Çocuk Hastalıkları Bronşitle Savaşan---Savaşmak İsteyen Anneler Buraya;

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Arkadaşlar bronşit artık o kadar yaygınlaştıki neredeyse gördüğüm 3 bebekten biri bronşit...benim bebeğimdede bronşit var maalesef...yanlış ilaç yüzünden oldu...zamanla bebeğime hangi ilaçlar iyi geliyor hangisi gelmiyor onu öğrendim...bu bayağı bir zamanımı aldı...sizlerinde ilk öncelikle bunu takip etmeniz gerekiyor...içeriği aynı diye bildiğiniz ilaçtan şaşmayın...benim bebeğime sekrol dışındaki bütün balgam sökücüler iyileşme süresini uzatıyor ya da geçirmiyor...yada bronş açmak için bricanly değilde ventolin daha iyi geliyor...umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir...ve ilk öncelikle öksürük şurubunu hayatınızdan çıkarın...öksürük vücudun doğal dengesidir...vücütta oluşan balgamı atmaya yarar...ama biz hemen yok hasta olucak diye öksürük şurubu veriyoruz ve balgamı atamadığı için balgam ciğerlere iniyor,orada yapışıp kalıyor bronşları tıkıyor ve dolayısıyla da bronşiolit,sonra bronşit sonra Allah korusun astıma kadar götürüyor...eğerki bebeğinizin aşırı balgamlı bir öksürüğü varsa balgam sökücü verin bu arada bitki çaylarıyla takviye yapın balgam azalmaya başlayınca yavaş yavaş kesin bitki çayına birkaç gün devam edin...çok aşırı değilse ilaçtan önce bitki çayını deneyin...kuru bir öksürüğü varsa balla limonu karıştırıp gün içinde ara ara içirin,antibiyotik yerine 1 yemek kaşığı zeytinyağına sarımsağı ikiye üçe kesip ocakta kızdırın süzüp gün içinde içirin gerekirse tekrarlayın...tabii bu benim dediğim hafif rahatsızlıklar için ağır enfeksiyon varsa antibiyotik kullanmadan geçmez...antibiyotik konusunda kararsızsanız kan testi yaptırın wbc yüksek ise antibiyotiğe başvurun boşu boşuna yavrucaklar antibiyotik içmesin...eğer farkındaysanız bebişler ne kadar çok antibiyotik alırsa o kadar sık hastalanıyor...bebişlerimiz ilaç kullana kullana bağışıklık sistemi zayıflıyor...vücut tek başına savaşmayı öğrenemiyor...örneğin benim kuzum hala kendi başına balgamını atmakta zorlanıyor...buda benim yüzümden kendime çok kızıyorum...aman dr.lar herşeyi iyi bilir aman sözlerinden dışarı çıkmayalım...gözümü açtım ama biraz geçiktim galiba sizlerle paylaştıklarımı baştan yapabilseydim bebişim şimdi daha iyi olacaktı...ayrıca bebeğinizde hırıltı varsa zeytinyağına karabiber karıştırıp hemen bir kere kızdırın karabiber ve yağ yanmasın...ılıyınca yatarken özellikle önüne arkasına sürün bir tülbentle sarıp uyutun...sabah kalkınca yıkamayın ıslak bezle silip sabah akşam tekrarlayın çok faydası oluyor...bu arada ben grip ilacıda aferinden başka kullanamıyorum...onuda çok ağır bir grip geçiriyorsa ve bitki çaylarımdan fayda göremezsem ki genelde görüyorum o zaman temkinli bir şekilde kullanıyorum...en azından günde bir kere balgam sökücüyle destekliyorum...genelde en fazla 3 gün kullanıp çaylara devam ediyorum...

Bu konuda sizi bir kez daha uyarmak istiyorum lütfen öksürük ve grip ilaçlarına çok dikkat edin...çok gerekmedikçe kullanmayın...doğal yollarla savaşmayı deneyin ilk önce...örn;benim bir çok tanıdığım öksürük şurubundan,yada pedisus,asist gibi ilaçlar yüzünden bronşitle tanıştı...halbuki onlarıda uyarmıştım...şimdi hak veriyorlar...

