Boşanma aşamasına geldik görüşünüzü almak istiyorum...

Sabret düzelt mi diyorsunuz yoksa boşanayımmı ?

• Ankete Katılan
    159
  • Anket Kapalı .
Sabırlı olun biraz boşanmaya gerektirecek bir durumunuz yok .Terapist iyi fikir ilk terapiye gittikten sonra dönün evinize ve seanslara devam edin .
Çocuk için erkekler kadınlar kadar hazır olmayabiliyor.Biraz zaman verin bakalım.. konuşmayın bu konuyu
Ben zamanla düzeleceğinize inanıyorum.

eşinizde maddi kaygılar mı var? neden mal mülk edinmek istemiyor? birikimlerinizi ayrı ayrı mı yapıyorsunuz?
bebek istemeyen bir adam. sorumluluğundan mı korkuyor acaba? yoksa başka birşey mi?

Merhaba eşimle birbirimizi severek evlendik 3 yıl birliktelik yaşadık bunun üstüne evlendik. şuan 1 buçuk yıldır evliyiz. Eşimle ciddi anlamda iletişim problemimiz var. Kendisini hiçmi hiç benim yerime koymuyor. Ne söylesem saçmalama diye cevap veriyor en basit konudada en ciddi(ev idaresi gibi) konudada aynı tepkkiyi gösteriyor. Beni genel olarak hep yanlız bırakıyor. Kahve alışkanlığı var. bu arada biz bankacıyız ikimizde şunu da belirteyim ki emin olarak söylüyorum kesinlikle kumar alışkanlığı yok. Evliliğimizin 2. ayında hamile kalmıştım bebeğim 12 hafta yaşadı sonra düştü. o dönemlerde bebeği istemiyordu bu yüzden çok tartışıyoruduk. Sonra arada 1 yıl geçti ve ben yeniden çocuk istediğimi söyledim hala ben istemiyorum diye diretti. bu süre zarfında aramız herşye rağmen iyiydi . Herşeye rağmen diyorum çünkü evin tüm idaresi %70 bende. Buna rağmen bir gün sorun etmedim. Ondan tek istediğim beni yanlız bırakıp bırakıp gitmemesi ve bir çocuktu. Gel gelelim patlak veren günümüze. Maddi durumumuz iyi borç harç ta yok buna sığınarak bebek dediğimde istemem diyen eşime ev alalım ben öderim işsizlik sigortası da yaptırırız işten çıkarsam sigortadan kapatılıyor borç dedim olmaz dedi. O zaman araba alalım ytırım olsun ilerde ev alırken peşinat olur dedim aynı şekilde işsizlik durumumdada sana borç kalmıcak sigorta borcumuzu ödüyor dedim. ona da yok dedi . doğal olarak artık hem tüm idare bende hemde söz hakkı bu denli onda olmasına göz yumamadım. Ve ''bebek diyorum olmaz diyosun ev diyorum istemiyorum diyosun araba diyorum ben istemiyorum diyosun sen ne istiyosun!!'' diyerek cıkıştım.Sonrası malum ... o her zamanki gibi kendini haklı gördü hakarete kadar vardı konular.bende eşyalarımı aldım anneme geldim. şimdi bir terapiste başlayacağız davamız açıldı günü belli değil bekletiyoruz ortak kararımızla.Şimdi daha terapiye başlamadan bana eve gel diyor kendisi de gelip almazmış ben gidecekmişim. ben birbirimize olan güvenimiz zedelendi şimdi hemen dönersem aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum hatta ben döndükten sonra terapiste gitmekten de vazgeçersin diye bile tereddüt ediyorum biraz ara verelim terapiye giderken zamanla düzelir zaten herşey dedim. Bana tepki gösterdi hala höt zöt konuşuyor.Siz ne diyorsunuz arkadaşlar değişirmi terapist işe yararmı yoksa umutlanmayayım mı? birde evine dön mü dersiniz yoksa dediğim şekilde mi devam edeyim ara vererek. Teşekkür ederim şimdiden.
Eşinin kafasında farklı bir tilki oynuyor ama çözemedim..
Bir insan bebek hemen istemeyebilir, anlariz, peki borç harç da yoksa neden ev araba istemez..

Acaba bu ecliligi yaptığına pisman mı oldu.
Farklı birini mi tanıdı
Ailesi mı yönetiyor bu konularda onu
Yada aile seni istemiyor olabilir mi.
Kumar oynamadigindan emin misin, belki borcu var...
Yada kişilik olarak sorumluluk almayı sevmeyen bir tipse bebek istemiyordur, risk almayı sevmeyen biriyse borç altına girmek istemiyordur..

