Boşanma aşamasında barışma

Sen çocuğunu görücen diye kız babası torun getirecek
Hıhı öyle istiyor haspam ailelerimizle görüşmüyor olabiliriz ama bu senin çocuğunu görmeyeceğin anlamına gelmiyor sokaktan gelip alcaksın göreceksin yani zor değil. Ama onu bile yapmadı.

Deneyeceğim bakalım bebeğim biraz büyüsünde. Birde kızım sıkıntı stresten erken doğdu 1 buçuk ay küvezde yattı pandemi sürecinde hiç göremedik onu. O kadar ilgiye ve bakıma özen gösterilmesi gereken bir zaman. Ama bu bile umrunda değil. Gebeliğimde riskliydi 7 ay boyunca hep yatarak geçirdim kanamalarım musluktan akar gibiydi iğne ve ilaçlarla durduruldu bebeğim hep. O ise ona en çok ihtiyacım olan anlarda bekar arkadaşlarıyla mağza mağza gezip ellerinde poşetlerle dönerdi eve. Benimle bir saat kafede oturmazdı arkadaşlarıyla saatlerce kafelerde otururdu. Ama hep seviyorum ölürüm sana balım canım aşkım derdi bende safmışım işte iki güzel lafa tav olmuş geçirmişim 2 seneyi

Ah ah acınızı valla taa içimde hissettim. Bunu yaşayan yakın arkadaşım var işte. Verdi dilekçeyi kurtuldu asla pişman değil. Sizin gözünüzün içine bakması gerekiyordu o adamın. Onu beceremeyen adamdan bir yol olmaz. Ha bu hikayenin sonu arkadaşımda nasıl oldu belki örnek olur size.

Adam depresyonda ve yalnız. Kızsa cocugunu büyütüyor keyifli keyifli :) anne baba destek arkasında. Ve dershaneye yazıldı kpssye girecek. Ben onunla gurur duyuyorum 1 gün bile pisman olmadı.

Sizin de seneye acınız bile kalmayacak 🤗 allah bundan sonra iyi insanlarla karşılaştırsın. Allah size ve evladınıza hayırlı kapılar açsın.

Ben anlamadim ya sanki arkadaşin borcu odeyecek mi odemeyecek mi gibi muhabbet dönmüş
Konu boşanma degilmi evet
Evliliği devamettirmeme karari aldınız 10 bin verse ne vermese ne yani..
Su aşamada parayı öde geleyim vs gibi soylemlerde bulunmak cok yanlış geldi bana sonuçta sizin sorununuz 10 bin avukat parasi mıydı?
Siz evliliginiz yürümediği icin dava açtınız isterse babana %100 faiziyle versin o parayı
Avukat parasını ödeyince sorunlarınız hallolmus olacak mı

Ayrıca şarkı yolladi msj attı gibi seylere aldanıpda yanlis karar vermeyin lütfen bi an once numaranizi değişin ben öyle yaptim en azından

Benim ilk tavsiyem avukatinizi degistirmeniz yönünde. ( tabi siz onun anlattiklarini kıçınızla anlamadiysaniz). Avukatinizin beyanlarinda sorun var.

Ikinci tavsiyem, konu sadece para uzerine açılmış. 3 aylik bebeginizi, lohusalik durumunuzu, yikilan yuvanızı hiç düşünmüyor gibisiniz. Butun duygularınızı buzluga atip dondurmus, sadece mantığınızı kullaniyorsunuz gibi bir izlenim edindim. Benim yanlis anlamam da olabilir elbette.

Bir bebegi tek basina buyutecek olmanin sorumluluğunu alabilecek misiniz? Ailenizin maddi durumu nedir? Birlikte mi yasayacaksiniz? Eger oyleyse anlasabiliyor musunuz? Geliriniz var mi? Calisiyor musunuz? Calisirsaniz bebeginize bakacak biri var mi? Bunlari düşündünüz mü hatırlatmak istedim

Hıhı öyle istiyor haspam ailelerimizle görüşmüyor olabiliriz ama bu senin çocuğunu görmeyeceğin anlamına gelmiyor sokaktan gelip alcaksın göreceksin yani zor değil. Ama onu bile yapmadı.
Allah akıl fikir versin

Demekki ama lafa gelince babayım ben ölürüm kızıma diyor ama sadece lafta icraata gelince sıfır maneviyat sıfır.
Bütün haklarınızı alın, hiçbir şey yapmıyorsa para versin. Bütün sorumluluğu kendiniz almayın, yaptıklarının sonucunu yaşasın, şu saatten sonra besbekar hayatı olmasın.