Neyse kızlar çok uzattım...gelelim bitki çaylarına...yukarıda yazdıklarımın yanında artık benim bronşitle savaşımda en etkili iki tane silahım var bunları paylaşmak istiyorum...ben aylarca bitki tarifleri denedim onu aldım ekledim,onu aldım çıkardım ve sonunda buldum...biz çok geç kaldığımız için henüz tamamen silemedik ama çok büyük gelişmeler var en azından artık eskisi gibi hasta olmuyor ve olursa sekrol ve ventolinle bronşların sıkışıp hastalığın ilerlemesini önlüyorum...eğer siz daha başındaysanız umarım sizde daha etkili olur...

1.tarif;keçi boynuzu,hatmi çiçeği,keçi boynuzu pekmezi
2-3 Ad.keçi boynuzunu yaklaşık 2 su bardağı suda haşlayın...suyun renginin değiştiğini göreceksiniz...içerisine 1 tatlı kaşığı kadar hatmi çiçeği ekleyip ocağın altını kapatın ve tencereninde ağzını kapatın...10 dk. demlemeye bırakın...sonra bir bez yardımıyla süzün çünkü hatmi çiçeğinin tozu öksürüğe sebeb oluyor,bezle süzülünce olmuyor...ılıyınca 1 tatlı kaşığına yakın keçi boynuzu pekmezi katıp karıştırın ve bebeğinize ılık ılık içirin ...100-125 ml kadar yeterli olur tahminimce...
Yukarıdaki tarifi hastalandığında içirin,özellikle hırıltı varsa mutlaka deneyin...bebeğiniz 1 yaşından büyükse günde 2 kere içirebilirsiniz...
ben hasta olmadığı zamanlarda da hergün bu tarifi uyguluyorum...sadece hatmi çiçeği eklemiyorum...ve çok faydasını gördüm...

2.tarif;adaçayı ve portakal suyu
1 su bardağı sıcak suya bir miktar adaçayı ekliyorum yaprağı,çiçeği,sapı karışık...ağzını kapatıp 10 dk. demlendiriyorum...sonra süzüyorum...o ılıyana kadar, 1 portakalın suyunu çıkarıyorum...adaçayı ılıyınca portakal suyuyla karıştırıp içiriyorum...günde 1 su bardağı kadar içmesi yeterli oluyor...yalnız dikkat edin bu karışımı hazırladıktan en geç yarım saat içinde içmesi gerekiyor...yoksa etkisini kaybediyor...zira içinde taze meyve suyu var...keçi boynuzu tarifimi günde 2 kere içeçek şekil hazırlayıp sabah akşam içirebilirsiniz o beklerse bir şey olmuyor...yalnızca pekmezi içeçeği zaman katın...
Ben bu tarifi özellikle nezle ve grip olduğunda kullanıyorum...bir de kış aylarında...malüm içinde portakal var ve mevsiminin olması en güzeli diye düşünüyorum...nezle ve gripte çok etkili bir bitkisel tarif...korkmadan kullanabilirsiniz...çünkü adaçayının ağır kokusunu portakal alıyor...portakaldaki gazıda adaçayı alıyor...ben bu tarifi hemen hemen hergün yapıp hepimiz içiyoruz...çok faydasını gördük...ama işte bir şekil mikrop alınca sadece bunlar yeterli olmuyor ama en azından dediğim gibi artık sık hastalanmıyor ve hastalansa bile hafif atlatıyoruz...

Yukarıdaki tarifleri ben hemen hemen hergün uyguluyorum...ancak belirtmek istediğim bir şey daha var...sürekli hergün aynı tarifi uygulamayın...yoksa vücut onada alışıyor...etkisini yitiriyor...o yüzden ben yazın keçi boynuzunu yukarıda yazdığım şekil içiriyorum bebeğime...Örn:1 ay kullanıyorsam yaklaşık 1- 1.5 hafta kesiyorum...o arada da ıhlamur,zencefil kökü,tarçınkaynatıp balla karıştırıp içiriyorum...ya da adaçayını demleyip ılıyınca balla karıştırıp içiriyorum...kışın adaçayı ağırlıklı kullanıyorum...portakalla birleşince çok farklı bir yararı oluyor...grip ve nezle ise gene adaçayı ama hırıltıya dönerse keçi bornuzu tarifine geçiyorum...ama tekrar söylüyorum gerektiğinde ilaç mutlaka aılınmalı ancak dikkatli olun bebeğinizi tanımaya çalışın...ve bebeğinizin en ufak bir hastalığı varsa burun spreyini ihmal etmeyin...hem mukusları atmaya yardımcı hemde enfeksiyonun yani sıvının kulağa kaçıp orada birikmesini önlüyor...ben bu yüzden hasta olunca ve banyo yapınca burun spreyi mutlaka kullanıyorum...çünkü benim bebeğimde geniz eti de var...

