Boşanma davası için neler yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz

nalan9306

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2020
45
36
31
Hanımlar bileniniz yardımcı olabilir mi kocam olacak adinin telefonunda mesajlar yakaladım önceki konumda var. Beynim pelte oldu internetten araştırsam da okuduğumu anlamıyorum. Şimdi anlaşmalı boşanmada yine de avukat tutmak lazım mı ne yapmalıyım kendimiz adliyeye gidip halledebiliyor muyuz yoksa direkt bi avukata vekalet mi vermem gerekiyor bilen yol gösterebilir mi?
Bir de 11 aylık bebeğim var emiyor alamaz demi anlaşmalı çekişmeli ne olursa? Ben nafaka vs düşünmediğimden ekran görüntüsü falan hiç bişey almadım mahkemeye sunayım da kusurunu göstereyim diye o anın sıcağıyla düşünmedim. Şartlar olarak benim maaşım daha yüksek, suçlayabileceği bi ahlaksızlık yanlışım yok. Sırf inat edip çocuğumu almaya çalışmaya çıkabilir boşanmayayım diye.
Az önce mesajlaştık sadece yazıştığım insanlar anonimdi vs diye yazdıkları var hani yazıştığını kabullenmiş olarak bunu sunabilirim bir tek
Bilen nolur bi akıl verebilir mi

Hanımlar bileniniz yardımcı olabilir mi kocam olacak adinin telefonunda mesajlar yakaladım önceki konumda var. Beynim pelte oldu internetten araştırsam da okuduğumu anlamıyorum. Şimdi anlaşmalı boşanmada yine de avukat tutmak lazım mı ne yapmalıyım kendimiz adliyeye gidip halledebiliyor muyuz yoksa direkt bi avukata vekalet mi vermem gerekiyor bilen yol gösterebilir mi?
Bir de 11 aylık bebeğim var emiyor alamaz demi anlaşmalı çekişmeli ne olursa? Ben nafaka vs düşünmediğimden ekran görüntüsü falan hiç bişey almadım mahkemeye sunayım da kusurunu göstereyim diye o anın sıcağıyla düşünmedim. Şartlar olarak benim maaşım daha yüksek, suçlayabileceği bi ahlaksızlık yanlışım yok. Sırf inat edip çocuğumu almaya çalışmaya çıkabilir boşanmayayım diye.
Az önce mesajlaştık sadece yazıştığım insanlar anonimdi vs diye yazdıkları var hani yazıştığını kabullenmiş olarak bunu sunabilirim bir tek
anlaşmalı boşanma için avukata gerek yok adliyede hukuk mahkemeleri kapısında genelde maktu dilekçe örnekleri var onları doldurursunuz. cocuk size verilir çünkü çok küçük.

Arzuhalcilere dilekçe yazdırmak büyük hata olur sakın arzuhalcilerle hareket etme. kendileri emekli asliye personeli olup genelde hukuka dair bilgileri çok sınırlıdır ama vatandaş ısrarla onlarla hareket edip dava kaybetmeye bayılır. Avukat mutlaka tut anlaşmalı da olsa çekişmeli de olsa . Dava dilekçesindeki tek bir kelime davanın seyrini değiştirir.

Arzuhalcilere dilekçe yazdırmak büyük hata olur sakın arzuhalcilerle hareket etme. kendileri emekli asliye personeli olup genelde hukuka dair bilgileri çok sınırlıdır ama vatandaş ısrarla onlarla hareket edip dava kaybetmeye bayılır. Avukat mutlaka tut anlaşmalı da olsa çekişmeli de olsa . Dava dilekçesindeki tek bir kelime davanın seyrini değiştirir.
Çok sağolun yukarıda arkadaş anlaşmalı için maktu dilekçe olduğunu söylemiş. Ama eğer çekişmeliye dönerse avukatla ilerleyeceğim çok teşekkür ederim

Anlaşmalı düşünüyorsanız avukata gerek yok,dilekçeyi doldurup tek taraflı dava açabiliyorsunuz,bulunduğunuz yerin yoğunluğna göre değişiyor süresi,mesela küçük bir ilçede aynı gün,bir ilde aylar sürebiliyor,o yüzden beraber gitmenizde fayda var,size tavsiyem nafaka istemeyeceksiniz,çocuk için aylık bir tutar girmek zorunda,onun miktarını çocuk giderlerini hesaplayarak siz belirleyin ve artış talep edin,çocuğun velayeti anneye verilir zaten o konuda sıkıntı yaşamazsınız,çekişmeli bile olsa çalışıyorsunuz,bakmak için engeliniz yok,elbetteki size verirler.

