Boşanma

BenimAdxixmKxixrmxixzxix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
382
2
44
Merhaba arkadaşlar.
Arkadaşım ile ilgili bir şey sormak istiyorum.
2006 yılında evlendiler. Evlendikten sonra devamlı tartışmaya başladılar. Eşi biraz başına buyruk.
Dün eşinin kendisine söylemediği yüklü bir kredi kartı borcunun olduğunu öğrenmiş. Boşanmak istiyor ama çalışmadığı için boşanamıyor.
Bana sordu iş bulup ayrılırsa yada evliliklerine devam ederse acaba bu borç onu etkilermi?
Mesela arabalarını düğünde takılan takılarınu bozdurup aldılar araba adamın üstünde. Araba bu borca giderse bir hak idda edebilirmi?
Teşekkürler

Merhaba arkadaşlar.
Arkadaşım ile ilgili bir şey sormak istiyorum.
2006 yılında evlendiler. Evlendikten sonra devamlı tartışmaya başladılar. Eşi biraz başına buyruk.
Dün eşinin kendisine söylemediği yüklü bir kredi kartı borcunun olduğunu öğrenmiş. Boşanmak istiyor ama çalışmadığı için boşanamıyor.
Bana sordu iş bulup ayrılırsa yada evliliklerine devam ederse acaba bu borç onu etkilermi?
Mesela arabalarını düğünde takılan takılarınu bozdurup aldılar araba adamın üstünde. Araba bu borca giderse bir hak idda edebilirmi?
Teşekkürler

Geçimsizliği ve evliliğin daha fazla devam etmesinin mümkün görünmediğini tanıklarla ispat edebilir.
Boşanma halinde ve daha ağır kusurlu olmamak kaydıyla arkadaşınız çalışmıyorsa eşinden nafaka alacaktır.
Evliliğin devamı süresince bu borç arkadaşınızı dolaylı olarak etkiler.
Ev eşyaları hazcedilebilir, arabaları haczedilebilir.
Araba meselesine gelince, evlilik tarihinden sonra alındığı için eşlerin ortak malı kabul edilir.
Bu nedenle boşanma halinde yarı yarıya paylaşılması talep edilebilir.

X