Boşanmaya ramak kaldı !

Herkes instagramda youtube de takipçi kasmaya çalışıyor bugün bu işler getiriyorsa birkaç yıl sonra getirmeyecek facebook gibi onlarında modası geçecek. Olgunlaşmadan çocuk falan yapmayın eşiniz çalışmak istemiyor evde oturup pc oynayan insanın doğacak çocuğa ne katkısı olabilir?

Daha cok genciz belki bu yuzden bukadar bencilce dusunuyor ama hayat erken atildik iste ben 24 o 25

24 yaşinda ne bebeği yaa gercekten. Pandemi. Tek maaş. Eşin desen genç hatta ergen.

Bebek hem maddi külfet hem manevi stress kaynaği ve ikinizde buna hazir değilsiniz. Hatta evliliğe bile hazir değilsiniz, özelikle eşin.

Bebek gece her iki saatte süt ister, bez ister. Bazi geceler hic uyumaz. Gün boyuda farki yok. Uykusuzluk bir taraftan, hormonlar, sonra eşinin halen oyun baskisi olur yada sana kizar "senden dolayi hayalimi gerçekleştiremedim" diye. Sonuç lohusa depresyonu ve cok agir darbe yemiş bir evlilik olur.

Burda sorun bebek degil. Hayata bakiş açisi. Adam ergen, farkli hayalleri var. Zaten 22 yaşinda evlenmiş, ergenliğini doğru düzgün yasayamamiş.

Tavsiyem kesinlikle bu bebek fikri rafa kaldirin ve cok siki korunun. Eşin o işi kesinlikle birakmasin, youtube'a tutunmak o kadar kolay değil. Olsa bile, teknoloji hiz ile değisiyor, yarinin garantisimi var?

Herkes instagramda youtube de takipçi kasmaya çalışıyor bugün bu işler getiriyorsa birkaç yıl sonra getirmeyecek facebook gibi onlarında modası geçecek. Olgunlaşmadan çocuk falan yapmayın eşiniz çalışmak istemiyor evde oturup pc oynayan insanın doğacak çocuğa ne katkısı olabilir?
Bu kafayla hicbir katkisi olmayacagi kesin.dogacak cocuga yazik etmemizin anlami yok. Hersey oturana kadar beklemek en iyisi Hoppa

24 yaşinda ne bebeği yaa gercekten. Pandemi. Tek maaş. Eşin desen genç hatta ergen.

Bebek hem maddi külfet hem manevi stress kaynaği ve ikinizde buna hazir değilsiniz. Hatta evliliğe bile hazir değilsiniz, özelikle eşin.

Bebek gece her iki saatte süt ister, bez ister. Bazi geceler hic uyumaz. Gün boyuda farki yok. Uykusuzluk bir taraftan, hormonlar, sonra eşinin halen oyun baskisi olur yada sana kizar "senden dolayi hayalimi gerçekleştiremedim" diye. Sonuç lohusa depresyonu ve cok agir darbe yemiş bir evlilik olur.

Burda sorun bebek degil. Hayata bakiş açisi. Adam ergen, farkli hayalleri var. Zaten 22 yaşinda evlenmiş, ergenliğini doğru düzgün yasayamamiş.

Tavsiyem kesinlikle bu bebek fikri rafa kaldirin ve cok siki korunun. Eşin o işi kesinlikle birakmasin, youtube'a tutunmak o kadar kolay değil. Olsa bile, teknoloji hiz ile değisiyor, yarinin garantisimi var?
Yorumunuz icin cok tesekkur ederim. Cok.gizel ozetlemissiniz. Suan pc oyun icin mizmizlanan ir kocayla ugrasirken birde cocuk oldugunda daha hassas bir donem yasacagiz ve hersey daha da karmasik hale gelebilir. Zaman herseyin ilaci oldugunu dusunuyorum. Kendi haline biraktim. Oyununu oynasil istedigini yapsin bakalim 🤷🏻‍♀️