Çok sağolun yukarıda arkadaş anlaşmalı için maktu dilekçe olduğunu söylemiş. Ama eğer çekişmeliye dönerse avukatla ilerleyeceğim çok teşekkür ederim

Siz çok yanlış yolda ilerliyorsunuz.

Egecell'in dediklerini dinleyin. Kendisi hakimdir. Diğer üyelerin - avukat olanlar hariç - hukuk bilgisi yok. Çok cahilce yorumlar ve yönlendirmeler var şaşırıp kalıyorum.

Anlaşmalı da olsa avukat tutun. Aksi takdirde ileride başınız çok ağrır. Eş kişisi iftira atabilir. Tek bir cümle davanın seyrini değiştirir. Oradan buradan duyduğunuz şeylerle google dan yarım yamalak bilgilerle hareket etmeyin.

Çok bilmiş arzuhalcilerden uzak durun.

Avukatınız size ne diyorsa onu yapın. Hukukta sence bence yok. Herkesin uzmanlık alanı ayrı yahu ..

Siz anlasmali dusunuyorsunuz karşı taraf belki çekişmeli gidecek mutlaka avukat tuttun ve bebeğinize nafaka talep edin neden onun hakkına giriyorsunuz
Ekran görüntülerini saklayın mahkemede sunarsiniz anlaşmalı olsa bile gerekceniz sağlam olur bebeğide alamaz arada sizi korkutmak için tehdit eder cvp bile vermeyin asla ama asla alamaz

Siz çok yanlış yolda ilerliyorsunuz.

Egecell'in dediklerini dinleyin. Kendisi hakimdir. Diğer üyelerin - avukat olanlar hariç - hukuk bilgisi yok. Çok cahilce yorumlar ve yönlendirmeler var şaşırıp kalıyorum.

Anlaşmalı da olsa avukat tutun. Aksi takdirde ileride başınız çok ağrır. Eş kişisi iftira atabilir. Tek bir cümle davanın seyrini değiştirir. Oradan buradan duyduğunuz şeylerle google dan yarım yamalak bilgilerle hareket etmeyin.

Çok bilmiş arzuhalcilerden uzak durun.

Avukatınız size ne diyorsa onu yapın. Hukukta sence bence yok. Herkesin uzmanlık alanı ayrı yahu ..
Ben anlaşmalı boşandım,anlaşmalı adı üstünde,avukat ne yapacak,siz zaten anlaşıyorsunuz,dilekcede her türlü konuda anlasıyorsunuz,anlaşmalıda avukat olmaz zaten,çekişmelide olur,anlaşmalı boşanmanın anlamı avukat tutmadan anlaşarak tarafların orta yolu bulması sonucu oluyor😂

Ben anlaşmalı boşandım,anlaşmalı adı üstünde,avukat ne yapacak,siz zaten anlaşıyorsunuz,dilekcede her türlü konuda anlasıyorsunuz,anlaşmalıda avukat olmaz zaten,çekişmelide olur,anlaşmalı boşanmanın anlamı avukat tutmadan anlaşarak tarafların orta yolu bulması sonucu oluyor😂
aynen öyle. isterse bir avukata hazirlatabilir anlaşmalı protokolü. duruşmada hakim boşanmada kararlı misiniz diyecek bunlar da ever diyecek. bunun için avukata ne gerek var? iki tanıdığım bu şekilde avukat tutmadan bosandi şu anlıktır sıkıntıları yok. tabi protokole herseyi yazmak lazım. onun için dilekçeyi hazırlarken arzihalciden ziyade bir avukatla hazırlamakta fayda var. o da avukata verilecek paranın belki de 10 da 1 i civarı olur ya da 5 te 1 i.

Genel olarak hayatta kendinize değer veriyorsanız "anlaşmalı" boşanma protokolünüzü iyi bir avukata hazırlatın. Anlaşmalıda gerek yok diyenlere, hele de çocuklu boşanmaysa bunu önerenlere gülüyorum. Merak etmeyin avukat değilim.

Benim eşim geçmişte anlaşmalı boşanmış, fakat kendi hazırladığı protokoldeki bir ifadeye dayanan belirsizlik/muğlaklık yüzünden mal paylaşım davaları yeniden açıldı, neredeyse kendi malları gasp ediliyordu.

Ki benim eşim eğitimli, kariyerli bir adam, kendi iş hayatında da imza yetkisi olan bir kişi. Ona rağmen "ne gerek var zaten anlaştık" kurnazlığından 6 ayrı davayla uğraştı. Sonrasında bize farklı avukatlar tarafından da söylenen bu hataların çok yaygın olduğu, yani nadir değil.

