Boşanma aşamasında barışma

Ben aile yüzünden boşanmaya inanmıyorum. Eşiniz yüzünden boşanıyorsunuz. Eşiniz dengeyi sağlayamamış arayı bulamamış. Yine aynısını olur diye düşünüyorum.
Çocuğum için eski eşimle tekrar evlendim. 3.5 ay sürdü sürmedi. Olmuyor o işler öyle.
Aynen öyle zaten kaynanam ne yaprsa yapsın eşim benim ve kendi ağırlığını koyabilseydi o da bu kadar karışamazdı kaynanam çok fena ama dediğin gibi iş eşimde bitiyordu onuda beceremedi

Kızlar merhaba dün bi arkadaşım bana onun paylaştığı fotoğrafı gönderdi. Pikniğe gitmiş piknikte çekinmiş iki ağzı bir araya gelmiyor çok mutlu gülmüş yüzük taktığı elininin boş oluşunu göstererek ve hala babamın ona aldığı saati koluna takarak 😂 altına da o işler öyle olmuyor kardeş yazmış. Biz boşanma davası olmadan önce yine öyle bi pikniğe gittiğinde foto atmıştı bende yüzük takmamışsın dediğimde var fotoda görünmemiş demişti ama bariz takmadığı belliydi. Şuan mutlu pozları veriyor. Zannediyor ki ben bunları görünce sinir olcam nasıl hala mutlu gezebiliyor dicem eninde sonunda dayanamayıp ararım onu falan sanıyor heralde 🙄 arkadaşıma da dedim bir daha gönderme bana ondan bir şey diye. Sizce bu fotoyu atması ve altına yazdığı şeyin amacı ne acaba ? O daha benim onu bırakamayacağımı düşünüyor. Çünkü neler neler yaşandı ben ondan vazgeçmedim. Hep yuvam yıkılmasın deyip çektim oturdum ya. Yine bırakamam bunları gördükçede sinir olur ararım falan zannediyor bence. Ay bide fotosunu görünce bi tuhaf oldum 2 aydır hiç görmüyorum ya dedim ben bunu mu sevmişim 😂 valla tüm akrabalarım komşular diyor fıstık gibi kızsın o oğlana nasıl baktın hepimiz şaşırdık diyolar.
Arkadaşını sıkı sıkı tembihle laf da getirmesin foto da.ya böyle arkadaşlar uzak olsun.İster mutlu olsun olmasın bundan sonra seni ilgilendirmez.sen mutlu olacaksın ki evladınla onun ne yaptığını umrunda bile olmayacak.hayatta en önemli şey evlat ona güzel bir anne ol tabi ki kendini tamamen çocuğa odaklama.bakim yap sınavlara çalış kendini mutlu edecek aktiviler yap.ergen eski koca da foto paylaşıp dursun boşver.

Arkadaşını sıkı sıkı tembihle laf da getirmesin foto da.ya böyle arkadaşlar uzak olsun.İster mutlu olsun olmasın bundan sonra seni ilgilendirmez.sen mutlu olacaksın ki evladınla onun ne yaptığını umrunda bile olmayacak.hayatta en önemli şey evlat ona güzel bir anne ol tabi ki kendini tamamen çocuğa odaklama.bakim yap sınavlara çalış kendini mutlu edecek aktiviler yap.ergen eski koca da foto paylaşıp dursun boşver.
Aynen öyle bugün kendimi de kızımı da süsleyeceğim gezmeye çıkacağım 🥰

Mehir olarak bir bilezik istemiştim. Ama konu bu değil ki. Şimdi davadan vazgeçersem bir daha boşanmalık olursak şuanki talep ettiğim hakları talep edemeyeceğim. Bu yüzden de avukat senet imzalasın madur olmaman adına bir daha boşanmalık olursanız senedi işleme koyabilirsin dedi.
Nehir olarak bir bilezik isteyemezsin sadece.. Dini olarak 80 grdan yukarıda istemek zorundasın çünkü boşanma durumunda bu miktardan aşağısı seni geçindirmez, tek başına bir hayat kurmana yardımcı olmaz..
Diğer sorduklarında gelirsek eşin umarım kabul eder ama eşinden önce annesinin ders alması lazım. O ne diyor bu konuda?

