Bosanma yoluna gidiyorum haksız mıyım sizce

Merhaba.burası iyiki var çünkü çok aklı başında insanlar olduğunu görüyorum burada. Eşle arkadaşlarının yanına yollamak istemediğim için tartıştık ve beni çocuğumla annemin evine yolladı. 2 gun hiç aramadı. Annesi arayıp kocanı ara, yuvanız dağılacak, onunla inatlaşarak bir yere varamazsın, o aramıyorsa sen ara, geri dön gibi şeyler söyledi. Ben dönmedim ve aramadım. Dün akşam eş aradı ve pişman olup olmadığımı sorguladı, eğer pişmansam ve bir daha onu darlamayacaksam döneceğimi aksi halde s.. gideceğimi söyledi. Ben de dönmeyeceğim dedim. Benden bir şikayeti şuymuş; sabaha kadar oturup öğlene kadar yattığı için söyleniyormuşum ve daralıyormuş. Bizim 2 yaşında hareketli ve meraklı bir oğlumuz var. Sabah 7de beni uyandırıyor ve koşturmaca başlıyor. Ev işleri yemek, çocuğu parka götürmek derken akşama yorgun düşüyorum ve akşam da kendisi sadece telefonda video izliyor. Bir sohbet bir guleryuz göremiyorum. Ben konu açsam ‘hıı evet, öylemi hadi ya’ gibi cevapları sonrası 2 dakika sonra kilitleniyoruz. Ve gidip yatıyorum. Geçen bir günümde beni motive eden bir sey olmuyor. Bazen dışarı çıkarıyor ondan mutlu oluyorum veya alışveriş yaptığımda. İkinci şikayeti de arkadaşlarına karışıyormuşum. Bu adamın arkadaşları sanayiciler ve bekar, kız arkadaş yapma peşinde olan insanlar. Ben bizim hayat tarzımıza uygun olmadıklarını görüyorum. Telefonda konuşurlarken küfürlü konuştuklarını duyuyorum ve ne zaman yanlarına gitse eve geç geliyor. Zaten öğlen kalkan adam eve geç geldiğinde bize hiç ilgi göstermemiş oluyor ben çok bozuluyorum. Bu iki şikayetini kabul edip ses çıkarmayacaksam döncekmişim. Ben dönmeyeceğim dedim. Çocuğumla annemin yanındayız annem çalışıyor. Bahçeli bir evde kırsal bir yerde oturuyoruz. İmkanlar eskisi gibi değil.insallah okuyanlar ve yorum yapanlar olur teşekkür ederim şimdiden
sonuna kadar hak veriyorum. boşanınca daha mutlumu olacaksın peki. ekonomik durumun nasıl

Evet sadece son yaşanılanı yazdım ki inanın hiçbir şeyden sorumlu olmak istemiyorum çünkü kendisi çok rahat üste çıkıp yuva yıkılmasını bana yüklüyor şiddet hakareti zaten söz konusu bile etmiyor çünkü hak ettiğimi düşünüypr ben de sadece son durumu yazıp psikolojik güçlenmeye çalışıyorum
Eğer çocuk olmasa bir daha muhattap olma bu adamla bile derdim ama çocuğun hatrina son defa hatalarını ve bu hatalarını düzeltip duzeltmeyecegini konusmak için medeni iki insan gibi bir araya gelmeni tavsiye ederim.. yani günah benden gitti deyip o sayfayı tamamen kapatman için veya tekrar keşke dememek için bunu yapabilirsiniz.ama burda tavrıniz net olmalı yumuşamaya meyilli olmayın istek ve taleplerinizi açıkça söyleyin sorumluluklarını hatırlatın.. baktın daha kuyruğu dik tutuyor o zaman arkana bile bakma bırak avukatın muhattap olsun ☺️ çok sevdiğim bir söz vardir " VARLIĞI NE KAZANDİRDİ Kİ YOKLUĞU SANA NE KAYBETTİRSİN " her türlü sosyal iliskimde kulağıma küpe olmuştur bu👍👍👍

Zaten bu korkumun sebebi de anneme de bir şey olursa ne yaparım ortada kalırım diye ona karşı çok güçsüz kalıyorum. Kardeşimde yok bir oğlum var. Kendisi bana göre hem aile hem meslek olarak çok güçlü. 😞
İyi de sen zaten şu an birbaşınasın .Ama annenle gücünüzü birleştirdiğinizde ikinizin de hayat kalitesi artar.Annenin yaşam sevinci olur belki oğlun ve sen.Diğer türlü evde dava dilekçesi yazıp 3/5 kazandığı ile içip sıç...sonra da seni hırpalayan eşin sana nasıl bir gelecek garantisi sunuyor ki?

