Boyle biriyle yaşamaya nasıl sabredebiliriz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

august100

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2024
502
66
23
Hiçbir şey beğenmeyen her şeyi sabahtan aksama kadar eleştiren bi kadınla aynı evdesiniz hiç abartmıyorum hiçbir şeyi beğenmiyor her şeyi eleştiriyor her şeyi küçümsüyor kafanızın etini yiyor omu niye öyle yaptın o bardağı niye oraya koydun niye yolda şöyle yürüdün şu yemeği niye böyle yaptın gözünün üstünde kas var demedigi kalıyor bi. Bıktım her gün her gün ayni şeyleri yaşamaktan. Buraya yazıyorum da durumlar değişmiyor asla değişmiyor. Teyzemi savunayim susayım mi omu da bilmiyorum. Herkes çalış et demişti bana şu birkaç ay calisamam evde mecburen durmam lazım . Teyzemin üzerine geliyor çok fazla oğlu da öyle sussam bi dert susmasam bi dert . Oğlu evden dışarı çıkmıyor zaten akşama kadar evde. Ne yapayım bana çalış demeyin şuan calisamam bazı hedeflerim var. Mecburen calismamam lazım. Evdeyim yani. Ramazan ramazan değil ki herkes kafayı ye ramazanda. Neden benim başıma geliyor bunlar neden diyorum. Ananemin oğlu adam sapık ve onun yanından bile geçmek istemiyorum bana düşman kesiliyor kadın neden oğluma düşman kesiliyor bu diye. Pis pis bakıyor insana . Bana bakmış kadına böyle hüküm sürmeye çalışırken, bana pis gözle bakmaya çalışırken iyi olamıyorum. Sadece teyzemle konuşuyorum şuan ananem de isterse konuşsun isterse konuşmasın. Bana fikir verir misiniz ? Teyzemi savunayim diyorum sürekli savunmaktan ben yoruldum kadinda oğluna laf edilse zaten düşman kesiliyor. Ne yapayim cidden destek olur musunuz

Öncelikle nerede yaşıyorsunuz, kimlerle kalıyorsunuz keşke belirtseydiniz, konuyu anlayamadım, evli misin bekar mısın, öğrenci misin , neden teyzenle kalıyorsun vs ...

Öncelikle nerede yaşıyorsunuz, kimlerle kalıyorsunuz keşke belirtseydiniz, konuyu anlayamadım, evli misin bekar mısın, öğrenci misin , neden teyzenle kalıyorsun vs ...
Herkes mevzuyu biliyor diye yazmadım. Annem bizle değil şuan başka biriyle evli onunla görüşmüyorum babam da vefat etti bekarım 25 oldum bu martta işte. Anannemle kalıyorum teyzem de var dayımda

Herkes mevzuyu biliyor diye yazmadım. Annem bizle değil şuan başka biriyle evli onunla görüşmüyorum babam da vefat etti bekarım 25 oldum bu martta işte. Anannemle kalıyorum teyzem de var dayımda
Başkaları ile yaşamak çok zor seni anlıyorum, suanda sabretmekten başka çaren yok gibi , çalış o evden çık desem imkan yok diyorsun, bence uzak durmaya çalış bir süre daha en azından kurtulana kadar ...

Başkaları ile yaşamak çok zor seni anlıyorum, suanda sabretmekten başka çaren yok gibi , çalış o evden çık desem imkan yok diyorsun, bence uzak durmaya çalış bir süre daha en azından kurtulana kadar ...
Çok bunaldım artık gerçekten çok bunaldım kadının dili durmuyor birbirimizden birine bisey olmadan susmayacak dili asla durmuyor. Oğlu aksama kadar manipule ediyor azarlıyor ona çıt yok torunu iki laf edince zoruna gidiyor neden çünkü doğruları konuştuğum için. Ona sen kendini çok yukarda görüyorsun asla beğenmiyor ne olursa olsun teyzemin üstüne o kadar gelme herkese onu ezdiriyorsun bak kimse yok yanında o senin her yere yetiştiriyor bunlar mı suç

Çok bunaldım artık gerçekten çok bunaldım kadının dili durmuyor birbirimizden birine bisey olmadan susmayacak dili asla durmuyor. Oğlu aksama kadar manipule ediyor azarlıyor ona çıt yok torunu iki laf edince zoruna gidiyor neden çünkü doğruları konuştuğum için. Ona sen kendini çok yukarda görüyorsun asla beğenmiyor ne olursa olsun teyzemin üstüne o kadar gelme herkese onu ezdiriyorsun bak kimse yok yanında o senin her yere yetiştiriyor bunlar mı suç
Cnm benim ananem de öyle oğullarına tapar, küçükken biz de zorbalık gördük çok ama çok şükür şimdi herkes kendi hayatında, sen de biran önce çalış, oku o evden çık, kimseye laf anlatma bırak teyzen kendisi savunsun kendini dili var sonuçta, kendini yıpratma...

Kitaplarla uğraş insanlardan uzaklaş, kulağını kapat he de işine bak , biraz politik ol

Teyzenizin eleştirileri ve negatif tavırları sizi etkiliyorsa, kendinize sınırlar belirleyin ve bu tür davranışlara maruz kalmamak için gerekli adımları atın. Gerektiğinde, sakin bir şekilde durumu teyzenize açıklayın ve sınırlarınızı net bir şekilde ifade edin.

