Saç Uzatma Yöntemleri Brezilya fönü denemesi

nslyhanhan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2011
14
0
Arkadaşlar merhaba;

Ben internetten bayağı bir araştırma yaptıktan sonra evde brezilya fönü yapmaya karar verdim. saçlarım aşırı kıvırcık ve ense kısmımda bir tutam yanık var. Yıllarca saçımı düzleştirdiğim için saçlarım mutasyona uğradı diyebilirim. Özellikle ense bölümüm kısacık kestirip geri uzatmama rağmen bir daha hiç eskisi gibi olmadı... :KK43: Her neyse... Saçlarım çok kıvırcık olduğu için brezilya fönünün saçlarımı dümdüz yapmasını beklemiyordum. Fakat ürünü aldıktan sonra tüm saçıma sürmeye cesaret edemedim... Zaten ensemdeki tutamı gözden çıkmıştım denek olarak kullandım. Sadede gelecek olursam sonuç aşağıda...Saçımın tamamına yapsam mıı çok kararsız kaldım :KK5:

Saçımın uygulamadan hemen önceki hali...
$IMG_4063.jpg

Uyguladıktan sonra fönlü hali:
$IMG_4073.jpg

Bu da 3 günün ardından yıkadıktan sonraki hali:
$IMG_4078.jpg

Şindii 1 şeyi merak ediyorum. Bazı yerlerde çok kıvırcık saçlarda 2.kez uygulama yapıldığında çok daha iyi sonuçlar aldığını söyleyenlere denk gelmiştim. saçımın üst kısmı altı kadar kötü değil o yüzden kalanına yapsammı emin değilim... ama eğer 2 kez yaptırıp saçları yıka ve çık kıvamına gelenler varsa yaşam tarzı haline bile getirebilirim. Yapanlar varsa cevap verebilir mi? Bir de kendi uygulama yapanlar kullandıkları ürünleri ve memnun kalıp kalmadıklarını söyleseler çok memnun olurum

güzel olmuş aslında canım..belki bekletme süreni arttırısan daha kalıcı olabilir. sitede o konuyla ilgili topikler vardı görmüştüm.. 2. kez yapıldığını duymadım hiç saçını yorabilir birde

benim arkadaşımın saçı seninki kadar olmasada kıvırcık ve kabarıktı.
o kuaförde yaptırdı dümdüz oldu saçları nerdeyse 2. resimdeki gibi
tabi zamanla kalmıyor o düzlüğü ama hala yıka çık kıvamında arada uçlar çok kıvrıldığında düzleştiriyor o kadar

Yıllar sonra yeniden...
Brezilya fönünü 5-6 defa yapmışımdır kesin. Aşırı derecede rahat bir hayat sunuyor. Ölmedim ayaktayım çok şükür. Ama bu formaldehit mevzusu hala kafamı kurcalıyor. Amerikan fönünde formaldehit olmuyor deniliyor. Uygulama aynı şekilde yapılıyormuş. Evde yapsam diyorum yine. Ama markalarla ilgili hiç bilgi bulamadım. Bilen tavsiye etsin pleasee....

X