Kadın Müslüman olmasa Müslüman değiliz der. Bol duyar kasmayın.
Kimse dinini beyan etmek zoruda değil. Ayrica burada din konusunda konusmak da yasak. Kadin hukuki bir seyler yazmis. Tecrubelilerden bilgi istemis. O gelmis mehiri vermek zorunda diyor. Allah korkusu olsa esine iyi davranir. Bunu görmek cok mu zor?

Kızlar dün gece eşim aradı benimle konuşmak istedi. Yuvamızı kurtarmak istiyosak ikimizde adım atmalıyız dedi. Bayramdan sonra ben tatile gitmek istiyorum sende barışalım istiyorsan gel beraber gidelim çocuğumuzla dedi. Bende dava devam ederken böyle bir şey yapmam önce karşılıklı açık açık konuşup bu konuyu halletmemiz lazım dedim. Tamam git davanı geri al o zaman dedi. Ben geri alayım almasına ama babamın avukata verdiği 10 bin tl ne olacak ne dedim. Ben dava sonucunda kazandığımla babama geri verecektim ama böyle olunca adama da kazık atmış olcam dedim. Benim arkamda hiçbir şey bırakmadın bütün takılar senin borcuna arabana gitti dedim. Kıvrandı biraz. Bi anlık öfkeyle gittin avukata verdin bedavadan 10 bin lira ödencek dedi. Yuvamız kurtulsun diye baban görmesin o parayı dedi. Bende neden görmesin sen babandan aldığın bin tl yi bile geri ödüyorsun babam neden unutsun dedim. Madem barışmak istiyorsun benim babama olan borcumu öde dedim. Sonuçta çalışmıyorum. Ve babam bankadaki parayla umreye gidecekti. Ben geri ona vereceğimi söylediğim için onlarla oynamış gibi çekip gidemem yani. Ben bunları söyleyince ben niye vereyim falan tarzında konuştu biraz. Bende dedim ki tamam o zaman davayı bekle boşanalım sen bana 130-150 bin liraya yakın ödeme yapacaksın dava sonucunda bende babama borcumu ödeyim gel sonra tekrar nikah kıy o zaman dedim. Dava sonunda yüklü para ödemek mi yoksa 10 bin lira ödemek mi dedim. Ben biraz düşüneyim dedi kapattık. Bilmiyorum ne olacak.
Para mevzusu için Ben biraz düşüneyim dedi kapattınız ve ne olacağınızı bilmiyorsunuz.. Oda güzel

Aynen öyle zaten kaynanam ne yaprsa yapsın eşim benim ve kendi ağırlığını koyabilseydi o da bu kadar karışamazdı kaynanam çok fena ama dediğin gibi iş eşimde bitiyordu onuda beceremedi
Evet bunun için sakin haklarinizdan vazgecmeyin

Adam avukatin 10 binini verince butun sorunlarınız çözülecek mi? Konunuzda paradan baska hic birsey gecmiyor ne enteresan.
Adama barismak icin babaniza 10 bin vermesi dışında hic bir sart kosmuyor musunuz? Boşanma karari vermenize sebep olan seylerle ilgili hic bir duzeltme istemiyorsunuz, sadece babaniza 10 bin versin bunu istiyorsunuz

Adam avukatin 10 binini verince butun sorunlarınız çözülecek mi? Konunuzda paradan baska hic birsey gecmiyor ne enteresan.
Adama barismak icin babaniza 10 bin vermesi dışında hic bir sart kosmuyor musunuz? Boşanma karari vermenize sebep olan seylerle ilgili hic bir duzeltme istemiyorsunuz, sadece babaniza 10 bin versin bunu istiyorsunuz
Hayır hepsini baştan sona okuduysanız anlamış olmanız lazım. Ben eşimede söyledim avukatın parasını ödemen için açmadım ben davayı. Her şeyden önce düzeleceksen ailene yuvana sahip çıkacaksan. 3. Kişileri evimize ilişkimize karıştırmayacaksan dedim tabiki