Ağır şartlar dediği ona göre hafta içi 7-8 gibi geliyor Haftanın 2 günü geceye kadar kalabiliyor 11'i 12'ye bazen ikide geldiği de oluyor ithalat ihracat yaptıkları için araç geldikçe evraklarını hazırlayıp araca çıkarması gerekiyor araç ülkede beklemesi gerekiyor kapılarda vesaire vesaire Çok karmaşık Bildiğim kadarıyla bu tarz işlerle uğraştığı için yoğun oluyor ve geç saatlerde gelebiliyor be bilgisayar başında bedenen yoruldum ya aslında kafa olarak yoruluyor eve gelince de oyun oynayarak kafasını dağıtmak istiyormuş Ancak bu şekilde dagiliyormuş kafası dediğine göre🙄
o zaman inşaatta çalışan insanlarin canı yok eşinize göre demekki ne diyim....

Yorumunuz icin cok tesekkur ederim. Cok.gizel ozetlemissiniz. Suan pc oyun icin mizmizlanan ir kocayla ugrasirken birde cocuk oldugunda daha hassas bir donem yasacagiz ve hersey daha da karmasik hale gelebilir. Zaman herseyin ilaci oldugunu dusunuyorum. Kendi haline biraktim. Oyununu oynasil istedigini yapsin bakalim 🤷🏻‍♀️

Ayni zamanda sende kendin icin birseyler yapmalisin. Artik 2 yil mücadele verdin bebek icin, o takinti olmustur, aliskanlik olmustur. O fikri birakmak kolay olmaz, eşine sararsin yine.

O kadar gençsin ki, burdaki birçok üye der sana, yaşinin kiymetini bil diye. Istediğini giy, yap, istediğin saatte yat, kalk. Daha okumak istediğin bir bölüm, bir iş varsa onu yap. Eşin ile tatillere git, cocuk baskisi olmadan sevis, birbirinizi sevin..

Bu cocuksuz zamanlar asla geri gelmiyor. Cocuk büyüdügünde bile. Daha bir ömürünüz var cocuk ile gecirmek icin. Surda 2-3 yil daha ne ki? Hatta bence en ideali 30undan sonra.

Yani nasil olsa eşim varikosel, korunma gereksiz deme. Yinede korun kesinlikle. Ikinizde hazir degilsiniz cünkü.

Toy bı çocuğa benziyor önce bu adamdan emin olmanız lazım. Yaslariniz ileri değil çocuk için bı yıl daha bekleyin bu süreçte kocanız madem çok para kazaniyo parasını biriktirip bu aşamada çok gerekli olan ekipmanları alıp işten cikmadan deneme yayınları yapsın bakalım bu devirde her video çeken para kazaniyo mu. zaten ansızın işi bırakıp video çekmeyi düşünmüyordu umarım? İkinizin de hayalleri farklıysa buna engel olmayın ama garantici olmalısınız. Bebek için ayrılan paraya dokunmayin

Hayal dünyasında yaşıyor resmen, gerçek hayat sanalda gözüktüğü gibi değil ki. Paralar kazananlar ünlüler var ama bunlara özenip hayatı alt üst etmek büyük risk. Ayrıca eşiniz çocuk falan istemiyo, böyle sorumsuz bir adama çocuk yapmaya çalışmayın:KK43:

Maalesef diğer arkadaşlara katılıyorum. Çok çocukça bir düşünceye kapılmış eşiniz. Belli olmaz, başarabilirse ne güzel ama çok geç kaldı gibime geliyor bunun için 😂 kanalın büyümesi çok zaman alır, belkide hiç olmaz. Maddi sorunlarınız varsa çocukla bekleyin derim

