Boşanmalımıyım?

sevilay4242

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2021
1
-23
38
Herkese selamlar kızlar eşimle 2 buçuk yıllık evliyiz. Birbirimizi severek evlendik. Ben basta istemedim aramızda yas farkı vardı kendisi benden 5 yas küçük. ben sakin relax yapıda bir insanım eşim bunun tam tersine eğlenceli sıcak kanlı biridir. Eşimi seviyorum. Ancak son zamanlarda çok fazla kavga etmeye başladık olayların en baştaki nedeni benim aileme para yollamamla başladı. ben evlenirken eşime her ay aileme düzenli para yardımı yapmak istiyorum dedim o da belli bir zamana kadar tamam ama uzun süre olmasın dedi. uzlaşmaya vardık. 2 yıl boyunca kesintisiz olarak her ay 500-600 TL civarında para yolladım. bu süre zarfında aile üyelerimin bazılarının da özel ihtiyaçları oldu onlara da ek yardımda bulundum. eşim hiç sesini çıkarmadı ta ki ablamın dişlerinin yaptırılmasına kadar ablam evli yalnız bu koronodan dolayı esi isten çıkarıldı birde küçük çocukları var. bir kaç kez de bize geldiler. ablamın evlenmeden önce dişlerinde problemi vardı ve küçük kardeşimin de desteği ile dişlerine implant yapılıyor. masrafı da 20-25 bin civarı tutuyor. kardeşim bana nasıl olacak adamın isi de yok dedi benimde ağzımdan birden bende yollarım dedim ve kalan tutarı taksite böldük. benimde payıma her ay 350 TL gibi bir rakam düştü 12 ay ödenecek. birde aynı ablamın telefonu bozulmuştu biz kardeşler arası bir cihaz alalım dedik. bir telefon aldık. ablam eşime de teşekkür etmek için esimi aramış ve böyle böyle demiş. tabi adamın haberi yok bunlardan. eşim bozuntuya vermemiş ama aksam eve geldiğinde konuyu bana açtı. ve ilk başlarda sakin giden konuşma daha sonra tartışmaya ve sonra da kavgaya döndü. esim 5 kardeşsiniz biri hariç hepsi çalışıyor neden her şey bize düşüyor biz kendimizi ne zaman düşüneceğiz üstelik benimde haberim yok dedi. bıktım senin ailenin para meselesinden dedi. sonrasında bizi daha da hararetli bir tartışma aldı götürdü. ve esimin ağzından böyle yapacaksan boşanalım lafı çıktı. bende kızdım bağırdım çağardım. bu arada ikimizde memuruz. eşim sağlık çalışanı ve çocuğumuz yok. dün geceden bu yana ağzını bıçak açmıyor. bu adamın beni sevdiğine eminim her konuda bana yardımcı olur hafta sonları kahvaltıyı hazırlar hafta içi erken gelirse yemeği yapar evine ailesine( yani bize) çok düşkündür. ama bu konuda bu kadar yaygara koparması ve işi bosanmaya kadar goturmesı akılımda soru işaretlerine neden oldu. kızlar bi akıl verin sizce bu durumda ne yapılmalı.

Aile içi dayanışma iyiydir ama sizinki biraz fazla olmuş. Bir de eşinize söylemeden telefona ortak olmanız gururunu kırmış olabilir. Siz de verdiğiniz sözü tutmamışsınız. 2 yıl demişsiniz ama süreyi geçirmişsiniz.

Boşanacak bir durum yok bence. 1-2 gün sessiz kalın. Ortam yumuşasın. Sonra düzeltin aranızı. Daha fazla da ailenize para göndermeyin.