Arkadaşlar biraz uzun oldu biliyorum ama benim canım yandığı için bir faydam olursa ne mutlu bana...aklıma unuttuğum birşeyler gelirse gene yazarım...vakit ayırıp okuyan bütün annelere bebişleri adına teşekkür ederim...şakası bir yana çok ciddi söylüyorum bu tarifleri kim denese memnun kaldı...hatta anlattığım şekilde biz bile hasta olunca bunları kullanıp iyileşiyoruz...ama işte enfeksiyon yüksek olunca antibiyotiksiz düzelemiyoruz ama olsun eskiyi düşünüyorumda ayda antibiyotiksiz,buharsız,ilaçsız 2-3 günümüz anca geçiyordu..ailecek hep hastaydık...birimizden ötekimize geçerdi...çünkü en başta vücut dirençsizdi ve ilaç kullanmadan mikroplarla nasıl savaşacağımızı bilmiyorduk...çok şükür bu günümüze...sağlıklı günler bize çok uzaktı Rabbim'in izni ve nimetleriyle artık ayakta durmayı başarabiliyoruz...anne olmak çok iyi bir gözlem ve sabır gerektiriyormuş...bebiş sayesinde araştırmacı oldum çıktım yahu...
Neyse herkese sağlıklı günler dilerim...umarım bir an önce bu hastalıktan kurtulursunuz...Allah dermansız dert vermesin...Amin...

slm çok uzun bir süre önce yazmışsınız bu yazıyı ama ben yinede şansımı denemek istedim benim bebeğimde aynı durumda ve 8 aylık bu kürleri onada kullanabilirmiyim sizce

yarindan itibaren hepsini tek tek deneyecegim, oglumdada alerjik astim baslangici var insallah iyi gelir yoksa bu gece oksurukleri bitirdi beni

cnm allah senden razı olsun verdiğin tarifler bnm oğlumada cok iyi geldi:nazar:hergün sana dua ediyorum.oğlun şimdi nsl onu cok merak ediyorum.iyice hastalığı atlattımı?14aylık oğlum var 8 aylıkken bronşoliot denen hastalığa yakalandı:KK14:halada atlatamadı..ama keçiboynuzu çayı cok ii geldi bize.1 ayır gecmeyen hırıltı ve balgamı 10 günde atlattık bu sefer:nazar:

Cnm.benim inan kendi yavruma iyi gelmiş gibi sevindim...Çünkü biz çoook çekmiştik...Uzun zamandır formda yazamamıştım çünkü aramıza birde kızımız katıldı...Anca arada bir girip okuyup tam yazacakken yazamadan geri çıkmak zorunda kaldım...

Hepinize oğlumla ilgili çok sevindirici haberlerim var...En son buraya konu açtıktan bir süre sonra ilaçların hepsini kestim ve inatla çaylara devam ettim veeee sabrımın mükafatını aldım...Oğluşum artık bronşittende demir eksikliğindende kurtuldu çok şükür...Hala şaka gibi oğlum 1 senedir hiç bronşit olmadı...Arada hafif gripler atlattık ama bronşit olmadı ne demek istediğimi ne hissettiğimi anlamışsınızdır...Çok mutluyum bu konuda...

Ve sizlere bir süpriz çay tarifim daha var müsait bir zamanda onunda tarifini yazıcam kızlar...1 yaşından büyük bebek ve yetişkinler içinde aynı zamanda...Hasta olacağınızı anladığınız gibi demleyip içip rahatlayacaksınız...

