Boşanmak istediğinizi nasıl ailenize söylediniz, söylersiniz?

bitgindls

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2021
42
48
28
Merhaba hanımlar arkadaşıma yardım ederseniz çok sevinirim. Onun da hesabı var ama görümcesi bildiği için benden yazıyor.
Eşimle severek evlendik dört yıllık evliyiz nişanlıykende hataları bardı ama görmek istememişim hatalarını. İki çocuğum var. Eşimin beni ezmesinden, bir karar alırken beni yok saymasından, cimriliğinden, başkalarıyla uzun uzun konuşurken bana selam vermeyi bile yük görmesinden bıktım. Yoruldum. Boşanmaya karar verdim. Yavaş yavaş eriyorum çünkü. Boşanma kararını aileme nasıl söylerim bilmiyorum. Annem babam yaşlılar. Onları bu saatten sonra üzmek beni çok üzüyor. arkamda dururlar biliyorum. çok şükür az olsa da getirisi çalışıyorum aileimin de yardımıyla bakarım çocuklarıma. Ama bu zamana kadar eşimin hiçbir hatasını söylemedim aileme şimdi birden nasıl boşanmak istiyorum diyeceğim bilmiyorum. Sizden fikir istiyorum

Vurgulayarak söylemek istiyorum ki eğer kararlıysanız ne yaşadıysanız anlatın. Her birimizin ailesi belli bir yaş üstü ve kronik hastalıkları var.
Bana kalırsa ayrıldıktan sonra daha mutlu olacağınıza inandiklarinda onlar da duruma alışıp sizinle mutlu olurlar.
Sevdiklerinizin mutlu olması değil midir bizi mutlu kılacak olan?
Ama kararlıysanız..

Kimseye anne babanız dahi olsa icinde bulundugunuz evliliginizden cıkmak isterken acıklama yapma gereği hissetmemelisiniz öncelikle.Bilmeleri gerektiği kadar bilseler kafi..Sonucta evlenirkende neden neden neden diye mıncıklanmıyor.Biterkende mıncıklanmasin.

Daha dogrusu "ben daha once acıklama yapmadım sorunlarımızdan bahsetmedim simdi damdan düsercesine ne bu denmez mi"?tarzinda düsünüp kendinize baskı oluşturmayin .Sizin sorumlu oldugunuz 2 evladiniz var.Evlilik sayet bitecekse bu durumun izahati ve sonuclarinin etkileyecegi iki masum cocuk.Bu kısma odaklanmalisiniz.Hayırlısı olsun hakkınızda.

Anne babanızın yaşı var baya sanırım. Onların zamanında boşanmak daha kötü görünen bişeydi. O yüzden biraz fazla üzülebilirler . Benim önerim olduğu gibi anlatın olanları. Yaşadıklarınızı bilirlerse sizi koruma içgüdüsüyle üzülmeyecekler . Hatta kurtulduğunuza memnun bile olurlar.
İşiniz kolay değil . Ama her sıkıntının sonu var. Şu dönemi atlatın anne babanızla ve çocuklarınızla kendinize yeni bir düzen kurun. Bu günler geçecek. Rahatlayacaksınız.

Merhaba hanımlar arkadaşıma yardım ederseniz çok sevinirim. Onun da hesabı var ama görümcesi bildiği için benden yazıyor.
Eşimle severek evlendik dört yıllık evliyiz nişanlıykende hataları bardı ama görmek istememişim hatalarını. İki çocuğum var. Eşimin beni ezmesinden, bir karar alırken beni yok saymasından, cimriliğinden, başkalarıyla uzun uzun konuşurken bana selam vermeyi bile yük görmesinden bıktım. Yoruldum. Boşanmaya karar verdim. Yavaş yavaş eriyorum çünkü. Boşanma kararını aileme nasıl söylerim bilmiyorum. Annem babam yaşlılar. Onları bu saatten sonra üzmek beni çok üzüyor. arkamda dururlar biliyorum. çok şükür az olsa da getirisi çalışıyorum aileimin de yardımıyla bakarım çocuklarıma. Ama bu zamana kadar eşimin hiçbir hatasını söylemedim aileme şimdi birden nasıl boşanmak istiyorum diyeceğim bilmiyorum. Sizden fikir istiyorum
Allah kolaylastirsin

Valla ben olsam, olanı olduğu gibi aileme anlatırdım. Bu zamana kadar toz pembe bir tablo çizmiş sanırım. Ailesinin haberi yok çektiklerinden. Anne değilim ama evladımın ne yaşadığından haberimin olmasını isterdim. Onca zaman tek başına çekmesindense bilmeyi tercih ederdim. Yapılacak başka bir şey yok bana kalırsa, boşanmak istediğini ve nedenlerini anlatacak. Sonrası gelir zaten.

Benim teyzem başka bir şehire evlenmişti sonra birgün dedemi aradı dedi ki baba ben boşandım geldim beni otogardan alabilir misin. Eğer teyzemde boşanmak istiyorum falan deseydi belki de ikna etmeye çalışanlr olacaktı ve mecburiyetten kabul edip istemediği hayata devam edecekti.

evi hemen ayıracaksanız söyleyin ama sonra ise , yada düşünme aşamasındaysanız anlaşamadığınızı söyleyip alıştıra bilirsiniz

Şimdiye kadar evliligindeki hiçbir sorunu anlatmadiysan ailende şok etkisi oluşturur.

Sen bile bu kararı alırken zamana yaymissan, ailenede yavaş yavaş konuyu aç. Bi sohbet ortamında evliligin bugüne kadar, nasıl geldiğini, hangi sıkıntıları gogusledigini, bundan sonrası da tükenmiş olarak, gerçek karı koca hayatından uzak, kağıt üzerinde kalan bir birliktelikten ibaret olacağını anlat. Bu açıklamalar bana göre, bosanirken aileye hesap verme değilde bır iç döküş olur, rahatlatır insanı...

Anne baba yaşlı ve kaldıramaz diyorsan demlene demlene konuya gir. Elalem değil ama en yakınlarımız olarak onlar, bu kararının açıklamasını hakediyor. Bu süreçte, uzulmesinler diye sessiz kalmak, yalan dolan konuşanlarada meydan verir ayrıca...

Evliliğimizin tıkandığını, berabet psikiyatriste gittiğimizi biliyorlardı. Bir akşam eşim bana “seni içim almıyor” dedi. Ertesi gün ben avukata gittim. Artık kurtarılabilecek bir evlilik kalmamıştı.
Aileme de davayı açtıktan sonra söyledim.

Esra Ezmeci okusun önce az. ☺️ sonra boşanacaksa eşiyle konuşsun dava bitene kadar aileme söyleyemem medeni medeni evde kalayım yetişkiniz artık. Boşanınca ailesine ben boşandım diyecek süreçten uzak tutacak. Evlidir belli olmaz süreçte barışır belki aile yıpranmakla kalır. Esra Ezmeci ile sorunlarını da çözebilir. Emin olsun o enerjisini çekip kocasını gözden çıkarınca adam afallayıp ilgi gösterecek. Belki vazgeçer, aile duymasın boşuna yani.

X