Herkese selamlar kızlar eşimle 2 buçuk yıllık evliyiz. Birbirimizi severek evlendik. Ben basta istemedim aramızda yas farkı vardı kendisi benden 5 yas küçük. ben sakin relax yapıda bir insanım eşim bunun tam tersine eğlenceli sıcak kanlı biridir. Eşimi seviyorum. Ancak son zamanlarda çok fazla kavga etmeye başladık olayların en baştaki nedeni benim aileme para yollamamla başladı. ben evlenirken eşime her ay aileme düzenli para yardımı yapmak istiyorum dedim o da belli bir zamana kadar tamam ama uzun süre olmasın dedi. uzlaşmaya vardık. 2 yıl boyunca kesintisiz olarak her ay 500-600 TL civarında para yolladım. bu süre zarfında aile üyelerimin bazılarının da özel ihtiyaçları oldu onlara da ek yardımda bulundum. eşim hiç sesini çıkarmadı ta ki ablamın dişlerinin yaptırılmasına kadar ablam evli yalnız bu koronodan dolayı esi isten çıkarıldı birde küçük çocukları var. bir kaç kez de bize geldiler. ablamın evlenmeden önce dişlerinde problemi vardı ve küçük kardeşimin de desteği ile dişlerine implant yapılıyor. masrafı da 20-25 bin civarı tutuyor. kardeşim bana nasıl olacak adamın isi de yok dedi benimde ağzımdan birden bende yollarım dedim ve kalan tutarı taksite böldük. benimde payıma her ay 350 TL gibi bir rakam düştü 12 ay ödenecek. birde aynı ablamın telefonu bozulmuştu biz kardeşler arası bir cihaz alalım dedik. bir telefon aldık. ablam eşime de teşekkür etmek için esimi aramış ve böyle böyle demiş. tabi adamın haberi yok bunlardan. eşim bozuntuya vermemiş ama aksam eve geldiğinde konuyu bana açtı. ve ilk başlarda sakin giden konuşma daha sonra tartışmaya ve sonra da kavgaya döndü. esim 5 kardeşsiniz biri hariç hepsi çalışıyor neden her şey bize düşüyor biz kendimizi ne zaman düşüneceğiz üstelik benimde haberim yok dedi. bıktım senin ailenin para meselesinden dedi. sonrasında bizi daha da hararetli bir tartışma aldı götürdü. ve esimin ağzından böyle yapacaksan boşanalım lafı çıktı. bende kızdım bağırdım çağardım. bu arada ikimizde memuruz. eşim sağlık çalışanı ve çocuğumuz yok. dün geceden bu yana ağzını bıçak açmıyor. bu adamın beni sevdiğine eminim her konuda bana yardımcı olur hafta sonları kahvaltıyı hazırlar hafta içi erken gelirse yemeği yapar evine ailesine( yani bize) çok düşkündür. ama bu konuda bu kadar yaygara koparması ve işi bosanmaya kadar goturmesı akılımda soru işaretlerine neden oldu. kızlar bi akıl verin sizce bu durumda ne yapılmalı.
Eşiniz haklı. Ablanızın implantına kadar ödemeniz fazla abartı olmuş

Bosanacak kadar büyük bir olay yok ortada. Ailenize yardim etmeniz iyi güzel ama herseyin bir siniri var. Bir dahakine hemen bende öderim diye atlamayin. Her ay ailenize 500-600 tl ödeme yapmaniz zaten yeterli. Daha fazlasi sadece cok önemli olaylarda yapilmali.

Eğer ailenize bu şekilde bakmak istiyorsanız evlenmeseydiniz bence
Çünkü o da bu şekilde abartsa siz de ses çıkarırdınız
Aileye yardım edilir para da yollanır sorun yok

ama başta uzun süreli olmaması durumunu konuşmuşsunuz ve biraz abartıya kaçmışsınız

Ha ortak keseye paralar konulur evin ortak bütçesine ve birikim ortak yapılır kendinize kalan paradan veriyorsanız ve bunun etkisi sadece size yansıyorsa sorun yok fakat olay bunun abartılması aslında para da değil

ee adam da düşünüyor sonsuza dek sırtımızda mı olacaklar diye

adam boşanmayı düşünmekte haklı

Eşinizin sizin paranıza karışmasını saçma buluyorum herhangi bir borcunuz vs yoksa. Ama yani bana biraz abartı geldi resmen kardeşinizin tüm bakım masraflarını üstlenmiş gibisiniz sizce de biraz fazla değil mi? Hadi diş sağlık sorunuydu falan da telefonuna kadar almanız biraz tuhaf açıkçası. Bunları eşinizi hakli bulduğum için söylemiyorum, çünkü ben olsam çalışıp kazandığım paraya karıştırmam kimseyi. Ama kardeşlerimin de bu kadar her şeyini üstlenmem yani biraz abartı gibi geldi bana.