İnşaallah sizlerde bizim gibi bu hastalığı kökünden silip atarsınız...Onlar bizim en kıymetli varlıklarımız...Biraz daha sabırla uygulayın arkadaşım inan sonuca değecek...Ben buna inanıyorum sizde inanın...

slm çok uzun bir süre önce yazmışsınız bu yazıyı ama ben yinede şansımı denemek istedim benim bebeğimde aynı durumda ve 8 aylık bu kürleri onada kullanabilirmiyim sizce

Sınırlı olarak kullanabilirsin tatlım...Öksürük için ballı limon yerine tereyağ pekmez yap ilk sayfada verdim tarifi cnm...bir de birşey daha diyecektim ama unuttum yaa...Kafam biraz başka şeyle meşgul şu anda kusura bakma tatlım...Aklıma gelince yazarım inşaallah...İlk sayfayı dikkatlice oku...çoğunu yapabilirsin adaçayından emin değilim araştır istersen...keçi boynuzunuda 1.5 yada en fazla 2 ad. koy ağır gelmesin...Geçmiş olsun...

Cnm.benim inan kendi yavruma iyi gelmiş gibi sevindim...Çünkü biz çoook çekmiştik...Uzun zamandır formda yazamamıştım çünkü aramıza birde kızımız katıldı...Anca arada bir girip okuyup tam yazacakken yazamadan geri çıkmak zorunda kaldım...

Hepinize oğlumla ilgili çok sevindirici haberlerim var...En son buraya konu açtıktan bir süre sonra ilaçların hepsini kestim ve inatla çaylara devam ettim veeee sabrımın mükafatını aldım...Oğluşum artık bronşittende demir eksikliğindende kurtuldu çok şükür...Hala şaka gibi oğlum 1 senedir hiç bronşit olmadı...Arada hafif gripler atlattık ama bronşit olmadı ne demek istediğimi ne hissettiğimi anlamışsınızdır...Çok mutluyum bu konuda...

Ve sizlere bir süpriz çay tarifim daha var müsait bir zamanda onunda tarifini yazıcam kızlar...1 yaşından büyük bebek ve yetişkinler içinde aynı zamanda...Hasta olacağınızı anladığınız gibi demleyip içip rahatlayacaksınız...

İnşaallah sizlerde bizim gibi bu hastalığı kökünden silip atarsınız...Onlar bizim en kıymetli varlıklarımız...Biraz daha sabırla uygulayın arkadaşım inan sonuca değecek...Ben buna inanıyorum sizde inanın...

cnm cok tşk ederim cvbın için:)oğlun adınada cok sevindim bir senedir bronşit olamaması cok iyiii:)sen cvp yazmayınca gecmediğini düşünmüştüm..devamlı kullandığın bi ilaç varmıydı cnm?ben airfix kullanıyorum.koruyucu bi ilaç ve kesmeye korkuyorum acıkcası..tarifinide sabırsızlıkla bekliyorum.birde kızın olmuş allah analı babalı büyütsün cnm:)benimde 7 yaşında bir kızım var.allah kimseyi evlatlarıyla sınamasın...

dun guvendigim bir yainimdan tarif aldim sizinlede paylasmak istedim,verecegim bitkiyi nette atastirirsaniz nelete iyi geldigii daha iyi anliycaksiniz bugun esim alacak hemen yapacagim ogluma iki aydir yoruldum bu oksurukten
--Bir tutam deniz kafayifini bir caybardagi sut ile kaynayana kadar karistiracagiz ve bir tasim kaynadiktan sonra suzup yavrularimiza verecegiz insallah iyilesecekler
*ihlamur ilede oluyormus

Merhaba cumartesi günü aktara şampuan almaya gitmiştim oğlumun bronşit olduğunu söyledim onlarda günlük denilen bir şeyin iyi geldiğini söylediler limon tuzu şeklinde birşey rengi krem rengi onu birazcık karıştırarak kavurup pamuk içine koyarak bir beze diktim 2 gecedir gögsüne koyup uyutuyorum hırıltı öncekine göre düzeliyor gibi 2 gün daha devam edeceğim gelişmeleri yazarım. tarifimi anlamayan oldu ise detatlı yazarım dileyen olursa. buhar kokusu gögsümü rahatlattı benim eskiler bunu yünün içerisine yaparmış bronşite bire bir olduğunu duydum denemek istedim baharatçıda baya bilgili bir baharatçı olunca birde vücudunun dışına yapılacağı için yapayım dedim sıcak olmamasına dikkat edin yalnızca.

