Boşanma süreci / değişen ruh hali

Acaba o kendini senin sorguladığının yarısı kadar sorguluyor mudur? Gram pişman mıdır yaptıklarının farkında mıdır?
Asla degil bu süreçte de bir kez olsun ben seni çok üzdüm hak etmediğin şeyler yaşadın demedi aileme bile beni suçlamaya devam etti . Hayatını yaşıyor suan

Aynısını ablamda hissettim .Berbat ötesi bir evliliği var ama asla boşanmayı düşünmedi .Sizin gibi ben de kendimi sucladim .Ama şöyle söyleyeyim ben boşandıktan sonra o kadar sakin huzurlu bir hayatım oldu ki o bana imreniyor şimdi.Bakin herkesin kendi mücadele etme şekli var siz ayrılarak o evli kalarak mücadelesini sürdürüyor.Ben artık psikolojik olarak bitme noktasına geldiğim için bitirme kararı aldım çünkü kimse için değmiyor.Simdi kafam rahat benim için aslaa mücadele etmedi.Demekki beni haketmiyor .Kızlarım daha sakin bir ortamda büyüyor .O da ne cehenneme giderse gitsin ne yaparsa yapsın .
Ablanızın ekonomik özgürlüğü var mı yoksa çok da kızamıyorum ben ama ekonomik özgürlüğü olup da çeken kadınlar nevrimi döndürüyor😒 ne mutlu size çocuklarınızla beraber mis gibi bir hayat kurmuşsunuz küçük kızınız da büyüdükçe anlayıp bırakacaktır baba düşkünlüğünü

Bi karar vermissiniz pisman da olabilirsiniz benim mesela bi suru pismanligim var gecmiste. O niye bosanmiyo da ben bosaniyorum demenin faydasi yok. Yetiskinlik bunu gerektirir kararlarinizin arkasinda durun. Bosanmadiginiz her gun de pismanlik duyabilirdiniz. Umarim hayatinizin bu donemi cok mutlu olursunuz

Bi karar vermissiniz pisman da olabilirsiniz benim mesela bi suru pismanligim var gecmiste. O niye bosanmiyo da ben bosaniyorum demenin faydasi yok. Yetiskinlik bunu gerektirir kararlarinizin arkasinda durun. Bosanmadiginiz her gun de pismanlik duyabilirdiniz. Umarim hayatinizin bu donemi cok mutlu olursunuz
Hayır ben hiç pişman olmadım tam tersi çok geç kaldığımı 5 yıl boyunca kendi kendimi bitirdiğimi biliyorum. Sorun biraz neden ben isyanı biraz da acaba ben mi dik başlılık ettim korkusu bu kadar

Hayır ben hiç pişman olmadım tam tersi çok geç kaldığımı 5 yıl boyunca kendi kendimi bitirdiğimi biliyorum. Sorun biraz neden ben isyanı biraz da acaba ben mi dik başlılık ettim korkusu bu kadar
Anliyorum benim de cocugum var ayrilmayi dusundugum oldu. Sizin gibi acaba cocuk icin dayanabilirmiyim diye sordugum donemler de oldu. Simdilik birlikteyiz ama demek ki sizinki dayanilmaz noktaya gelmis. Sizin dusundugunuz kadar babasi da cocugunu dusunseydi boyle olmazdi belki de. Bosverin hirpalamayin kendinizi. Olan olmus mutlu olursunuz umarim

Anliyorum benim de cocugum var ayrilmayi dusundugum oldu. Sizin gibi acaba cocuk icin dayanabilirmiyim diye sordugum donemler de oldu. Simdilik birlikteyiz ama demek ki sizinki dayanilmaz noktaya gelmis. Sizin dusundugunuz kadar babasi da cocugunu dusunseydi boyle olmazdi belki de. Bosverin hirpalamayin kendinizi. Olan olmus mutlu olursunuz umarim
Yani siddet olunca daha fazla bu saygısızlığı cekemedim yoksa çok zorladım küfür hakaret bile duymazdan geldim birçok insan sırf bundan boşanırken üstelik hayırlısı olsun ne diyeyim

Ablanızın ekonomik özgürlüğü var mı yoksa çok da kızamıyorum ben ama ekonomik özgürlüğü olup da çeken kadınlar nevrimi döndürüyor😒 ne mutlu size çocuklarınızla beraber mis gibi bir hayat kurmuşsunuz küçük kızınız da büyüdükçe anlayıp bırakacaktır baba düşkünlüğünü
Yok aynen bende bunu kabul ettirdim kendime. Onun şartları hayata bakışıyla benimki farklı yani herkesin çok farklı .Herkesin seçimi çok farklı .

