Boşanmaya götürecek kusurlar nelerdir

Madamkoko90

Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2019
6
0
34
Herkese merhaba
Bu siteyi arasıra takip eder ve kadınların birbirine olan manevi desteklerinden çok hoşnut olurdum..
Şu an fikirlerinize çok ihtiyacım var. Bana yapacağınız en güzel iyilik açık ve net olarak görüşlerinizi paylaşmak olacaktır.
Size uzun uzun anlatmak isterdim ama buna ne ben güç yetirebilirim ne de sizin buna harcayacak vakti var. O yüzden kısa, açık ve net anlatacağım.
28 yaşında ve 8 yıllık evliyim çocuk yok.
Evliliğimin son üç yılında aşırı kilo aldım bunun için çeşitli bahanelerim hep oldu.
Eşimden temin edemediğim duygusal açlık.
Babacığımın vefatı.
Eşimin çocuk istememesi vs.
Şu an 106 kiloyum ve boyum 158.
Eşim evlendiğimden beri bende kusurlar bulan (ki o zamanlar 53 kiloydum) hiç bir zaman bir konuda takdirini alamadığım, bununla beraber şefkat ve güzel sözler sarfetmek konusunda oldukça cimri bir insandır.
Onun tek sevgi gösterisi (afedersiniz) yataktır.
Sizde takdir edersiniz ki kadın erkek gibi değildir güzel iltifatlar ve hoş kompliöanlar olmadan yatağa girip haldur huldur birlikte olmaz.. yada olsada benüm gibi hep bir yanı eksik kalır (duygusal yanı)
Eşim doktora bense mastır öğrencisiyim
Yaklaşık 39 yaşında olan eşüm bu güne kadar çalışıp aile geçindirmemiştir .. benim ailemin ve onun ailesinin desteği ve aldığı cüz'i miktarda bursu olmazsa nasıl geçinirdik bilmem..
Evlendiğimde yaşım küçük olduğu için sorumluluk sahibi olmayan bir erkekle evlenmenin zorluğunu idrak edemedim.
Babam rahmeti hali vakti yerinde iş adamı olduğu için ; "kızım ahlakı iyi olsun ben size destek olurum , bizde evlendiğimizde fakirdik " dedi.
Hanımlar şu 8 senenin sonunda eşimin sorumsuz biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim..
Misal gözlüğe ihtiyacım var almak icab ediyor okurken zorlanıyorum vs.. ailenin oradaki yerden al diyor..
Çocuk sahibi olmaktan kaçınması bile başlı başına sorumsuzluktan..
Üniversite yıllarımda çocuk sahibi olmak istediğimi söylediğimde : "okulun var hem çocuk olsa nereye bırakacaksın" derdi. Çünkü ikimizin de ailesi başka şehirlerde.
Mezun oldum ertesi sene master için başvuru yapmıştım onay çabuk geldi ve başladım bu seferde kilolarımı bahane ediyor.. çocuk olsa yapamazsın hastalanırsın yapamazsın diyor.. yeni bahane bu..
Bu arada beni beğendiğini söylediğini hiç duymadım ne zayıfken ne kiloluyken iltifat almazdım bilakis aynaya bakmıyorsun heralde der aşşağılar..
Boşanma fikri yaklaşık üç senedir aklımda aslında.. ama kaldırabilir miyim bilmiyorım.. türkiyede boşanmış kadına bakış açısı malum.. annem gile dert yanar olsam : " senün eşin hep böyleydi değişmez ya razı ol yada bırak" derler.
Eskiden kör kütük aşıktım yaşımda küçüktü mücadele ederdim hırs yapardım evliliği bitirmek başarısızlık gelirdi. Hala da şunca seneden sonra boşanırsam başarısız hissedeceğim..
Eşimle defaten konuştum hatta bir ara canıma tak etti eşyaları tıplayıp bir kız yurduna taşındım yalvar yakar özür dikedi ve hüngür hüngür ağladı (ki eşimi hiç ağlarken görmediğim için bu beni çok etkikedi ve kandım) içimden: ilerde keşke bir şans daha verseydim diye pişman olmamak için bir daha dene dedim..
Merhum babamı kaubettikten sonra tavırları biraz daha düzrlmiş olsada
Çocuk istememesi beni hala derinden yaralıyor
Ve çalışıp para kazanmaması da öyle..
Yani öğrencidir doktora yapmak zor farkındayım ama misal yazları neden çalışmıyor partime? Yani o çabasını görsem inanın yeter bana..
Afedersiniz ne çok yazdım..
Daha ne çok sıkıntılarım var geride bir bilseniz..
Ama hepimizi bilen bizi yaratan Allah var değil mi hanımlar.. ben şikayetimi yaradana yapıyorum..
Değerli görüşlerinizi samimi yorumlarınızı lütfen eksik etmeyin..

