Boşanma davası açtım sonunda

Kişiliği bozuk ve zarar verici birisiymis. Somut verilerle hareket etmek gerekiyor demek ki kişilerle. Duygusal bağ kurup en önemlisi de evlenip bu kadar hayatımızın içine alınca tahribatı da fazla oluyor. Mesela adam "senden hoşlanıyorum, benim için değerlisin" diyor; ama neredesin ne yapıyorsun oraya gitme buraya gitme diyor. Neden böyle yaptığını söylediğinizde seni seviyorum, değer veriyorum ya ondan yapıyorum; seni sahipleniyorum diyor. Halbuki kimsenin korunmaya ihtiyacı yok, hayatında öyle bir elin de olmasına ihtiyaç yok. Biz kadınlar genel anlamda bu konuda çok hata yapıyoruz. Size ithafen söylemiyorum bunları.
Toplumsal olarak bir algı yanilmasi var.bizi seviyor, koruyor kolluyor diyoruz.kol kanat geriyor diyoruz.Sonra bu tutumla gücü erkeğin eline vermiş oluyoruz, korunmaya muhtaç aciz bir profil çizmiş gibi oluyoruz.
Gel zaman git zaman bizi koruması için gücü eline verdiğimiz erkek gün geliyor bize zarar vermeye başlıyor, her şeyi yapmayı kendine hak görüyor. Sonra da gelip burada konu açıyoruz.ağlıyoruz.
Halbuki böyle bir desteğe ihtiyacımız yok. Erkeklerin yaptığı çoğu şeyi biz de yapabiliriz. Yok taciz edilirsin, yok peşine takılan olur yok laf atarlar yok kadınsın rahatsız ederler sen yapamazsin ben yaparım vb. Aslında böyle insanlar her zaman her yerde karşımıza çıkabilir, ama biZim kendi kendimizi koruyabilme gücümüz olmalı ve var da. Güç illa kas gücü olmak zorunda değil, gücün binbir çeşidi var ve bence bize zarar vermek isteyen insanları kendimizden uzaklaştırabiliriz. Burada toplumsal olarak bir algı yanilmasi var bu konuda.
Bu hususta çoğu tespitini çok doğru. Ama benimki için pek geçerli değil. Kısılik bozukluğu olduğundan baştan çok verici ilgili biri gibiydi. İlişki evliliğe döndüğünde birden siddet başladı. Bana karışan biri değildi. Günden bir kere arar arada halimi hattımı sorardı. Evlendim sürekli aramalar eve kapatmak ister gibi her seye muhalefet. O acıdan benimkini anlama mümkün olmadı. Anlayabilmek adına baskıcı tipler baştan çok karışıyor tabi ilgi kisvesinde.

• Beğen
Reactions: Den
Psikolojik veya fiziksel şiddete maruz kalan birinin duygularını o kadar iyi anlatmışsın ki.. ağzına sağlık. Bu işin akılla, kültürle ilgisi yok haklısın. Dünyanın dört bir yanında her gün, her saat başı yüzbinlerce güzel, akıllı ve başarılı kadın maruz kalıyor bu şiddete. Burada kadınların değil bu şiddeti uygulayan erkeklerin profilleri önemli. Manipülasyon ustası, egoist, özsaygısı düşük ve aslında çok güçsüz adamlar bunlar. Kendilerinden zayıf gördükleri kişileri, kadınları, çocukları, hayvanları hor gören herkes gibi karakter bozukluklarıyla dolular.. Kadınlara değil bu adamlara odaklanalım. Onları o kadar iyi analiz edelim ki, tehlike sinyallerini anında fark edebilelim, uzak duralım.

Cesaretiniz için sizi tebrik ederim. Hakkınızda hayırlısı olsun. Hayatınızın geri kalanında her şey gönlünüzce olsun. Bol şanslar..
Teşekkürler iyi dilekleriniz icin . Umarım hepimiz için çok güzel olur her şey. Ben bu tip erkeklere zaten çok acıyorum. Eşimle de ona acıdığım icin bu kadar uzun birliktelik yaşadım.o da biliyordu ve bunu bana söylüyordu. Dayanmıyordu benim her asağılamaya çalışmasından daha büyük güçle kalkmama ve zaman içinde kendimi toplananıma. Zaten karşısındakine üstün gelemeyeceğini anlayan erkek siddet uygular. Yoksa normal bir erkek kadınla iletişim kurabilmenin yollarını arar. özsaygısı düşük küçüklüğünde sevilmemiş aşağılanmıs sürekli başarısız hisseden erkekler kendilerini bu şekilde boşaltıyor. Bu adamların cinsel hayatları da berbat bu sebepten. Baştan iyi gibi görünüyor giderek berbat hale geliyor. Annesine bağımlı olan ezik erkek karışımı ezerek kendine güç alanı oluşturduğunu sanıyor. Erkek psikolojisi adlı kitabı okumalı bu tipleri anlamak isteyen herkes.

