Boşanma çıkmazı

yesilgri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2017
492
296
Hayırlı geceler hayırlı ramazanlar hanımlar

Az çok taniyaniniz konularimi bileniniz vardır belki, olaylar iyice sarpa sardı tam bir cikmazdayim fikirlerinize önerilerinizi ihtiyacım var genel olarak bir toparlayıp anlatayım meramimi da çare olun bana

İki yıllık evli 16 aylıkta kızım var. Evliligim baştan beri çok sorunluydu zaten ve yaklaşık bir hafta kadar önce de şiddet gördüm ve benim için kopma noktasi yasandi.

Yurt dışında yaşıyorum mesleğimi bırakıp evlendim evlenir evlenmezde eş kişisi altinlarimi aldı benden ve hala vermedi tekrar bı birikmisimde yok ne yazikki burda çalışmadım dilini bilmediğim için.

Bu son durumdan sonra da haliyle boşanma kararı aldım sayılır. SyolirS diyorum çünkü ailem arkamda değil birikmisim yok isim yok kısacası bı guvencem yok ama sırf bunlar yok diye de mecbur bu adam kilikliya kalmak istemiyorum sonuçta bı mesleğim var.

1) İs ilanlarına baktım kolejler öğretmen alıyorlar ama hiç kolejde çalışmadım şartları nelerdir maaşı ne kadardır bilenler bana yardımcı olursa sevinirim.
2) İstanbul da yaşamak istiyorum ailemin yanına dönmek istemiyorum zaten onlarında kapıları bana sonuna kadar açık değil kolej den aldığım maaş ve insallah bosanabilirsem + nafakaya İstanbul gibi yerde gecinebilir miyim? Ev kirası ev eşyası falan ilk etap için ortalama ne kadar nakite ihtiyacım olur?

3) ben bu eş kisisini bosanmaya nasıl ikna edicem çünkü ona göre hiç bı problem yasanmadi normal hayatına devam ediyor henüz hiç bir dusuncemden haberi yok açıkçası söylemeye korkuyorum sanırım ben bu adamdamda korkuyorum ben kormuyorum sanıyordum ama bana ssarilmaya çalıştı dün çok tedirgin oldum uzaklastim direk gece de ben uyurken yatagima girmeye çalışınca sıçrayarak uyandım vücudum gayri ihtiyari geriliyor tepki veriyor sanırım bu yüzden nasıl bir konuşma yapmalıyım?

Çok uzun oldu sanırım hakkınızı helal edin yanlışlarım da olmuş olabilir hala aklımı cumlelerimi tam toparlayamiyorum çünkü cevaplarıniz için teşekkür ederim

Ekleme: bugün biraz daha düşünüp arkadaşımla da kafa patlattım İstanbul blher açıdan daha iyi olacak benim için ama hiç bilmiyorum İstanbul'u hangi semtler daha uygun ve cocugumla yasayabilecegim rahatlikta bilenleriniz yazabilirse sevinirim malum Türkiye de boşanmış yalnız anne olmak zor

Son düzenleme:
yurt dışındaymışsınız keşke polis çağırıp darp raporu alsaydınız adamı boşanmaya ikna etmeniz gerekmezdi.
kolejler ne kadar veriyor bilmiyorum ama şimdi gelmeniz lazım. okullar açılana kadar alımlar tamamlanmış olur.

Aslında güvenceniz varmış lakin evlenince işten çıkarak kendiniz yok etmişsiniz
Mesleğiniz varmış, İstanbul’da kirası daha uygun olan semtler var. Çalışacağınız yere de yakın olursa yol masrafı vs olmaz idare edersiniz
Kocanızı boşanmaya ikna etmek ne demek? Şiddet uygulamış size. Ötesi mi var!? Darp raporu alsaydınız keşke o zaman

yurt dışındaymışsınız keşke polis çağırıp darp raporu alsaydınız adamı boşanmaya ikna etmeniz gerekmezdi.
kolejler ne kadar veriyor bilmiyorum ama şimdi gelmeniz lazım. okullar açılana kadar alımlar tamamlanmış olur.

Aslında güvenceniz varmış lakin evlenince işten çıkarak kendiniz yok etmişsiniz
Mesleğiniz varmış, İstanbul’da kirası daha uygun olan semtler var. Çalışacağınız yere de yakın olursa yol masrafı vs olmaz idare edersiniz
Kocanızı boşanmaya ikna etmek ne demek? Şiddet uygulamış size. Ötesi mi var!? Darp raporu alsaydınız keşke o zaman
Darp raporu alacak iz yoktu o yüzden alamazdim. İkna etmekten kastım ailem yanımda olmadığı için ve boşanma da anlaşmalı olsun diye ikna dedim çünkü maalesef şu anda maddi olarak ondan bı beklentim olacak altinlarimi bana vermezse ev eşyası falan hikaye olur

Darp raporu alacak iz yoktu o yüzden alamazdim. İkna etmekten kastım ailem yanımda olmadığı için ve boşanma da anlaşmalı olsun diye ikna dedim çünkü maalesef şu anda maddi olarak ondan bı beklentim olacak altinlarimi bana vermezse ev eşyası falan hikaye olur
Siz yeter ki o adamdan kurtulun, 2.el dahi olsa eşya vs idare edersiniz toparlayana kadar. Zor olur evet, ama yaparsınız inşallah. 2 lokma az yer, 2 kıyafet az alır ama kendi evinizde şiddetsiz, mutlu huzurlu yaşarsınız