Hayır hepsini baştan sona okuduysanız anlamış olmanız lazım. Ben eşimede söyledim avukatın parasını ödemen için açmadım ben davayı. Her şeyden önce düzeleceksen ailene yuvana sahip çıkacaksan. 3. Kişileri evimize ilişkimize karıştırmayacaksan dedim tabiki
Simdi esin seni arayip ben dusundum tasindim babanin 10 binini yatiricam bankaya cocuk var sende eve don derse ne yaparsiniz mesela

Cevap veriyorum %80 ihtimalle dönecek.
Bakalim kendi cevabi ne yonde olacak
Ben bosanmayi goze alamayanlarin blof islerine girmesine karsiyim iliskiyi iyice lackalastiriyor aman gider gider doner nasilsa oluyor karsi taraf icin

Eve donunce dahada itici umursamaz olunuyordur,aileler zaten hic ciddiye almiyor sonraki sikintilari

Yani ben doner giderim yiprandim bunuda daha gonlen aramam diyen kimse blof islerine bulasmasin benim fikrim bu yonde

Simdi esin seni arayip ben dusundum tasindim babanin 10 binini yatiricam bankaya cocuk var sende eve don derse ne yaparsiniz mesela
Tabikide dönmeyeceğim. Düzelseydi kaybetmekten korkup gerçekten yuvasını yıkmak istemeseydi bana tekrarki konuşmalarımızda daha ılımlı ve yumuşak konuşurdu huyuma gitmeye bakardı ama hala telefonda çemkirip bağıran adam değişmezzzz. Bırak 10 bini 100 binde verse adam adam olmadıktan sonra ne için döneyim ki ? Daha çok sıkıntı çekmek için mi değer görmediğim bir evde sürekli hor görülmek için mi

Tabikide dönmeyeceğim. Düzelseydi kaybetmekten korkup gerçekten yuvasını yıkmak istemeseydi bana tekrarki konuşmalarımızda daha ılımlı ve yumuşak konuşurdu huyuma gitmeye bakardı ama hala telefonda çemkirip bağıran adam değişmezzzz. Bırak 10 bini 100 binde verse adam adam olmadıktan sonra ne için döneyim ki ? Daha çok sıkıntı çekmek için mi değer görmediğim bir evde sürekli hor görülmek için mi
Tamam bu sekilde bir bakis aciniz varsa sosyal medya fotografi yuzuk aciklama vs niye takiliyorsunuz bana sarki gondermis sizce ne yapmaya calisiyor niye diyorsunuz
Sizin icin biten birsey yok kotu yasanmisliklar icin blofle bir hirsla davayi acmissiniz simdide karsilikli inatlasiyorsunuz
Donmek istemeseniz babamin parasini ode demezsiniz konu kapandi dersiniz

Muhtemelen cekismeli olacak o adamda duzelmez bazi yapilar boyle bakin sabah baska bir uyeye yazdik 11 yillik evli 11 yildir ugrasiyor kadin Olduramamis hala ayni

Sizde devam etmek istiyorsaniz birde terapist falan deneyin
Bana kafaniz cok karisik adamida birakmak istemiyor geldiniz

Siz blofu yer dava falan olmadan donerim isler daha iyi ilerler umudundaymissiniz biraz sarpa sarmis

Onceki yorumumda bosan demistim ben karsi tarafin para odemek altin vermemek icin yaptigi gorusundeyim halada oyle,ama iki gunde degistiniz cok kaldirabilecek gibi gelmiyorsunuz

