Boşanma depresyonu

Çok fena depresyondayım. Sürekli “iyi” anılarımız aklıma geliyor, onun boşanmaya dair her sözü yüreğime ok gibi çakılıyor. İlişkide şiddet, aldatma vs yoktu ama anlaşamadık işte. Henüz 1 yıl bile olmamıştı. Boşanmak istediğini söylediğinde kabul ettim, hala konuşuyoruz ama boş şeylerden bahsediyoruz. İş arkadaşı gibi. Belki konuşmayı da kesmek gerekiyor. Çok üzülüyorum kendimde değilim hiçbir şeye odaklanamıyorum aileme çok üzülüyorum onlar da böyle olsun istemezdi.Bundan sonraki hayatım nasıl olacak bilmiyorum yeniden sevebilir miyim bir yuvanın yıkılması çok zor çok canım yanıyor. Maalesef toplumda boşanmış kadına karşı korkunç bir algı var çok canımı sıkacaklar biliyorum. Boşanmayı bu kadar dramatize etmek doğru değildir belki de. Ama çok canım yanıyor canımın sıkkınlığından evde duramıyorum…
Benim boşamma dava 2 nisanda seni çok iyi anlıyor 1.5 ayda bitti evliliğim senin için dua edicem dua meditasyon yürüyüş yaptıklarım bunlar çünkü ailem yok arkadaşımda yok herkesin zorluğu kendine biliyorum atlatıcaz merak etme zor bir süreç ama gececek

Düzeltmeye çalıştım , düzelmedin boşandım en son

Bosandigini okudum ve senin adina cok sevindim ama bosanmayi isteyen sen degildin. Biraz kafani dinle ve su herifi aklindan cikar at. Bir sure sonra eminim ki hayatimdaki en iyi sey bosanmkti diyeceksin. Senin yerinde olsam bu adami agzima bile almazdim. Adam bildigin oksijen israfi. Yat kalk sukret.

Bosandigini okudum ve senin adina cok sevindim ama bosanmayi isteyen sen degildin. Biraz kafani dinle ve su herifi aklindan cikar at. Bir sure sonra eminim ki hayatimdaki en iyi sey bosanmkti diyeceksin. Senin yerinde olsam bu adami agzima bile almazdim. Adam bildigin oksijen israfi. Yat kalk sukret.
Ya kayınvalide olayı çok korkunç. Kendi hayatımı yaşamama müsade etmiyorlar. Geçen açılan bi konu vardı ya aynısı ya. Kadın oğluyla evli benimle paravan evlilik yapılmış sanki

Konusmanız cok sıkıntılı bi durum .. hıncımı alıyorum diyerek boşandktan snra bende iletişimde kaldım. Asla bir arpa boyu yol alamazsınız. Ayrıca cok gencsiniz yaaa daha ne asklar yasayacaksnz hayata umutla bakın. Mesleğiniz elinizde sizden herseyini sakınan bi adamla ne işiniz var.. oyle birini yine bulursunuz yani cokta dert etmeyin gezin tozun eğlenin turlara eğitimlere katılın çevre edinin aklınıza bile gelmeyecek bunun neyine bakmısım diyeceksiniz

Yuva algısını değiştirin yuva sizin mutlu olduğunuz saygı sevgi gördüğünüz yerdir.Sizin olduğunuz her yer yuva olabilir.Yuva denilen şey insanların mutsuz olduğu anlasilamadiği yer değildir

" boşanmış kadının canımı çok sikacaklar" kafasından öncelikle çıkarak baslamalisiniz. Siz soylemezseniz calistiginiz yer bilmez . Bu enerji ve kafa yapısıyla hayatınıza anca "dul kadinsin lazım olur" diye havlayan eş dost akraba sevgili adaylarını çekersiniz. Önce siz bu kafadan cikmalisiniz .
Eş kişisi ile irtibatı tamamen kesin . Güzel anılar gelmeye başladığı an sizi uzdugu aglattigi duygusal istismar yaşattığı şeyleri kendinize hatırlatın . Herşey kendiliğinden olmuyor kendinizi itmelisiniz

Ya kayınvalide olayı çok korkunç. Kendi hayatımı yaşamama müsade etmiyorlar. Geçen açılan bi konu vardı ya aynısı ya. Kadın oğluyla evli benimle paravan evlilik yapılmış sanki
Benim kayınvalidem iyi niyetliydi ama öyle bir evladı var ki.Hep derdim kayınvalidem iyi olsun çok önemli diye.Nerden bileyim kocanın çok çok daha sıkıntı olacağını.Ya da iyi bir eş kayınvalidenin davranışlarına müsade etmez dur derdi.