Belki burda Ukrayna da olan arkadaslar yasal haklarinla ilgili yardimci olabilir. Almanyada olsan bende yardimci olurdum ama maalesef Ukrayne ile ilgili bilgi sahibi degilim. Ama kendine yeni bir hayat kurmak istedigini takdir ediyorum gercekten. Hicbir kadin siddeti hak etmiyor. Cok gecmis olsun

Geçen bir arkadaş burada konu açmıştı.Kolejde öğretmenlik yapacaktı 1600 tl civarı bir maaş teklif etmişler.İstanbul'da bu parayla tek odalı daire bile bulsanız diğer masraflarda eklendiğinde geçinemezsiniz.Ayrıca ufak çocuğunuz var eğer yanınıza alacaksanız kreş veya bakıcı ücreti var.Ben sizin yerinizde olsam bulunduğum ülkede şartları araştırırdım.zira insanlar bu ülkeden kaçmaya çalışıyor.Son zamanlarda haberleri seyretmiyor musunuz?Buraya gelerek çocuğunuzun geleceğini karartmayın.Bunlar benim düşüncem bu arada.Allah yardımcınız olsun.

Kolejden koleje değişir, ama özel sektör malesef çok vermez. Ama yine de umutsuz değil, ucuz bir semtte kiraya gidebilirsiniz.

Aileniz hangi şehirde? Eğer küçük bir yerse para açısından daha rahat edersiniz, İstanbul'da yasamadiysaniz ilk etapta direkt buna atilmayin derim.

Siz yeter ki o adamdan kurtulun, 2.el dahi olsa eşya vs idare edersiniz toparlayana kadar. Zor olur evet, ama yaparsınız inşallah. 2 lokma az yer, 2 kıyafet az alır ama kendi evinizde şiddetsiz, mutlu huzurlu yaşarsınız
Tek başıma olsam asla düşünmem ama küçük bı kızım var ve bir ömür birbirimizin yüzüne bakmak zorundayiz kavga dövüş ayrılalım istemiyorum

Belki burda Ukrayna da olan arkadaslar yasal haklarinla ilgili yardimci olabilir. Almanyada olsan bende yardimci olurdum ama maalesef Ukrayne ile ilgili bilgi sahibi degilim. Ama kendine yeni bir hayat kurmak istedigini takdir ediyorum gercekten. Hicbir kadin siddeti hak etmiyor. Cok gecmis olsun
Çok teşekkür ederim :KK200:

Istanbulda asgari ucret ile koleje girersin ancak.oda kirana yeter ancak.malesef kolej durumlari ve ev kiralari icler acisi

Geçen bir arkadaş burada konu açmıştı.Kolejde öğretmenlik yapacaktı 1600 tl civarı bir maaş teklif etmişler.İstanbul'da bu parayla tek odalı daire bile bulsanız diğer masraflarda eklendiğinde geçinemezsiniz.Ayrıca ufak çocuğunuz var eğer yanınıza alacaksanız kreş veya bakıcı ücreti var.Ben sizin yerinizde olsam bulunduğum ülkede şartları araştırırdım.zira insanlar bu ülkeden kaçmaya çalışıyor.Son zamanlarda haberleri seyretmiyor musunuz?Buraya gelerek çocuğunuzun geleceğini karartmayın.Bunlar benim düşüncem bu arada.Allah yardımcınız olsun.
Aynı şeyleri bende düşündüm burda geleceği çok daha iyi olacak her açıdan ama burda bir iş bulmam neredeyse imkansız ve çalışma sartlari inanılmaz zor

Kolejden koleje değişir, ama özel sektör malesef çok vermez. Ama yine de umutsuz değil, ucuz bir semtte kiraya gidebilirsiniz.

Aileniz hangi şehirde? Eğer küçük bir yerse para açısından daha rahat edersiniz, İstanbul'da yasamadiysaniz ilk etapta direkt buna atilmayin derim.
Hayır daha önce yaşamadım sadece iş bulma ihtimali daha çok olur diye İstanbul düşünüyorum

Neden İstanbul ?
Ilk etapta küçük bir şehre taşının. Kira ucuz olur, yeme içme keza öyle.

Bir yerden başlayın gerisi gelir inşallah.

Çocuğunuzla birlikte gelip gidecek bir okul olursa çok rahat edersiniz.

Nafaka , tazminat, altınları geri alma hakkınız var bunları unutmayın.

Aynı şeyleri bende düşündüm burda geleceği çok daha iyi olacak her açıdan ama burda bir iş bulmam neredeyse imkansız ve çalışma sartlari inanılmaz zor
sizde haklısınız.ama diğer yazan arkadaşlarında dediği gibi avrupada boşanmış kadınların hakları bizim ülkemize göre daha fazla oluyor.haklarınızı iyice bir araştırın derim ben yinede.çünkü şuna emin olunki artık Türkiye'de de iş bulmak ve özel sektörün şartları inanılmaz zor.Sizi korkutmak için yazmıyorum,gerçekleri bilin ona göre doğru karar alın istiyorum.

X