Boşanma depresyonu

Kira yoktu ama sürekli benim evim, sayemde oturuyorsun diyordu

"Benim evim, benim sayemde oturuyorsun" diyen birinden bir halt olmaz. Şuan duysal bir süreçte olduğunuz için bazı şeylerin farkında değilsiniz adam sizi sudan sebeplerle boşuyor. Bir kadın olarak onun seze faydası olması gerekirken tersine o,sizinden faydalanma derdinde. Normal bir zihin yapısına sahip biri bunları eşini yapmaz.
İletişimde olduğunuz halde bir şeyleri çözmekte istemiyor gördüğünüz gibi.
Bu derece sizi gözden çıkarmış biri ile evliliğiniz 10 sene de sürse eninde sonunda sizi boşar. Bu yüzden böyle birinden ne kadar çabuk kurtulursanız o kadar iyi olacak.

ay alsın evini arabasını g.tüne soksun ya
bu ne maddiyat aşkıdır
memur maaşı demişsin kaç para senin maaşın ? 200 bin mi alıyorsun da bu kadar konmak istedi üstüne ?
bence kes iletişimi. boşanma ile alakalı muhatap olması gerekirse de avukatınla muhatap olsun
evlilik bitmiş neden hala iletişim kurulur anlamam
ortada çocuk olsa neyse

Çok fena depresyondayım. Sürekli “iyi” anılarımız aklıma geliyor, onun boşanmaya dair her sözü yüreğime ok gibi çakılıyor. İlişkide şiddet, aldatma vs yoktu ama anlaşamadık işte. Henüz 1 yıl bile olmamıştı. Boşanmak istediğini söylediğinde kabul ettim, hala konuşuyoruz ama boş şeylerden bahsediyoruz. İş arkadaşı gibi. Belki konuşmayı da kesmek gerekiyor. Çok üzülüyorum kendimde değilim hiçbir şeye odaklanamıyorum aileme çok üzülüyorum onlar da böyle olsun istemezdi.Bundan sonraki hayatım nasıl olacak bilmiyorum yeniden sevebilir miyim bir yuvanın yıkılması çok zor çok canım yanıyor. Maalesef toplumda boşanmış kadına karşı korkunç bir algı var çok canımı sıkacaklar biliyorum. Boşanmayı bu kadar dramatize etmek doğru değildir belki de. Ama çok canım yanıyor canımın sıkkınlığından evde duramıyorum…
kendinize nasıl baktığınız önemli olan, kimsenin size nasıl baktığına takılmayın . 3,5 senedir boşandım ama birgün bile kendime ''ay ben boşandım bana nasıl bakacaklar canımı sıkacaklar'' diye düşünmedim. ciddi ilişkiniz de olabilir evlenebilirsimiz de. bakış açınızı lütfen değiştirin. eski eşinizle neden konuşuyorsunuz?arada çocuk da yok mecburiyetiniz de yok. muhattap olmayın yolunuza bakın.

Çok fena depresyondayım. Sürekli “iyi” anılarımız aklıma geliyor, onun boşanmaya dair her sözü yüreğime ok gibi çakılıyor. İlişkide şiddet, aldatma vs yoktu ama anlaşamadık işte. Henüz 1 yıl bile olmamıştı. Boşanmak istediğini söylediğinde kabul ettim, hala konuşuyoruz ama boş şeylerden bahsediyoruz. İş arkadaşı gibi. Belki konuşmayı da kesmek gerekiyor. Çok üzülüyorum kendimde değilim hiçbir şeye odaklanamıyorum aileme çok üzülüyorum onlar da böyle olsun istemezdi.Bundan sonraki hayatım nasıl olacak bilmiyorum yeniden sevebilir miyim bir yuvanın yıkılması çok zor çok canım yanıyor. Maalesef toplumda boşanmış kadına karşı korkunç bir algı var çok canımı sıkacaklar biliyorum. Boşanmayı bu kadar dramatize etmek doğru değildir belki de. Ama çok canım yanıyor canımın sıkkınlığından evde duramıyorum…
Çocuksuz bosansaydim büyük ihtimalle ben de böyle depresyonda fln olurdum, boşanma davasıni açmak zorunda bırakılmış biri olarak.Cocuk boşluğumu dolduruyor sizinkisi tamamen boşluktan.Kendinize yeni rutinler belirleyin.Zamanla boşluklar dolacak ve hafifleyeceksiniz.
Benim evim benim yerim diyen birinin arkasından uzulunmez,siz de anlayacaksınız,sadece biraz zaman ve çaba.

Lütfen bu boşanma olayını fazla dramatize etmeyin. Evlilik gibi boşanmak da doğal bir olay. Eğer zorlanıyorsanız iletişimi koparıp terapi almalısınız kendiniz için bir şeyler yapmalısınız. Bugün olmasa bile günün zaten boşanacaktınız her evlilik günün birinde bitmeye mahkumdur birde böyle düşünün . Bir daha birini sever miyim diye düşünmeyin. Sadece kendinizi sevin kendiniz için yaşayın. Kadınların bir erkeğin sevgisine aşkına ihtiyacı yoktur. Lütfen kendinizi biran önce toparlayıp yeni hayatınıza ilk ve güzel adımlarınızı atın .

Ben sizi hatırlıyorum sizi afedersiniz sağılacak inek gibi görüyorlardı. Bence kararınızın arkasında durun inanın en en kötü evlilikte bile boşanırken insanda bir durağanlık depresyon hali olur. Karşı tarafla ilgili değil aslında boşanmak başarısız olmakla ilişkilendirilir ama bu süreç geçici, sonrasında hayatımda iyi ki bu kararı vermişim dediğiniz bir olaya dönüşecek inanın..

Konularınızı okumuş biri olarak sizinkisi zaten görücü usulü başlamış ve ilk anlardan itibaren sürekli maddiyat konuları konuşulan bir ilişkiydi. Ben iyi anlarınızın olduğunu pek düşünmüyorum, bir de sanırım farklı şehirlerde kalıyodunuz. Evlilikten ziyade iş ortaklığı gibi bir şeymiş işte. Keşke genç yaşınızda apar topar tanımadığınız biriyle evlenmeseydiniz. En azından boşanıp bundan sonraki yıllarınızı güzel yaşayın.

Allah aşkına amma abarttiniz yahu ... Sanki dünyaya onunla gelmiş gibi ne bu dram. Ben mi artık erkeklere karşı gamsizim yoksa ne bileyim 🤭 iki çocukla ayrı evlerdeyiz . Mecburi bir iletisim o da kısa öz . Niye kendime aileme uzuleyim. Şans verip kullanmiyorlarsa bitti gitti. Karşı taraf gayet hayatını yasiyordur. Yani niye kendinize eziyet ediyorsunuz? Yeniden sevebilir miyim diye düşünüyorsanız gayet de seversiniz. Hayatlarımıza giren ilk insanlarla evlenmedik ya... Herşey biter gider unutulur , su akar yolunu bulur. Bı silkelenip kendinize gelin nolur .

Bir de siz kendinizi bildikten sonra kim ne derse desin. Kimseye birşey ispat etmek zorunda değilsiniz. Çok cekiniyorsaniz boşandığınizi soylemezsiniz.

Eski konularınızı hatırlıyorum üzülmenize şaşırdım. Sizi para olarak gören kullanmaya çalışan biriydi. Garajda boş boş yatan arabayı size kullandirtmiyordu. Benim benim benim arabam muhabbeti vardı. Yanlış hatırlamıyorsam ailen de sana araba alsın demişti.

Hangi yuva? Iyi aniniz var miydi ki? Bosanma davaniz acildi mi?

X