Çevrenize '' Artık evlilik düşünmüyorum, kızıma ihanet etmiş gibi hissederim. '' demek yerine '' Uzun süre birşey düşünmüyorum. '' demeyi tercih edin ki onun içi rahata ermesin. Aksi halde sizi kendisini bir yerlerde hala bekliyor gibi düşünebilir, her boşlukta kafasını pencerenizden uzatır durur.

Tamamen güvencesiz dönersem yuvam diye o kadınla herif beni çiğ çiğ yer tüm bunların acısını çıkarırlar benden nasıl olsa gidecek kapısı yok artık alabileceği bir şeyde yok diye. Ben artık dönmeyi düşünmüyorum baksanıza bir dakikası bir dakikasını tutmayan bir insan ben artık önüme bakacağım. Beni sürekli ezikleyen aşağılayan iki yıldır körelten bir herif için artık çabalamayacağım. Köy gibi yerde dört duvar arasında geçti iki senem. Sürekli okuduğun okul ne b.ka yaramış baban seni boşuna okutmuş. Parasına karıştığımda ben kazanıyorum ben harcıyorum sende çalış kendin harca diyen vs. Daha neler neler yaşatan bir adamdı bana. Ama ben hep kocamdır bir gün düzelir anlar oda evliliğe alışamadı diye hep idare ettim. Ama artık yeter. Şimdi görsün okuduğum okul neye yarıyormuş bana hep polis olsana deyip duruyordu ama bir türlü hazırlanamamıştım kaldığımız yerde imkan yoktu. Şimdi ne kaybettiğine kendisi yansın. Polisliğe hazırlanacağım ehliyetimi alacağım arabamı alacağım allah izin verirse. O desin ben neyi kaybetmişim diye. Bana sen araba süremezsin asla öğrenemezsin falan diye konuşurdu hep. Oysaki sevgiliyken hep beni kendinden üstün görürdü bana imrenirdi giyimime kuşamıma güzelliğime olgun oluşuma ama ne zamanki evlendik aşağılık kompleksi ortaya çıktı. Bana kıyafet almazdı kendi marka giyerdi. Neden çünkü benden üstün olup egosunu tatmin edecek. Beni kimseyle görüştürmezdi komşuyla bile kendisi eve barka girmez bekarlarla takılırdı. Ve bu yüzünü evin içinde sadece bana gösterirdi. Sevgiliyken kıyafet kombini bile yapamayan bir insandı benim sayemde giyimi kuşamı yemek kültürünü sofra adabını öğrendi sonra beni ezmeye çalıştı.
Herşeyin farkına varmışsınız ve güçlü duruyorsunuz sizi can-ı gönülden tebrik ediyorum. Bu kadar yaşadığınız şeylere göre dönmeseniz daha iyi sanki ya da dönecekseniz avukatın dediği şartı sunmalısınız.

Herşeyin farkına varmışsınız ve güçlü duruyorsunuz sizi can-ı gönülden tebrik ediyorum. Bu kadar yaşadığınız şeylere göre dönmeseniz daha iyi sanki ya da dönecekseniz avukatın dediği şartı sunmalısınız.
Ben dönmeyi düşünmüyorum artık 10 bin değil 20 bin verse de düzeldim artık köpek gibi sevcem dediğinden çıkmayacam desede olmaz. İnanmıyorum güvenmiyorum artık. Bi ihtimal dedim mahkeme açtığımı görünce ciddiyetimi anlar kaybetmekten korkar bi dönüm noktası olur bizim için dedim ama yuva kurtaralım diye arıyor seviyorum kokunu özledim diyor iki gün sonra eskisi gibi çemkirerek konuşuyor hala anasını savunuyor. Nasıl inancam ben bu adama. Beni eve atana kadar sonrasında daha çok zulüm eder ne anası ne kendi bu dava açmayı uzaklaştırmayı silahına el konulmasını falan hazmedemez benden misliyle acısını çıkarırlar. Zaten kadın bana düşman haset kıskanç.

