Boşanma konusunda fikrinize ihtiyacim var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

rapunzelmatmazel

Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2020
344
713
O boşanmak istemiyor o yüzden her yolu deniyor . Bosanirsan çocuklar perişan olacak sen mutsuz olacaksın çocuklarin vebali boynuna dedi. Maaşı çok iyi iki evi bı arabası var benim de hakkım varken diyor ki ben sadece çocuklarimin nafakasını veririm sende kiraya çıkarsın çalışırsın.
Size zayıf hissettirmeye çalışıyor ve başarmış, sindirmiş. Bence şöyle yapın, boşanmayı kafanızdan atın ve işe başlayın. Maddi durumunuz iyiyse çocukların bakımı konusunda sorun yaşamazsınız, en güzelinden bir kreş bulursunuz küçük için. Siz çalışarak biraz özgüven kazanın, belki böylelikle hayata bakışınızda bir şeyler değişir.
Eşim çalışmama razı değil derseniz, artık tasmayı elinizle takıp vermişsiniz sizi Allah kurtarsın derim.

Kayip balik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2020
61
48
Zamanında bu durumu yaşayan bi çocuk olarak şunu söyleyeyim (annem babamdan ayrılmamış) keşke annemle yokluk çekseydik varsın evimiz çokta iyi bi ev olmasaydı ama böyle travmalar yaşamasaydım, evlendikten sonra bi ay boyunca eşim beni dövecek zannettim evde ondan kaçtım kolunu kaldırıp omzunu kaşıyacak olsa ellerimle yüzümü kapattım, peki buna değer miydi? Dik durabilin çalışmaya da alışırsınız çocuklar da o eve alışır ama bu şekilde sorunlu bi aile içinde yaşamanın çocuklarınıza yarattığı psikolojik baskıyı bunalımı düzeltmeniz çook çok zor malesef

esmakara999

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2021
50
7
26
Ama çocuklar babalarının annelerine şiddet uyguladığını gördüklerinde daha mutsuz olurlar.Ki adam baskı şiddet,kıskançlık her türlü eziyeti yapmış.
kesinlikle katılıyorum ben 21 yaşındayım 18 yaşına kadar ailemde asla huzur görmedim babam alkol alıp duruyordu en ufak şeye bağırırdı annemle aşırı kavga ederlerdi şimdi babam tövbe etti evde ses çıkmaz ama en ufak şeyde ben ve kardeşlerim deliriyoruz psikolojimiz mahvoldu keşke boşansalardı diyoruz hep ama annemin öyle bi şansı yoktu hoş annem de normal değil ikisinden de pek haz etmem mahvettiler çocukluğumuzu ne olursa olsun huzurlu bir ortamda büyüt çocuklarını yoksa dışardaki insanlardan huzur mutluluk arıyorlar bulamayınca da yıkılıyorlar.

mrvemuu

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2021
492
653
29
O boşanmak istemiyor o yüzden her yolu deniyor . Bosanirsan çocuklar perişan olacak sen mutsuz olacaksın çocuklarin vebali boynuna dedi. Maaşı çok iyi iki evi bı arabası var benim de hakkım varken diyor ki ben sadece çocuklarimin nafakasını veririm sende kiraya çıkarsın çalışırsın.
Gidip darp alsan yüklü bir tazminat alırsın evden de çıkıp gider manipüle ediyor çocuklar üzerinden kanmayın lütfen

Ogungelecek

Hepimiz insanız
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2014
494
34
Arkadaşlar merhaba en son durumu paylaşmak istiyorum. Eşim bana yalvardı bu eller sana bir daha kalkmayacak çocuklar ayrılınca perişan olacak çocuklar olmasa tamam bı dk dusunmeyelim.son bı şans ver daha anlayışlı olucam çok haksızlık baskı yaptım sana. Aileleri de artık karistirmicam. İstersen başka yere tasinalim vb şeyler söyledi. Bende çocuklarım baş etmesi güç cocuklar olduğu için ve küçük oldukları için ve ayrılırsam maddi durumum olmayacağı için yine vazgeçtim. Nolur çocukları bahane ettiğimi düşünmeyin. Size sorum sizce değişir mi bı insan baya ders almisa benziyor ama yinede tamamen guvenmicem temkinliyim.

mor delisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2017
1.918
4.199
41
Çocuklar için hayat şartları elbette önemli baba ve anne de okadar önemli düşüncelerinize katılıyorum birşey eklemek istiyorum ailenizden vazgeçin onlarla görüşme özlem gb duyguları gömün konusunu açmayın şiddeti evinizden uzaklaştırmış olursunuz

mor delisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2017
1.918
4.199
41
Arkadaşlar merhaba en son durumu paylaşmak istiyorum. Eşim bana yalvardı bu eller sana bir daha kalkmayacak çocuklar ayrılınca perişan olacak çocuklar olmasa tamam bı dk dusunmeyelim.son bı şans ver daha anlayışlı olucam çok haksızlık baskı yaptım sana. Aileleri de artık karistirmicam. İstersen başka yere tasinalim vb şeyler söyledi. Bende çocuklarım baş etmesi güç cocuklar olduğu için ve küçük oldukları için ve ayrılırsam maddi durumum olmayacağı için yine vazgeçtim. Nolur çocukları bahane ettiğimi düşünmeyin. Size sorum sizce değişir mi bı insan baya ders almisa benziyor ama yinede tamamen guvenmicem temkinliyim.
Ne yaptınız ders aldı

mor delisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2017
1.918
4.199
41
Adam sırf çocuklar için size katlanıyorum diyor pesss
Çocuklar evlensin sana kapıyı göstericem iması mı yaptı

Stardust-Boo

Move on honey ;)
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2010
838
1.450
Ben ebeveynler birlikte mutlu yasayamiyorlarsa ayrılmaları taraftarıyım sonuna kadar. Zira o çocukların kalbinde ne yaralar açılıyor, içlerinde ne ağır yükler biriktiriyorlar bu nedenle aslında bir bilseniz. Genellikle hayata küskün oluyorlar çünkü mutluluğu, saf güveni ve huzuru ailede tatmamis, öğrenmemis oluyorlar, bu büyük bir yara, büyük bir gedik ve fark edip iyileştirmesi zaman alan bir şey. Kiymayayim derken kıymanın alâsını yapmış oluyor aslında bosanmayan kişiler bence.

mrvemuu

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2021
492
653
29
Boşanacagınızı bir dk bile düşünmemiştim zaten . Değişmiyorlar düzeldi gibi olacak ama asla düzelmeyecek onun mayası bu çünkü
Nerden biliyorsun dersen de tecrübe yaşadım hepsini 1 yıl korkudan elini sürmedi bana sonrasında daha fazla gösterdi siddeti bil istedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.