Saç Kesim Şekilleri brezilya fönü yaptırmadan önce bilinmesi gerekenler!!!!!

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
merhabalar,
ben 4 senedir brezilya fönü yaptırsam mı diye düşünüyordum ara sıra, bu ay ciddi ciddi düşünüp, bu siteden araştırdım. yorumlar birbirinden çok farklıydı, kararsız kalmıştım. Sonra dedim ki, belli ki ben eninde sonunda bunu yaptıracağım. sitede emre beyi baya sayıda öneren olmuştu, ankarada bahçelievlerde. arayıp randevu aldım, gittim yaptırdım. 350 lira verdim; ama güzel oldu. hatta nemli bıraktım saçımı banyodan sonra, kurutmadım, öyle de denemek istedim, baya düz oldu, tarayarak kurutunca daha da düz oldu. memnunum şimdilik, baya da yumuşak oldu saçlarım. Eğer bir süre sonra kötü bir şeyle karşılaşırsam yazarım yine. hoşçakalın.
Canım memnun musun hala,tam nerede yaptırdın

Benim sacim roflelerden çok yıpranmışti üstelik kendim şekil veremiyordum bundan daha kötü olamaz diyerek yaptırmaya karar verdim iyi ki de yaptırmışim sacim daha sağlıklı görünüyor banyoda sonra kurutup salık bırakabiliyorum bu arada ben ben Ankara'da Bahçelievler Kronos Kuafor de 90 tl gibi uygun bir fiyata yaptirdim

merhabalar,
ben 4 senedir brezilya fönü yaptırsam mı diye düşünüyordum ara sıra, bu ay ciddi ciddi düşünüp, bu siteden araştırdım. yorumlar birbirinden çok farklıydı, kararsız kalmıştım. Sonra dedim ki, belli ki ben eninde sonunda bunu yaptıracağım. sitede emre beyi baya sayıda öneren olmuştu, ankarada bahçelievlerde. arayıp randevu aldım, gittim yaptırdım. 350 lira verdim; ama güzel oldu. hatta nemli bıraktım saçımı banyodan sonra, kurutmadım, öyle de denemek istedim, baya düz oldu, tarayarak kurutunca daha da düz oldu. memnunum şimdilik, baya da yumuşak oldu saçlarım. Eğer bir süre sonra kötü bir şeyle karşılaşırsam yazarım yine. hoşçakalın.
Hala memnunmusun cnm

Evet, hala memnunum:) sanırım 3 aya yaklaştı. tabii şimdi yıkar yıkamaz düz olmuyor, kurutunca düzeliyor; ama 5 dk kadar da kendim düzleştiriciyle üstünden geçince fönlü gibi oluyor. eskiden benim saçım düzleştiriciyle filan düzelmezdi, o yüzden hala çok rahatım. bir de saç dökülmesi filan da yaşamadım, onu da söyleyeyim. hala da yumuşak saçım. tabii saç maskesi filan uyguluyorum duşta; ama özel bir şey yapmıyorum, eskiden ne yapıyorsam onu yapıyorum, saçım daha yumuşak. iyi yani, memnun kaldım, sonbaharda tekrar yaptırırım sanıyorum.

Subat ayinda yptrmistim.saclarim cok dalgali boyadanda yiprandigi icin tiftik gbi olmustu.brexilya fonu yaptrdktan sinra hem onarildi saclarim hem gayet duz oldu.yikadiktan sonra kurutmazsaniz dumduz olmuyor ama asla eski kivirciginida goremezsiniz.kışın nasil kuratmak zorunda kaliyoruz aynen okadarcik kurutuyordum yetiyordu.bu hafta rofle yaptrdm okadar yiprandki sacim kosarak gittim tekrar brezilya fonu yaotrdm yne kendine geldi bi 6 ay daha rahatim.. korkmayn kuaforunuzun kullancagi keratini sorup arastrn ve kuaforunuzun keratini sacina surdkten sonra kurutup oyle press yapmasna dikkat edin yeterli.islakken yaparsa saciniza zarar verebilir.

