Boşanma aşamasına geldik görüşünüzü almak istiyorum...

Sabret düzelt mi diyorsunuz yoksa boşanayımmı ?

• Ankete Katılan
    159
  • Anket Kapalı .

umutsuzsirin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2018
41
22
Merhaba eşimle birbirimizi severek evlendik 3 yıl birliktelik yaşadık bunun üstüne evlendik. şuan 1 buçuk yıldır evliyiz. Eşimle ciddi anlamda iletişim problemimiz var. Kendisini hiçmi hiç benim yerime koymuyor. Ne söylesem saçmalama diye cevap veriyor en basit konudada en ciddi(ev idaresi gibi) konudada aynı tepkkiyi gösteriyor. Beni genel olarak hep yanlız bırakıyor. Kahve alışkanlığı var. bu arada biz bankacıyız ikimizde şunu da belirteyim ki emin olarak söylüyorum kesinlikle kumar alışkanlığı yok. Evliliğimizin 2. ayında hamile kalmıştım bebeğim 12 hafta yaşadı sonra düştü. o dönemlerde bebeği istemiyordu bu yüzden çok tartışıyoruduk. Sonra arada 1 yıl geçti ve ben yeniden çocuk istediğimi söyledim hala ben istemiyorum diye diretti. bu süre zarfında aramız herşye rağmen iyiydi . Herşeye rağmen diyorum çünkü evin tüm idaresi %70 bende. Buna rağmen bir gün sorun etmedim. Ondan tek istediğim beni yanlız bırakıp bırakıp gitmemesi ve bir çocuktu. Gel gelelim patlak veren günümüze. Maddi durumumuz iyi borç harç ta yok buna sığınarak bebek dediğimde istemem diyen eşime ev alalım ben öderim işsizlik sigortası da yaptırırız işten çıkarsam sigortadan kapatılıyor borç dedim olmaz dedi. O zaman araba alalım ytırım olsun ilerde ev alırken peşinat olur dedim aynı şekilde işsizlik durumumdada sana borç kalmıcak sigorta borcumuzu ödüyor dedim. ona da yok dedi . doğal olarak artık hem tüm idare bende hemde söz hakkı bu denli onda olmasına göz yumamadım. Ve ''bebek diyorum olmaz diyosun ev diyorum istemiyorum diyosun araba diyorum ben istemiyorum diyosun sen ne istiyosun!!'' diyerek cıkıştım.Sonrası malum ... o her zamanki gibi kendini haklı gördü hakarete kadar vardı konular.bende eşyalarımı aldım anneme geldim. şimdi bir terapiste başlayacağız davamız açıldı günü belli değil bekletiyoruz ortak kararımızla.Şimdi daha terapiye başlamadan bana eve gel diyor kendisi de gelip almazmış ben gidecekmişim. ben birbirimize olan güvenimiz zedelendi şimdi hemen dönersem aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum hatta ben döndükten sonra terapiste gitmekten de vazgeçersin diye bile tereddüt ediyorum biraz ara verelim terapiye giderken zamanla düzelir zaten herşey dedim. Bana tepki gösterdi hala höt zöt konuşuyor.Siz ne diyorsunuz arkadaşlar değişirmi terapist işe yararmı yoksa umutlanmayayım mı? birde evine dön mü dersiniz yoksa dediğim şekilde mi devam edeyim ara vererek. Teşekkür ederim şimdiden.

beraber olduğunuz 3 yıl içinde hiç mi tanımadınız, sonradan mı böyle bi adama dönüştü?

bebek konularını ev konularını konuşmadınız mı hiç?

bi de bankacı adamın kahvede işi ne ?
evlenmeden önce illaki önemsiz konularımız vardı arada bir tartışacak ama birbirimizi çok seviyorduk ki hala seviyoruz ama hiç bu boyuta gelmemiştik. Çocuk konusunda da böyle bir dşüncesi yoktu evlenmeden önce

Evin iradesi %70 ben de dediğiniz, gelir gideri mi yani?

Siz kendi paranızı hep eve harcıyorsanız, ne eve ne arabaya para yatırmak istemeyen, en büyük hobisi kahvede pineklemek olan adam kendi kazandığını ne yapıyor peki?

Çocuk da ısrarla istemiyormuş. Bu evlilikte gelecek görmeyip kendi şahsına zula yapıyor olabilir mi?

Bence bu adamin sana da fikirlerine de en ufak saygisi yok. Hic iyi bisey yazmamissin ki kötü seylerle bosan der herkes. Iyi yanlari nedir bu bay muhalefetin?

çok nadir zamanlarda şefkatli ve merhametli olabiliyor :/ canı istediği zaman da diyebiliriz. Birde ev işlerime falan yardımcıdır ütü bulaşık süpürge vs . kısaca onun istediği seyleri yapıp istemediklerini yapmadığımızda (buna bu konularda dahil) ideal koca olur benim eşim

Size tek tavsiyem eşiniz almaya gelmezse kendi ayağınızla geri dönmeyin, zaten dön diye de yalvarmıyor anladığım kadarıyla. Kendiniz dönerseniz ilk tartışmada “kendin döndün dönmeseydin” lafını duyacağınıza bahse girerim.
Konuya gelince daha oturmamış evliliğe bu bebek ısrarı neden??? Belli ki eşiniz bazı şeylerin netleşmesini istiyor uzın vadeli planlar için.

Bu arada bankacılar çok çalışmıyor mu yahu kahvehane ne alaka?

evlenmeden önce illaki önemsiz konularımız vardı arada bir tartışacak ama birbirimizi çok seviyorduk ki hala seviyoruz ama hiç bu boyuta gelmemiştik. Çocuk konusunda da böyle bir dşüncesi yoktu evlenmeden önce

adam evlenene kadar ayıya dayı mı demiş ben anlamadım. yani şu an ortak bi paylaşım alanınız var mı, çocuğu kenara bırakırsanız mutluyum, benle ilgileniyor, cinsel hayatımız süper diyebiliyor musunuz?

Cocuk diye neden israr ediyorsunuz bu adama. Olmus cocugu bile istememis zamaninda. Hem kim ne derse desin hamilelikte dogumda lohusalikta ve daha sonrasi en büyük destekci esiniz olmasi lazim. Bu adamda öyle göz asla yok. Bence bu adamdan bi halt olmaz cünkü kendisini hatasiz kul gibi görüyor. Sizede zerre saygisi yok. Yani hazir evdende cikmissiniz. Bosan demem ama degisecegine de inanmiyorum acikcasi

Evin iradesi %70 ben de dediğiniz, gelir gideri mi yani?

Siz kendi paranızı hep eve harcıyorsanız, ne eve ne arabaya para yatırmak istemeyen, en büyük hobisi kahvede pineklemek olan adam kendi kazandığını ne yapıyor peki?

Çocuk da ısrarla istemiyormuş. Bu evlilikte gelecek görmeyip kendi şahsına zula yapıyor olabilir mi?
idaresi demek istemiştim gelir gider + ev işleri

çok nadir zamanlarda şefkatli ve merhametli olabiliyor :/ canı istediği zaman da diyebiliriz. Birde ev işlerime falan yardımcıdır ütü bulaşık süpürge vs . kısaca onun istediği seyleri yapıp istemediklerini yapmadığımızda (buna bu konularda dahil) ideal koca olur benim eşim

bencil yani..

X