Boşanmak için cesaret...

kipkivircik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2016
25
24
37
Herkese merhaba ben 6 yıllık evliyim 2 yaşında bir kızım var.
Çocuktan sonra özellikle eşimle çok kötüyüz. Eşimle iyi olmak istiyorum ama bir türlü olmuyor. bence sebebi onun psikolojik rahatsızlıkları.psikoloğa gidiyorum bir süredir oda farketti bu durumu.
bir kaç gündür ayrı uyuyoruz ama zaten 2 senedir sayılı ilişkiye girdik ve en son ne zaman ilişkiye girdiğimizi hatırlamıyorum geçen seneydi galiba. birlikte yatmamızında bi anlamı yok zaten.kendisinde isteksizlik var bunu 5aydır kullandığı antidepresana bağlıyor.psikolog onu bu konuda uyardı ilacınızı değiştirin bu önemli bir problem diye hiç oralı olmadı.
mesela bu sabahki kavgamızı anlatayım. tuvaleti yikayacaktı dolaptan çamaşır suyu falan aldı.bende uyardım dolabı kapat çocuk kurcalıyo deterjanları diye. sonra bi baktım dolap açık tuvalette açık çamaşır suyu ortada çocukta geziniyo. ben sinirlendim niye kilitlemedin dolabı diye tuvaletin kapısını kapattım çocuk girmesin diye kapatmasını söylemiştim. çıktı ne bağırıyosun unutmuşum diye bağırmaya başladı. çocuk deterjan içse nolcak eksik olsun yapacan iş bi gün başımıza bişey gelecek diye söylendim. üstüme yürüyo hayvan gibi bağırıyo konuşacana kapat ne bağırıyosun diye. sonra gerizekalı,aptal,psikopoat manyak ruh hastası s.ktir git lafları havada uçuştu çok üstüme üstüme gelip bağırdığı için ittim git başımdan seni dinleyemem diye.kolumu tuttu sertçe sıktı.tehdit eder gibi eline koluna sahip ol dedi.ağladım yalvardım lütfen git çocuğu düşün bari ben nereye gideyim beni kovuyosun dedim.gitmiyorum sen defol git diyo bana.
bizim evliliğimizin düzeleceği yok çünkü bu adamın obsesif bozukluğuda var bipolarıda var kişilik bozukluğuda ve bunları kabul ediyo aslında ama benim kimseye bi zararım yok diyo kendikendime aşıyorum diyo.
Ama evlendiğimiz günden beri hep öncelikleri takıntıları aşırı garantici saçma sapan önlemleri.
beni hiç duymuyor hiçbi dediğime cevap vermiyor ağzından cimbizla laf alıyorum kafam dolu yorgunum bilmem ne.aslında savaş var içinde takıntılarıyla ama tedaviye yanaşmıyor.evlendiğimiz günden beri para biriktiyor benimde maaşımı o yönetiyor ama paranın miktarını nerde olduğunu bilmemi istemiyor. hiç bi ortaklık yok evliliğimizde aslında sadece o ve takıntıları var.hiç sahiplenildigimi değer verdiğini hissetmedim
çok mutsuzum mutlu olmak istiyorum ama maalesef tek başıma beceremiyorum.
boşanmak hep var aklımda ama problemli bir ailem var kötü kalpli bir annem para düşkünü bir babam basima bişey gelse asla uzulmezler herkesten önce dalga geçerler.yada para koparmak için yapışırlar.bu yüzden hiç bi derdimi hiç bi halimi anlatmam onlara hatta gizlerim özellikle. ihtiyacım olan biraz cesaret ama malesef

maaşımı o yönetiyor, dediğinize göre çalışıyorsunuz.
işiniz iyiyse, ailenize ihtiyacınız yok..
2 yol var gibi,
1 , o yokmuş gibi hayatınıza devam edeceksiniz, çocuğunuzu büyüteceksiniz.
2, dayanamayacak durumda iseniz, boşanıp nafakada alıp ayrı bir eve çıkacaksınız.
ailenizden hiç bir destek görmeyeceğiniz aşikar, manevi olarak..
allah kolaylık versin :KK43:

çalışıyor musun? yani boşandığın zaman planın ne?
Yakin bir akrabaniz yokmu
Madem boşanamayacaksınız psikolojik rahatsızlığını bildiğiniz eşinize biraz daha sakin yaklaşmayı deneyin.
Ve bu para mevzusunu çözün boşanırsanız hepsi onda mı kalıcak?
çalışıyorum evlendikten sonra biriken parayı bölüşsek yeter bana evimide alırım gül gibi geçindiririmde. ama boşandıktan sonra kimsem olmayacak bundan eminim. annem babak kardeşlerim var ama sadece adı var. faydaları asla olmaz onların bana. görüşmekte istemem zaten şimdide hiç görüşmeyiz. tekrar evlenmek düşündüğüm son şey. hiç istemiyorum. Eşim bi çok kişinin özendiği bir eş iyi yönleri çoktur.düzelmesini istiyo dr.da gitti psikolğada.ama o benim onu oyle kabul etmem gerektiğinı düşünüyor.halbuki tedavisi var yani böyle gecinemiyoruz huzursuzuz mutsuzuz.

vallahi durumunuz baya zor
öncelikle paranızın nerde durdugunu bılmek durumundasınız
bence bır avukatla gorusun
teshıslerı vs var zaten paranızın alınıp alınamayacağını vs görün
kendinize cocugunuzla bır yasam seçin eger bu hayata daha fazla dayanamayacagınızı dusunuyorsanız

Tedavisi ne zamandır sürüyor,belki süresi vardır.
Psikolog bir şey demedi mi?
canım psikiyatrise gitti ama depresyondayım eşimle sürekli kavga ediyoruz icimden hiçbirşey yapmak gelmiyor sikayetleri üzerine depresyon ilacı verdi dr.psikologlada görüştürdü ama diğer rahatsızlıklarından bahsettiğini sanmiyorum.bu ilaçları boşuna kullaniyosun senin hastalığın başka

Bu kullandığı ilaçlara baglıyorum ben eşinizin davranışlarını sersem gibi oluyorlarmış.Siz de pek güzellikle yaklaşmıyor gibisiniz eşinize.
Aklınıza boşanma lafı gelince iyi yönleri geliyorsa zaten boşanamazsınız.Çalışıp da ne ara kavga edecek vakit buluyorsunuz bu da tuhaf bunu cinsel hayata baglıyorum ben.Çünkü çok uzun süre olmuş sıkıntılarda bu yüzden başlamış gibi

canım psikiyatrise gitti ama depresyondayım eşimle sürekli kavga ediyoruz icimden hiçbirşey yapmak gelmiyor sikayetleri üzerine depresyon ilacı verdi dr.psikologlada görüştürdü ama diğer rahatsızlıklarından bahsettiğini sanmiyorum.bu ilaçları boşuna kullaniyosun senin hastalığın başka
Kabulleniyor gibi görünse de kabullenmiyor hastalığını.
Üstüne de onu olduğu gibi kabullenmen için baskı yapıyorsa,kendi yoluna bakmanın zamanı gelmiş.
İyi bir avukat bul o para mevzusunu hallet kaç kurtul.
Zarar verici olabiliyorlar ileride.
Allah korusun.

