Böyle bir insan karşı nasıl bir tavır sergilemeliyim

lütfen empati kurarak yargılamadan cevap verirseniz çok mutlu olurum. Konu dayımın karısı yengem kendisi 30 ve çocukları var ben 19 yaşımdayım ve benle bitmek bilmeyen sürekli bir laf sokma yarışı var anlamadığım bir şekilde ve bu yıllardır böyle yüz yüze geldiğimizde herkes aile içerisinde ilk kız torun olduğum için beni çok sever ve beğenirler ben asla orda burda dikkat çekmeye çalışan konuşan bir tip değilim aile arasında kim benim hakkımda güzel konuşup iltifat ederse anında karşı çıkar ayağı yapar yok sen çok süslüsün yok topuklu neden giyiyorsun neden spora gidiyorsun yok doğal değilsin makyaj yapıyorsun ben daha doğalım ailenin en doğalı benim gibi sadece öne çıkmak için her lafa atlat ve kendini sürekli ispat etmeye çalışır ve ben cidden onu iyi sanardım ailevi problemleri olan biriyim ve ona. Derdimi bir kaç kez açmışlığım var ve o iyi niyetli dinlememiş dedi kodu yapabilmek için beni küçük düşürmüş dedikodu yapmış arkamdan yani yaptığım süsün ne zararı olabilir ki diye düşünüyorum makyajı o kadar az yapıyorum ki az sürünce bile çok sürmüşüm gibi gözüküyor Diğer yengelerime o kızı hiç beğenmiyorum demiş😂 ister istemez bunu sorguluyorum çünkü benle konuşuyordu kandım ona süreki evine çağırır saçma sorular sorardı yaramın olduğunu bilmesine rağmen benim annem hasta ve eve bağlı biriyim lisemi bitirdim üniversiteye hazırlanıyorum açıktan üni okuyacağım lakin okuduğum bölümde çalışmama izin vermiyeceklerini söylediler annemden dolayı bu yüzden kendime para biriktirip de bir şeyler alamayacağımın farkındayım annemde ona ne kadar yardım etsemde problemi var benimle çeyiz hazırlamayacağını alırsa en ucuz kendi isteklerini alıcağını vs vs söylüyor karşı taraf alsın diyor evinin eşyasını ve gideceğim yer ne kadar yadırgar haberi bile yok ve yengem sürekli bu konuyu bana açıp senin eşyalarında böyle olur mu dersin gibi saçma sorular soruyor gerçi hiç
Biri gözümde değil çünkü halledilir gözü ile bakıyorum başka şeyler benim derdim bu boş şeyler değil terbiyemi hiç bozmadım yerinde cevaplar verdim duymadım ama artık moralimi ciddi anlamda her şey bozuyo eve tıkılı kalmak üniversiteye hazırlanmak ama çalışamayacak olmak vs derken bir de böyle biri ile nasıl başa çıkılır sizce
aşağılık psikolojıısı var bence yengenizde böyle üstünlük kurup dikkat çekmeye çalışıyor görünce koşarak uzaklaşabilir, yada hoşşşt diyebilirsiniz .

Konu sahibi mesele dayının eşi mi sence?
Mesele senin ailen.
Annen hasta olabilir fakat niye sana bakıcı muamelesi yapıp tüm hayatını elinden alıyorlar?
Baban despot biri sende sevilmek iyi olmak uğruna tüm bunlara razı gelip hakkını savunmaktan vazgecmissin.
Desene kadına arkamdan böyle böyle demişsin hayırdır diye ?
Desene babana ben hayırlı bir evlat olarak elimden geleni yaptım ama üniversite okumak benim de hakkım okuyacağım diye.
Ailen suç işliyor eğitim alma hakkıni elinden alıyorlar farkında mısın gözünü aç biraz !

X