Merhaba cumartesi günü aktara şampuan almaya gitmiştim oğlumun bronşit olduğunu söyledim onlarda günlük denilen bir şeyin iyi geldiğini söylediler limon tuzu şeklinde birşey rengi krem rengi onu birazcık karıştırarak kavurup pamuk içine koyarak bir beze diktim 2 gecedir gögsüne koyup uyutuyorum hırıltı öncekine göre düzeliyor gibi 2 gün daha devam edeceğim gelişmeleri yazarım. tarifimi anlamayan oldu ise detatlı yazarım dileyen olursa. buhar kokusu gögsümü rahatlattı benim eskiler bunu yünün içerisine yaparmış bronşite bire bir olduğunu duydum denemek istedim baharatçıda baya bilgili bir baharatçı olunca birde vücudunun dışına yapılacağı için yapayım dedim sıcak olmamasına dikkat edin yalnızca.

geçmiş olsun cnm..günlük otunu bende duymuştum.ama denememiştim.gelişmelerden haberdar edersen çok sevinirim:)

kizlar forumdan bir arkadasta bahsetmisti bayagi ise yariyormys hatta bu arkadasin esi doktor o bile ikna olmus ise yaradigina insallah sizdede ose yarar

Kizlar merhaba, biz bu ekim basinda bronsiloitle tanistik.aralik.sonundayi 3.bronsiolit vakasini geciriyoruz.bu arada 18 aylik oglum.once burun akintisiyla basliyor.sonra yuksek ates nefes almaai sıklasiyor ve ince tiz bi ses geliyo cigerlerinden.balgamli oksuruk de var tabi.ilk hasta olgunda kent hasta esine goturduk.bin pisman oldum.3 gun hastanede yatirdilar.antibiyotik ventolin ates dusurucu rontgen ne varaa cektiler.bronsiolit dediler.simdi gecen ay bi daha bronsiolit oldu bu ke doktora foturmedim kendi kendine gecti.bu hafta yine oldu.ayda bir bronsiolit oluyor biz yine dr a goturmedik kebdi kendine gecsin diye ama ben korkuyorum dr a goturmedigim icin astima kadar ilerlermi diye ? Siz ne dusunuyorsunuz tebrubeli anneler olarak.3 gundur uyuyamiyo yavrum :KK43:

benim arkadaşımın oğlu var. bebek değil. 8 yaşında. şuan hastahanedeler. cuma gününden beri yatıyorlar. bugün kusması ve hisali de başlamış. 4 saatte bir sbuhar veiyorlar. bazı geceler birzde kalyor. geçen kış geceleri bir gıcık tutuyor ki zaten hassas bünyelidir. kolundan serumlar eksik olmuyor şuan. bütün kışı böyle bronşları dolu veya sadece öksürükle geçerdi. her kış birçok iğne yer, şişelerdce şurup ierdi ama bu kış hastahanelik oldular. benim oğlumda 4 aylık. başlangıçtaydı ama hafif atlattık. 1 haftada birşeyi kalmadı. zordur bilirim. kolay değil. herkese geçmiş olsun.

Konuyu açan arkadaştan Allah razı olsun
internette arama yaparken buldum iki bebeğim de birinde bronşit başlangıcı birinde bronşit var inşallah atlatırım.Allah tüm özellikle bebeklere hasta olan herkese şifa versin inşallah büyükler en azından derdini anlatabiliyor
İstedim hem konu güncel oldun belki şu an benim gibi uğran anneler burda bir fikir alışverişinde bulunuruz

