Boşanma konusunda fikrinize ihtiyacim var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ogungelecek

Hepimiz insanız
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2014
703
306
Arkadaşlar merhaba daha önceki konularımdan bilenler vardır. Eşimle sürekli kavga psikolojik şiddet fiziksel şiddet gördüm.Ailesine aşırı düşkünlüğü benim aileme gelince göndermek istememe.konuları acilinca hep igneleyici alaycı konuşmaları. Kıskançlık baskı vb yazmaya bile artık tukendigim bir sürü şey.. Asıl konu kesinlikle ben boşanmak istiyorum bunca şeyden sonra ne sevgim kaldı ne tahammülüm. İnanın bahane değil tek korkum çocuklarım anne baba ayrı boynu bükük olur mu ayrı oldugumuz için yaşayacakları olumsuzluklar yuzunden ilerde ben pişman olur muyum kendimi feda etmeli miyim? Birde maddi durumumuz iyi yaşadığımız ev bahceli. Çocuklari o ortamdan alıp annemin yanına başka şehre apartman dairesine götürsem çok bunalacaklar. Sırf onların yaşam kalitesini düşünüyorum ben calismak zorunda kalıncam cocuklarla annem tek başına basedemez biri ilkokula başlayacak biri 2,5 yasinda.tek olsam bı dk düşünmem girerim ise çalışırım. Kafam çok karışık siz olsanız napardiniz.Kendi hayatımı düşünsem çocuklar perişan olacak onları düşünsem ben😢

Çocuklar bahçeli evden ziyade huzurlu bir eve ihtiyaç duyarlar emin olun. O yüzden kavga gürültü devam eden evliliği sürdürmek onlara en büyük zarar.

valla anne babası boşanmış bir çocuktum. bahçeli evde de büyümedim ama akıl sağlığım yerinde büyüdüm çok şükür. annem de çok daha mutlu oldu. şiddetin olduğu evlilikte ACABA olmaz. o şiddet büyür yarın öbür gün sizden çocuklarınıza yöneltilir. kimse bilemez. boşanın bir an öncE.

Arkadaşlar merhaba daha önceki konularımdan bilenler vardır. Eşimle sürekli kavga psikolojik şiddet fiziksel şiddet gördüm.Ailesine aşırı düşkünlüğü benim aileme gelince göndermek istememe.konuları acilinca hep igneleyici alaycı konuşmaları. Kıskançlık baskı vb yazmaya bile artık tukendigim bir sürü şey.. Asıl konu kesinlikle ben boşanmak istiyorum bunca şeyden sonra ne sevgim kaldı ne tahammülüm. İnanın bahane değil tek korkum çocuklarım anne baba ayrı boynu bükük olur mu ayrı oldugumuz için yaşayacakları olumsuzluklar yuzunden ilerde ben pişman olur muyum kendimi feda etmeli miyim? Birde maddi durumumuz iyi yaşadığımız ev bahceli. Çocuklari o ortamdan alıp annemin yanına başka şehre apartman dairesine götürsem çok bunalacaklar. Sırf onların yaşam kalitesini düşünüyorum ben calismak zorunda kalıncam cocuklarla annem tek başına basedemez biri ilkokula başlayacak biri 2,5 yasinda.tek olsam bı dk düşünmem girerim ise çalışırım. Kafam çok karışık siz olsanız napardiniz.Kendi hayatımı düşünsem çocuklar perişan olacak onları düşünsem ben😢
Bahçeli evi düşünüp konfor alanınızdan çıkmanın stresini yaşayacağınıza size siddet uygulayan bir adamdan kurtulmanın planlarını yapın

Velayeti babasına verin geçici olarak . Yani böyle bir şey mümkünse , sonrasında da kendi hayatınızı düzene sokunca çocukları yanınıza alırsınız .

Bir çok kadının boşanma kararı alırken yaşadığı kaygılardan biri. Annelik iç güdüsü ama inanın boşa. Çünkü çocuklar her ortama ve şartlara bizlerden daha kolay adapte oluyolar. Önce siz iyi olacaksınız ki çocuklarınız da iyi olsun. Çocuklar için evliliği sürdürmeye çalışmak akıntıya kürek çekmek. Bugün olmasa yarın yine aynı yol ayrımına gelinecektir eminim.

Aslinda farkinda olmasakda kendi konfor alanımızdan çıkmaya korkuyoruz, çocuklar bahane. Yoksa herkes biliyor herhalde bahçeli ev değil önemli Olan, sağlıklı bir ortam?! Çocuklar için gerçekten bir şey yapmak istiyorsanız, onları annelerinin şiddet gördüğü bir ortamda büyütmeyin. Tabiki zor olacak kimse kolay olacak demez de başlayana kadarı en zoru, sonra daha hızlı geçecektir her şey. Önce sizi, aklınızı, cesaretinizi esir alan ama "evim" sandığınız o yerden bir kurtulun. Başlamadan önce bir avukata danışarak neler yapmanız gerektiğini konuşmakta fayda var. Evden çıkmanız bile gerekmez aslında ama kendi şartlarınızı değerlendirerek mantıklı bir karar almanızı öneririm.

Eşiniz gitsin evden.Sizin icin olduğundan farklı davranıp anlaşma yolunda fedakarlik yapamamış bari çocuklari için bir fedakarlik yapsin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X