Kusurlari dis gorunuste aramanin ne kadar yanlis oldugunu karaktersizlik,saygisizlik,guvensizlik,sevgisizlikle yansitin.
Cunku bu saydiklarim kolaylikla degistirebilecek "fiziksel" seyler degil.

Ve ekliyorum: 8 yilinizi boyle tum vasiflardan yoksun adama nasil feda ettiniz?
Yasadiklariniza ayri uzuldum. Bosanma fikri aklinizi kurcalamasin direk eyleme dönsün.

Son düzenleme:
Mutsuz olmak yeterli ve meşru bir boşanma sebebidir. Mutsuzsunuz eşinizle gelecek planlarınız tam ters istikamette demek ki ileride daha da mutsuz olacaksınız neden bekliyorsunuz ki. Toplumun boşanan kadına bakış açısını bu kadar kafaya takmamızı kusura bakmayın ama eğitimli imkan sahibi bir kadın olarak sizde yadırgadım hatta ayıpladım. Siz böyle düşünür bu pis köhne önyargılar yüzünden kendi isteklerinizi hiçe sayarsanız eğitimsiz, kıstırılmış kadınlarımız ne yapsın

8 yildir evlisiniz ve anladigim kadariyla hic calismamis esiniz, bu basli basina bir sorun.

Kilo konusuna gelince bir rahatsizliginiz yoksa, spor ve diyetle cozume ulasmaya calisin lutfen ve bunu kendiniz icin yapin, esiniz icin degil.

Evlenmeden once cocuk istemedigini soylemedimi esiniz ?

8 yil uzun bir zaman, guvenmek ister kadin her anlamda guven ister, doktora degil ne olursa olsun ekmegini tastan cikarmali..

Bosanmak istediginizi esinizle konustunuzmu?

Son olarak, elalem dediklerimiz 10 dk konusur, sonrasi bir omur.
Bosanmak basarisizlik degildir.

Mutsuz olmak yeterli ve meşru bir boşanma sebebidir. Mutsuzsunuz eşinizle gelecek planlarınız tam ters istikamette demek ki ileride daha da mutsuz olacaksınız neden bekliyorsunuz ki. Toplumun boşanan kadına bakış açısını bu kadar kafaya takmamızı kusura bakmayın ama eğitimli imkan sahibi bir kadın olarak sizde yadırgadım hatta ayıpladım. Siz böyle düşünür bu pis köhne önyargılar yüzünden kendi isteklerinizi hiçe sayarsanız eğitimsiz, kıstırılmış kadınlarımız ne yapsın
Açık samimi söylemün için teşekkür ediyorum..
Sırf toplumun bakış açısını dert etmesem de bu bakış açısı derdime tuz biber oluyor. Çünkü hakikat böyle.. başkalarının ne dediği ile çok ilgilenmemeliyiz ama söyler misiniz yoldan geçen bir ğbsanın bile size söyleyeceği olumsuz sözler tat kaçırıyor bir süre.. varın siz yakın çevreyi düşünün..
Aslında boşanmaktaki en büyük sıkıntı başarısızlık hissiyatının rahatsız edici duygusu..
Ve evet itiraf etmek gerekirse yaşadıklarımdan ötürü aşırı hassaslaştım..

8 yildir evlisiniz ve anladigim kadariyla hic calismamis esiniz, bu basli basina bir sorun.

Kilo konusuna gelince bir rahatsizliginiz yoksa, spor ve diyetle cozume ulasmaya calisin lutfen ve bunu kendiniz icin yapin, esiniz icin degil.

Evlenmeden once cocuk istemedigini soylemedimi esiniz ?

8 yil uzun bir zaman, guvenmek ister kadin her anlamda guven ister, doktora degil ne olursa olsun ekmegini tastan cikarmali..

Bosanmak istediginizi esinizle konustunuzmu?