Ya ben senin konularına çok üzülüyorum. Anne babamla yaşıyordum ama çok kötü bir evlilikleri vardı kaçıp üniversiteye gitmeyi dört gözle beklemiştim. Aynı şey olmasa bile anlayabiliyorum ben seni. İnsan evinde mutlu olmayacaksa nerde mutlu olacak?
Bence artık teyzeni savunmayı bırak. Belli ki o halinden memnun.
Dayınla ne konuş ne muhattap ol.
Anneannen ne dese he de geç işine gelmiyorsa yapma, polemiğe girme
Kendine bir hobi bul ve kafanı dağıt örgü örebilirsin mesela

O evde yaşamaya mecbursun madem bi süre daha o zaman kimseyle muhattap olmamaya çalışacaksın.Al bi kitap oku,örgü ör birşeylerle oyalamaya bak kendini.Teyzeni savunma bırak bugüne kadar savundun birşey değişmedi.Anneannen ne derse desin uyma yaşlı kadın boşver frenle kendini.Şuan niye mecbursun evde durmaya bilmiyorum ama iyi kötü bi iş bulsan keşke çok iyi olur senin için.Bende üzülüyorum senin adına zor bi hayatın olmuş umarım bundan sonrası gönlünce olur

Baban vefat etmiş , Tersi olsaydı baban da biriyle evlenirdi çünkü yalnızlık çok kötü sen üzüldüğünde anne diyebiliyordun annen senin problemini belki çözebiliyordu , bişey istiyordun anne diyordun annen yapıyordu belki üzülüyordun başını annenin omuzuna koyabiliyordun ( BELKİ) bilmeyerek yorumluyorum ..! Ama annen hayatta ve yaşıyor ölenle ölünmuyor ki o peki kime sırtını dayasın severek de evlenmiş olabilir bilemem teyzenleri böyle çekeceğine arada annende mi kalsan aranızı mı düzeltseniz ? Çalışmayın diyorsun ama çalışmadan ne ekmek gelir ne de bir ihtiyaç karşılanabilirsin imkansız ..

Hiçbir şey beğenmeyen her şeyi sabahtan aksama kadar eleştiren bi kadınla aynı evdesiniz hiç abartmıyorum hiçbir şeyi beğenmiyor her şeyi eleştiriyor her şeyi küçümsüyor kafanızın etini yiyor omu niye öyle yaptın o bardağı niye oraya koydun niye yolda şöyle yürüdün şu yemeği niye böyle yaptın gözünün üstünde kas var demedigi kalıyor bi. Bıktım her gün her gün ayni şeyleri yaşamaktan. Buraya yazıyorum da durumlar değişmiyor asla değişmiyor. Teyzemi savunayim susayım mi omu da bilmiyorum. Herkes çalış et demişti bana şu birkaç ay calisamam evde mecburen durmam lazım . Teyzemin üzerine geliyor çok fazla oğlu da öyle sussam bi dert susmasam bi dert . Oğlu evden dışarı çıkmıyor zaten akşama kadar evde. Ne yapayım bana çalış demeyin şuan calisamam bazı hedeflerim var. Mecburen calismamam lazım. Evdeyim yani. Ramazan ramazan değil ki herkes kafayı ye ramazanda. Neden benim başıma geliyor bunlar neden diyorum. Ananemin oğlu adam sapık ve onun yanından bile geçmek istemiyorum bana düşman kesiliyor kadın neden oğluma düşman kesiliyor bu diye. Pis pis bakıyor insana . Bana bakmış kadına böyle hüküm sürmeye çalışırken, bana pis gözle bakmaya çalışırken iyi olamıyorum. Sadece teyzemle konuşuyorum şuan ananem de isterse konuşsun isterse konuşmasın. Bana fikir verir misiniz ? Teyzemi savunayim diyorum sürekli savunmaktan ben yoruldum kadinda oğluna laf edilse zaten düşman kesiliyor. Ne yapayim cidden destek olur musunuz
Kimlerle yaşıyorsunuz

Hedefiniz ne ne mezunusunuz bilmiyorum ama o evden kurtulmak için saçma sapan biriyle ilsikiye başlayıp evlenmeyin oturun hedefinize odaklanın bu arada da zorlamayacaksa parttime başlayın işe hedefiniz ne ona göre fikir veren olur belki motive olursunuz

Evden neden çıkmıyorsunuz ya da neden kendi ayaklariniz uzerinde durmuyorsunuz? Okuyor musunuz bilmiyorum elestirmek icin de yazmiyorum sadece 25 yasinda bir insan kendi hayatini kurmaya bakar o yuzden yaziyorum
Mesela hic bir etkinlik yok mu yaptığınız? Gun icinde bir yerlere gidin aksam gelin yemek sonrasi gecin kendi köşenize muhatap olmayin kimseyle

Seni çok iyi anlıyorum öncelikle.
Bir şeyler değişmek zorunda böyle gitmez diyorsun ve evet böyle gitmez ama ekonomi böyleyken geçinmek zor.
Bu psikolojiyle harekete geçmek de zor, onu da anlıyorum.
Biraz daha bekle ve tartışmayı bırak, sadece günleri devir şimdilik. Taşıyamayacağın kadarını omuzlama.

Kendine ait bir odan var mı? İnşallah vardır. Bence sen tuvalet, banyo gibi zorunlu haller dışında odandan dışarı çıkma. Tek odalı bir evde kalıyormuşsun gibi düşün. Sürekli odanda olursan milletin saçmalıklarına katlanmazsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X