Ergen ergen hareketlere bak adamdaki...
O size rest çekeceğine siz ona çekin, "sen çocukluğu bırakıp evine koca, çocuğuna baba olacaksan ben gelirim. Kendine gel" niye diyemiyorsunuz? Adam bekar gibi sorumsuz yaşamaya devam etmek istiyor. Siz annesi gibi şımartmaya devam ettikçe o da ergenlikten çıkamaz tabii. Adam baba olduğunun farkında değil, koca olduğunun farkında değil. Bu zamana kadar çektiğiniz hata.
Adam olamayan evlenmesin yaaa... çok kızıyorum. Bunları hep anaları şımartıyor. Sizi de arayıp oğlumu ara inat etme diyor. Kendi oğluna adam ol diyemiyor. Çekilmez bu çekilmez. Hepsine çok sert bi çıkış yapmanız lazım ama önce kendiniz bu çıkışı yapacak olgunluğa erişmelisiniz. Kendinizi değiştirin, onlar sonra değişir.

İyi de sen zaten şu an birbaşınasın .Ama annenle gücünüzü birleştirdiğinizde ikinizin de hayat kalitesi artar.Annenin yaşam sevinci olur belki oğlun ve sen.Diğer türlü evde dava dilekçesi yazıp 3/5 kazandığı ile içip sıç...sonra da seni hırpalayan eşin sana nasıl bir gelecek garantisi sunuyor ki?
Doğru aslında sizin yorumlarınız benim farklı açılardan bakmamı sağlıyor çok teşekkür ederim bir gelişme olduğunda burdan yazsam yine cevap verir misiniz😞

Darp var ittirme hırpalama şeklinde
Evet o zaman işin boyutu değişiyor😐😐 yani ben eşinizin sizi hak etmediğini düşünüyorum yani sanki adet yerini bulsun diye evlenmiş çocuk yapmış ama eski bekar hayatına devam edip sorumluluk almak istemeyen bir tip.. yemeğim pissin çocuğuma bakılsın çamaşırım yikansin ev temizlensin bende otel gibi gidip geleyim eve kafasında 😯😯 o ne rahat hayat öyle şey mi olur.. dert çocuğun veya karısının karnını doyurmaksa o kadarını hayvanlar da yapıyo kendini demek ki o seviyede görüyor eşiniz.. çok afedersiniz sizi kırdiysam kusura bakmayın kendimi tutamadım siz darp var deyince.. boşver yaa yol ver gitsin... Seneye oğlunu krese verir sende is tutarsin miss gibi ekonomik özgürlüğün de olur.. hatta iyi bir insan karşına cikarsa evlenirsin bile yeniden.. milletin delisini sen mi güdecen😡😡

Doğru aslında sizin yorumlarınız benim farklı açılardan bakmamı sağlıyor çok teşekkür ederim bir gelişme olduğunda burdan yazsam yine cevap verir misiniz😞
Her zaman arkadaşım.Adamın meslek sahibi olması seni "benimle evlendiği için çok şanslıyım" psikolojisine sokmasın ..inan "insan " değil .Seni seçmeninin nedeni de başkasını bu denli rahat ezemeyecek, itip kakamayacak olması inan

Aslında dünkü konuşmada bu taleplerimi söyledim adam eve bakmayı kira ödemeyi çocuğa bez yemek almayı kocalık ve babalık sanıyor daha fazlasını bilmiyor o yuzden tıkanıp kalıyorum
Bunlardan ibaret olmadığını anlattınız mı peki? Güzellikle konuştunuz mu? Kavga ederken konuşulanlar etkili olmuyor.
Siz bu şartları kabul etmeyin. Sizi ve çocuğunu kaybetmekten korkmalı. Yuvasını kurtarmak istiyorsa o adım atsın.
Diğer yorumlardan da gördüğüm kadarıyla ekonomik gücüne güveniyor, siz de onun ekonomik gücüne güveniyorsunuz. Korkuyorsunuz bunu kaybetmekten. Bir noktaya kadar haklısınız ama risk almalısınız bence. Eğer istediklerinizi elde etmek istiyorsanız siz kendinizi zora sokup risk alacaksınız ve "sorumluluk sahibi, yetişkin bir adam olamayacaksan ben yokum" diyeceksiniz. Işiniz zor gibi gözükse de sizin tavrınızdaki değişimle eşini de değişecek. Bu konuda çok uzman insanlar var, youtube'da videoları var, izleyin. Kitaplar okuyun. Kendinizi geliştirin, değiştirin. Kendinizi değiştirmeden karşınızdakini değiştiremezsiniz.

