Boşanma aşamasında NAFAKA

Çok değişik düşünce tarzı ama var olmaya hakkı var tabi. Boşanmış yeniden evlenmiş kadınım oturup da erkekleri savunacak değilim lakin evlilik iki kişiliktir hayaller de iki kişiliktir yıkıldıysa her ikisinin de yuvası hayalleri yıkılmış olmuyor mu.
Hem kadın neden yerine yenisini koyamıyor? Gayette koyuyor. Koydum
Ne güzel bir örneksiniz. Hayalleri yıkılmış her kadının sonu sizin gibi olur umarım ama maalesef ki endersiniz. Yıllarca değil hayatına birini almayo, erkek yüzü görmek istemeyen, korkan, yeniden gözyaşlarıyla geçirdiği yılları içinden atamayan onbinlercesi var. Hayattan öyle bir soğuyorlar ki değil mutluluk, nefes almaya çabalamaları gerekiyor.
Sizinki medenice olmuş, herkesin başına:)

Bir sürü çalışan, eşinin işine gelirine denk ya da hiçbir kariyer kaybına uğramayan kadın yoksulluk nafakasına tabi değildir. Orada belki anlaşma gereği protokollerinde vardır, araştırılmadan bir süreç işlemiştir. Erkekler istediği anda bunun iptaline başvurup, incelenmesini sağlayabilirler. Aslında ömür boyu nafaka diye bir şey yok hele aplus değilseniz hayatınızda gündelik yaşantınızı idame edecek bir nafaka asla yok. Belki başka şeylet talep edilmesin diye erkekler başta o nafakaya talim ediyor, sonra malları kaçırıp kurtulunca bla bla ediyordur, böyle bakalım bir de.
Yasalar insanları kadın erkek olarak ayırmıyorlar ama hayat maalesef her ikisine denk davranmıyor. Bu gerçekler dururken nafaka çok incir çekirdeği bir mesele.

Keşke tazminat her şiddet gören kadına veriliyor olsa. Ama delil ve şahit yerersizliğinden verilmiyor. Kayıt almak yasak. Darp raporu da tazminat için yeterli olmuyor malesef.
Daha önce bir haber okumuştum, kadın kocasının hakaretlerini kayda almış ve Mahkeme kabul etmiş..kadının başka türlü ispat etmesi mümkün değil diye kabul edilmiş bu delil..

Sana mı kudurcam sen kimsin ki sana kudurcam keşke benim kafama sahip olabilsen eminim ilkokul lise mezunu filansındır da sen şimdi

İsteklerinize bakılırsa kimin ne durumda olduğu ortada el açma açısından. Kendinizi savunurken lütfen seviyeyi koruyun.

Ayrıca bana yorum yazmazsan sevinirim ya hem üstelik isteklerim derken ben kimden ne istemişim kafanız mı güzel efendim sizin

Kafaam güzeldir çirkin değildir zaten çünkü sağlıklı düşünen biriyim thanks 😘💚 bu arada burda had aşılmadığı sürece sınırsız alıntı yapabiliriz görmezden gelebilirsiniz falan ? 🫠 İnsan dayanamıyor bu kadar yorum kirliliğine naparsın. İyi günler 🥳

Çocuğu olmayan bir kadın hayalleri umutları çalınırken iyi ama demi insanlara rezil olurken iyi demi kusura bakmayın bu konuda erkeklere gram acımıyorum. Erkekse evleniyorsa adam akıllı dursun erkek gider kadını aldatır söver döver kapının önüne atarsa kadının kusuru yokken hemde hak etmiştir demektir. Paraya düşkün olan erkek de bi zahmet evlenmesin zaten cimriler beş kuruş nafaka için acıtasyon yapmaya gerek yok
Erkeklere acımıyorsunuz fakat şu an ki size şiddet uygulayan, aldatan ve sizinle barışmak istemeyen davalı olduğunuz ve sizin şizofren olduğunuzu dava kayıtlarında iddia eden eşinize acıyorsunuz ki barışmak istiyorsunuz sanırım?:)

Bazı kadınlar için "evlilik birliği devam ettiği" sürece aldatmanın, psikolojik, fiziksel ve ekonomik şiddetin pek bir önemi yok. Fakat ne zaman ki erkek artık vazgeçerse, çıkıp gitmek isterse "hayatım çalındı" oluyor.

Evlilik devam etseydi, sorun olmayacaktı.

Eşiniz şu an davayı geri çekse direkt ailenizi bile siler barışırsınız benim gözlemim bu.

Adam yeniden gidince de en mağdur siz olursunuz.

Yasalar bile şiddetten aldatmadan dava açıp sonra geri çektiysen seni affetmiş sayıyor ve bir daha aynı sebepten dava açıp tazminattan yararlanamıyorsun.

Yani yasalar bile ciddiye almıyor sahte mağduriyeti. Git ötede oyna diyor.

