Boşanma Sonrası Hayat

Yakın arkadaşlarıma bile ayrıntı vermemeyi düşünüyorum, anlaşamadık ayrıldık bu kadar. Anlatmak sadece olayları tekrar tekrar yaşamamıza kinlenmemize ve anlattığımız kişi eski eş hakkında yorum yaptıkça eski eşe daha çok bilenmeye yok açıyor vay sana bunları mı yapmış vay senin gibisine böyle yapılır mı vs vs. istemeden de olsa gaza getiriyorlar yani. Unutmanın birinci kuralı unutmak istediğimiz şey hakkında konuşmamaktır bence. Hepsini geçtim sonuçta evlilik hayatı mahremdir, ayrıldıktan sonra da değişmez bu sırf ayrıldık diye özelimizi kimseye anlatmamalıyım. Bu şekilde hafif atlatacağıma inanıyorum bu süreci inşallah. Umarım benim de karşıma ileride vakti geldiğinde gerçekten mutlu bir evlilik yapıp da evet bu adama güveniyorum deyip güzel çocuklarımızın olacağı bir ilişkim olur, çok sonra tabii ki. Ama şimdiden dua etmekte fayda var :) Çok sevindim sizin adınıza. Biz kadınlar güçlüyüz yanımızda bir erkek olsa da olmasa da, hatta olmayınca daha güçlüyüz çünkü ayakta durmayı öğreniyoruz :)
Şu dönemde biraz zor ama ufak bir tatil iyi gelebilir. Yalnız kalmak sizi rahatsız etmezse gidebilirsiniz bence.
Birde ufak bir öneri aileniz bile olsa insanlardan kaçmayın dik durun evliliğe taparmışcasına anlam yükleyip dayatan insanlara laf anlatmayın ama sizene tavrınızda olsun ki konuşamasınlar.

Şu dönemde biraz zor ama ufak bir tatil iyi gelebilir. Yalnız kalmak sizi rahatsız etmezse gidebilirsiniz bence.
Birde ufak bir öneri aileniz bile olsa insanlardan kaçmayın dik durun evliliğe taparmışcasına anlam yükleyip dayatan insanlara laf anlatmayın ama sizene tavrınızda olsun ki konuşamasınlar.
Moralimi düşürecek ah vah edecek gibi olan her insan ışık hızıyla kaçmak 👍👍 Zaten bu süreçte kimseyle görüşmüyoruz akrabaların öğrenmesi bile ayları bulur belki, onların da şok olacağı bir şey değil daha önce de bu aşamaya geldik hatta dava bile açtık aylarca ayrı yaşadık ta o zaman duyulmuştu zaten, bomba haber olmayacak yani, o yüzden rahatım biraz daha :) Tatile gidemem ama şehir dışındaki akrabalarıma gidebilirim, beni yargılamayacak kafamı dağıtacak olanlara :) Arkadaşlarımla bol bol vakit geçirmek istiyorum bakalım, en hasarsız şekilde atlatırım umarım ^^

Çok teşekkür ederim. Şehir değiştirmeyi ve yeni bir ortam kurmayı düşünüyorum, kimseye de boşandığımı söylemek istemiyorum çünkü gerek yok, eğer ilerde karşıma oluru olan biri çıkarsa ona söylerim kabul ederse eder etmezse kendi bilir ama onun dışında bekar gibi yaşayacağım üniversite hayatını.

Ohh 🤩
İçime su serpildi şuan💃💃💃

4 yıllık evliliğimi bitiriyorum önceki konularımdan hatırlayanlar olabilir, eşim bebek istemiyordu ama tek sebep o değil, bizi boşanmaya götüren daha önemli sebepler de var. Size sormak istediğim boşanma sonrası hayatın nasıl olduğu ve bir daha birine nasıl güvenilebildiği. 23 yaşındayım daha çok gencim çocuğum yok, puanlarım iyi yüksek lisans ve akademik kariyer hedefliyorum. Bu yönlerden kendimi şanslı hissediyorum bunlar benim yeni bir hayata başlamam için enerji ve güç veren faktörler. Ama tabii ki boşanmak ve sonrasındaki hayattan korkmak kolay değil, ailemle yaşamak istemiyorum okullar açılırsa eğer özel bir yurda yerleşip kendi düzenimi kurup derslerimle meşgul olacağım ama açılmaz da annemlerle yaşarsam benim için bu süreç çok daha zor geçecek hissediyorum. Beni destekleyici ve güç verici yorumlarınızı duymak için açtım bu konuyu çünkü gerçekten ihtiyacım var. Lütfen tünelin sonunda ışık var deyin, özellikle boşanmış ve şimdi mutlu olan kadınlardan yorum bekliyorum...
Şu an yeni birini düşünmeyin yasinizi tutarken bir yandan da sinavlariniza odaklanın kismetinizde varsa sizi bulur

4 yıllık evliliğimi bitiriyorum önceki konularımdan hatırlayanlar olabilir, eşim bebek istemiyordu ama tek sebep o değil, bizi boşanmaya götüren daha önemli sebepler de var. Size sormak istediğim boşanma sonrası hayatın nasıl olduğu ve bir daha birine nasıl güvenilebildiği. 23 yaşındayım daha çok gencim çocuğum yok, puanlarım iyi yüksek lisans ve akademik kariyer hedefliyorum. Bu yönlerden kendimi şanslı hissediyorum bunlar benim yeni bir hayata başlamam için enerji ve güç veren faktörler. Ama tabii ki boşanmak ve sonrasındaki hayattan korkmak kolay değil, ailemle yaşamak istemiyorum okullar açılırsa eğer özel bir yurda yerleşip kendi düzenimi kurup derslerimle meşgul olacağım ama açılmaz da annemlerle yaşarsam benim için bu süreç çok daha zor geçecek hissediyorum. Beni destekleyici ve güç verici yorumlarınızı duymak için açtım bu konuyu çünkü gerçekten ihtiyacım var. Lütfen tünelin sonunda ışık var deyin, özellikle boşanmış ve şimdi mutlu olan kadınlardan yorum bekliyorum...
Daha çok gençsin, ben o yaşta evlenmemiştim bile. Bacağına dolanacak çocuk da yok. Kendi işini hayli hayli görürsün. İnsanlar 2 - 3 çocukla boşanıyor gözünü kırpmadan. Yaparsın.

