Boşanma konusunda fikrinize ihtiyacim var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar merhaba en son durumu paylaşmak istiyorum. Eşim bana yalvardı bu eller sana bir daha kalkmayacak çocuklar ayrılınca perişan olacak çocuklar olmasa tamam bı dk dusunmeyelim.son bı şans ver daha anlayışlı olucam çok haksızlık baskı yaptım sana. Aileleri de artık karistirmicam. İstersen başka yere tasinalim vb şeyler söyledi. Bende çocuklarım baş etmesi güç cocuklar olduğu için ve küçük oldukları için ve ayrılırsam maddi durumum olmayacağı için yine vazgeçtim. Nolur çocukları bahane ettiğimi düşünmeyin. Size sorum sizce değişir mi bı insan baya ders almisa benziyor ama yinede tamamen guvenmicem temkinliyim.
Arkadaşlar merhaba en son durumu paylaşmak istiyorum. Eşim bana yalvardı bu eller sana bir daha kalkmayacak çocuklar ayrılınca perişan olacak çocuklar olmasa tamam bı dk dusunmeyelim.son bı şans ver daha anlayışlı olucam çok haksızlık baskı yaptım sana. Aileleri de artık karistirmicam. İstersen başka yere tasinalim vb şeyler söyledi. Bende çocuklarım baş etmesi güç cocuklar olduğu için ve küçük oldukları için ve ayrılırsam maddi durumum olmayacağı için yine vazgeçtim. Nolur çocukları bahane ettiğimi düşünmeyin. Size sorum sizce değişir mi bı insan baya ders almisa benziyor ama yinede tamamen guvenmicem temkinliyim.
Adam sırf çocuklar için size katlanıyorum diyor pesss
Çocuklar evlensin sana kapıyı göstericem iması mı yaptı

Ben ebeveynler birlikte mutlu yasayamiyorlarsa ayrılmaları taraftarıyım sonuna kadar. Zira o çocukların kalbinde ne yaralar açılıyor, içlerinde ne ağır yükler biriktiriyorlar bu nedenle aslında bir bilseniz. Genellikle hayata küskün oluyorlar çünkü mutluluğu, saf güveni ve huzuru ailede tatmamis, öğrenmemis oluyorlar, bu büyük bir yara, büyük bir gedik ve fark edip iyileştirmesi zaman alan bir şey. Kiymayayim derken kıymanın alâsını yapmış oluyor aslında bosanmayan kişiler bence.

Boşanacagınızı bir dk bile düşünmemiştim zaten . Değişmiyorlar düzeldi gibi olacak ama asla düzelmeyecek onun mayası bu çünkü
Nerden biliyorsun dersen de tecrübe yaşadım hepsini 1 yıl korkudan elini sürmedi bana sonrasında daha fazla gösterdi siddeti bil istedim

Boşanacagınızı bir dk bile düşünmemiştim zaten . Değişmiyorlar düzeldi gibi olacak ama asla düzelmeyecek onun mayası bu çünkü
Nerden biliyorsun dersen de tecrübe yaşadım hepsini 1 yıl korkudan elini sürmedi bana sonrasında daha fazla gösterdi siddeti bil istedim
En azından benden günah gitmiş olur. Bana ayrılmak istiyorum diye çocuklarin vebali boynuna dedi. Öyle bi durumda onun boynuna olur..

Ben çok mu safım acaba ya iyi ki yazdım buraya iyi ki varsınız ❣️
Saf mı diyelim iyi niyetli mi diyelim :)
Siz de çocuklarınız için iyi ki varsınız 💜
Onların anneleri olarak güçlü olun , dik durun ve rol model olun.
Böyle bir babayı kendilerine örnek almasınlar , almamalılar.
Sadece kendi kaderinizi değil , çocuklarınızın da kaderini ciziyorsunuz. Bunun bilincinde olun lütfen.👀

Saf mı diyelim iyi niyetli mi diyelim :)
Siz de çocuklarınız için iyi ki varsınız 💜
Onların anneleri olarak güçlü olun , dik durun ve rol model olun.
Böyle bir babayı kendilerine örnek almasınlar , almamalılar.
Sadece kendi kaderinizi değil , çocuklarınızın da kaderini ciziyorsunuz. Bunun bilincinde olun lütfen.👀
Çok sağolun💐 az önce görümcem aradı boşanmadan sonra senin için iki erkek cocukla daha zor olacak herkesin sorunları var çocuklar çok masum ayrılmanız da istemezler dedi her kafadan bi ses çıkıyor.

