Boşanma süreci

anonim1anonim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2024
11
4
25
Arkadaşlar merhaba boşanma sürecindeyim daha doğrusu 2 hafta önce evi terk ettim boşanma davası açıcam işlemler nasıl oluyor ne yapmam gerekiyor özel avukatla çalışsam avukat masraflarını karşı tarafa yansıtabilir miyim yoksa baronun atadığı avukatla hakkımı alabilir miyim? 4 aylık bir bebeğim var ve evlilik süresince edinilmiş mallar var haliyle bebeğim için hakkımı savunmak ve ne hakkım varsa almak istiyorum. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi acaba?

Adliyeye gidip boşamak için dilekçe vermelisin gidersen ne yapman gerektiğini konusunda yönlendirirler, eğer avukat tutacak paran yoksa barodan avukat isteyebilirsin.

Evlilik içinde edinilen malların yarısı senin.Evlilikten önce de edinilen malın kredi ödemesi evlilik içindeyse katılma payını isteyebilirsin.

Çocuğuna maaşına göre nafaka sen çalışmıyorsan kendine nafaka istersin dilekçede.

Adliyeye gidip boşamak için dilekçe vermelisin gidersen ne yapman gerektiğini konusunda yönlendirirler, eğer avukat tutacak paran yoksa barodan avukat isteyebilirsin.
Ya açıkçası ailem gerekirse avukat tutarız diyor ama aileme mahcup olmak istemiyorum ama eşimde bana hiç birşey de hakkım olmadığını sen o eve bir çivi mi çaktın karılık mı yaptında evden arabadan hak istiyorsun tarzı laflar söyledi belli ki çirkinleşecek baronun atadığı avukatla haklarımı alabilir miyim yeterli ilgilenirler mi endişem. Eğer dava sonucunda avukat masraflarınıda karşı tarafa yansıtabilirsem ailemden borç alıp avukat tutarım davayı kazanabilirsem karşı tarafa masrafları yansıtamasam bile hakkımı alıp aileme borcumu ödeyebilirim. Ama eğer baro avukatıyla da hakkımı alabilirsem hiç çocuğumun rızkını ona harcamam çünkü karşı tarafın avukatı biraz fena çekişmeliye çevirirlerse süreç çok uzar haliyle masraflarda.

Ailene mahcup olacak bir durum yok ki. Madem sağlam bir avukata ihtiyacın var, kendin avukat tutsan daha iyi olur, gerekirse ailen maddi olarak destek çıksın. Hızlıca avukat tutup ev vs varsa şerh koydurman gerek bence.

bence avukat tutmalısınız bu süreç tek başınıza çok zor olur

Ya açıkçası ailem gerekirse avukat tutarız diyor ama aileme mahcup olmak istemiyorum ama eşimde bana hiç birşey de hakkım olmadığını sen o eve bir çivi mi çaktın karılık mı yaptında evden arabadan hak istiyorsun tarzı laflar söyledi belli ki çirkinleşecek baronun atadığı avukatla haklarımı alabilir miyim yeterli ilgilenirler mi endişem. Eğer dava sonucunda avukat masraflarınıda karşı tarafa yansıtabilirsem ailemden borç alıp avukat tutarım davayı kazanabilirsem karşı tarafa masrafları yansıtamasam bile hakkımı alıp aileme borcumu ödeyebilirim. Ama eğer baro avukatıyla da hakkımı alabilirsem hiç çocuğumun rızkını ona harcamam çünkü karşı tarafın avukatı biraz fena çekişmeliye çevirirlerse süreç çok uzar haliyle masraflarda.
Hemen avukat tutup mallara şerh koydurun satar gider ruhunuz duymaz...Gerekirse kazandığınız payinizdan avukat parasını ailenize sonra ödersiniz

Çocuğunuzun rızkını avukata harcamış olmayacaksınız. Tam tersi. Çocuğunuzun rızkı için bir an önce iyi bir avukat tutun. Madem aileniz de yanınızda.

Nasıl ki hasta oldugunda doktora gidiyorsan bu olayda da iyi bir boşanma avukatı tutman gerek, baro öyle herkese avukat falan vermez fakirlik belgen olması gerek oldukça düşkün olmak gerek, o kadar mal mülk varmış hemen tedbir koydurman lazım ayrıca bu işin nafakasıdır tazminatıdır uzaklaştırma kararıdır birsürü olayı var, benim görümcemde aynı süreçten geçmişti boşanma avukatı tuttu nişantaşı avukat burak temizer valla avukatsız tek bir adım bile atmanı istemem görümcemin davasını gördükten sonra iyi bir boşanma avukatı şart

Geliriniz yoksa, maddi olarak avukatı karşılayamayacaksanız barodan avukat talep edebilirsiniz. Aksi halde zaten baro size avukat desteği sağlamaz. Dava çekişmeli mi olacak, anlaşmalı mı? Ortak bir zeminde buluşup anlaşmalı boşanmanız yararınıza olur. Olmuyorsa vakit kaybetmeden avukat tutun kendinize

X