Boşanma davası açtım sonunda

Bilmiyorum ben gitmemiştim. Avukatım da öyle bişey dedi mi hatırlamıyorum. Ama ilk duruşmada bir şey olmamıştı bizim.
İlginç. Bana söylenen ilk duruşmada hakimın anlaşmalı ayrılığa yönlendirdiği. Kimin davasını kabul ederse onun üzerinden yürüyor dava. Ön inceleme duruşması diyorlar.

İlginç. Bana söylenen ilk duruşmada hakimın anlaşmalı ayrılığa yönlendirdiği. Kimin davasını kabul ederse onun üzerinden yürüyor dava. Ön inceleme duruşması diyorlar.

Aynen evet dosyalar incelenmiş ilk duruşmada o kadar.

Merhabalar ben boşanalı da 8 ay oldu galiba beşki daha fazla. :)
Ben tam bahsettiğiniz gibi tuttuğunu koparan bir kadındım ama bebi öyle güzel sindirdi ki. Rabbime havale ettim şimdi hayatım çok daha güzel .

Merhabalar ben boşanalı da 8 ay oldu galiba beşki daha fazla. :)
Ben tam bahsettiğiniz gibi tuttuğunu koparan bir kadındım ama bebi öyle güzel sindirdi ki. Rabbime havale ettim şimdi hayatım çok daha güzel .
Ne güzel. Siz kurtulmuşsunuz. Darısı bizim gibi kurtulmaya çalışanların basına. Rahatsız etmiyordur umarım sizi.

Umarım benim dava daha çabuk biter. Çok uzun sürsün istemiyorum. Aslında hakkım olanı verse hemen bitecek ama ortak ev var. Evi de kendisine ait aanıyor beyefendi. O sebeple cekısmeye gitti

Çekişmeli olduğu zaman 1,5 - 2 yıl ya.. Sıkıntı şu ki duruşma araları çok uzun. 3 ay falan bekleniyor. E bide adli tatil var.
Bizimde ev var. Bide ben maddi manevi tazminat falan istedim.
Önümüzde ki duruşmada bile bitmeyebilir, darısı beşincinin başına diyorum artık :)

Aslında onun şu an sevgilisi var ve ben bunu ispatladım. Umarım sırf bu sebepten erken biter tek duam o.

Çekişmeli olduğu zaman 1,5 - 2 yıl ya.. Sıkıntı şu ki duruşma araları çok uzun. 3 ay falan bekleniyor. E bide adli tatil var.
Bizimde ev var. Bide ben maddi manevi tazminat falan istedim.
Önümüzde ki duruşmada bile bitmeyebilir, darısı beşincinin başına diyorum artık :)

Aslında onun şu an sevgilisi var ve ben bunu ispatladım. Umarım sırf bu sebepten erken biter tek duam o.
Bu erkekleri anlamak güç ya. Muhtemelen o kişi hayatında olduğu icin sizinle ayrılmak istemiştir. Bakalım ben bu süreçte neler göreceğim. Mahkeme süreçleri nasıl geçiyor canım? Çok ayrıntılı sorgular oluyor mu?

Ben de şu tip erkekleri anlamıyorum, birlikte iken kendisinden soğutmak için elinden geleni yapıyor; iş ayrılığa gelince "gitme Tülay seni çok seviyom ühühü!" diye gezen bir tiplere dönüşüyorlar. Yahu o kadar seviyorlar madem niye insan gibi davranmıyorlar bu kadınlara, neden sevdiklerini insan gibi hissettiren romantik, anlayışlı, düzgün erkekler olmak yerine bunun yerine her onları affetiğiniz zaman tekrar o içindeki hayvanları salıveriyorlar. Neden boşanıp başka erkeklerle birlikte olduğunuz zaman sizi taciz ediyorlar veya işi tehditler hatta öldürme olaylarına değin götürüyorlar... Anlamıyorum, nereden empati kurmaya çalışsam elimde kalıyor maalesef.