çok nadir zamanlarda şefkatli ve merhametli olabiliyor :/ canı istediği zaman da diyebiliriz. Birde ev işlerime falan yardımcıdır ütü bulaşık süpürge vs . kısaca onun istediği seyleri yapıp istemediklerini yapmadığımızda (buna bu konularda dahil) ideal koca olur benim eşim

İstedikleri yapıldığında, istemedikleri yapılmadığında tüm erkekler ideal koca olur...

Sabırlı olun biraz boşanmaya gerektirecek bir durumunuz yok .Terapist iyi fikir ilk terapiye gittikten sonra dönün evinize ve seanslara devam edin .
Çocuk için erkekler kadınlar kadar hazır olmayabiliyor.Biraz zaman verin bakalım.. konuşmayın bu konuyu
Ben zamanla düzeleceğinize inanıyorum.
teşekkür ederim

Bana kalirsa adam seni seviyor ama umursamiyor nasil olsa oda calisiyor gecimi o saglar diyo ustunde bi sorumluluk yok herseyi sana yikmis biraz burnu surtulsun bence kendini biraz agirdan sat inşallah duzelir

eşinizde maddi kaygılar mı var? neden mal mülk edinmek istemiyor? birikimlerinizi ayrı ayrı mı yapıyorsunuz?
bebek istemeyen bir adam. sorumluluğundan mı korkuyor acaba? yoksa başka birşey mi?
birikim yapmıyor kendi adına ben sadece bizim için 3-5 ne kaıyorsa elime biriktiriyorum . ayrıca düğünde takılan altınlarımızda duruyor.

Çocuk için biraz daha düşünün, şimdi bosansaniz yeni bir eş, yeni hayat kurabilirsiniz ama.çocuk olduktan sonra esiniz hayatinizdan çıkarmak çok zor olur.Allah hakkınızda hayırlısıni versin

Eşinin kafasında farklı bir tilki oynuyor ama çözemedim..
Bir insan bebek hemen istemeyebilir, anlariz, peki borç harç da yoksa neden ev araba istemez..

Acaba bu ecliligi yaptığına pisman mı oldu.
Farklı birini mi tanıdı
Ailesi mı yönetiyor bu konularda onu
Yada aile seni istemiyor olabilir mi.
Kumar oynamadigindan emin misin, belki borcu var...
Yada kişilik olarak sorumluluk almayı sevmeyen bir tipse bebek istemiyordur, risk almayı sevmeyen biriyse borç altına girmek istemiyordur..

evliikle ilgili pişmanlığı yokmus yürütmek istiyormuş
farklı biri yok
ailesinin etkisinde kalıyor olabilir o konuda kapalı kutudur biraz emin deilim
kumar oynamıyor eminim. 2bin küsr kredi borcu var bekarlıktan gelen taksidi bitmesine 4 ay var
sorunluluk almaktan kaçıyor bence

• Beğen
Reactions: Den
Şimdi bebek sahibi olacaksınız,bu adam düzelmeyecek ve siz yine boşanmaya kalkacaksınız.
O zaman ortada bir de çocuk olmuş olacak.
Bu senaryo gerçek olmasın.
Hayırlısı olsun hakkınızda.
Ama sebepsizce benden çocuk istemeyen adamla evli kalmazdım ben sanırım.
Ve maddi anlamda böyle sömürücü olması da etken.

Karşılıklı çaba ile sorunlarınızın çözüleceğini düsündüm ben. Çocuk konusundaki yaklasımınızı anlayabiliyorum. Bende 30 yaşındayım ve nasip olursa ikinci cocugu da istediğim için, çok şükür hemen hamile kaldım. ( allah isteyen herkese versin ) ama burda karşılıklı istek çok önemli. Siz sanki biraz eşinizi zorlamışsınız.

Bir kadının anne olmaya hazır hissetmeme durumunu erkeklerde hissedebilir. Bu durumda kadında olsa, erkek de olsa zorlanmamalı diye düsünüyorum. Belki de bu da sizi uzaklaştırdı. Öte yandan annelik konusunda zaman kadınların alehine işlediği icin, eşinizinde bunu anlaması gerekirdi. Neden istemiyor? Ne kadar süreyle istemiyor? Hiç mi istemiyor ? Bu konularda acık olması gerekir.

