olur benim eşim
 

ince topuk

#kadıncinayetleripolitiktir!
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2016
2.138
8.035
Size tek tavsiyem eşiniz almaya gelmezse kendi ayağınızla geri dönmeyin, zaten dön diye de yalvarmıyor anladığım kadarıyla. Kendiniz dönerseniz ilk tartışmada “kendin döndün dönmeseydin” lafını duyacağınıza bahse girerim.
Konuya gelince daha oturmamış evliliğe bu bebek ısrarı neden??? Belli ki eşiniz bazı şeylerin netleşmesini istiyor uzın vadeli planlar için.

Bu arada bankacılar çok çalışmıyor mu yahu kahvehane ne alaka?
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 339 gün geçti.