Altınınızı, bileziğinizi satın, kredi çekin, borç alın ama bir avukat eşliğinde yapın.

Mal paylaşımı, çocukla ilgili meseleler, nafakanın hangi orana göre artış göstereceği bile çok kritik mevzular. Sonra hepsine ayrı ayrı dava açarsanız bir çekişmeli süresi kadar masrafla uğraşırsınız.

aynen öyle. isterse bir avukata hazirlatabilir anlaşmalı protokolü. duruşmada hakim boşanmada kararlı misiniz diyecek bunlar da ever diyecek. bunun için avukata ne gerek var? iki tanıdığım bu şekilde avukat tutmadan bosandi şu anlıktır sıkıntıları yok. tabi protokole herseyi yazmak lazım. onun için dilekçeyi hazırlarken arzihalciden ziyade bir avukatla hazırlamakta fayda var. o da avukata verilecek paranın belki de 10 da 1 i civarı olur ya da 5 te 1 i.
Zaten eğer anlaşılamıyorsa avukata tabiki gerek var çekişmeli olacak sonuçta ama anlaşmalıda avukat ne alaka onu bilemedim,nafaka istemiyorum demiş zaten,mal paylaşımıyla alakalı herangi birşey yazmamış,sormamış,çocuk küçük olduğu için zaten annede kalır,avukat ne yapacak bu süreçte ben anlamadım,bide yorum yapanlara cahil yada gülüyorum hallerine yazanlar olmuş,bu durum çok tuhafıma gitti,biz kimseye avukat tutma sakın fln yazmadık,hakaret etmeden konuşmak bu kadar zor olmamalı.

Zaten eğer anlaşılamıyorsa avukata tabiki gerek var çekişmeli olacak sonuçta ama anlaşmalıda avukat ne alaka onu bilemedim,nafaka istemiyorum demiş zaten,mal paylaşımıyla alakalı herangi birşey yazmamış,sormamış,çocuk küçük olduğu için zaten annede kalır,avukat ne yapacak bu süreçte ben anlamadım,bide yorum yapanlara cahil yada gülüyorum hallerine yazanlar olmuş,bu durum çok tuhafıma gitti,biz kimseye avukat tutma sakın fln yazmadık,hakaret etmeden konuşmak bu kadar zor olmamalı.
yani ben adliyede çalışıyorum daha ne kadar bilmem gerekiyor bilemedim. dediğiniz gibi insanlara cahil demek çok kolay. ne deseydik anlaşmalı boşanacak birine? ille avukat tut mu? o zaman bu kadın sonra tutup demez mi yahu beş dakikalık iş için atıyorum 50 bin tl para verdim, sizde hic vicdan yok mu diye? ben yine diyorum hep diyeceğim anlaşmalı bosanmada avukat şart değil değil değil. hangi davada olursa olsun avukat şart değil. ha siz müsait değilsinizdir duruşmalara katılamayacak durumdasinizdir elbette tutulur ama ayeti kerime değil ki bu avukat tutma mevzusu. bunun için insanlara cahil demek gulmek inanın sizi daha komik duruma düşürüyor (yazan hanımefendi için diyorum yanlış anlamayin)

Tüm cevaplar için çok teşekkür ediyorum. Ağzınıza sağlık. Avukat sonrasında muallakta bir durum olmaması için lazım anladığım. Benim için herşey net de eşim olacak adiye güvenemiyorum. I izmirlikatip in dediği gibi hızlıca olacaksa boşa avukata para vermeye gerek olur mu diye düşünmüştüm ama karşımdakine güvenmediğim için yine de bi avukat tutup ilerlemek en mantıklısı o zaman çok teşekkür ederim herkese cevapları için

yani ben adliyede çalışıyorum daha ne kadar bilmem gerekiyor bilemedim. dediğiniz gibi insanlara cahil demek çok kolay. ne deseydik anlaşmalı boşanacak birine? ille avukat tut mu? o zaman bu kadın sonra tutup demez mi yahu beş dakikalık iş için atıyorum 50 bin tl para verdim, sizde hic vicdan yok mu diye? ben yine diyorum hep diyeceğim anlaşmalı bosanmada avukat şart değil değil değil. hangi davada olursa olsun avukat şart değil. ha siz müsait değilsinizdir duruşmalara katılamayacak durumdasinizdir elbette tutulur ama ayeti kerime değil ki bu avukat tutma mevzusu. bunun için insanlara cahil demek

X