Dul kalmak kötü bir şey mi? Bircok insan eşinin ölümü sonrasında ya da yürümeyen evlilikleri bitirdiklerinden bu tanıma maruz kalıyor. Ben kendimi böyle nitelemek istemiyorum. Benim bu sıfat dışında sahip olduğum çok fazla niteliğim var. Ben dul olsam kime ne ayrıca? Çalışan üreten hayatını sırtlayan biriyim. Bir sıfat adına ömür mü geçirecekmişim bir psikopatla? Kendimiz için yasamayı öğrenmemiz lazım. Herkese ve her seye rağmen. Ancak o zaman herkes bize saygı duyacak. O bizi önemsemeyen kenara atan eski eşlerimiz bile. Eskiden Aliye diye bir dizi vardı. Onu izlemeni tavsıye ederim.

Cnm bana tavsiyede bulunuyosun da ben bana söylenenlerden ve cevre baskisi adi altinda insanlarin goruslerinden bahsediyorum...ben boyle dusunmuyorum zaten...kaldı ki ben senin yaşadigin seylerin binde birini yasamadim...eşim iyi bi insandi karakter olarak...sadece uyumsuzduk...o yuzden catisiyoduk...senin yasadiklarini yasamis olsam ilk sene kesin bosanirdim zira benim de gayet iyi bi meslegim ve bana yetecek kadar da maddi durumum var...

• Beğen
Reactions: Den
Cnm bana tavsiyede bulunuyosun da ben bana söylenenlerden ve cevre baskisi adi altinda insanlarin goruslerinden bahsediyorum...ben boyle dusunmuyorum zaten...kaldı ki ben senin yaşadigin seylerin binde birini yasamadim...eşim iyi bi insandi karakter olarak...sadece uyumsuzduk...o yuzden catisiyoduk...senin yasadiklarini yasamis olsam ilk sene kesin bosanirdim zira benim de gayet iyi bi meslegim ve bana yetecek kadar da maddi durumum var...
Ben yanlış anlamışım o zaman canım. Aralarda yazıyorum iş yerinden yazıncs öyle oluyor. Allah yolunu açık etsin umarım her şey çok daha iyi olur senin icin.

Sizin için hayırlısı olsun, bundan sonra ki, hayatınızda umarım çok mutlu olursunuz.

Her şey dava açılana kadar. Benim aklımda da hep vardı ama cesaret edemedim hiç. Bende ki saplantı derecesinde ki aşktı vazgeçememem ondandı. Onsuz yapamam gibi düşünceler işte.. Davayı da ben açmadım o açmıştı ama bana iyilik yapmış adam ondan kurtulduktan sonra anladım. Kendimi çok daha iyi hissediyorum, evlilik boyunca asosyal ve yalnızmışım. Şimdi geziyorum, ortamlarım var en önemlisi özgürüm. Böyle insanlar bir şeyin kıymetini bilmediği için boşuna yıpratıyoruz kendimizi. Olmuyosa olmuyodur zorlayınca gerçekten olmuyor.
İki hafta sonra dördüncü duruşmam inşallah bu sefer hayırlısıyla biter de kurtulurum.
Seni de tebrik ederim cesaretin için. Önünde çor zor günler var ama onla iletişimi kesip hayatına odaklanmaya başlayınca rahatlıcaksın. Hatta o yaşadıklarını sen yaşamamışsın gibi olacak. Sadece zaman ve o adamla kesinlikle iletişim kurma.

Her şey dava açılana kadar. Benim aklımda da hep vardı ama cesaret edemedim hiç. Bende ki saplantı derecesinde ki aşktı vazgeçememem ondandı. Onsuz yapamam gibi düşünceler işte.. Davayı da ben açmadım o açmıştı ama bana iyilik yapmış adam ondan kurtulduktan sonra anladım. Kendimi çok daha iyi hissediyorum, evlilik boyunca asosyal ve yalnızmışım. Şimdi geziyorum, ortamlarım var en önemlisi özgürüm. Böyle insanlar bir şeyin kıymetini bilmediği için boşuna yıpratıyoruz kendimizi. Olmuyosa olmuyodur zorlayınca gerçekten olmuyor.
İki hafta sonra dördüncü duruşmam inşallah bu sefer hayırlısıyla biter de kurtulurum.
Seni de tebrik ederim cesaretin için. Önünde çor zor günler var ama onla iletişimi kesip hayatına odaklanmaya başlayınca rahatlıcaksın. Hatta o yaşadıklarını sen yaşamamışsın gibi olacak. Sadece zaman ve o adamla kesinlikle iletişim kurma.
Ben uzaklaştırmalara devam etmenin derdindeyim zaten. Kendim zaten görüşmem. Görmek istemiyorum hiçbir şekilde. Beni psikolojik olarak tahrip etmek adına her şeyi yapacağını bildiğimden ancak kanun yolu ile kendimden uzak tutabiliyorum. Yoksa bana yapabileceklerinin sınırı yok. Senin sürecin nasıldı cankm? Benim ilk dava mayısta. Sureci paylaşırsan sevinirim.