Son olarak, elalem dediklerimiz 10 dk konusur, sonrasi bir omur.
Bosanmak basarisizlik degildir.

Çocuk konusunu evlenmeden önce konuşmadık açıkçası.. yani nasıl desem hala bile barizbir şekilde çocuk istemiyorum demez. Kaçak dövüşür bahane koyar.. ama yaşım 30 geliyor ben çocuk sahibi olmak anneliği tatmak istiyorum..

Boşanma konusunu sakin kafa ile oturup konuşmadık .. genelde kriz anlarında sinirlerim boşalıp ağlarken kendimi boşanmak istediğimi söylerken buluyorum..
Şu aralar ilk defa kendime ciddi sormaya başladım
Allak bulllağım

Açık samimi söylemün için teşekkür ediyorum..
Sırf toplumun bakış açısını dert etmesem de bu bakış açısı derdime tuz biber oluyor. Çünkü hakikat böyle.. başkalarının ne dediği ile çok ilgilenmemeliyiz ama söyler misiniz yoldan geçen bir ğbsanın bile size söyleyeceği olumsuz sözler tat kaçırıyor bir süre.. varın siz yakın çevreyi düşünün..
Aslında boşanmaktaki en büyük sıkıntı başarısızlık hissiyatının rahatsız edici duygusu..
Ve evet itiraf etmek gerekirse yaşadıklarımdan ötürü aşırı hassaslaştım..
Biz kadınların düştüğü en büyük tuzak bir ilişkinin yürümesini başarı başarısız olma şeklinde egosal ele almamız. Oysa ilişkinin yürüyüp yürümemesi sadece mutlu olup olmamakla alakalı olmalı. Şu an esas bu şartlarda evli kalmaya devam ederseniz başarısız yenilgiye uğramış olacaksınız. Millet de bir konuşur iki konuşur üçüncüde unutur ayrıca unutmasa ne olur yani

Ilişkiler bizi mutlu etmek ve beslemek için vardır .
Ben bu kıstasa uymayan ilişkilerimi bitiririm .
Sizinkinin bu kıstasın kenarından geçmediği belli değil mi ? Sevgili kadınlar allah askina size şefkatli olmayan bir adamla evlenmeyin diyebilirim ki ilişkilerdeki ilk kriterim bu .

8 yıldır çalışıp kendi ayakları üzerinde durmayan bir eşiniz, oturmamış bir evliliğiniz varken sizin çocuk istemeniz hata aslında. Eşinizin bir yetişkin gibi düşününe bilmesi bu konuda sizin için olumlu birşey ama farkında değilsiniz.

Ayrıca ciddi bir sağlık sorunu yoksa kilo benim içinde problem, eşim fazlasıyla kilo alsa ve kilo vermek için uğraşmasa bende sorun ederim bunu. Ama sizin evliliğinizde bundan daha büyük problemler var.

Cocuk dusunmemesi kendine olan guvensizligi. Adam calismazken cocuga nasil bakacak? Sizin bu sartlarda hala cocuk dusunmeniz bana enteresan geldi. Cocuk evliligi kurtarmaz, olmayan evliligi oldurmaz.

Bosanmak icin evliliginizde mutsuz olmaniz bir sebep bence. Kendi adima mutlu olmak ve mutlu etmek icin evlendim, mutsuz oldugum yerde baglasaniz durmam duramam.

Esinizin surekli sizi elestirmesi de normal degil. Elestiri guzeldir ama yapici ise guzeldir.

Kilo probleminizi kendiniz isin asin esiniz icin degil. Diyet, spor..yeter ki isteyin.

Başlığa cevap olarak; vallahi ben de bunu çok düşünüyorum. Emin olsam yarın boşanırdım. Aklımda sürekli bu var.

