Brokolinin Faydalarını Biliyor musunuz?

tavsiyedizi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2016
2
3
36
Brokoli erkek yada kadın çoğumuz özellikle çocukken tiksinir yemekten kaçınırdık. Yada ben öyleydim. Brokoli yiyeceğime açlıktan ölmeyi göze alırdım herhalde. Fakat insan büyüdükçe bazı şeylerin farkına varıp kıymetini biliyor. Özellikle et ile birlikte kesinlikle brokoli tüketmelisiniz. Neden mi?
Brokoli öncelikle lifli yapısı sayesinde sindirim sorunlarını giderip, bağırsakları düzenleyip hazım işlemini kolaylaştırmaktadır. Bu özelliği ile idrar yolları hastalıklarında korur ve tedavisinde önemli rol oynar.

Brokolinin faydaları saymakla bitmez ama bir faydasından daha bahsetmek istiyorum. Kadınların %30'unda belli bir yaştan sonra görülen meme kanseri maalesef hem fiziksel, hemde psikolojik açıdan hastayı korkunç hallere sokan bir hastalıktır. Bu hastalık genelde kadınların yaşadığı hormon dengesizliğinden oluşmaya başlar ve stres gibi diğer etkenler ile güçlenip amacına ulaşır. Brokoli işte bu anda konuya dahil oluyor. Brokoli erkek yada kadın hormon seviyesini dengeler yani olması gereken seviyeye getirerek meme kanserine sebep olan hormonel bozuklukların önüne geçer.

Brokoli çok güçlü ve yan etkisiz antibiyotiktir ve inanılmaz bir toksin atıcı özelliği vardır. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Brokolinin gerçekten çok önemli bir sebze olduğunu unutmayıp sofralarımızda bulundurmaya çalışalım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nadir yediğim sebzelerdendir.
Aynı zamanda çok güçlü bir antioksidandır.
Yediğiniz günün ertesi kendinizi daha zinde, hafif ve ödem atmış görürsünüz.
Bebeğime de geçmiş genlerim, 5 aylık ama brokoliyi sevdi.
Sevmeyenlere bol limonlu yanında yoğurtla tavsiye ederim, bir şekilde gidiyor.

X