Boşanmayalim diye eşim çok yalvarıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kiminiz çocuklarına da yaparsa nasıl annesin demiş ama çocuklarına çok düşkün kıymaz yoksa zaten hiç beklemezdim. Çocuklar üzülmesin ayrı kalmasın diye sabrettim. Bosaninca başka şehre anneme gidicem. Şimdi o düşünsün..
Geçiniz.
Bir insan birine şiddet uyguluyorsa diğerine uygulamaması için neden yoktur.
Gücü kime yeterse bu insanlar şiddete başvurur.
Küçüklerse belki ondan daha sıra gelmemiştir.
Ayrıca şiddetin size uygulanması o çocukların etkilenmediği anlamına gelmez.
Erkek çocuğuna verdiğiniz mesaj "kadınları dövebilirim, annem bile dayak yiyip babamın dizinin dibinde oturuyor" kız çocuğuna verdiğiniz mesaj ise " kocam beni dövebilir, bana istediğini söyleyebilir, kocamdır severde, döverde".
Kısaca fıtratımız bu kafasına bürünüyorlar.
Bazı çocuklar kendilerini bu fikirlerden sıyırabilir, peki sizinkilerin bunu yapabileceği belli mi?
Kendimizi kandırmayalım.

Son düzenleme:
Kabiliyetim var ama ehliyetim yok toplu taşıma yok. İki çocukla kovid kol gezerken nasıl olacak. Eşime bırakıp gitmeye çalıştım kapıyı tuttu defalarca. İkna etmekten başka çarem yok.
Bu adam çalışmıyor mu? 7/24 beraber misiniz?
Taksi de mi yok? Aileniz gelsin onların eşliğinde çıkın gidin. Polis çağırın. Çözüm hep var.
Ben sizin niyetinizden şüphe ediyorum.
Aklınızca "bak giderim" diye blöf yapıp oturacaksınız.
Bir daha yapmaması kafi.

Arkadaşlar Herkese hayırlı Ramazanlar..Konularımi bilenler vardır eşimle evliligimizin başından beri anlaşamadık ha düzelir diye yıllar geçti psikolojik fiziksel şiddet baskı kıskançlık,ailesine aşırı düşkünlük her şey vardı.Ben buraya çok konu açtım ve iyiki de açtım farklı görüşler ve desteklerle güç topladım. Boşanmak istediğini söyledim. Eşim yıkıldı resmen. Gözleri doluyor toparlayabiliriz çocuklarımıza da çok üzülüyorum diyor. Sakinleş yine konuşuruz diyor. Ben kararlıyım ama neden onun bu haline çok üzülüyorum. Bı merhamet acıma geliyor bana.Yıllardır çocuklar nolacak,ayrılırsam maddi sıkıntı çekeceğim ve insanlar ne düşünür diyerek ve eşime de yazık çok çalışıp hiç bir şeyimizi eksik etmiyor diye düşünerek hep vazgeçtim.Ama sevgim de bitti.. Nolur beni su duygusallıktan kurtarın🙏🙏
ya o sana üzülmüş mü zamanında ki sen ona üzülüyosun, vicdansızlık değil bu asla insanı bu hale getiren kendileri

Sinirle söylediğini düşündüm hep çünkü sonrasında çok pişman oluyordu. Boşandıktan sonra acaba düzelir miydi çocukların hayatını etkiledim diye pişman olmak istemiyorum çünkü çok burnu sürttü😔
Bence affedin yaşayın görün, bakın eskisinden daha kötü nasıl şiddet uyguluyor..

Arkadaşlar Herkese hayırlı Ramazanlar..Konularımi bilenler vardır eşimle evliligimizin başından beri anlaşamadık ha düzelir diye yıllar geçti psikolojik fiziksel şiddet baskı kıskançlık,ailesine aşırı düşkünlük her şey vardı.Ben buraya çok konu açtım ve iyiki de açtım farklı görüşler ve desteklerle güç topladım. Boşanmak istediğini söyledim. Eşim yıkıldı resmen. Gözleri doluyor toparlayabiliriz çocuklarımıza da çok üzülüyorum diyor. Sakinleş yine konuşuruz diyor. Ben kararlıyım ama neden onun bu haline çok üzülüyorum. Bı merhamet acıma geliyor bana.Yıllardır çocuklar nolacak,ayrılırsam maddi sıkıntı çekeceğim ve insanlar ne düşünür diyerek ve eşime de yazık çok çalışıp hiç bir şeyimizi eksik etmiyor diye düşünerek hep vazgeçtim.Ama sevgim de bitti.. Nolur beni su duygusallıktan kurtarın🙏🙏
Nasil ya size eziyet eden birisine nasıl merhamet duyarsiniz. O size acimamis evliligivar gucuyle ucuruma sürüklerken akli nerdeymis boswer yol ver gitsin 🤬

Her insan gibi bir kez geliyorsunuz dünyaya. Mutlu anne mutlu çocuk, huzurlu yuva huzurlu çocuk yetiştirmek diye düşünüyorum. Tabiki kararınızda çocuklarınızın etkisi olmuştur bu zamana kadar ama mutsuz olan bir annenin sevgisi bitmiş zoraki katlanmalarla devam eden evliliğinin kronik mutsuzluğa dönüşerek çocuklarını da mutsuz edeceğini düşünüyorum.
İnsanları hiç ama hiç umursamayın herkes bi dönsün kendi bahçesine baksın konuşanlarda 2 gün konuşur. Siz ne istiyorsunuz asıl önemli olan bu..
Üzüntünüz, merhametiniz de şuanda çok normal ama gerçekten bir seçim yaptıysanız böyle hissettiğinde neden böyle bir seçim yaptığınızı düşünün derim.
Hakkınızda hayırlısı olur inşallah😊
Gerçekten beni çok iyi anlamissiniz.. 👏❤️Blöf yapıyorsun çocukları bahene ediyorsun diyenler okusun lütfen