cnm.inş.yavrun bir an önce şifa bulur...benim oğlum 2 yaşında ve yavrumun o kadar çok rahatsızlığı varki...bronşit ve astım arasında sizinki gibi...alerji var,demir eksikliği var,geniz eti var...dolayısıyla da bu sebeblerden ötürü çok sık hasta oluyor...çünkü bizim şikayetlerimizin hepsi sık hastalanmaya sebeb oluyor...ama şükürler olsun Rabbime bana yolları gösterdi...şimdi eskiye bakarak az hastalanıyor...vermiş olduğum çay tariflerini lütfen dene...ben sürekli keçi boynuzunu kaynatıp verirdim...ama pekmezle karışnca mucizevi bir ilaç gibi oluyor bunu geç farkettim...rahatsız olduğunda yani balgam hissettiğimde hatmi çiçeğide ekliyorum...en geç 3-4 günde balgamı ciğerlere inmeden temizliyor...demem o ki keçi boynuzu ve pekmezini hergün ver...seninki büyük olduğu için keçi boynuzu sayısı 5 yapabilirsin...ama pekmez 1 tatlı kaşığını geçmesin...1 ay kullan 1 hafta adaçayına geç...yazın adaçayını demleyip balla karıştıp içir...kışın portakallı adaçayı yap...eğerki grip veya kuru öksürük varsa adaçayını içir...griple birlikte seyreten balgam,hırıltı varsa her iki tarifide uygula...çünkü senin yavru büyük ben bile bazen ikiisini aynı gün içinde veriyorum...inanılmaz etkisi olduğunu farkedeceksin cnm...kim denese iyi geldi inş. sizede iyi gelir...hatta ben 1 yıl kadar bu tarifleri denedikden sonra 2 ay kadar bu yaz bitki çaylarını bıraktım ve bebeğim bu süre içerisindede bronşite yakalanmadan ilaçlarla atlattık...yani sekrol ve ventolinle...daha önce ilaçlar yeterli gelmiyordu...çünkü dediğim gibi bünye ilaçsız savaşmayı bilmiyordu...en son 1.5 ay kadar önce rahatsızlandı ve iyileşme süresi uzayınca bitki çaylarına geri döndüm...demekki biraz daha sabırla uygulamam gerekiyormuş...hem isterse 2 sene daha kullanayım ilaçtan daha iyidir diye düşünüyorum...dediğim gibi eskiden ilaç kullanırken ilaçsız hastalıksız günümüz yoktu...

cnm.birde ben hasta olduğunda çaylarla birlikte gerekirse zeytinyağ-karabiber karışımınıda sürüyorum ve birde burun spreyi mutlaka kullanıyorum ki mukozayı atmaya ve kullaklara sıvı toplanmasını önüyor...burnu nemlendirmek içinde yani mukozayı burunda barındırmamak için ve rahat nefes alması için sicc nasal diye bir krem var onu sürüyorum...bebeğinin nefes alma gibi bir sıkıntısı varsa geceleri yatarken kremi sür rahat nefes almasını sağlıyor ve hiçbir zararı yok...bu yazdığım bilgileri aile dostumuz kbb doktoru tavsiye etti...hiçbir zararı yok kremin dedi...sadece burun spreyini hasta olduğunu anlayınca sık dedi...ben banyo yapıncada sıkıyorum ki kulağa su kaçmışsa dağıtsın diye çünkü mümkün olduğu kadar vücuta mikrop girmesini istemiyorum...burun spreyinin fazlası bile solunum yoluyla vücuda mikrop almaya yarıyormuş...bol bol denize götür dedi ama bunu yapamıyorum...günlük olarakta çay kaşığının ucuyla karbonat ve yarım çay kaşığı kadar tuzu kaynayıp soğumuş yarım çay bardağı su ile karıştırıp gün içinde burna sıkıyorum burun spreyi yerine...dolapta ağzı kapalı 2 gün muhafaza ediyorum en fazla kalanını atıyorum...ben bunu daha çok geniz etinin daha fazla büyümemesi için yapıyorum...ama nefes almakta zorlandıkları zaman iyi geliyor diye yazıyorum belki rahatlatır...önce burna sık verdiğim tarifi ya da burun spreyini seçim senin 5 dk kadar sonra kremi sür cnm...