Ben dönmeyi düşünmüyorum artık 10 bin değil 20 bin verse de düzeldim artık köpek gibi sevcem dediğinden çıkmayacam desede olmaz. İnanmıyorum güvenmiyorum artık. Bi ihtimal dedim mahkeme açtığımı görünce ciddiyetimi anlar kaybetmekten korkar bi dönüm noktası olur bizim için dedim ama yuva kurtaralım diye arıyor seviyorum kokunu özledim diyor iki gün sonra eskisi gibi çemkirerek konuşuyor hala anasını savunuyor. Nasıl inancam ben bu adama. Beni eve atana kadar sonrasında daha çok zulüm eder ne anası ne kendi bu dava açmayı uzaklaştırmayı silahına el konulmasını falan hazmedemez benden misliyle acısını çıkarırlar. Zaten kadın bana düşman haset kıskanç.
O zaman hayırlısıyla kurtulun bu insanlardan ve önünüze bakın artık

Kızlar merhaba dün bi arkadaşım bana onun paylaştığı fotoğrafı gönderdi. Pikniğe gitmiş piknikte çekinmiş iki ağzı bir araya gelmiyor çok mutlu gülmüş yüzük taktığı elininin boş oluşunu göstererek ve hala babamın ona aldığı saati koluna takarak 😂 altına da o işler öyle olmuyor kardeş yazmış. Biz boşanma davası olmadan önce yine öyle bi pikniğe gittiğinde foto atmıştı bende yüzük takmamışsın dediğimde var fotoda görünmemiş demişti ama bariz takmadığı belliydi. Şuan mutlu pozları veriyor. Zannediyor ki ben bunları görünce sinir olcam nasıl hala mutlu gezebiliyor dicem eninde sonunda dayanamayıp ararım onu falan sanıyor heralde 🙄 arkadaşıma da dedim bir daha gönderme bana ondan bir şey diye. Sizce bu fotoyu atması ve altına yazdığı şeyin amacı ne acaba ? O daha benim onu bırakamayacağımı düşünüyor. Çünkü neler neler yaşandı ben ondan vazgeçmedim. Hep yuvam yıkılmasın deyip çektim oturdum ya. Yine bırakamam bunları gördükçede sinir olur ararım falan zannediyor bence. Ay bide fotosunu görünce bi tuhaf oldum 2 aydır hiç görmüyorum ya dedim ben bunu mu sevmişim 😂 valla tüm akrabalarım komşular diyor fıstık gibi kızsın o oğlana nasıl baktın hepimiz şaşırdık diyolar.

Kızlar merhaba dün bi arkadaşım bana onun paylaştığı fotoğrafı gönderdi. Pikniğe gitmiş piknikte çekinmiş iki ağzı bir araya gelmiyor çok mutlu gülmüş yüzük taktığı elininin boş oluşunu göstererek ve hala babamın ona aldığı saati koluna takarak 😂 altına da o işler öyle olmuyor kardeş yazmış. Biz boşanma davası olmadan önce yine öyle bi pikniğe gittiğinde foto atmıştı bende yüzük takmamışsın dediğimde var fotoda görünmemiş demişti ama bariz takmadığı belliydi. Şuan mutlu pozları veriyor. Zannediyor ki ben bunları görünce sinir olcam nasıl hala mutlu gezebiliyor dicem eninde sonunda dayanamayıp ararım onu falan sanıyor heralde 🙄 arkadaşıma da dedim bir daha gönderme bana ondan bir şey diye. Sizce bu fotoyu atması ve altına yazdığı şeyin amacı ne acaba ? O daha benim onu bırakamayacağımı düşünüyor. Çünkü neler neler yaşandı ben ondan vazgeçmedim. Hep yuvam yıkılmasın deyip çektim oturdum ya. Yine bırakamam bunları gördükçede sinir olur ararım falan zannediyor bence. Ay bide fotosunu görünce bi tuhaf oldum 2 aydır hiç görmüyorum ya dedim ben bunu mu sevmişim 😂 valla tüm akrabalarım komşular diyor fıstık gibi kızsın o oğlana nasıl baktın hepimiz şaşırdık diyolar.
Tam tersi, ölüp geberiyor pişmanlıktan mutsuzluktan. Hepsi mi aynı olur ya, tornadan çıkmış gibi. '' Baaak çok mutluyum, ağla. '' imajı veriyor aklınca. Yer miyiz? Hayır.