Neredeyse aynı sebeplerden bitmiş ikimizin evliliği de. Bizde de sıfır iletişim sıfır saygı sevgi ilgi güven vardı. İnsan hiç anlaşamadığı hemcins ev arkadaşıyla bile daha çok konuşup bir şeyler paylaşır yani o derece. Gerçekten çocuk olmaması o kadar büyük avantaj ki ben boşanamazdım sanırım ya da o büyüyene kadar senelerce beklerdim üçümüz için de çok zor olurdu, o zamana kadar da yıllar geçerdi ben hayattan bezmiş mutsuz bir kadın olurdum. Çok şükür ben de çabuk unutan ve çabuk adapte olan biriyim, hayatta her şey biz insanlar için ayrılık da dahil buna. Etrafımızda bizi seven insanlar ve kendimize inancımız olduktan sonra gerisi kolay inşallah. Sizinle pek çok ortak noktamız var galiba (Lucifer dahil 😅) kaç yaşındasınız? Ben çok memnun olurum daha fazla şey paylaşırsak, insan en çok böyle zamanlarda kendi yaşadıklarını yaşamış birinden destek arıyor :)
Haklısınız paylaşmak hafifletiyor biraz daha ben 28 oldum bu sene umarım güzel şeyler paylaşacak güzel bir hayat yaşarız

Yaşın küçük ama büyük olsa da değişen bir şey olmazdı. İnsan 60 yaşında da olsa mutlu olmadığı bir adamı sırtında kambur gibi taşımamalı. Cesurca bir karar vermişsin. Konfor alanından çıkmak zor ama başarmışsın. En zoru buydu unutma, sonrası su gibi aksın

Çok teşekkür ederim. Şehir değiştirmeyi ve yeni bir ortam kurmayı düşünüyorum, kimseye de boşandığımı söylemek istemiyorum çünkü gerek yok, eğer ilerde karşıma oluru olan biri çıkarsa ona söylerim kabul ederse eder etmezse kendi bilir ama onun dışında bekar gibi yaşayacağım üniversite hayatını.
aynen canım kımseye soylemene gerek yok kı suan da herkes aynı evı payşasıyor sen resmılestırmıssın fark bu yolun acık olsun 30 yaslarında dusun evlılıgı ne kadar olgun guzel karar verırsen okadar ıyı

Boşandım, boşandıktan sonra tekrar evlendim. Şimdi hayatımda olmadığım kadar mutlu, huzurluyum. Hayatımda gerçek anlamda değer görüyorum ve koşulsuz seviliyorum. Boşandıktan sonra bekar kaldığım dönemden nefret etmiştim. Çünkü ben evlilik insanıyım. Kendimi bildim bileli evliyim. 40 yaşındayım 17 senesi evli geçti.,Hayatının merkezine evliliği koyan, onu başarı sayan, dışarı bir erkekle çıkmaktan keyif alan bir yapıdayım. Bekarken de gündelik aktivitelerini yerine getiriyordum ama hayattan keyif almıyordum. İlk bir sene boşanma travması yaşadım. Sonrasında kendimi işime verdim ve bir yandan sosyalleştim. Yeniden evlenebileceğim birini aradım. Yalnızlık bana göre bir şey değil. Yalnız yaşayan, kendi kendine yetebilen kadınlara saygım sonsuz. 🙏🏻 Sizin içinde hakkınızda hayırlısını dilerim.

Erken yaşta yapılan evlilikler ile ilgili bir konuda farklı görüşleri savunmuştuk. Üzüldüm evliliğinizin bitmesine... Ama her şerde bir hayır vardır, Allah yolunuzu açık etsin ♥️

Ben bunu anlamıyorum ya kusura bakmayın! daha boşanmadan ne erkeği hanımefendi? Şu anda boşanın ve uzunca bir süre kimseyi hayatınıza almayın, kafanızı toplayın, ondan sonra düzgün, namuslu ve aklı başında, niyeti ciddi bir erkek çıkarsa, iletişim kurabilirsiniz. Ha yok ben daha asla evlenmem diyorsanız da bir şey diyemem.. Son olarak karşınıza erkek de çıkar, burası Türkiye! bir kadın istemiyorsa yalnız kalamaz, erkek gibi değiliz biz.

Haklarını al ziynet takılar varsa eğer kadının hakkıdır nafakanı bağlat hayat boşanmış kadın için Türkiyede çok daha zor geçim derdi ayrı insanların bakış açısı ayrı bir mücadele bu ülkede

Çok şanslısîn yaş daha 23 çocuk yok bak ikinci evliligimi çok düsünmeden yaptığım icin yine cok mutsuzum önune bak hayatını kazan ve iyi tanıyarak evlen bu defa keske senin yerinde olsam şuan

Ohh hayat daha sımdı baslıyor. Hatta bebegınız olmadıgı ıcın kardasınız bıle.

19 yaşında ne evlenmesi ya aynı yaştayız şu an sütümü içiyorum birazdan yatarım. Bide bebek istiyorsun ya 🤣🤣🤣

X