Herkese merhaba ben 6 yıllık evliyim 2 yaşında bir kızım var.
Çocuktan sonra özellikle eşimle çok kötüyüz. Eşimle iyi olmak istiyorum ama bir türlü olmuyor. bence sebebi onun psikolojik rahatsızlıkları.psikoloğa gidiyorum bir süredir oda farketti bu durumu.
bir kaç gündür ayrı uyuyoruz ama zaten 2 senedir sayılı ilişkiye girdik ve en son ne zaman ilişkiye girdiğimizi hatırlamıyorum geçen seneydi galiba. birlikte yatmamızında bi anlamı yok zaten.kendisinde isteksizlik var bunu 5aydır kullandığı antidepresana bağlıyor.psikolog onu bu konuda uyardı ilacınızı değiştirin bu önemli bir problem diye hiç oralı olmadı.
mesela bu sabahki kavgamızı anlatayım. tuvaleti yikayacaktı dolaptan çamaşır suyu falan aldı.bende uyardım dolabı kapat çocuk kurcalıyo deterjanları diye. sonra bi baktım dolap açık tuvalette açık çamaşır suyu ortada çocukta geziniyo. ben sinirlendim niye kilitlemedin dolabı diye tuvaletin kapısını kapattım çocuk girmesin diye kapatmasını söylemiştim. çıktı ne bağırıyosun unutmuşum diye bağırmaya başladı. çocuk deterjan içse nolcak eksik olsun yapacan iş bi gün başımıza bişey gelecek diye söylendim. üstüme yürüyo hayvan gibi bağırıyo konuşacana kapat ne bağırıyosun diye. sonra gerizekalı,aptal,psikopoat manyak ruh hastası s.ktir git lafları havada uçuştu çok üstüme üstüme gelip bağırdığı için ittim git başımdan seni dinleyemem diye.kolumu tuttu sertçe sıktı.tehdit eder gibi eline koluna sahip ol dedi.ağladım yalvardım lütfen git çocuğu düşün bari ben nereye gideyim beni kovuyosun dedim.gitmiyorum sen defol git diyo bana.
bizim evliliğimizin düzeleceği yok çünkü bu adamın obsesif bozukluğuda var bipolarıda var kişilik bozukluğuda ve bunları kabul ediyo aslında ama benim kimseye bi zararım yok diyo kendikendime aşıyorum diyo.
Ama evlendiğimiz günden beri hep öncelikleri takıntıları aşırı garantici saçma sapan önlemleri.
beni hiç duymuyor hiçbi dediğime cevap vermiyor ağzından cimbizla laf alıyorum kafam dolu yorgunum bilmem ne.aslında savaş var içinde takıntılarıyla ama tedaviye yanaşmıyor.evlendiğimiz günden beri para biriktiyor benimde maaşımı o yönetiyor ama paranın miktarını nerde olduğunu bilmemi istemiyor. hiç bi ortaklık yok evliliğimizde aslında sadece o ve takıntıları var.hiç sahiplenildigimi değer verdiğini hissetmedim
çok mutsuzum mutlu olmak istiyorum ama maalesef tek başıma beceremiyorum.
boşanmak hep var aklımda ama problemli bir ailem var kötü kalpli bir annem para düşkünü bir babam basima bişey gelse asla uzulmezler herkesten önce dalga geçerler.yada para koparmak için yapışırlar.bu yüzden hiç bi derdimi hiç bi halimi anlatmam onlara hatta gizlerim özellikle. ihtiyacım olan biraz cesaret ama malesef
eşin ne kadar hatalı ise inan sende bir o kadar hatalısın.
hatam nerde dersen : psikolojik sorunları olan adamın psikolojisi yeni cıkamoıştır.
1- o kişi ile evlenmek en büyük yanlış
2- hadi anlamadın evlendikten sonra anlamışsındır. neden hemen boşanmadın
3- hadi boşanmadın neden cocuk yaptın
4- haqdi cocuk yaptın adamı da anladın. ilaç alıyor agresif öfke sorunu vs. var. dolap kapagı yüzünden adamın üzerine neden bu kadar gittin. -
-aşkııımmm kapak acık kalmış cocuk iyi ki girmedi wc ye. hemen kapattım allahtan diyip olayı geciştirin. ne olacak ? ki adamda bilerek o kapagı acık bırakmamış.
ben aynısı yapsam, sen bana o kadar söylensen inan bende kolundan ceker bir git lütfen derim...
kaldı ki adam unuttum demiş.

