Boşanmak

carmina000

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
17 Mart 2016
504
166
Uzun zamandır zaman zaman düşündüğüm bişeydi.1.5 yıl oldu evleneli ilk günleri gibi olmasada tartışmalar ve tartışmalardan sonra gelen eşimin tavır ve küslük sorunu beni sürekli aynı durağa getiriyor.eşimle birlikte çalışıyoruz ve birikimimizi görebilmek açısından ortak hesapta olması gerektiği hususunu daha önce ifade ettim.ve ortak hesaba almıştı.en azından altın birikimini .sonra her ay almaya başladık karışıyor diye kendi hesabına almaya karar vermiş .sonra belli miktar paramız vardı 4.000 lira ona altın almış bana akşam haber verdi.bende dedim ki hafta sonu bir tartışmamız oldu sana herşeyi soruyorum bu benim artım , yanlışım dedi bana.bende hafta sonu olan tartışmadan dolayı mı bana danışmadın dedim.oda hayır dedi .sonra mutfağa geçtim dedimi bak hafta sonu olan tartışmadan dolayı böyle yaptığını düşündüm doğru bulmuyorum habersiz olmasını dedim.bağırmaya başladı 4.000 üzerinde tasarruf edemeyecekse evin reisi nasıl o olacakmış ben nasıl hesap sorarmışım.harcamamış.nikahta iyi günde kötü günde imzasını atan insan nasıl para sararmış oldu benimle konuşmuyor çayını bile doldurmama izin vermiyor .o günden beri 4 gün oldu .bende konuşmuyorum.ne yapacağımı bilmiyorum.bekliyorum ama gitmek istiyorum .çok uzaklara.

Evlilikte küslük olmaz çocuk gibi ve böyle minik mevzular için boşanılmaz eşinizi alın karşınıza tatlı dille konuşun kalbini kırmadan. Sonuçta parayı harcamamış.
Erkekler sorumluluk kendilerinde olsun isterler eğer tasarruflu davrandığını düşünüyosanız bırakın hakimiyet onda olsun. Evliliği bitirmeye değer mi???

Sanki çok büyük bir şey yapmışsın gibi davranmış. Bence başka şeye sinirlenmiş ve sinirini senden çıkarmış. Öyle hemen boşanma düşünme bence kendine de eşine de zaman tanı. Bilmediğin bir sorunu olabilir.

Evlilikte küslük olmaz çocuk gibi ve böyle minik mevzular için boşanılmaz eşinizi alın karşınıza tatlı dille konuşun kalbini kırmadan. Sonuçta parayı harcamamış.
Erkekler sorumluluk kendilerinde olsun isterler eğer tasarruflu davrandığını düşünüyosanız bırakın hakimiyet onda olsun. Evliliği bitirmeye değer mi???
Ortak kazanıyoruz ortak hesapta olsun bende görebileyim ne kadar birikmiş ne var bu istekte.çok mu yanlış birşey istemişim.

Sanki çok büyük bir şey yapmışsın gibi davranmış. Bence başka şeye sinirlenmiş ve sinirini senden çıkarmış. Öyle hemen boşanma düşünme bence kendine de eşine de zaman tanı. Bilmediğin bir sorunu olabilir.
Gittim kusura bakma bak çok üzerine geldim .beni yanlış anlama dedim bu sabah yine paragöz ben oldum .ne kadar anlayışsız bir insanla evliyim yada işine öyle geliyor sabah bana kızıyor s.git diyor bende sen git dedim.terbiyesiz

Ortak kazanıyoruz ortak hesapta olsun bende görebileyim ne kadar birikmiş ne var bu istekte.çok mu yanlış birşey istemişim.
Yanlış bi şey değil tabiki ama sorun eşinizin sizinle hemfikir olmamasında.
Sonuçta ikiniz ortak karar vermelisiniz. Sen A istiyorum derken eşin B istiyorum derse A nın doğruluğunu tartışmak yerine ortak bi C de toplanabilirsiniz diye düşünüyorum

Ben adamda ters bişe göremedim kusura bakma.

Hayır yanlış değil ama biraz eşinize güvendiğinizi hissettirin. Ne güzel altın almış iyi bir birikim bence.fazlasoyla tepki gostermissiniz. Hemen boşanmaya düşünmenize ayrı bir olay zaten. Eşinizi seviyorsanız parayı pulu sorun etmeyin.ortak hesap tabiki olması normal.inan bizim.ortak hesabımız vardı. İçinde de yüklü miktarda para var.ama bilmiyorum ne oldu ne kadar kaldı.esim hepsini kendi hesaplar.takilmam yani.