Çok sağolun💐 az önce görümcem aradı boşanmadan sonra senin için iki erkek cocukla daha zor olacak herkesin sorunları var çocuklar çok masum ayrılmanız da istemezler dedi her kafadan bi ses çıkıyor.
Sorun var sorun var öncelikle. Şiddet kabul edilebilir bir sorun değil.
İki kızla olsa daha mı kolay olurdu alakasız birşey söylemiş...
Görümcenizi boşverin.
Siz nasıl bir hayat yaşamak istiyorsunuz ?

Arkadaşlar merhaba daha önceki konularımdan bilenler vardır. Eşimle sürekli kavga psikolojik şiddet fiziksel şiddet gördüm.Ailesine aşırı düşkünlüğü benim aileme gelince göndermek istememe.konuları acilinca hep igneleyici alaycı konuşmaları. Kıskançlık baskı vb yazmaya bile artık tukendigim bir sürü şey.. Asıl konu kesinlikle ben boşanmak istiyorum bunca şeyden sonra ne sevgim kaldı ne tahammülüm. İnanın bahane değil tek korkum çocuklarım anne baba ayrı boynu bükük olur mu ayrı oldugumuz için yaşayacakları olumsuzluklar yuzunden ilerde ben pişman olur muyum kendimi feda etmeli miyim? Birde maddi durumumuz iyi yaşadığımız ev bahceli. Çocuklari o ortamdan alıp annemin yanına başka şehre apartman dairesine götürsem çok bunalacaklar. Sırf onların yaşam kalitesini düşünüyorum ben calismak zorunda kalıncam cocuklarla annem tek başına basedemez biri ilkokula başlayacak biri 2,5 yasinda.tek olsam bı dk düşünmem girerim ise çalışırım. Kafam çok karışık siz olsanız napardiniz.Kendi hayatımı düşünsem çocuklar perişan olacak onları düşünsem ben😢
Ağlayacaklarsa bahçeli evde ağlasınlar çocuklar diyorsunuz yani, hımmm.

Ağlayacaklarsa bahçeli evde ağlasınlar çocuklar diyorsunuz yani, hımmm.
Lütfen kinaye yapmayalım bahçeyi özellikle söylememin sebebi geçen başka şehirdeki annemin yanına gittim çocuklar evde durmadikca TV telefon diye resmen krize girdiler. Versem içim rahat etmiyor vermeden hiç nefes aldırmıyorlar balkon cam tehlikesi bitirdi beni o yüzden stres oluyorum çok.

Lütfen kinaye yapmayalım bahçeyi özellikle söylememin sebebi geçen başka şehirdeki annemin yanına gittim çocuklar evde durmadikca TV telefon diye resmen krize girdiler. Versem içim rahat etmiyor vermeden hiç nefes aldırmıyorlar balkon cam tehlikesi bitirdi beni o yüzden stres oluyorum çok.
Önemi kalmadı, zaten barıştınız galiba. Süre tutun bakalım, ne kadar zamanda özüne dönecek eşiniz? Gelip yazın olur mu?

Sorun var sorun var öncelikle. Şiddet kabul edilebilir bir sorun değil.
İki kızla olsa daha mı kolay olurdu alakasız birşey söylemiş...
Görümcenizi boşverin.
Siz nasıl bir hayat yaşamak istiyorsunuz ?
Ben çocuklarımla sakin huzurlu bı hayat yaşamak istiyorum. Güzel eğitim almalarını istiyorum. Onlarla kocamın yaşattığı sıkıntılar olmadan kaliteli zaman geçirmek istiyorum.Yillardir yapmak isteyip de kocamın baskısı yüzünden yapamadıklarımi yapmak istiyorum..

Kac yasindasınız? Eşiniz vebali boynuna deyince hemen öyle mi oluyor. O dayak atarken vebali kime? Eşinizin öfke kontrolü problemi var. Belli ki kalacaksınız. En azından tedavi olmasını şart koşun. Bunların yolu yordamı var, teknikleri var. Yoksa sihirli değnek deyip eşinizin düzelmesini daha çok beklersiniz. Tedavi olursa normal bir hayat için belki bir şansınız olur.

Kac yasindasınız? Eşiniz vebali boynuna deyince hemen öyle mi oluyor. O dayak atarken vebali kime? Eşinizin öfke kontrolü problemi var. Belli ki kalacaksınız. En azından tedavi olmasını şart koşun. Bunların yolu yordamı var, teknikleri var. Yoksa sihirli değnek deyip eşinizin düzelmesini daha çok beklersiniz. Tedavi olursa normal bir hayat için belki bir şansınız olur.
31 yaşındayım. Birlikte psikiyatri ve aile danışmanına gittik ben hala ilacımı kullanıyorum o çoktan bıraktı o iyiymiş sorun bendeymis.En son randevuda doktor çok ısrar etti eşim dediki sizin mesleginize saygı duyuyorum ama ben istemiyorum iyiyim dedi bende yapacağımı yaptım diye artık karışmıyor in.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X