İyi de ben çocuğa verilmeli dedim zaten. Ayrıca hangisi kötüyse onu kınarım ister bir kişi olsun ister bin kişi. Çocuğuna bakmayan adam da kınanır bu saçma sistem de. Bi adam kadınla evlendi diye niye ömür boyu kadına bakmak zorunda? Siz bunu gururunuza yediriyor musunuz? Lafa geldi mi mangalda kül bırakmayan feministler ilginç bir şekilde nafaka dendi mi hiç savundukları şeyi düşünmüyor. Hani kadın erkek eşitti? Neden erkekler kadına "bakmak" zorunda? Kadınlar çalışmak zorunda değil, kocası ona bakmak zorundadır dendiğinde büyük tepkiler veren kadınlar nafaka dendi mi salya akıtıyor nedense. Erkek düşmanlığı bu. Ve işime ne gelirsecilik. Madem kadın erkek eşit o zaman gerekirse kadın nafaka versin
Kadın erkek eşitliği, kadının gururlu olması gerektiği nafaka konusunda mı aklınıza geliyor bir tek? Her konuda eşitiz, evet ve bu konuda da eşit olmalıyız öyle mi? Biliyor musunuz istatistiklere göre tüm dünyadaki gayrimenkullerin yüzde 99’u erkeklere ait ve yalnızca yüzde 40’ı kadınların. Bu mu eşitlik? Eşitlik nasıl olur biliyor musunuz? Bu oran 50-50 olana kadar kadın lehine ayrımcılık yapılarak! Erkeklerin argümanlarıyla bana nafaka konusunu anlatmayın. Bunları erkeklerden çok duyuyoruz zaten. Olayı “Hani feministler eşitlik diyordu, nafaka konusunda da eşitlik olsun o zaman bla bla” seviyesine indirerek sulandırıyorlar. Bu arada “feministler” diye müstehzi bir ifadeyle aşağılamaya çalıştığınız kadınlar sayesinde şu anda elinize telefon alıp bir sosyal medya platformunda yorum yapıyorsunuz. 19. yüzyıldan itibaren Osmanlı ve Avrupa feministlerini okumanızı tavsiye ederim. Ne mücadelelerle bizi nereden nereye getirdiklerini görürsünüz. Belki feminist olarak addetmezsiniz o zaman kendinizi ama hiç olmazsa “feministler bla bla” diye aşağılamazsınız.

Kadın erkek eşitliği, kadının gururlu olması gerektiği nafaka konusunda mı aklınıza geliyor bir tek? Her konuda eşitiz, evet ve bu konuda da eşit olmalıyız öyle mi? Biliyor musunuz istatistiklere göre tüm dünyadaki gayrimenkullerin yüzde 99’u erkeklere ait ve yalnızca yüzde 40’ı kadınların. Bu mu eşitlik? Eşitlik nasıl olur biliyor musunuz? Bu oran 50-50 olana kadar kadın lehine ayrımcılık yapılarak! Erkeklerin argümanlarıyla bana nafaka konusunu anlatmayın. Bunları erkeklerden çok duyuyoruz zaten. Olayı “Hani feministler eşitlik diyordu, nafaka konusunda da eşitlik olsun o zaman bla bla” seviyesine indirerek sulandırıyorlar. Bu arada “feministler” diye müstehzi bir ifadeyle aşağılamaya çalıştığınız kadınlar sayesinde şu anda elinize telefon alıp bir sosyal medya platformunda yorum yapıyorsunuz. 19. yüzyıldan itibaren Osmanlı ve Avrupa feministlerini okumanızı tavsiye ederim. Ne mücadelelerle bizi nereden nereye getirdiklerini görürsünüz. Belki feminist olarak addetmezsiniz o zaman kendinizi ama hiç olmazsa “feministler bla bla” diye aşağılamazsınız.
Hangi istatistik bu? Gayrimenkullerin %99u erkeklerinse sadece %1’i kadınların olabilir. Matematikle de kavgalısınız sanırım.

Ayrıca konu da çok dağıldı ama gayrimenkullerin çoğunun erkeklerin olması doğal değil mi? Ana sayfadaki konu: Çalışmak İstemiyorum
Çuvaldızı başkasına batırırken iğneyi kendimize batırmıyoruz. Benim annem de babam da çalıştı, evleri annemin üzerindeydi. Ama sadece babam çalışsaydı büyük ihtimalle babamın üzerine olurdu. Kadınlar 2 tatlı söze, dışarıda çalışma zorluğu, evin konforuna kapılıp kendi zararlarına kararlar alıyorlar. Kişi kendisine verilen hakkı kullanmazsa başkası onun için hiçbir şey yapmaz.

Bence ideal. Bi hafta önce biz de maalesef başvuru yaptık maaşının yarısını nafaka olarak alabiliyorum ve bizim çocuğumuz olmamasına rağmen. Araba da evlendikten sonra alınan bi mal beyanı ise satarsa suç işlemiş olur
Ay saçmalamayın maaşın yarısını alamazsınız. Hele de çocuk yoksa! 1000 lira alırsanız öpün başınıza koyun.
2 çocuğum var 45 bin maaşı var 9 bin veriyor 2 çocuğumuza. Üstelik vermiyor da icrayla alıyorum bir de her çocuğa 300 lira verebilirim diye de dava açmış.

Konu sahibi 30 bin alamazsınız. Maksimum en üst 15 bin alırsınız ama ben bunu da alabileceğinizi sanmıyorum. 3-5 bin ancak olur. Geriye dönükte alırsınız aracı da satamasın diye şerh koydurun satamaz. Bir de boşanma aşamsında yapılan satışlar iptal edilir

X