eşin ne kadar hatalı ise inan sende bir o kadar hatalısın.
hatam nerde dersen : psikolojik sorunları olan adamın psikolojisi yeni cıkamoıştır.
1- o kişi ile evlenmek en büyük yanlış
2- hadi anlamadın evlendikten sonra anlamışsındır. neden hemen boşanmadın
3- hadi boşanmadın neden cocuk yaptın
4- haqdi cocuk yaptın adamı da anladın. ilaç alıyor agresif öfke sorunu vs. var. dolap kapagı yüzünden adamın üzerine neden bu kadar gittin. -
-aşkııımmm kapak acık kalmış cocuk iyi ki girmedi wc ye. hemen kapattım allahtan diyip olayı geciştirin. ne olacak ? ki adamda bilerek o kapagı acık bırakmamış.
ben aynısı yapsam, sen bana o kadar söylensen inan bende kolundan ceker bir git lütfen derim...
kaldı ki adam unuttum demiş.
peki bundan sonra ne yapmamı tavsiye edersin?
aynı evin içinde iki yabancı gibi bişey düzelmiyor
yine bi saçmalık yapıyor ben sinirleniyorum tekrar bi kavga adamda hiç adım yok hiç sikayetide yok böyle bomboş bi hayat.dışarı belli etmiyoruz ama bi düzelmede yok.konuşmak hiç fayda etmiyor ne söylesem sende şöylesin sende böylesin yarışa giriyo. hiç bir dediğimin önemi yok zaten işine bak sen kendine bak diyo.tv karşısında mutlu mutlu oturuyo. kimseye duyurmadan boşanmak istiyorum hiç kimseye dert anlatmak yüzgöz olmak istemiyorum. boşandıktan sonra herkes bilsin durumu istiyorum ama çocuğa annesi bakıyo.ücretsiz izin alsam artık annen gelmesin sende gelme desem.annesi herşeyi bilecek o bilince zaten herkes bilicek kendi içimizde çözelim kimseye duyurmayalım istiyorum ama çözemiyorum ne yapmalıyım bilmiyorum çok Üzgünüm

peki bundan sonra ne yapmamı tavsiye edersin?
aynı evin içinde iki yabancı gibi bişey düzelmiyor
yine bi saçmalık yapıyor ben sinirleniyorum tekrar bi kavga adamda hiç adım yok hiç sikayetide yok böyle bomboş bi hayat.dışarı belli etmiyoruz ama bi düzelmede yok.konuşmak hiç fayda etmiyor ne söylesem sende şöylesin sende böylesin yarışa giriyo. hiç bir dediğimin önemi yok zaten işine bak sen kendine bak diyo.tv karşısında mutlu mutlu oturuyo. kimseye duyurmadan boşanmak istiyorum hiç kimseye dert anlatmak yüzgöz olmak istemiyorum. boşandıktan sonra herkes bilsin durumu istiyorum ama çocuğa annesi bakıyo.ücretsiz izin alsam artık annen gelmesin sende gelme desem.annesi herşeyi bilecek o bilince zaten herkes bilicek kendi içimizde çözelim kimseye duyurmayalım istiyorum ama çözemiyorum ne yapmalıyım bilmiyorum çok Üzgünüm
bosan. ama cocugu ne yapacaksin onu bilemiyorum. onu da siz dusunun...

Otur bi düşün arkadaşım sessiz sakin olduğunda. Eşinin artılarını eksilerini bi kağıda yaz. Bosaninca olacakları yaz bosanmazsan bu durumu cozebilirmisin onu yaz. Cok onemli bi karar bu ortada cocuk var esinden şiddet gormuyosan seni sevdiğini dusunuyosan bosanmayi düşünme derim. Ben bosanma asamasindayim çok zor anlatamam benim çocuğum falan yok bi yıl bile evli kalmadım şiddet küfür ailesi bizi bitirdi değer görmedim sevgi sıfırdı adamda. Gelecek görmedim ve bu kararı aldım. Ama sende çok iyi düşün. Sorun olarak gördüğün şeyleri guzellikle çözmeye çalış sakin ol olumlu yaklaş yapıcı olmayı dene birazda. Eşine iyilikle yaptiracagin şeyleri yaptırmaya çalış. Bizim için yuvamiz için şunu şunu yapman gerekiyo tedavi olman gerekiyo de. Bak benim ailem aşırı iyi bana karşı onlar sayesinde bu durumu daha rahat atlatıyorum ama senin ailen tam tersiymis. Aile olmadan bu bosanma mevzusu çok daha zor aşılacak bi durum. Benim süper bi ailem arkadaşlarım çevremdeki herkes bana çok destek olmasına rağmen çok çok ağır atlatıyorum bu durumu sen daha çok zorlanacaksin

Bölünen parayla ev alırım dediğine göre baya iyi bi para var.eee dolayısıyla para bankadadır.eger boşanmaya kesin karar verirsen bi avukatla görüş ve hesaplarına tedbir koydur.bazen erkekler boşanırken eşten mal para kaçırma gibi bi karaktersizliğe kalkışabiliyolar.çalşıyormuşsunda eğer evliliğin kurtarılacak gibi değilse tek başınada başarabilirsin canm ailen arkanda olmasanda olur yeterki kendine güven.hakkında hayırlısı olsun

X