ben aile dostu dr. bebeğimin kullandığı ilaçları gösterdim,rahatsızlıklarını anlattım...geniz etininde olabileceğini söyledi,film çekildi ve haklıydı büyümeye başlamış...yukarıda yazdıklarımı uyguluyorum bunun için...sana tavsiyem sende götürmediysen iyi bir kbb götür kızını...sadece çocuk dr. kalma...ayrıca bende sürekli olarak nebilazatör kullanıyordum...kbb dr. bu ilaçları benim çocuğum olsa kesinlikle sürekli kulanmazdım deyince bıraktım...zaten içine kattığımız ilaçlar bronşit olmuşsa geçirmiyor sadece buhar verildiği için balgamı yumuşatıp atmaya yardımcı oluyordu...verdiğimiz ilaçlar sadece bronşit olmasını engellemek içindi...ama bir fayda görmedim kullansamda hep hastaydı...onun tavsiyesi ile iyonizerli soğuk buhar makinesi aldım...gerktiğinde soğuk buhar çıkışına iyice yaklaştırıp solumasını sağladım...birde dediğim gibi burnu temizleyip gece yatarken kremi sürüyorum...bazen de özellikle hırıltı,nefes almada zorluk varsa cold-mix diye bir damla var onu kıyafetine damlatıyorum...nefes alması çok değişti...tabii sana nebilazatörü hemen bırak diyemem ben...böyle bir yetkim yok...çocuğunun durumunu bilemiyorum...bu yazdıklarımda bir denesen belki fayda görürsün cnm...beni bu dr. çok aydınlattı...en başta çocuk dr. yakasına yapış bu çocuğun sık hastalanmasında başka sebeblerde olabilir her şeyin araştırılmasını istiyorum de dedi...evet geniz eti sık hastalanmasına sebeb oluyor ama kan tesi de yaptır mutlaka dedi...ben de dediği gibi dr. sıkıştırdım...bu çocuğun sık hastalanmasında bir sebeb mutlaka vardır dedim...alerji testi yapıldı alerjisi çıktı...kan testi yapıldı demir eksikliği çıktı...büyük bir sabırla sizlerle paylaştıklarımı denedim...ve sonucunu aldım...şu anda sadece alerji ve bronşit için sıngulaır toz ve demir eksikliği için şurub kullanıyorum...hala inanamıyorrum günde sadece 2 çeşit ilaç kullanıyoruz...inş. bunlarıda bırakırız...yalnız parça parça yazdım galiba ama bu yazdıklarımın tümünü sabırla üşenmeden denedim...ben birazda detaycıyım galiba:)

cnm.kusura bakmayın uzun uzun yazıyorum çünkü elimden geldiğince bir şeyleri atlamamaya çalışıyorum...dr. bir şey verdiğinde mutlaka iyi araştır dr.sorgula neden veriyorsunuz,neye iyi geliyor diye...mesela ben önceden dr. her dediğini yaptığım dönemlerde nebilazatörle ilaç kullanırken bronşit olduğunda da iyi geldiğini zannediyordum...ama değilmiş...yani değilmiş derken bronşit olmayı engellemek içinmiş...hasta olduğunda verilen buhar sayesinde balgamı yumuşatıp atmaya yarıyormuş...ki ben yukarıda yazdıklarımla da balgamı atmayı başarabiliyorum Allah'ın izniyle...bu söylediğimi dr. iyice sorgulayınca kendi anlattı...ama o zamana kadar hiç böyle böyle dememişlerdi...onlara da hak veriyorum bir yandan günde kaç kişi geliyor...ama çenemden bıktıkları için anlatmak zorunda kalıyorlar...ne yapsın adam o geçiştirdikçe ben soruyorum...önceden bir sorup 2.ye çekiniyordum...ne yapayım şimdi yüzsüz oldum çıktım...arkadaşlar yazdıklarımı yanlış anlamayın ben dr. ve ilaç düşmanı değilim...bende dr. gidiyorum bende ilaç kullanıyorum...sadece biraz daha titiz davranıyorum...çünkü dr.dan önce biz anneler bebeklerimize ne iyi geliyor ne gelmiyor bilmeliyizki dr.da yardımcı olalım...özellikle yeni bir şey denerken bebeğimin vücudunun ne tepki vereceğini iyi gözlemlemeye çalışıyorum...ne yapayım sütten ağzım yandı yoğurdu üfleyerek yiyiyorum...Allah tez zamanda yavrularımızın şifasını nasip etsin...:KK71:
Hangi burun sprayini kullaniyorsunuzz

Arkadaşlar Merhaba biz muş tayiz burda cok fazla saglik imkanlari yok bnm 5 aylık ogluma doktor bronsit başlangıcı dedi klamar calpol ve burun spreyi verdi öksürük yoktu 4 gün ilaçlari kulandik ve Boğmaca gibi öksürük başladı bursadaki doktoru aradik asist ve bricanyl önerdi sizce bu çaylar fayda verirmisiniz nekadar içime lazım yardım edin lütfen

X