Hayır yanlış değil ama biraz eşinize güvendiğinizi hissettirin. Ne güzel altın almış iyi bir birikim bence.fazlasoyla tepki gostermissiniz. Hemen boşanmaya düşünmenize ayrı bir olay zaten. Eşinizi seviyorsanız parayı pulu sorun etmeyin.ortak hesap tabiki olması normal.inan bizim.ortak hesabımız vardı. İçinde de yüklü miktarda para var.ama bilmiyorum ne oldu ne kadar kaldı.esim hepsini kendi hesaplar.takilmam yani.
Anladım güvenmek istiyorum tabi .

+1.
Eşine tam anlamıyla güvenmelisin seviyorsan tabi
C carmina000

Hanımlar bence yanlış yönlendirmeyin.
Evliliğimin başından beri sadece eşime güvendim. Para pul hiç dilimde olmadı.
Ne biriktirdik hani göster bile demedim.
Sonra bir gün ekside borç içinde olduğumuzu öğrendim.
Erkek milleti salak oluyor birikim isinde kadın eli olmaliymis meğer.

Kesinlikle altın aldiysa bile açıp gösterecek al bak burada diye.
Öyle yağma yok.

Konu Sahibi ben ettim sen etme.
Akıllı ol aman diyeyim.

Hanımlar bence yanlış yönlendirmeyin.
Evliliğimin başından beri sadece eşime güvendim. Para pul hiç dilimde olmadı.
Ne biriktirdik hani göster bile demedim.
Sonra bir gün ekside borç içinde olduğumuzu öğrendim.
Erkek milleti salak oluyor birikim isinde kadın eli olmaliymis meğer.

Kesinlikle altın aldiysa bile açıp gösterecek al bak burada diye.
Öyle yağma yok.

Konu Sahibi ben ettim sen etme.
Akıllı ol aman diyeyim.
Biriktiremeyi konusunda tereddütüm yok ama önceden hep danışırdı telaşa kapıldım sanırım artık danışmadan işler yapacak diye bilemiyorum kafam allak bullak oldu.Babam çok habersiz iş yaptı onun bilinçaltını da taşıyor olabilirim

Biriktiremeyi konusunda tereddütüm yok ama önceden hep danışırdı telaşa kapıldım sanırım artık danışmadan işler yapacak diye bilemiyorum kafam allak bullak oldu.Babam çok habersiz iş yaptı onun bilinçaltını da taşıyor olabilirim

Benim eşim ki bunu yaptı hiç emin olma zaten.
Valla bu konuda bakisim çok sert artık

Altın aldım diyor diye almışmı oluyor belki almadı? Gizli saklı işmi olur eşler arasında. Hemde ortak kazanç. Bu zamanda babana bile güvenmeyeceksin. Altın almışsa göstersin ozmn belgesi ile. Belkide o şekilde gelseydi yanına hayatım ben paramızla altın aldım die sende şekilde tepki vermeyebilirdin. Bide kendi kazancı olmayan eşinin parasıyla eşine reislik taslıyor.

bunun reislikle falan alakası yok ,ortak hesap açalım demişsiniz açmışsınız adam gitmiş altın almış gizli saklı işse bu dediğiniz, yada sormadı dediğinizse, bu kadar ufak detaylara girip huzurunuzu nicin bozuyorsunuz.gidip sağda solda yememiş yani

Altın aldım diyor diye almışmı oluyor belki almadı? Gizli saklı işmi olur eşler arasında. Hemde ortak kazanç. Bu zamanda babana bile güvenmeyeceksin. Altın almışsa göstersin ozmn belgesi ile. Belkide o şekilde gelseydi yanına hayatım ben paramızla altın aldım die sende şekilde tepki vermeyebilirdin. Bide kendi kazancı olmayan eşinin parasıyla eşine reislik taslıyor.
Sorunda bu zaten altın aldım artık karar verdim ortak hesaba atmayacağım sebep olacakta düğünde takılan altınlar la karışmasın.o kadar saçmaki söylediği.nasıl karışabilir tarihi belli gramı belli telefon bankacılığından bile görünüyor.buna karar vermiş ve bana bildiriyor.

şu yazdıklarınız tam bir boşanma sebebi olur yani körüğünüz de varmı bu arada merak ettim?

Dedektif gibi sürekli sormatın ama işi elden de bırakmayın tabi sürekli sırmak yerine hımm sen işini bilşrsin filan gibi güzel şeylerde yüreklendirin ki adam anlatsın işte yoksa ters teper ama bu takipsizlik deil asla uzun süre bişe anlatmadıgımda da tatlı dille sorun tepki vermeyecektir emin olun zamana bırakın biraz

şu yazdıklarınız tam bir boşanma sebebi olur yani körüğünüz de varmı bu arada merak ettim?
Sorun olmaması değil kendi kendine kararlar alması.ben istedim böyle yok ya diyorum çok çektim bu geleneksel evin reisi benim saçmalığından ortak olarak güzel güzel yaşayalım ne var yani hiç benim söylememe gerek duymadan yapmalı bence .

X