Bir de bazı insanlar borçtan korkarlar. Yada gencliklerinin en güzel yıllarını borç ödeme stresi altında geçirmek istemezler. Mesela ben borctan korkarım. Taksitle igne bile alamam. Eşimde tam tersi ev kredimiz bitsin bir tane daha alalım, yada arabayi degistirelim diye konusur durur. Çok farklıyız ama konuşabiliyoruz. Bazen o bazen ben sınırlarımızın dışına çıkıp karşı tarafa adım atıyoruz.

Sizin iletişim probleminizin terapist ile çözüleceğini düşünüyorum. Son olarak eşiniz gelmeden, kendiniz eve gitmeyin bence. İnsallah birlikte veya ayrı mutlu olacağınız bir sonuca ulaşırsınız.

Eşiniz çok hatalı, saygısız tamam da, bebek konusunda çok isabetli bir karar vermiş. Evliliğiniz gel-gitliyken çocuk yapılmaz ki. Kahve alışkanlığı bana tuhaf geldi, yani belli bir eğitim seviyesi, işi olan adamın, kahvede takılması enteresan. Evlenmeden önce yok muydu bunlar? Terapiste gitmekle güzel yaparsınız. Umarım eşiniz hal ve hareketlerini düzeltir. Bir de araba yatırımı demişsiniz de, araba yatırımı ölü yatırım geliyor bana da. Çünkü değer kaybediyor ve masrafları var. Ev alacağınız zaman peşinat olsun istiyorsasanız daha mantıklı yatırım çeşitleri var; altın&altın hesabı, bono ya da vadeli hesap gibi. Bunlar ikinci plandaki sorunlar, önce terapiste yoğunlaşıp, iletişim sorunlarınızı çözmelisiniz. Eşiniz terapist fikrini kabul ettiğine göre, hala umut var bence. Bebeği sonra düşünün.

Ek olarak evliliğe karar verme ve evlilik hazırlıgı süreciniz nasıl geçti? Yani eşinizin bu davranışları size karşı değilde genel kişiliğiymiş gibi sadece siz sevgiliyken farkedememişsiniz dogal olarak ya da çok önemsemediniz.
Ve birde erkekleri hazıra alıştırdıgınızda kıllarını kıpırdatmıyorlar.eşim bekarken arkadaşlarıyla kaldıgı evde para idaresinden sorumluydu evlendik maaşlar bende toplanmaya başladı dogal olarak idare de bana geçti. Açıkça söyledi üzerimden yükü aldın iyiymiş böyle rahat ettim diye.

Karşılıklı çaba ile sorunlarınızın çözüleceğini düsündüm ben. Çocuk konusundaki yaklasımınızı anlayabiliyorum. Bende 30 yaşındayım ve nasip olursa ikinci cocugu da istediğim için, çok şükür hemen hamile kaldım. ( allah isteyen herkese versin ) ama burda karşılıklı istek çok önemli. Siz sanki biraz eşinizi zorlamışsınız.

Bir kadının anne olmaya hazır hissetmeme durumunu erkeklerde hissedebilir. Bu durumda kadında olsa, erkek de olsa zorlanmamalı diye düsünüyorum. Belki de bu da sizi uzaklaştırdı. Öte yandan annelik konusunda zaman kadınların alehine işlediği icin, eşinizinde bunu anlaması gerekirdi. Neden istemiyor? Ne kadar süreyle istemiyor? Hiç mi istemiyor ? Bu konularda acık olması gerekir.

Bir de bazı insanlar borçtan korkarlar. Yada gencliklerinin en güzel yıllarını borç ödeme stresi altında geçirmek istemezler. Mesela ben borctan korkarım. Taksitle igne bile alamam. Eşimde tam tersi ev kredimiz bitsin bir tane daha alalım, yada arabayi degistirelim diye konusur durur. Çok farklıyız ama konuşabiliyoruz. Bazen o bazen ben sınırlarımızın dışına çıkıp karşı tarafa adım atıyoruz.

Sizin iletişim probleminizin terapist ile çözüleceğini düşünüyorum. Son olarak eşiniz gelmeden, kendiniz eve gitmeyin bence. İnsallah birlikte veya ayrı mutlu olacağınız bir sonuca ulaşırsınız.
teşekkür ederim Allah razı olsun.