Bu erkekleri anlamak güç ya. Muhtemelen o kişi hayatında olduğu icin sizinle ayrılmak istemiştir. Bakalım ben bu süreçte neler göreceğim. Mahkeme süreçleri nasıl geçiyor canım? Çok ayrıntılı sorgular oluyor mu?

Evet artık birini bulduğu için benim peşimi bıraktı. Zaten piskopatın tekiydi eşim, defalarca beni tehdit etmişliği vardı kavga esnasında. Senin benden sonran yok, benden boşanırsan seni bulur öldürürüm gibi..
Ben çok pis şeyler gördüm, alıştım artık. Etkilemiyor gördüğüm şeyler.
Canım ben hiç bi davaya girmedim daha kısmetse iki hafta sonrakine gidicem ilk defa.

Avukatımdan duyduğum ve dilekçeleri okuduğum kadarıyla.
Canım önce dilekçe aşamaları oluyor. Sonra ilk duruşma ön inceleme gibi bişey, talep edildiyse nafaka kararlaştırılıyor.
Ondan sonra karşılıklı dilekçeler gönderiliyor. İkinci duruşmada onun şahitleri dinlendi. Üçüncü de benim şahitlerim yetişmediği için dinlenmedi ve duruşma ertelendi şubata. Duruşma aralarında hep dilekçe trafiğimiz vardı bizim. Benim şahitlerimin ifadeleri yetişirse bu duruşmaya bitme ihtimali var.

Ben de şu tip erkekleri anlamıyorum, birlikte iken kendisinden soğutmak için elinden geleni yapıyor; iş ayrılığa gelince "gitme Tülay seni çok seviyom ühühü!" diye gezen bir tiplere dönüşüyorlar. Yahu o kadar seviyorlar madem niye insan gibi davranmıyorlar bu kadınlara, neden sevdiklerini insan gibi hissettiren romantik, anlayışlı, düzgün erkekler olmak yerine bunun yerine her onları affetiğiniz zaman tekrar o içindeki hayvanları salıveriyorlar. Neden boşanıp başka erkeklerle birlikte olduğunuz zaman sizi taciz ediyorlar veya işi tehditler hatta öldürme olaylarına değin götürüyorlar... Anlamıyorum, nereden empati kurmaya çalışsam elimde kalıyor maalesef.
Erkek evlenince karısını sahipleniyor sanki bir daha hiç ondan ayrılmayacak bir mal gibi görüyor maalesef. Halbuki karşısındaki ile empati yapabilse onun da duyguları olduğunu anlayabilse hiçbiri olmaz. Sürekli taviz başlıyor böylece karşıdaki kişinin bütün sınırlarını zorluyorlar. Algıları yanlış olduğundan sonuç da kötü oluyor maalesef. Kendilerini Tanrı zannediyorlar kadının yanında kadın kendilerinden ayrılınca da bütün karizma bitiyor. Bu tipler ayrılığı da kabullenemiyor.

Ben
Evet artık birini bulduğu için benim peşimi bıraktı. Zaten piskopatın tekiydi eşim, defalarca beni tehdit etmişliği vardı kavga esnasında. Senin benden sonran yok, benden boşanırsan seni bulur öldürürüm gibi..
Ben çok pis şeyler gördüm, alıştım artık. Etkilemiyor gördüğüm şeyler.
Canım ben hiç bi davaya girmedim daha kısmetse iki hafta sonrakine gidicem ilk defa.

