Boşanma niyetindeyim ama...

Panik ataktan bahsetmedim. Aileniz baskıcı sayilmazmis dedim hem sürekli gezeceksiniz hem de bilgisayara girmenize karisacaklar falan saçma geldi
Ben bekarken gezdiğimi yazmadmki onu söylemeye çalişiyorum yanlş görmüşsunz. 10 senelik evliyim bu süre zarfında gezerdim diyorum. panik ataktan dişari çikamayacak duruma geldim diyorum. Evlenmeden önce çocuktum zaten ve liseden sonra üniversite için hazirlandm devamlı gezmeye heleki barlarda gezmeye inanın fırsatm yoktu ailemde izin vermezdi zaten. Ki ben ailemin baskici olmadiğini biliyorum sadece o anki ruh halimden ve ergenliğinde verdiği psikolojiyle kendimi skışmş hissettim. Aile konusunda şanslı kişlerden biriyim. Annemin tecrübesizliği benimde o anki ruh halim yanlş seçimler yapmama sebep olmuş olabilir.

zararın neresinden dönseniz kar bence.çocuk filan yapmayın bu adamdan.ailenizle konuşup boşanın ,ayaklarınızın üstünde durun çok geç olur diyorsanız(çocuk için)yumurtalarınızı dondurun derim.

Ben tecrübeli kişilerden boşanmş yada boşanma sürecinde olanlardan tavsiye, destek bir şey bekledim güç almak istedim dertleşmek istedim o yüzden yazdm. ama daha okuduğunu bile anlayamayan saçma sapan alakasız cevaplar verdiginz için ayrıca tebrik ediyorum sizi. Valla o eleştirdiğinz kocamdan ne farkinz var sizin şimdi ?? Ben zaten boşanacağm diyorum hala boşan diyorsunz. Saçma sapan eleştirilerde bulunuyorsunz. Gelip buralarda sitres atmak sanırim sizin derdinz. Konuyla alakali cevap vermeyecekseniz hiç konuşmayin. Gerçekten dermanini arayan insanlara mani olmayın.

zararın neresinden dönseniz kar bence.çocuk filan yapmayın bu adamdan.ailenizle konuşup boşanın ,ayaklarınızın üstünde durun çok geç olur diyorsanız(çocuk için)yumurtalarınızı dondurun derim.
Çocuk işini dert etmiyorum. Nasibimde varsa o da olur inşallah. Şuanki derdim boşanma süreci. İnşallah onu da atlatırım.

Ailenize taşınmak zorunda degilsiniz belliki maddi durumuzun iyi en azından bir ev var ortada haklarınızı alın çıkın kendinize ait bir eve. Zamana bırakın olursa evlenip bebek yaparsınız olmaz ise evlatlık alır yada koruyucu anne olursunuz. Küçük bir iş kurarsınız babanızın destegi ile olmadı sizi yormayacak bir iş bulursunuz. Yeterki siz karar verin . Anneniz gel diyorsa emin ol ki görüyor sizden daha iyi görüyor. Zaman kısa sizin bakış açınıza göre, daha fazla vakit kaybetme . Ailende yanında ister 30 ister 40 olun ailesi arkasında olmayan boşanma sonrası yetim gibi oluyor. Sizin için hayırlı olan ne ise tez vakitte olsun mutlu kalın.

Bu adamdan cocuk sahibi olmaya mi calisiyorsunuz ben anlamadim ?
Evlilik bitmis sadece son dakkalar oynaniyor gibi geldi bana

Ailenize taşınmak zorunda degilsiniz belliki maddi durumuzun iyi en azından bir ev var ortada haklarınızı alın çıkın kendinize ait bir eve. Zamana bırakın olursa evlenip bebek yaparsınız olmaz ise evlatlık alır yada koruyucu anne olursunuz. Küçük bir iş kurarsınız babanızın destegi ile olmadı sizi yormayacak bir iş bulursunuz. Yeterki siz karar verin . Anneniz gel diyorsa emin ol ki görüyor sizden daha iyi görüyor. Zaman kısa sizin bakış açınıza göre, daha fazla vakit kaybetme . Ailende yanında ister 30 ister 40 olun ailesi arkasında olmayan boşanma sonrası yetim gibi oluyor. Sizin için hayırlı olan ne ise tez vakitte olsun mutlu kalın.
Ondan bir çöp istemiyorum uğraşmama değmez. Buradan çıkarken sadece üstümü başımı bide kedim canım kızımı alip çıkarm. Hayırlısı teşekkür ederim.