Hakkinizda hayirlisi

İlk defa bu kadar ciddi bir şey için ayağa kalktım o arayıp konuşmak istediğinde belki anlamıştır yaptığı hatayı diye düşündüm. Mahkemelik olunca anlamıştır ciddiyetimi kaybetmekten korkmuştur diye düşünüp konuştum bende. Avukatımda barışmayı düşüneceksen tepkilerini iyi gözlemle demişti seninle para ödememek için mi konuşup düzeltmeye çalışıyor yoksa gerçekten pişman mı diye dedi. Konuştum ama iki dakika özledim hatamı anladım seviyorum diyor iki dakka sonra kendini yine savunmaya geçiyor bağırarak. Bende ona dedim gerçekten düzeleceksen bir şans daha veririm çocuğumuz için ama bunun yanında babama olan borcumdan var dedim. O da zaten belli etti kendini para konusu işin içine girince elinden geleni ardına koyma dedi benden en fazla 4 bin çıkar dedi bağırdı çağırdı yine. Ben o zamanda dedim tamam artık sana güvenmekte senin sözüne inanmakta hata ettim sen değişmemişsin dedim. Şu andan itibaren benim için yoksun arama sorma evime de kimseyi gönderme barışmak için dedim kapattım. Sabaha karşı 5 te şarkı göndermiş işte. Tamamen kişilik bozukluğu yaşıyor. Ben ne zaman ciddileşir kararlı konuşursam o an huyuma gidip aklımı ve ona olan zaafımı kullanıyor. Yumuşak olduğumda da zaten eziyor. Ama artık buna müsamaha yok. Ben artık kızımla haytımı yaşayacağım. 10 bin verip düzeldim deyip gitsem daha beter olcam buna güvenmiyorum çünkü. Dava sonunda hakkım olan neyse alırım kendimi geliştirir iyi yerlere gelirim. O ne kaybettiğine yansın. Ben soruyordum ona ilk zamanlar böyle değildin neden bana kötü davranıyorsun diye bana köprüyü geçene kadardı o diyordu. Yeni birini bulsa bile ilerde ona da köprüyü geçene kadar kandırır ama ikinciler hiç ben kadarda çekmez. Bir kere koca boşayana ikinci de kolay gelir. Hele hele benimkinin huyunu kimse çekmez. Benim ne amaçla yapıyor diye size sormamın nedeni de ben kimseye içimi açamıyorum. Aileme karşıda üzülmesinler diye hep gülümsüyorum. Benim düşüncem mi yanlış yoksa hemfikir miyiz diye soruyorum size. Ve böyle daha mutlu oluyorum

Tamam bu sekilde bir bakis aciniz varsa sosyal medya fotografi yuzuk aciklama vs niye takiliyorsunuz bana sarki gondermis sizce ne yapmaya calisiyor niye diyorsunuz
Sizin icin biten birsey yok kotu yasanmisliklar icin blofle bir hirsla davayi acmissiniz simdide karsilikli inatlasiyorsunuz
Donmek istemeseniz babamin parasini ode demezsiniz konu kapandi dersiniz

Muhtemelen cekismeli olacak o adamda duzelmez bazi yapilar boyle bakin sabah baska bir uyeye yazdik 11 yillik evli 11 yildir ugrasiyor kadin Olduramamis hala ayni

Sizde devam etmek istiyorsaniz birde terapist falan deneyin
Bana kafaniz cok karisik adamida birakmak istemiyor geldiniz

Siz blofu yer dava falan olmadan donerim isler daha iyi ilerler umudundaymissiniz biraz sarpa sarmis

Onceki yorumumda bosan demistim ben karsi tarafin para odemek altin vermemek icin yaptigi gorusundeyim halada oyle,ama iki gunde degistiniz cok kaldirabilecek gibi gelmiyorsunuz

Hakkinizda hayirlisi
Cevaplamadan normal mesaj olarak yazmışım size yazacağımı

Şunu diyen adama fazla bile şans vermişsiniz.
Çok haklısınız da işte bir anda silip atamadım hep onu düzeltmeye toparlamaya çalıştım. Belkide vicdanımı rahatlatmak için çabaladım. Şuan demiyorum mesela keşke şunu deneseydim şöyle yapsaydım düzelir miydi diye. Çünkü elimden gelenin fazlasını yaptım onun için yuvamız için. Her yolu denedim karşıma alıp insan gibi konuşmayı alttan almayı susmayı cevap vermeyi kavga etmeyi uzaklaşmayı bitirmeyi affetmeyi her yolu denedim ama olan hep bana oldu. Vicdanım rahat en azından. Aklımda hiçbir keşke kalmadı. Hamileykende çekip gittim ben ama yalvar yakar özür diledi dava açmamıştım o zaman bir daha olmayacak vs. dedi hep güvendim sözlerine dönmüştüm o zamanda çocuk olunca değişir belki diye gitmiştim. İlerde keşke demeyim diye. Ama çocuk oluncada değişmedi. Kafamda bir tane bile keşke kalmadı.

X