M i h r a M i h r a iki yildir anne olmaya calisan biri olarak sizi cok iyi anliyorum. bu oyle bir imtihan ki.. kayikta iki kisisiniz.. bir kurek sizde bir kurek onda olmali. herkes ayni cabayla kurek cekmeli. sorun sendeki kurekte olabilir ondaki kurekte olabilir, kayikta olabilir veya nehirde olabilir. varmak istedigin yere bir sekilde varamiyorsun. yani cocuk olmuyor bir turlu. bir taraf motivasyonunu kaybetti mi diger taraf tutup kaldirmali hadi yapabiliriz az kaldi demeli.. malesef sizin cabanizla olacak is degil. hele cocuk konusu gibi bir konuda farkli dusunuyor olmak buyuk mesele aslinda.

bu arada ilk baslarda piyasa bosken firsat coktu.. iki yil oncesine kadar baslamis olsaydi buyuk paralar kazanabilirdi. suanda diger mecralar dahil herkes bu isi yapiyor. piyasa sisti. milletin guveni azaldi. alinan reklamlar sahte.. cok fazlar youtuber var vs. Suan isi cok zor. asil is elden birakilmadan yapilmali. Ayrica youtube yaparsa da cok yogun uzerine dusmesi gerekecek. Video cekmek, duzenlemek, duzenli icerik yuklemek hic kolay bir sey degil.

Daha cok genciz belki bu yuzden bukadar bencilce dusunuyor ama hayat erken atildik iste ben 24 o 25
Daha 24 sünüz
Bekleyin derim.2-3 sene daha bekleyin. Ben 26 yaşındayım yeni evlendim 3 sene çocuk istemiyoruz. Siz daha çok küçüksünüz umutsuzluğa kapılmayın. Kuzenim 23 te evlendi.30 yaşında doğal yolla anne oldu.

M i h r a M i h r a iki yildir anne olmaya calisan biri olarak sizi cok iyi anliyorum. bu oyle bir imtihan ki.. kayikta iki kisisiniz.. bir kurek sizde bir kurek onda olmali. herkes ayni cabayla kurek cekmeli. sorun sendeki kurekte olabilir ondaki kurekte olabilir, kayikta olabilir veya nehirde olabilir. varmak istedigin yere bir sekilde varamiyorsun. yani cocuk olmuyor bir turlu. bir taraf motivasyonunu kaybetti mi diger taraf tutup kaldirmali hadi yapabiliriz az kaldi demeli.. malesef sizin cabanizla olacak is degil. hele cocuk konusu gibi bir konuda farkli dusunuyor olmak buyuk mesele aslinda.

bu arada ilk baslarda piyasa bosken firsat coktu.. iki yil oncesine kadar baslamis olsaydi buyuk paralar kazanabilirdi. suanda diger mecralar dahil herkes bu isi yapiyor. piyasa sisti. milletin guveni azaldi. alinan reklamlar sahte.. cok fazlar youtuber var vs. Suan isi cok zor. asil is elden birakilmadan yapilmali. Ayrica youtube yaparsa da cok yogun uzerine dusmesi gerekecek. Video cekmek, duzenlemek, duzenli icerik yuklemek hic kolay bir sey degil.
Bu sureci cok guzel ornekle anlatmissiniz :KK51: kürek cekmek pes etmemek, vekoskoca 2.yilik bir surec gecirmek... sanirim bende yoruldum.artik tek basima kürek cekmekten. Zaman ilaç olucak gibi. Allah tez vakit de evladiniza kavusmayi nasip etsin size 🙏🏽💐

Bu yasta bu hevesler bu fıkırler normal .erken evlenmıssınız ceremesınk cekıyorsunuz bence.

Bu konu bana aşırı ama aşırı tanıdık geldi acaba neden :KK14:
Zor durumun, ortak karara varmanız gerekir ne sen direk istemeyerek eşinin dediğini yapabilirsin nede eşin çocuk istemiyorken çocuk yapabilir..
Orta yolu bulun anlayış gösterin birbirinize eğer gösteremiyorsanız boşanın ilerde birbirinize zulüme döner bu olay.