Merhaba,
Yaklaşık 1 ay önce brezilya fönü yaptırdım, deneyimimi paylaşmak istiyorum.
Pahalı bir kuaföre gidiyorum. Kuaförüm konuda kesinlikle tecrübesiz değil. İş yerinden arkadaşım düzenli aralıklarla yaptırıyor ve çok ta memnun diye hiç araştırmadan kuaförüme de güvendiğim için yaptırdım. Çok kıvırcık ya da aşırı dalgalı bir saçım yok. Hatta biraz fön ile kendim de düzleştiriyordum ancak süreyi kısaltmak adına bu işe kalkıştım.
Diplere ilaç sürülmeden yüksek ısıda presslenerek vs yapıldı. Kendim de ertesi gün ve sonraki gün üzerinden geçtim pressle ve 3. Gün yıkadım.
Sonuç; ilk gün parlak yumuşacık oldu saçlarım evet.
Ancak ilacın kokusunu bir ay geçmiş olmasına rağmen hala az da olsa yüksek ısıda hissedebiliyorum.
En önemli kısma geleceğim, saçımı yıkadıktan bir gün sonra elimle boynumu tuttuğumda ensemde bi açıklık hissettim. Biraz daha inceledim ve baktım ki başımın sol arka tarafında ense kısmındaki saçlarım tamamen dökülmüş. Resmen 3-4 cm lik bir bölge KEL kalmış. Sabaha kadar uyuyamadım. Bütün saçlarım dökülecek mi, başka kel alanlar da oluşacak mı diye yaşadığım korkunun tarifi yok. Sabah dermatoloğa saçlarımı gösterdim. Saçımın kimyasal işlemden dolayı yanmış olduğunu söyledi. Bazı saçlar ısıl işlemden kopmuş yanık gibi duruyordu gerçekten de. Yapılacak bir şey olmadığını söyledi. Saç kırandan korktum ancak tam brezilya fönü sonrası saçım döküldüğü için ihtimal de vermedim.
Çevremde yaptıran bir insan çok ta memnun diye araştırmadan yaptığım için çok pişmanım.
Sonrasında forumları inceledim bölgesel kellik yaşayan çok insan olmamış. Ben belki de kendim üzerinden geçmemeliydim ancak sürekli saç düzleştiren fön çeken bi insan olarak saçıma çok ta fazla yüklenmediğimi düşünüyorum.
Bu konuya merak saldım ve yabancı forumlarda brezilya fönünü araştırdım. Bölgesel kellik, saçın tamamında azalma yurt dışında çok yaygın görülmüş ve pek çok ülkede bu uygulama yasaklanmış.
Bir insanın saçında harika etki verir mi bilmiyorum, iş yerindeki arkadaşım da 6 ay sefasını sürmedi, sadece 2 ay saçı düzgün görünüyor. 6 ay olayı efsane.
Benim gibi olacak diye bir şart yok saçınız için elbette ama şuanki saçımın durumundan da bahsedeyim. Yaptıralı bir ayı geçti ve kel bölge biraz daha büyümüş görünüyor. Hala büyük korku içindeyim daha ne kadar büyüyecek diye. Yaptırırken benim gibi zarar gören insanlar 8-9 ay saçlarının dökülmeye devam ettiğini de yazmış. Yeni saç yerine çıkıyor mu? Hayır. Kelleşen bölge pürüzsüz maşallah. Yine yabancı sitelerde bir bir buçuk yıl sonra (çıkarsa şayet) bebek saçı gibi zayıf seyrek saçların çıktığı deneyimler var. Saçımı 2 gün yıkamazsam sakız gibi yapış yapış yağlı tarak geçmez bi hal alıyor. Saçlarım çok ağırlaştı. Uçları zayıfladı. Kuaförüme gittiğimde şok oldular. İlk kez böyle bir olay yaşadıklarını söylediler. Belki çok nadir bir durumdur yaşadığım belki değil. İnanın bilmiyorum ama başa sarma imkanım olsaydı zamanı bu fikre kapıldığım gün bu konuda şuanki yazdığım yoruma benzer bir yprumu okumuş olmayı isterdim. Benim açımdan artık benzer uygulamalar alınacak bir risk değil. Ki öyle çok ince telli bi saçım olmamasına rağmen bunlar oldu. Saçım düz mü şuan değil. Daha uzun süre saçımla ilgileniyorum çünkü saçlarımı taramak güçleşti. Dökülecek korkumdan saçımı düzgün tarayamıyorum bile. Boşuna yasaklanmıyormuş böyle şeyler. Sıkıntı kuaförümde olsa ofisten arkadaşım aynı yere 5 kez yaptırdı bir zarar görmedi. Etkileri kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Dermatoloğun dediği gibi yapılırken kopmuş olsaydı 1,5 ay sonra hala aynı bölgede dipten kopma gerçekleşir miydi onun da cevabını bulmuş değilim. O bölgede resmen saç hücreleri öldü ölüyor gibi.. Ne yapacağımı da bilmiyorum açıkçası..

Son düzenleme:
merhabalar,
Merhaba,
Nasılsınız?
Şu an saçlarınız ne durumda? Gerçi siz yazalı iki sene olmuş ama daha iyi. Tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?
teşekkürler.

Benim ense kısmında 4 cmx5cm büyüklüğünde bir açıklık olmuştu. Buradan paylaşmıştım. Brezilya fönüne bazı kişiler hiç kötü reaksiyon vermese de bazı insanlarda ciddi alerjik tepkilere neden olabiliyor. Saçlarımın dökülen kısmı için doktor dermovate krem, minoxil %5’lik kullandırttıktan sonra, sadbe forte diye bir losyon verdi. 1 yıl boyunca bu ilaçları doktorun önerdiği şekilde kullandım ancak saç çıkmasından ümidi kesip bıraktım. İki yıl geçti ve önce bebek saçı gibi, sonrasında yine güçlü saçlar çıktı ve açık bölge tamamen kapandı. Asla yaptırılmamalı brezilya fönü. O riske değmez. Kendim çok cehaletle yaptırmıştım.

X