Herkese merhaba
Bu siteyi arasıra takip eder ve kadınların birbirine olan manevi desteklerinden çok hoşnut olurdum..
Şu an fikirlerinize çok ihtiyacım var. Bana yapacağınız en güzel iyilik açık ve net olarak görüşlerinizi paylaşmak olacaktır.
Size uzun uzun anlatmak isterdim ama buna ne ben güç yetirebilirim ne de sizin buna harcayacak vakti var. O yüzden kısa, açık ve net anlatacağım.
Evliliğimin son üç yılında aşırı kilo aldım bunun için çeşitli bahanelerim hep oldu.
Babacığımın vefatı.
Eşim evlendiğimden beri bende kusurlar bulan (ki o zamanlar 53 kiloydum) hiç bir zaman bir konuda takdirini alamadığım, bununla beraber şefkat ve güzel sözler sarfetmek konusunda oldukça cimri bir insandır.
Sizde takdir edersiniz ki kadın erkek gibi değildir güzel iltifatlar ve hoş kompliöanlar olmadan yatağa girip haldur huldur birlikte olmaz.. yada olsada benüm gibi hep bir yanı eksik kalır (duygusal yanı)
Yaklaşık 39 yaşında olan eşüm bu güne kadar çalışıp aile geçindirmemiştir .. benim ailemin ve onun ailesinin desteği ve aldığı cüz'i miktarda bursu olmazsa nasıl geçinirdik bilmem..
Evlendiğimde yaşım küçük olduğu için sorumluluk sahibi olmayan bir erkekle evlenmenin zorluğunu idrak edemedim.
Babam rahmeti hali vakti yerinde iş adamı olduğu için ; "kızım ahlakı iyi olsun ben size destek olurum , bizde evlendiğimizde fakirdik " dedi.
Hanımlar şu 8 senenin sonunda eşimin sorumsuz biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim..
Misal gözlüğe ihtiyacım var almak icab ediyor okurken zorlanıyorum vs.. ailenin oradaki yerden al diyor..
Üniversite yıllarımda çocuk sahibi olmak istediğimi söylediğimde : "okulun var hem çocuk olsa nereye bırakacaksın" derdi. Çünkü ikimizin de ailesi başka şehirlerde.
Mezun oldum ertesi sene master için başvuru yapmıştım onay çabuk geldi ve başladım bu seferde kilolarımı bahane ediyor.. çocuk olsa yapamazsın hastalanırsın yapamazsın diyor.. yeni bahane bu..
Bu arada beni beğendiğini söylediğini hiç duymadım ne zayıfken ne kiloluyken iltifat almazdım bilakis aynaya bakmıyorsun heralde der aşşağılar..
Boşanma fikri yaklaşık üç senedir aklımda aslında.. ama kaldırabilir miyim bilmiyorım.. türkiyede boşanmış kadına bakış açısı malum.. annem gile dert yanar olsam : " senün eşin hep böyleydi değişmez ya razı ol yada bırak" derler.
Eskiden kör kütük aşıktım yaşımda küçüktü mücadele ederdim hırs yapardım evliliği bitirmek başarısızlık gelirdi. Hala da şunca seneden sonra boşanırsam başarısız hissedeceğim..
Eşimle defaten konuştum hatta bir ara canıma tak etti eşyaları tıplayıp bir kız yurduna taşındım yalvar yakar özür dikedi ve hüngür hüngür ağladı (ki eşimi hiç ağlarken görmediğim için bu beni çok etkikedi ve kandım) içimden: ilerde keşke bir şans daha verseydim diye pişman olmamak için bir daha dene dedim..
Yani öğrencidir doktora yapmak zor farkındayım ama misal yazları neden çalışmıyor partime? Yani o çabasını görsem inanın yeter bana..
Ama hepimizi bilen bizi yaratan Allah var değil mi hanımlar.. ben şikayetimi yaradana yapıyorum..
Kusura bakmayin ama esiniz sorumsuzsada sizde usengecsiniz. Yillardir aile destegi burslarla gecinmek nedir.
1: cok acik ve net komusacagimki kalbiniz kirilsin ve kendinize gelin. Yaninizda durma sebebi babadan kalacak olan varsa miras gibi geldi.
2: o asalaga hemen yol verin size hicbir faydasi yokmus zaten canta diye yaninizda tasimayin.
3: ise davayi acmakla baslayin sonrasinda hemen iyi bir diyetisyen. Ve psikolog.
Bunlar herseyi cozer vallahi 50 kiloda gezersin. Dunyanin en guzelide sen olursun. Mesleginde olur. Yeterki kafan rahat olsun.