Şimdi şöyle söyliym kriz ortamında aileler zor durumda olabilir , maddi durumunuz elverdiğince yardım da edersiniz buna tamam .

Ablanızın dişleri kötüymüş bu sağlıkla ilgili bir şey sonuçta buna da tamam

Ama telefon olayı bir lükstür .
Ayrımı doğru yapabilmek lazım . İnsanları bu şekilde kendinize alıştırırsanız ayrıca size bağımlı hale gelirler .

Eşinizin tavrı ne kadar yanlış olsada bu noktada haklılık payı var diye düşünüyorum .
Böyle bir sebepten tabiki kocandan boşanma .

Eşiniz çok haklı. Siz ailenizin para kaynağı olmuşsunuz 2 yıldır yardım ettiğiniz yetmemiş ablanızın dişine kadar para yatırmışsınız. Eşiniz sizden habersiz ailesine böyle bir şey yapsa üstelik uzun süreli taksite bölse ne hissedersiniz? Çocuğunuz yok ama maşallah çocuk bakar gibi ailenize bakıyorsunuz. Kaç yaşında insanlar kendileri çalışıp yapabildikleri kadar yapsınlar size ne? Ayrıca dişin ne acelesi varmış parası yoksa yaptırmasın.

İlk defa şu sayfada bir erkeğin son derece haklı olduğuna şahit oldum.Tabi yardımlaşma güzeldir ama bir yere kadar.Aynısını eşiniz yapsa burda yaygara kopardı,eşim ailesine sürekli para gönderiyor diye.Sürekli ailem ailem diyeceksen,benden habersiz para göndermeye devam edeceksen sen kendi hayatına ben kendi hayatıma anlamında boşanalım demiştir ki ben de aynı şeyi yaşasam aynısını söylerdim.Alttan alın.Yardımı abartmayın.

Eşiniz haklı. Burda "eşim ailesine para gönderiyor" diye dert yanan sayısız konu açıldı ve genelinde kadını haklı bulduk.
Neden evlendiniz çalışıp kazanıp ailenizle beraber harcasaydınız. Eşiniz yine de çok sabırlı davranmış. En başında zaten belli bir süre için olabilir demiş ee iki yılı da geçmişsiniz hayatınızın sonuna kadar ailenize para mı yollayacaksınız?

Eşiniz çok haklı. Siz ailenizin para kaynağı olmuşsunuz 2 yıldır yardım ettiğiniz yetmemiş ablanızın dişine kadar para yatırmışsınız. Eşiniz sizden habersiz ailesine böyle bir şey yapsa üstelik uzun süreli taksite bölse ne hissedersiniz? Çocuğunuz yok ama maşallah çocuk bakar gibi ailenize bakıyorsunuz. Kaç yaşında insanlar kendileri çalışıp yapabildikleri kadar yapsınlar size ne? Ayrıca dişin ne acelesi varmış parası yoksa yaptırmasın.
Diş işi çok kötü kız , iltihabı kanaması bilmemnesi .
Allah allah o zonklaması 😂 çekenler bilir .
Ben telefona şaşırdım , ne alaka yani .

Eşiniz haklı.Ben eşinizin yerinde olsam cok üzülürdüm. Buradaki tepkisi de uzun zamandir ıçine attığını gösterir. Bence gizli yardım yapmayin esinize de söyleyin. Telefon almak da cok fazla bence. Aynısını esiniz yapsa siz de tepki verirdiniz

X