Boşanmalımıyım

Merhaba aekadaşlar
Eşimle 15 yıldır evliyiz kendisi ordu mensubu ben de çalışıyorum memurum sorum şu ki ben düğünümüzden dolayı eşimi bir türlü affedemiyorum çok özensiz bir salon tutmuşlar garson yok gelin damat masası öğretmen masası gibi üzerinde ki örtü kaymış ve bir önce ki düğünden kalan kırıntılar vardı garson olmadığı için benim kuzenlerim kardeşlerim hizmet etti onun abileri kılını kıpırdatmadı hem garson tutmasınlar hem benim akrabalarım hizmet etsin video çekimi ügeldi 80 li yıllardaki kasetlerden fotığraf çekimi desen yok bikaç tane özensiz resim bi albümüm yok ve olanları görünce çok mutsuz oluyorum maalesef düğün öncesi gidip bakamadım çünkü babamın saçma sapan tiriperinden izin vermedi gitmeme
Evlendik kredi kartları full dolu öde öde bitmedi eşya borcu birde üstüne maaş kartımı aldı alış o alış yıllarca beni inletti kendi kazandığım paramı harcayamadım
İşiyle ilgili hep yalan söylemiş hiç tayinim çıkmıcak dedi 3. Yılda doğuya gittik boşanmak istedim çocuğum küçüktü hemde ailem kabul etmediği için ayrrılamadım sustum batıya geldi gene tayinim çıkmıcak on yıl dedi 5.yılda tayin oldu bende salak gibi 2.cocuğu yaptım zaten ayrılamıcam bu adamdan bari ücretsiz izin alırım hem ilk çocumda yaşayamasıklarımı yaşamak hemde zaten paramı elimden alıyor biraz kensi başına geçinnmeyi öğrensiz dedim ama 30 günlük lohusayken tekrar doğuya gitti ilk çocuğu da ben tek büyüttüm 2. Yide
bana çok koyuyor bu evlilikte hep veren taraf ben oldum çok koyuyor bana bunlar boşanma konusunda çok kararsızım çünkü şimdi maddi durumu düzeltti benden sonra evlenip rahatca yaşar ba na yapmadığı düğünü hörmeti başkasına gösrerirse bu beni kahreder benim genç kızlık hayallerimi yıktı maddi manevi bittim bana iyi davranıyor her şimdi istediğimi yapmaya çalışıyor ama ben affedemiyorum şimdi bide yalnızım böyle yaşayacağımızı anlatmadı en başta ailemin yönlendirmeisyle çok yanlış bi evlilik yaptım bana göre değilmiş ne yapmalıyım

Bunun için evlilikmi biter canm, benim evliligimde 9 yıl bitecek benimde istedigim gibi olmadı hicbirseyim. Mobilyalarım bile istedigim gibi olmadı en ucuzunu aldık sırf 2 gönül bir olsun ileride degişiriz dedik. Inan dügunde neler hayal ediliyor ama herkesin istedigi dort dortlük olmuyor. Benimde içimde kaldı halada derim eşimde der haklısın der ama sırf istedigim gibi dügünüm olmadı diye bana iyi davranan istediklerimi yapan eşide birakmam yaa gelen gideni aratir diye bir söz var. Ayrilsan ne yapacaksın daha mi rahat olacaksın. Yeniden mi evleneceksin? Eger oyle bir düsüncen yoksa bence macera aramaya hic gerek yok. Herseyi dört dörlük yapılıp mutsuz olan okadar cok insan varki senin en buyük derdin bu olsun. Borc dersen kimin yokki hala ödüyoruz bizde, buda hayatın bir kuralı hayat elbet bizimde yüzümüze güler diyip hayattan zevk almaya bakıyoruz inşallah sende zevk alırsın yoksa hayati kendine zindan edip durursun.

Diyorum hep yapmıyor resim çekinelim diyorum yıllardır yapmıyor susuyor

Erkeklerinde dogasinda bu var benimde bir dügün fotoraflarım var gormen lazm. Bende diyorum eşime gelinlik giyelim cekilelim diyorum gülüyor. Simdi bunu yapmiyor diye adami boşayayım mı? Wallaha insanlar daha ne istiyor acaba bence siz heycan ariyorsunuz heycan aramasanız bu düsunceye kapilmasınız Allah şasırtmasın.

Sanki ben ve benim kayin aile. Bizimkilerde kendi kendilerine kusup barisan tipler. Diplerinde yasadim, kitalar otesinde yasadim birsey farketmedi. Yokmusum gibi davranmaya devam ettiler ama ben çok uzun zaman sonra farkettim ki asıl problemleri benimle değil, kendileriyle. Eşim de fark etti. Kendi hallerine bıraktım. Yeni destur edindim. Birinin yokluğunun sana dokunması için varlıklarının birşey ifade etmesi lazım. Ediyor mu? Yok. O halde ben o güzel enerjimi onlara heba etmek yerine eşime, işime, çocuklarıma, kendime harcarım. İsterlerse gelirler, kapım hep açık. Neticede eşimin ailesi ama istemeyen kişiye zorla kendimi sevdiremem bu saatten sonra. Bence sen de bir dene hayatında pozitif olan şeylere odaklanmayı. İnan bana kendini çok daha iyi hissedeceksin.

X