Avukatımdan duyduğum ve dilekçeleri okuduğum kadarıyla.
Canım önce dilekçe aşamaları oluyor. Sonra ilk duruşma ön inceleme gibi bişey, talep edildiyse nafaka kararlaştırılıyor.
Ondan sonra karşılıklı dilekçeler gönderiliyor. İkinci duruşmada onun şahitleri dinlendi. Üçüncü de benim şahitlerim yetişmediği için dinlenmedi ve duruşma ertelendi şubata. Duruşma aralarında hep dilekçe trafiğimiz vardı bizim. Benim şahitlerimin ifadeleri yetişirse bu duruşmaya bitme ihtimali var.
seninki de bir acayipmiş benimki gibi. Benimki öldürürüm falan demiyordu ama sürekli korkutuyordu. Sen göreceksin yalnız kalacaksın dul kalacaksın basına neler gelecek bak gör gibi laflar. Hatta halamı arardı boşanma davasını açmadan önce arada ona diyormuş ki hala sen anlat ona yalnızlığın nasıl olduğunu diye. Halam da ne varmış yalnızlıkta herkes yalnız kalıyor hayatının bir döneminde deyince benden boşanınca dul olacak gibi saçma saçma laflar ediyormuş. Sanki kendi ne olacaksa? Bu tip adamları arkadaşlar aileler çok etkiliyor. Bakıyorlar etrafta sorunlarını anlattıkları arkadaşları sürekli eş değiştirme halinde. Onları örnek alıyorlar. Benimkinin etrafında karılarını insan yerine koymayan ayrılıp ayrılıp barısan, karısına siddet uygulayan, sürekli aldatan tipler varmış. Boşanma davası açınca konuştuğum arkadaşlarının karıları anlattı bunları. Ama içindeyken göremiyorsun. Kim bilir belki benimki de beni aldattı da ben ayakta uyudum.
Uç kere dilekçe yazacakmışız. Ben ikisini yazdım o bir tane yazdı. Bu dılekceler ve deliller mahkemeye gidecek işte Mayıs’ta ilk dava bakalım. Devlet keşke böyle durumda bir iki duruşmada bizi boşasa. Zaten Türkiye şartlarında dava açan biri defalarca denemiştir olmuyordur. Bir an önce bitmesi için yeni kanunlar çıksa KESK’e.

Üç ay sonra kendisinden dolaylı olarak haber aldım. Ortak arkadaşlarımız da ayrılma sürecinde. Kız tarafıyla görüştüm ne yaptın diye. Meğerse kızın kocasıyla birlikte takılıyormus benim ex. Gece içkili geliyormuş çocuk eve. Birlikte içmeye gidiyorlarmış. Kız çocuğu defalarca arayınca benimki açmış telefonu kıza bir sürü nasihat etmiş. Üstüne gitme bu kadar arama demiş. Kelin ilacı olsa başına sürer. Kıza akıl veriyor bir de. Ben de çok uğraştım çok mücadale verdim ama olmuyorsa da zorlamamak lazım demiş.

Ceza davasının ilk duruşmasına ben gidemedim. Kendisi ve avukatı gitmiş. Kem küm bi sürü yalan söylemiş. Karakoldaki ifadesinde ailemin aramızı bozduğunu söylemişti. Mahkemede bebek istediğini fakat benim istemediğimi söylemiş. Ve bu adam yatak ayıran Benimle aynı yatakta aylarca yatmayan adam. Gerçekten komik ya. Uzlaşmak ve şikayetleri karşılıklı geri çekmek de istemiş üstelik. Bu da ayrı şaka.

Aynı bende seninle aynı seteri yaşadım daha ik mahkemeye çıkardık bile tebligattaki yalanlar ve yapılanlar beni çok yordu

Aynı bende seninle aynı seteri yaşadım daha ik mahkemeye çıkardık bile tebligattaki yalanlar ve yapılanlar beni çok yordu
Bakalım daha neler duyacağız. Gerçi bu yalanları beni şaşırtmıyor aslına bakarsan. Evliyken de hep yalan vardı da ortaya çıkaramıyordum. Erkekler böyleler işte. Evliyken pislik olan boşanırken pislik pesinde oluyor tabii ki

Hakkınızda Herşeyin Hayırlısı olsun . Inşallah bundan sonra düzelirsiniz hayata yeniden sarılır ve daha mutlu günler yasarsınız .
Tez zamanda o pislikten kurtulmanız dileğiyle .

X