Eşiniz çok hatalı, saygısız tamam da, bebek konusunda çok isabetli bir karar vermiş. Evliliğiniz gel-gitliyken çocuk yapılmaz ki. Kahve alışkanlığı bana tuhaf geldi, yani belli bir eğitim seviyesi, işi olan adamın, kahvede takılması enteresan. Evlenmeden önce yok muydu bunlar? Terapiste gitmekle güzel yaparsınız. Umarım eşiniz hal ve hareketlerini düzeltir. Bir de araba yatırımı demişsiniz de, araba yatırımı ölü yatırım geliyor bana da. Çünkü değer kaybediyor ve masrafları var. Ev alacağınız zaman peşinat olsun istiyorsasanız daha mantıklı yatırım çeşitleri var; altın&altın hesabı, bono ya da vadeli hesap gibi. Bunlar ikinci plandaki sorunlar, önce terapiste yoğunlaşıp, iletişim sorunlarınızı çözmelisiniz. Eşiniz terapist fikrini kabul ettiğine göre, hala umut var bence. Bebeği sonra düşünün.
teşekkürler

o asgari ücretten biraz fazla alıyor zaten sigara halı saha maçı masrafı kahve masrafı derken bitiyor birde ufakta olsa kredisi kk var.
Ay allah aşkına kahveye gidip vakit öldüreceğine daha fazla para kazanmanın yollarını araştırsın bi zahmet.
Kusura bakmayin ama eşiniz bariz boş bir insan.
Hâlâ bekar gibi takılıyor adam gayet rahat bu ne aymazlık?
Öyle seviyorum demekle olmaz sevdiği kadınla ilgilenecek vakit ayıracak sevgisini gösterecek kahve köşelerinde surtmek için mi evlenmiş?

Hayır sizde bu adamı ev araba sahibi yapmak için mücadele ediyorsunuz resmen çok ilginç.

Sayenizde adam hem ev araba hem de çocuk sahibi olacak ve bunun üstüne kıymet bilmeyip kahve köşelerinde takılacak höt höt konuşacak sizi üzecek sizce normal sağlıklı bi evlilik mi bu?

Ek olarak evliliğe karar verme ve evlilik hazırlıgı süreciniz nasıl geçti? Yani eşinizin bu davranışları size karşı değilde genel kişiliğiymiş gibi sadece siz sevgiliyken farkedememişsiniz dogal olarak ya da çok önemsemediniz.
Ve birde erkekleri hazıra alıştırdıgınızda kıllarını kıpırdatmıyorlar.eşim bekarken arkadaşlarıyla kaldıgı evde para idaresinden sorumluydu evlendik maaşlar bende toplanmaya başladı dogal olarak idare de bana geçti. Açıkça söyledi üzerimden yükü aldın iyiymiş böyle rahat ettim diye.
benimki maaşını bana vermez. ayrıca evlenmeden önce de rahat bir tipti ama hep evlenince farklı olmak zorunda söylemesende bu rahatlık kalmaz bende derdi. rahata alıştırmış olabilirim doğru ama tersini de denedim 7 ay işsiz evde oturdum bilerek idareyi eline alsın azıcık diye. yine olmadı.

Ay allah aşkına kahveye gidip vakit öldüreceğine daha fazla para kazanmanın yollarını araştırsın bi zahmet.
Kusura bakmayin ama eşiniz bariz boş bir insan.
Hâlâ bekar gibi takılıyor adam gayet rahat bu ne aymazlık?
Öyle seviyorum demekle olmaz sevdiği kadınla ilgilenecek vakit ayıracak sevgisini gösterecek kahve köşelerinde surtmek için mi evlenmiş?

Hayır sizde bu adamı ev araba sahibi yapmak için mücadele ediyorsunuz resmen çok ilginç.

Sayenizde adam hem ev araba hem de çocuk sahibi olacak ve bunun üstüne kıymet bilmeyip kahve köşelerinde takılacak höt höt konuşacak sizi üzecek sizce normal sağlıklı bi evlilik mi bu?
haklısınız işte bende farkediyorum ama bu aymazlığının farkına varır normal bi insana döner belki terapilerle diye de umutetmekten başka carem yok . baktım olmuyor buna rağmen, boşanıcam o zaman

Böyle sorunlu bir evlilikte size değer vermeyen bir adamdan bu kadar çocuk sahibi olmayı istemek niye? O çocuğa yazık olur. Ben esinizin pek de duzeleceğini sanmiyorum. İlişkinizin evliliğinizin direği sizsiniz. Bir gün yorulup da bıraktığınızda o yıkımın altında kalmak istemiyorsanız iyi düşünün böyle bir adamla hayat gecer mi diye.

X