"Benim evim, benim sayemde oturuyorsun" diyen birinden bir halt olmaz. Şuan duysal bir süreçte olduğunuz için bazı şeylerin farkında değilsiniz adam sizi sudan sebeplerle boşuyor. Bir kadın olarak onun seze faydası olması gerekirken tersine o,sizinden faydalanma derdinde. Normal bir zihin yapısına sahip biri bunları eşini yapmaz.
İletişimde olduğunuz halde bir şeyleri çözmekte istemiyor gördüğünüz gibi.
Bu derece sizi gözden çıkarmış biri ile evliliğiniz 10 sene de sürse eninde sonunda sizi boşar. Bu yüzden böyle birinden ne kadar çabuk kurtulursanız o kadar iyi olacak.
Birçok evi, arazileri var ve bana bu zamana kadar sen ne aldın diyordu.Yaşım 30 bile değil ne alabilirim. Hala yeni ev, yeni araba alma indirim kovalama peşindeydi.Araba garajda yatıyordu ve yine de bana vermiyordu.Otobüse binerdim bana bin sen de normal insansın derdi. Tabi ki de beni gözden çıkardı çünkü işine gelmedi.

Çok fena depresyondayım. Sürekli “iyi” anılarımız aklıma geliyor, onun boşanmaya dair her sözü yüreğime ok gibi çakılıyor. İlişkide şiddet, aldatma vs yoktu ama anlaşamadık işte. Henüz 1 yıl bile olmamıştı. Boşanmak istediğini söylediğinde kabul ettim, hala konuşuyoruz ama boş şeylerden bahsediyoruz. İş arkadaşı gibi. Belki konuşmayı da kesmek gerekiyor. Çok üzülüyorum kendimde değilim hiçbir şeye odaklanamıyorum aileme çok üzülüyorum onlar da böyle olsun istemezdi.Bundan sonraki hayatım nasıl olacak bilmiyorum yeniden sevebilir miyim bir yuvanın yıkılması çok zor çok canım yanıyor. Maalesef toplumda boşanmış kadına karşı korkunç bir algı var çok canımı sıkacaklar biliyorum. Boşanmayı bu kadar dramatize etmek doğru değildir belki de. Ama çok canım yanıyor canımın sıkkınlığından evde duramıyorum…
Boşanmış bir kadın olacağına mı üzülüyorsun,eşinle ayrılacağına mı onu bir kararlaştır içinde bence. Çözümü ona odaklı yaparsın.

görüşmeyi kesmelisiniz.
size hiç faydası yok.
boşanmayı o istemiş sizin için de hayırlısı olmuş.
maaşınızla ilgili size yaptığı şey psikolojik ve ekonomik şiddet.
daha fazla yol alıp geri dönüşü zorlaşmadan bittiği için sevinin.
Tek şükrettiğim şey arada çocuk olmaması.Evet ben de şiddete uğradığımı düşünüyorum

Yuva algısını değiştirin yuva sizin mutlu olduğunuz saygı sevgi gördüğünüz yerdir.Sizin olduğunuz her yer yuva olabilir.Yuva denilen şey insanların mutsuz olduğu anlasilamadiği yer değildir
Yuva hakkında Ne güzel dediniz elinize yazınıza sağlık.

Yuva hakkında Ne güzel dediniz elinize yazınıza sağlık.
İnsanların anne babası Allah kimseye vermesin ama evladı ölüyor ne büyük büyük acılar var.İnsanlar ayrılıyor çocukları ile yada yalnız hayata devam ediyor.Yuva sadece anne baba çocuk değil.Goruyoruz..Dışı dolu içi boş yuva yuva diye sözde denilen şeyi de.....Yuva sizsiniz benim bizim saglikli iyi olduğumuz her yer yuva.Yoksa çevremizde bir Allah'ın kulu kalmasa yuvamız olmuyormu yani....Her insan önce kendine yuva.

İyi anılarınız var mıydı gerçekten? Açın konularınızı okuyun. Adam sizi sevmemiş ve sevmiyor. Canı cehenneme deyip hayatınıza bakmak yerine acı çeken de sizsiniz, sanki severek ayrılmış gibi.
Çok haklısınız, şu anki duygularımız çok saçma

Zaten eski kocam beni sevmediğini sebebinin de ben olduğumu söyledi.Onu düşünmemişim, egoluymuşum, ben aile olmayı bilmiyormuşum.Sebebi de şey, para vermediğim için

Bence inatla verilmiş acele bir karar olmuş bosanmaniz. Tamamen diyaloğu kesin derim bu saaten sonra. Ve zamanla alisicaksiniz zaten bu durum kalıcı değil.

X