Hayat sizin. O adamla o evde o eziyetlerle yasayacak olan sizsiniz. Cocuklariniz ileride bu hayat icin size tesekkur etmeyecekler yalniz,onlari da mahkum ediyorsunuz cunku. Ozguvensiz,ezik ve mutsuz bireyler olacaklar. Kendinizi bir kenara birakin ve cocuklariniza bunu yapmaya hakkiniz var mi onu dusunun bence.

Ben neler gordum, mesleksiz ,parasiz,ailesiz,okumamis, sira sira cocuklu ne kadinlar var dimdik duran,yarin ne yiyecegim diye dusunmeden kocayi atan,binbir caba ile para kazanmaya calisan,kendisini istemeyen ailesine katlanmaya calisan...
Onlar yapti,siz neden yapamiyorsunuz? Care cok. Siz care istemiyorsunuz ki,yedigim bir dilim ekmek,nolacak onu yer her turlu rezillige katlanirim diyerek bunun arkasina siginiyorsunuz. Sonra adam bicak cekti. Ceker tabi,insan degil ki o? Yarin yatakta bogaziniza da sarilir. Normal. Siz kendinizi saymiyorsunuz ki o sizi saysin. Bunlari sizi kotulemek icin veya size saldirmak icin yazmiyorum. Siginma evi gonullusuyum ben. Gorduklerimden belki bir cesaret alirsiniz diye yaziyorum. Yoksa kimin ne hayat yasadiginin bir onemi yoktur disaridaki insanlara.

Hayat sizin. O adamla o evde o eziyetlerle yasayacak olan sizsiniz. Cocuklariniz ileride bu hayat icin size tesekkur etmeyecekler yalniz,onlari da mahkum ediyorsunuz cunku. Ozguvensiz,ezik ve mutsuz bireyler olacaklar. Kendinizi bir kenara birakin ve cocuklariniza bunu yapmaya hakkiniz var mi onu dusunun bence.

Ben neler gordum, mesleksiz ,parasiz,ailesiz,okumamis, sira sira cocuklu ne kadinlar var dimdik duran,yarin ne yiyecegim diye dusunmeden kocayi atan,binbir caba ile para kazanmaya calisan,kendisini istemeyen ailesine katlanmaya calisan...
Onlar yapti,siz neden yapamiyorsunuz? Care cok. Siz care istemiyorsunuz ki,yedigim bir dilim ekmek,nolacak onu yer her turlu rezillige katlanirim diyerek bunun arkasina siginiyorsunuz. Sonra adam bicak cekti. Ceker tabi,insan degil ki o? Yarin yatakta bogaziniza da sarilir. Normal. Siz kendinizi saymiyorsunuz ki o sizi saysin. Bunlari sizi kotulemek icin veya size saldirmak icin yazmiyorum. Siginma evi gonullusuyum ben. Gorduklerimden belki bir cesaret alirsiniz diye yaziyorum. Yoksa kimin ne hayat yasadiginin bir onemi yoktur disaridaki insanlara.
Ben sizi anlıyorum yorumunuz için teşekkür ederim 💐 Bende artık zaten o boyuttayim hiç bir şey düşünmüyorum artık Allah yardım eder tabi önce ben cabalayacagim gerisi gelir..

Gerçekten beni çok iyi anlamissiniz.. 👏❤️Blöf yapıyorsun çocukları bahene ediyorsun diyenler okusun lütfen
Size bıçak çeken, döven, söven, öldürmekle tehdit eden adamdan hala umutlu olmanız anormal. 100 mesajtan 1 tanesi kal dedi diye sevinmeniz anormal.

Gidesiniz olsa polisi arar, ailenizin yanına giderdiniz.
Sizin gibi kadınlara değil çocuklara acıyorum. Sizin gibi ana babalar yüzünden çocuklar anormal şeyleri normalleştiriyor.
Oğlunuz büyüdüğünde sizi, karısını döverse, bıçak çekerse sebebi sizsiniz. Kızınız evlenip kocanız gibi bir psikopatın elinde ölürse suçlu sizsiniz. Çünkü çocukların zihnine böyle kodluyorsunuz o evde devam ederek.

Kabiliyetim var ama ehliyetim yok toplu taşıma yok. İki çocukla kovid kol gezerken nasıl olacak. Eşime bırakıp gitmeye çalıştım kapıyı tuttu defalarca. İkna etmekten başka çarem yok.

Ailene gidip orda bosanam davasi açabilirsin mesela. Aileni yanina çagirip adami evden çikartip açabilirsin mesela. Hiç degil en son çare olarak taksi çagirip cocuklari orda birakip evden çikabilirdin mesela.

Yani gerçekten isteseydin giderdin o avukata. Ve cocuklarin kimden ayri kalmasin? Annesine siddet uygulayan adamdan mi? Simdi bile o kapi olayinda, tartismasinda o cocuklar nasil etkileniyorlar haberin varmi? Cocuklari bahane etme lütfen. Onlar o evde kaldikça dahada kötü etkileniyorlar çünkü!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X