Herkese merhaba
Babacığımın vefatı.
Eşim sorumsuz çalışmıyor diyorsunuz ama çocuk istiyorsunuz. O zaman ailenize güvenerek istiyorsunuz. Peki onlardan gelen gelir biterse ne olacak, çocuğunuza nasıl bakacaksınız?
Babası annesini aşağılayıp kırdığı zaman çocuğunuz mutlu mu olacak zannediyorsunuz?
Hadi diyelim ki maddiyat bir şekilde halledildi. Size saygısı olmayan yıllarca bir güzel sözü sizden esirgeyen biriyle evlisiniz. Yazdıklarınızdan sizi sevmediği görülüyor aslında.
Daha 30 yaşındasınız. Aileniz yanınızda. Bu çok büyük bir nimet farkında değilsiniz.
Çıkarın sizi düşünmeyen adamı hayatınızdan. Çok güzel kilolarınızı verir hatta sizi mutlu edecek biriyle tanışıp size saygısı olan birinden çocuk yaparsınız.
O elalem dediğinizde birkaç gün konuşur susar. Neden ömrünüzü mutsuz geçiresiniz

39 yaşında artık öğrencilik doye bi bahane olamaz. Doktora yapıp çalışan insanlar gibi o da o şekilde yapsın. Ne alanda ihtisas yapıyor bilmiyorum ama alanında çalışsın bi zahmet. Biz de yaptık hem okuduk hem çalıştık....baya rahata alışık bi tip belli. Karşınıza alıp ciddi ciddi konuşun. Bu tavırları değişmeyecekse boşanacaginizi söyleyin. Sorumsuzluk mevzusu ise zor bi durum. Çünkü gerçekten yapı meselesi olabiliyor. Kişilik olayı...

Çok da sorumsuz gelmedi bana.
En azından baba olmaya layık olmadığının farkına varıp akıllıca uzak durmuş. :)

Bu iyi bir şey bak.

Çalışmaması kesinlikle büyük sorun.
Ben hep derim çalışkan adamın çalışmak için bahanesi olur, tembel adamın tembellik için.
Göbek adı bahanedir bu tiplerin.

Zararın neresinden dönerseniz o kadar iyi.
Evliliği, çocuk yapmayı başarı olarak değerlendiren insanların cahil olduğuna inanıyorum.
Siz yapmayın lütfen.
Eğitimli bir insansınız.

Eksilerinin yanında artıları olan bir erkek eşim, seviyorum bu sebeple düzelsin diye bekliyorum deyin.
Onunla mutlu bir yuvamız olacağına dair ümidim tükenmedi deyin.
Bunlar gayet anlaşılabilir.
Ben de dahil pek çok kadın emin olun bu duygularla sabrediyor.

Ama hiç bir tutunur dalı yok.
Maddi manevi diplerdeyim.
Boşanmak başarısızlık olarak göründüğü için duruyorum demeyin.
Lütfen..

Merhabalar.
Öncelikle Türkiye de boşanmış kadın olmak zor durumuna katılıyorum . Amma velakinnnn böyle bir işe yaramazı çekeceğime boşanırım o zorluklara göğüs gererim.
Babacığınıza Allah rahmet etsin inşallah. Mekanı cennet olsun. İyi bir adammış ki para -pul dememiş.
Ama merak ettim hakkınıza mutlaka miras kalmıştır. O parayı ne yaptınız ? Umarım bu kişiye vermemişsinizdir. Umarım tek kuruşunu bile sen idare et dememişsinizdir.
Babanız vefat edince tabi rahatlamıştır , nasılsa para kaldı ... Bana kimse kızmasın ama maddi olarak kadın güçlü ise erkek bazen bunun için yalvarıp ,ayrılmamak istiyor.
Kilolara gelince 17 kilo verdim. Şu an 38beden bile bol olmaya başladı. Aklınızı başınıza alın lütfen.
Maddi durumunuzda var anladığım kadarıyla. Güzel bir diyetisyene gidin ve size yük ola durumdan kurtulun.
Bu arada çocuk olmadığı için dua edin. Yoksa siz çocuk var diye asla boşanmayacaktınız.
Bana yatakta sevgi gösteren kişinin sevgisi yerin dibine batsın.

Sizin için değilde böyle bir adam iyiki çocuk sahibi falan değil olan yavrucağıza olurmuş ve sizinde böyle sorumsuz bi adama katlanmanız ayrıca kendisinden çocuk sahibi olmak istemeniz ilginç kendinize yeni bir yol çizme vakti gelmiş 8 sene az bir zaman değil ömrünüzü harcatmayın üzgünüm ama böyle Hakkınızda hayırlısı olsun 😌😌

X