Odana kapanma bilgisayarin başında oturma vs gibi sözler baskı olarak gornemek gerek senin iyiliğin için söylenmiş banada derlerdi o yaşta öyle anlıyorsun işte. Esin de bence çocuk olmamasından ötürü agresiflesmis çözüm tedavi olması. Bence bir rest çekin ona göre hizaya gelir gelmezse ayrilirsiniz.

Odana kapanma bilgisayarin başında oturma vs gibi sözler baskı olarak gornemek gerek senin iyiliğin için söylenmiş banada derlerdi o yaşta öyle anlıyorsun işte. Esin de bence çocuk olmamasından ötürü agresiflesmis çözüm tedavi olması. Bence bir rest çekin ona göre hizaya gelir gelmezse ayrilirsiniz.
Agrasifliği evliliğimizin başından beri var. Evlendik bir anda değişti. Ben borçları var diye ona yordum Meğer karakteri böyleymiş. Yada beni kaldıramadı bilmiyorum. Yetişme tarzımız çok farkli çünkü. Bazı şeylerini değiştirmeyi başardm ama asıl can sıkıcı durumları hala devam ediyor. Onun durumu da kolay değil kısır olduğunu öğrendikten sonra yüzündeki o yıkılmışlığı gördüm. O günden beri daha da bir garipleşti farkındayım ama ben elimden geleni yaptm. Psikoljim bozuldu artk.[/QUOTE]

Sanirim yaş 34 ben 38 yaşimda evlenmistim 40 da da kizimi dogurdum.Yani bosansanizda birseye geç kalmiş degilsiniz.Ama calismayacaginiz icin ailenizle hayat nasil olur bilemem.Cunku bu seferde bosanmis kadinsin adin cikar diye baski yaparlar bence size.Bilemedim o nedenle eşiniz belki boşanmaya niyetiniz oldugunu anlar silkelenir diyecegim ama yok silkelenmezse ömrunuzu ona adamayin lutfen.

Sanirim yaş 34 ben 38 yaşimda evlenmistim 40 da da kizimi dogurdum.Yani bosansanizda birseye geç kalmiş degilsiniz.Ama calismayacaginiz icin ailenizle hayat nasil olur bilemem.Cunku bu seferde bosanmis kadinsin adin cikar diye baski yaparlar bence size.Bilemedim o nedenle eşiniz belki boşanmaya niyetiniz oldugunu anlar silkelenir diyecegim ama yok silkelenmezse ömrunuzu ona adamayin lutfen.
Sen böyle diyince aklıma şey geldi. Ben aslnda bir kere evi terkettim. ilk evlendiğim zamanlardı. Babam sen simdi boşanırsan ben seni sokağa bile salamam demişti. O anki şokumu hiç unutmam. Tahmin edebiliyorum az buçuk neler olacağını ama ben eski ben değilm. Gezmekte tozmakta gözüm yok. Bana destek olsunlar yeter.

Dilerim bulunduğun bu durumdan ferahlığa çıkarsın. Eşin kendinde bulduğu kusur ile korkuyor. Korktuğu içinde seni baskılıyor korkuları seninde kabusun olmuş. Eşin terapist e gider mi? Seninde ihtiyacın var bence dilerim en kısa zamanda senin için hayırlısı neyse o olsun arkadaşım. Kimse yaşamadan bilemez klavyeden atıp tutmak çok kolay 😔

X