Evet o zaman işin boyutu değişiyor😐😐 yani ben eşinizin sizi hak etmediğini düşünüyorum yani sanki adet yerini bulsun diye evlenmiş çocuk yapmış ama eski bekar hayatına devam edip sorumluluk almak istemeyen bir tip.. yemeğim pissin çocuğuma bakılsın çamaşırım yikansin ev temizlensin bende otel gibi gidip geleyim eve kafasında 😯😯 o ne rahat hayat öyle şey mi olur.. dert çocuğun veya karısının karnını doyurmaksa o kadarını hayvanlar da yapıyo kendini demek ki o seviyede görüyor eşiniz.. çok afedersiniz sizi kırdiysam kusura bakmayın kendimi tutamadım siz darp var deyince.. boşver yaa yol ver gitsin... Seneye oğlunu krese verir sende is tutarsin miss gibi ekonomik özgürlüğün de olur.. hatta iyi bir insan karşına cikarsa evlenirsin bile yeniden.. milletin delisini sen mi güdecen😡😡
Teşekkür ederim yorumunuz için inşallah huzurlu bir hayat kurarım

Bunlardan ibaret olmadığını anlattınız mı peki? Güzellikle konuştunuz mu? Kavga ederken konuşulanlar etkili olmuyor.
Siz bu şartları kabul etmeyin. Sizi ve çocuğunu kaybetmekten korkmalı. Yuvasını kurtarmak istiyorsa o adım atsın.
Diğer yorumlardan da gördüğüm kadarıyla ekonomik gücüne güveniyor, siz de onun ekonomik gücüne güveniyorsunuz. Korkuyorsunuz bunu kaybetmekten. Bir noktaya kadar haklısınız ama risk almalısınız bence. Eğer istediklerinizi elde etmek istiyorsanız siz kendinizi zora sokup risk alacaksınız ve "sorumluluk sahibi, yetişkin bir adam olamayacaksan ben yokum" diyeceksiniz. Işiniz zor gibi gözükse de sizin tavrınızdaki değişimle eşini de değişecek. Bu konuda çok uzman insanlar var, youtube'da videoları var, izleyin. Kitaplar okuyun. Kendinizi geliştirin, değiştirin. Kendinizi değiştirmeden karşınızdakini değiştiremezsiniz.
Dün telefon konuşmasında sizin dediğiniz gibi ne istediğimi söyledim konu kapandı artık güçlü durmalıyım

Sizin kendi alanınız var mı yaşamanızda ? Yani çocuk bakımı , ev işi dışında?

Belki biraz alan yaratabilseniz kendinize siz de nefes alsanız nasıl olur?

Sorumluluk yükleyin eşinize , örneğin sabah 7 de çocugunuz mu uyanıyor , eşinizin yanına bırakın mesela ve çıkın yürüyüşe , elbette ki ağlamasından uyanacaktır kendisi. Bırakın söylensin , izin verin söylenmesine.
Biz kadınlar sorumlulukları üzerimize aldıkça erkekler bu şekilde devam ederler. Anneme kızardım tüm sorumluluğu üzerine aldın diye , evlendim aynısı oldum neden çünkü öyle bir annenin evladıyım. Sonra ne mi oldu ruhum yoruldu , bıraktım. Temizlik mi birlikte yapacaksak ok , tek yapacaksam ki çalışıyorum alırım bir yardımcı her hafta yarım gün ki aldım da yola getirmek için tabiri caizse , ama geldi mi yola evet geldi . İkimiz aynı anda eve girerdik bazen , geçerdi salona uzatırdı ayaklarını çok yorgunum ben bugün der açardı tv yi , ben de mutfakta debelen dur . Baktım bir zaman sonra benden gidiyor , ben de uzattım ayaklarımı o söylenmeden ben başladım çok yorgunuuuum ben bugün demelere. Şimdi maşallah diyeyim de :) çoğu şeyimizi ortak yaparız , bayram tatilinde 5 gün evdeydik yaz temizliği yapılması gerekiyor , dedim ki istersen birlikte yapalım ya da yardımcı alalım ama 300 den aşağıya gelmez yardımcı , Alırım 1 aylık harçlığını dedim :) (Maaşlarımız ortaktır , eşime harçlık aylık 150 veririm , sigarası yok , şirket arabası var , alışverişi de ben yapınca yetiyor ona harçlığı)
Bunu duyan eş bir temizlik yapmış bir cam silmiş ki sormayın :) Kayınvalidem eltimdeydi tabi bayram görüntülü falan konuşuyoruz görüyorlar eşimi , eltim demiş ki eşimden için hepmigencizhepmigüzel in korkusundan ne güzel camları siliyor:)) Çoğu şey bizden kaynaklanıyor benim gözlemlemelerim tabi. Yine de yaşayan bilen tecrübe eden sizsiniz.

X