Yorumlarin hepsini okumadim ama narsist birinden ayrilma cesareti gosterdiginiz icin tebrik ederim. Gecmis olaun. Merak etmeyin hersey bossnma kararini akana kadar. Gerisi corap sokugu gibi geliyor. Siz hayatiniza devam edin. Kafanizi daha fazla bulandirmayin. Birakin avukatiniz halletsin. Tekrar gecmis olsun.

Yorumlarin hepsini okumadim ama narsist birinden ayrilma cesareti gosterdiginiz icin tebrik ederim. Gecmis olaun. Merak etmeyin hersey bossnma kararini akana kadar. Gerisi corap sokugu gibi geliyor. Siz hayatiniza devam edin. Kafanizi daha fazla bulandirmayin. Birakin avukatiniz halletsin. Tekrar gecmis olsun.
Teşekkürler. Böyle güzel yorumlar aldıkça daha da iyi hissediyorum kendimi. Biraz zor oldu ama başardım umarım sonuna kadar gider bu şekilde her şey.

Esra210 bence yanlış düşünüyorsun. Ben eşimi tam bir buçuk yıl tanıdım. Her ortamda test ettim. Benimle gezerken ağzından küfür duymadıgım adam evlendiğim ilk gün bana siddet uygulad. Bogazımı sıktı ve üzerime yürüdü. Sebep de yüzümü gözümü çevirmem. Beyefendinin ilk gündem para hesabı yapmasına karşı olmam. Adamlar eşi nikahına girince gösteriyor gerçek yüzünü. Düzelir diye çok mücadele ettim. Bunu bilmek önceden tanımakla olsa Keske ama olmuyor.
Evlilik bir kumar diye bosuna demiyorlar allah yardimciniz olsun.

Teşekkürler. Böyle güzel yorumlar aldıkça daha da iyi hissediyorum kendimi. Biraz zor oldu ama başardım umarım sonuna kadar gider bu şekilde her şey.
Merak etmeyin psikolojiniz duzeldikce yeniden yasamin keyfine varacaksiniz. Bagimliliktan kurtuldugunuzda oh be diyeceksiniz. Boyle biriyle yasamak insani psikolojik olarak yipratir. Psikolojiniz duzeldiginde her sey daha da guzrllesecek. Sevgiyle kalin.

Ben uzaklaştırmalara devam etmenin derdindeyim zaten. Kendim zaten görüşmem. Görmek istemiyorum hiçbir şekilde. Beni psikolojik olarak tahrip etmek adına her şeyi yapacağını bildiğimden ancak kanun yolu ile kendimden uzak tutabiliyorum. Yoksa bana yapabileceklerinin sınırı yok. Senin sürecin nasıldı cankm? Benim ilk dava mayısta. Sureci paylaşırsan sevinirim.

Ağustosda açılmıştı davamız ilk duruşma nisanda olmuştu. Çok ağır ilerliyo benim davam. Önceleri zordu ama bu kesinlikle sıkıntıdandı. Çalışıyordum ama küçük şehirdeydim meşgalem yoktu. Geçen yıl üniversite sınavına girdim ve kazandım şimdi başka bi şehirdeyim, okuyorum. Beni asıl iyi hissettiren bu oldu. Yeni şehir, arkadaşlar falan kafamı dağıttım.
Şimdi hala daha boşanamamış olmamın stresi var ama o da geçecek. Bu süreçte sabır çok önemli. Mahkemeler bi tuhaf 15 dakika duruşma yapıyolar sonra hemen tarih atılıyor.
Bunu odak noktam yapmamaya çalışıyorum hayatıma devam ediyorum.

Ağustosda açılmıştı davamız ilk duruşma nisanda olmuştu. Çok ağır ilerliyo benim davam. Önceleri zordu ama bu kesinlikle sıkıntıdandı. Çalışıyordum ama küçük şehirdeydim meşgalem yoktu. Geçen yıl üniversite sınavına girdim ve kazandım şimdi başka bi şehirdeyim, okuyorum. Beni asıl iyi hissettiren bu oldu. Yeni şehir, arkadaşlar falan kafamı dağıttım.
Şimdi hala daha boşanamamış olmamın stresi var ama o da geçecek. Bu süreçte sabır çok önemli. Mahkemeler bi tuhaf 15 dakika duruşma yapıyolar sonra hemen tarih atılıyor.
Bunu odak noktam yapmamaya çalışıyorum hayatıma devam ediyorum.
Ben de aralıkta açtım mayıs ayına attı. İlk davada sulh istiyor sanırım hakim değil mi? Uzlaşın dolan diyor.

Ben de aralıkta açtım mayıs ayına attı. İlk davada sulh istiyor sanırım hakim değil mi? Uzlaşın dolan diyor.

Bilmiyorum ben gitmemiştim. Avukatım da öyle bişey dedi mi hatırlamıyorum. Ama ilk duruşmada bir şey olmamıştı bizim.

X