Bu duruma gelmenize üzüldüm, hakkında hayırlısı olsun bu arada.

Bence kendinizi de dinleyin. Gerçekten şuanda çocuk istiyor musunuz, yoksa eşinizde böyle bir problem çıktı diye " ya olmazsa" stresiyle mi bu kadar çok çabaliyorsunuz?
Yazınızdan anladığım kadarıyla çocuk için sürekli eşinizi tedavi etme telâşındasınız, bu durum eşinizi bunalmış ve konudan soğutmuş olabilir mi? Ya da "ya çocuk olmazsa" fikri eşinizin savunma pozisyonuna geçirmiş, o nedenle erteliyor olabilir mi?
Biraz rahatlayın, çocuk istiyorsanız eşinizle konuşarak korunmayı bırakabilirsiniz, keçi boyunuzu vs. içirmeye çalışmadan, beklentiye girmeden. Bu süreçte olmazsa tedaviye 1 yıl sonra başlayabilirsiniz.
Yaşınız 40 olsaydı, farklı konuşurdum elbette, ama sizin yaşınızda ertelenebilir.

7 yaşında ki oğlum evde oyun oynarken video çekiyor ve YouTube koy anne diyor. Youtuber Olcam anne diyor. Eşinizin hayalleriyle oğlumun ki aynı 😬

Kocaman adam olmuş fantazisine bak. Oğullarıma bile yasakladim. Böyle salak videoları. Hayal dünyasında yaşıyor eşiniz.

Bebek olayına gelince, yaşınız küçük olabilir daha sonra da olabilir derdim ama sorunu var eşinizin. Yani bebek olayının üstüne düşmezse değil 10 sene 20 senede de olmaz.

Eşiniz sizin kadar istemiyor. Ve Allah'tan sizin değil onun sorunu var. İnan ki sizin olsaydı kat ve kat size yüklenir ve suclardi.

Rabbim sizin için hayırlısını versin. Ama tek derdiniz bebek değil. Kocanız..

Ağır şartlar dediği ona göre hafta içi 7-8 gibi geliyor Haftanın 2 günü geceye kadar kalabiliyor 11'i 12'ye bazen ikide geldiği de oluyor ithalat ihracat yaptıkları için araç geldikçe evraklarını hazırlayıp araca çıkarması gerekiyor araç ülkede beklemesi gerekiyor kapılarda vesaire vesaire Çok karmaşık Bildiğim kadarıyla bu tarz işlerle uğraştığı için yoğun oluyor ve geç saatlerde gelebiliyor be bilgisayar başında bedenen yoruldum ya aslında kafa olarak yoruluyor eve gelince de oyun oynayarak kafasını dağıtmak istiyormuş Ancak bu şekilde dagiliyormuş kafası dediğine göre🙄
O ağır şart nedir görmemiş.
Maden ocağında mi çalışıyor?
Gencecik adam taşı sıksa suyunu çıkarır ama sıcacık evinden çıkmadan pc başında para kazanma hayaline tutunmak istiyor.
Benim eşim 56 yaşında.
Emekli ama haftanın 2 günü özel okulda Ctesi dahil 3 günü özel öğretim kursunda kalan akşamüstü-Pazar ve Pazartesi günlerinde de özel ders vererek çalışıyor.
Evimiz ve birer arabamız var.
Niye çalışıyor çünkü oğlumuz yurtdışında okuyor.

Siz çocuk sahibi olalım diyorsunuz adam işten ayrılacağım diyor.
Aranızda evlilik birliği de yok düşüncelerinizde olgunluk da.
İkiniz içln de söylüyorum bunu.
Oturup evliliğinizi, beklentilerinizi, hayallerinizi ve mevcut şartlarınızı değerlendirin.
Birlikte olamayacaksanız birbirinizi oyalamayın.

X