Onun bana dediği sen terapi alıp psikoloğa gitmeliydin evliliğimizde bir de beni deli ve sinir hastası ilan ettiler ailecek 🙄 sinirlerim çok yıprandı yalan degil son zamanlarda her dediğine bağırarak cevaplar vermeye başlamıştım ama ne ortalığı dağıttım ne de ona vurdum o bana çoğu zaman vurmayı tercih etti.İşte böyle suçlandığım icin acaba diyorum ben mi hatalıydım manipüle etme yetenegi çok kuvvetli narsist bir insan benim karşımdaki

Sonuç olarak ikiniz de başladığınız yerde bitirememişsiniz, psikolojik açıdan.
Başlarda onun fiziksel sizin sözel şiddetiniz yoktu zannımca.
Zamanla ortaya çıktı, öyle mi?
Şayet öyleyse, bana göre boşanma kararı psikolojik sağlamlıkla alınmalı.
Karşı tarafa bir tepki olarak değil.
İkiniz de terapi almalıydınız.
Onun ardına herkes yaralarını iyileştirdikten sonra hala karşı tarafa tahammülsüzse vakti gelmiş demektir.

Zihninizi bulandırmak istemem, ama şiddet sadece fiziksel değildir, hiç bir türlüsü de kabul edilemez.

Tercihiniz ne olursa olsun, hep mutlu olun inşallah 💛

Sonuç olarak ikiniz de başladığınız yerde bitirememişsiniz, psikolojik açıdan.
Başlarda onun fiziksel sizin sözel şiddetiniz yoktu zannımca.
Zamanla ortaya çıktı, öyle mi?
Şayet öyleyse, bana göre boşanma kararı psikolojik sağlamlıkla alınmalı.
Karşı tarafa bir tepki olarak değil.
İkiniz de terapi almalıydınız.
Onun ardına herkes yaralarını iyileştirdikten sonra hala karşı tarafa tahammülsüzse vakti gelmiş demektir.

Zihninizi bulandırmak istemem, ama şiddet sadece fiziksel değildir, hiç bir türlüsü de kabul edilemez.

Tercihiniz ne olursa olsun, hep mutlu olun inşallah 💛
Doğru diyorsunuz ama bu adam ben sustuğum zamanlarda da psikolojik ve sözel siddet uygulamış bir insan. Bu kararı ben darp raporu almak icin karakollarda sürünürken verdim yoksa terapi almak tabiki ilk yol olurdu bu ilk siddet gibi sandınız sanırım ama ben kaçıncı siddet olduğunu unuttum öyle ilk vurdu kırdı da aldığım karar degil

Doğru diyorsunuz ama bu adam ben sustuğum zamanlarda da psikolojik ve sözel siddet uygulamış bir insan. Bu kararı ben darp raporu almak icin karakollarda sürünürken verdim yoksa terapi almak tabiki ilk yol olurdu bu ilk siddet gibi sandınız sanırım ama ben kaçıncı siddet olduğunu unuttum öyle ilk vurdu kırdı da aldığım karar degil
Ayrıca nikah kıydıktan bir ay sonra bile bana fiziksel siddet uygulamış bir insandan bahsediyorum 5 yıl boyunca mücadele ettim artım sinirlerim yıprandığı için ben bağırıp çağırıyor oldum

Çok zor süreçler.
Benim burda oturduğum yerden yorum yapmam kolay.
En doğru kararı siz verirsiniz.
Keşke ilk fiziksel şiddetinde bi adım atabilirseydiniz, tekrara cesaret edemeyecek hale gelseydi.
Fazlaca yıpranmış olmalısınız.
İnsan bazen olay içinde sıcağı sıcağına doğru tepkiler veremiyor.
Sonradan niye çekmişim deyip koparmak istiyor.
Anlıyorum sizi.
Allah yardımcınız olsun.

Arkadaşımdan örnek vermem gerekirse esinin kumar borçları çıktı ama o çok iyi bir insan ya da evde sinirlendiğinde herseyi kırıyor küfürler ediyor ama ona vurmadıgı icin özünde çok iyi ve sakin (!) bir insan yine kadınların gözüne nasıl böyle perde iniyor anlamıyorum hele ki eğitimli kadınların onları gördükçe ister istemez kendini sorgulamaya başlıyor insan. Tabiki durulmaz siddet olan ortamda taviz tavizi doğuruyor zaten
benım esımde oyle ;öfkelendiğinde kırıyor mutlaka bırseylerı onla bırlıkte hakaret edıyor vurmuyor ama vuracak gıbı yapıyor elıyle kırkutuyor kızımız var 5 yasında onun onunde yapıyor oyuzden bosanma davası actım ben de

benım esımde oyle ;öfkelendiğinde kırıyor mutlaka bırseylerı onla bırlıkte hakaret edıyor vurmuyor ama vuracak gıbı yapıyor elıyle kırkutuyor kızımız var 5 yasında onun onunde yapıyor oyuzden bosanma davası actım ben de
Öyle mi çok geçmiş olsun size de 🙏🏻 Es kişisi ne diyor kabul etti mi boşanmayı

pişman olurmuyum kafası ben de de var .cok korkuyorum bu durumndan herkese bakıyorum bır sekılde evlılıklerını surdurebılıyorlar benn neden bu noktaya geldım dıyorum sonra ;benım ısım oyun bagımlısı öfkelendıgınden gözü görmüyor birşeyler kırıyor hep çocugumun onunde bagırıp cagırıp bosanmakla tehtıt edıyor vurmuyor ama vuracak gıbı yapıyor ben bosanma davasını actım ama yanlıs mı yapıyorum dıye kendıme sormaktan edemıyorum

X