Tam tersi, ölüp geberiyor pişmanlıktan mutsuzluktan. Hepsi mi aynı olur ya, tornadan çıkmış gibi. '' Baaak çok mutluyum, ağla. '' imajı veriyor aklınca. Yer miyiz? Hayır.
Gerçekten öyle midir bana da sanki hiç zerre umrunda değil hayatını yaşıyo gülüp eğleniyo gibi geldi

Gerçekten öyle midir bana da sanki hiç zerre umrunda değil hayatını yaşıyo gülüp eğleniyo gibi geldi
Özellikle gözünüze sokmuş işte, bir de laf sokmalı yazı yazmış. 🤦🏻‍♀️ Yaşı 18 galiba.
Bir de mahkeme salonunda görün diyecem ama orda bile efelik yapar bu.

Bildiğin ergen ya lise 1 mi 2 mi? Allah ıslah etsin. Kardeşim hakkında hayırlısı olsun inşallah.

Ben aile yüzünden boşanmaya inanmıyorum. Eşiniz yüzünden boşanıyorsunuz. Eşiniz dengeyi sağlayamamış arayı bulamamış. Yine aynısını olur diye düşünüyorum.
Çocuğum için eski eşimle tekrar evlendim. 3.5 ay sürdü sürmedi. Olmuyor o işler öyle.

Merhaba arkadaşlar ben eşimle boşanma aşamasındayım şuan. Nedenlerini uzun uzun yazmayacağım ailesi yüzünden bu durumdayız. Sürekli annesini evliliğimize karıştırdığı için. 3 aylık bi kızımız var. Ben bazı sebeplere dayanamadığım için gittim dava açtım babamın evine geldim. Şuan çok pişman olduğunu ve barışmak istediğini söylüyor. Akıllandığını artık kimseyi evimize karıştırmayacağını söylüyor. İkimizde çok seviyoruz birbirimizi ama ben şuan davadan vazgeçersem birdaha hiçbir hak talep etme şansım olmayacakmış. Ziynet davası maddi manevi tazminat vazgeçtiğim an ilerde tekrar boşanacak olursak bu haklarım olmayacakmış yani 5 kuruşsuz kalacam. Avukatın parasını babam ödemişti bende dava sonucunda aldığım para ile babama geri verecektim. Avukat bana dediki eşin eğer barışmak istiyorsa ilerde hiçbir hakkın olmayacağı için bir daha aynı şeyler yaşanırda boşanma kararı alınırsa 100 bin tllik senet imzalasın dedi. Aynı olaylar yaşandığında ve boşanılacağı zaman işleme konulmak üzere ve babana boşanma davasının parasını ödesin dedi. Sizce eşim bunu kabul eder mi ? Henüz konuşulmadı onunla bayram sonu aile büyükleri geleceklermiş o zaman avukatın yanına gidip avukat anlatacak onlara da bu durumu. Ama ben o kadar çelişkide kaldım ki eşim kabul eder mi bu durumu acaba yoksa vazgeçer mi benden diye ? Sizce ne olur bana yardımcı olun. Etrafında çevresinde böyle olay yaşayan var mı ??
Başka sebepten boşanacak olsanız ilerde , bana aynı şeyleri yaşattı diye dava açmayacağınızın garantisi olacak mu eşinden yana ?
Bana pek imzalar gibi gelmiyor ama asla boşanmayacaksanız yani seni o seviyeye getirmeyeceğinden eminse de imzalayabilir belki

X