Bu Aldatma Mı?

Annemi üzeni ben de üzmek isterdim,istedim de babam bile olsa.
Burada aşırı tepki demisler ama benzer tepkiler verirdim. Her insan aynı değil, unutuyorlar galiba. Çok bağlı olduğun, özendiğiniz, güvendiğiniz bir insanın; şahsınızın ve uğruna elinizden gelen her seyi yapacağınız başka bir insanın arkasından iş çevirmesi çok korkunç bir şey. Herkes soğukkanlı kalamaz ki bu durumda. Ayrıca aldatmak kandırmak illa çiftler arasında veya cinsel anlamda olmaz. Annenizi kandırayım derken size de bolca yalan söylemiş yok hastayım yok şu yok bu. Sonuçta siz de kandırılmışsınız. Üstünüze fazla gelmişler bence.
Bana göre anneniz bilse de bilmese de sizin konduramadığınız öfkelendiğiniz şey babanızın düşüncesiz ve empati yoksunu davranışları.
Anneniz biliyordur siz niye aşırı tepki veriyorsunuz vb mesajlarına katılmıyorum o yüzden.
Çok zor bir durum. Bence bu kesinlikle aldatma. Ben olsam demek kolay ama, ben olsam anneme anlatır ancak onun kararına saygı duyardım. Ve lütfen kendiniz ve çevrenizin sağlığı için daha soğukkanlı olmayı deneyin.

Kuzum kusura bakma ama kendini hasta etmeye falan mı çalışıyorsun? Ne bu yüzgöz olmak ya sanane gerçekten. Sen ayılıp bayılıyorsun sinir krizleri geçiriyorsun da annen napıyo hiç mi anlamıyor senin halinden babanın tavrından. Saçma bi şekilde peşine düşmüşsün ne var elinde hiç baban yine o kadınla görüşmeye devam etmiş edecek annen de farkında bile değil olan sana oldu. Karıştırma yüzgöz de olma bunların muhatabı sen değilsin. Ha diyorsan annem bunu duysa boşanır söyle boşansın o zaman. Onun haricinde anca kendine kötülük yapıyosun hiç faydası yok bu yaptıklarının.

Evet aldatma .bence artık ya babanızla yüz göz olmayın susacaksanız susun o aldatmaya devam etsin anneniz bilmeden yaşayın gidin yada söyleyin annenize çünkü zamanla babanızın yükünü siz çekeceksiniz o da istediğini yapmaya devam edecek nasılsa kızım bağırıyor çağırıyor susuyor yinede diyecek .ama burda önemli birşey var anneniz nasıl karşılar belkide biliyor o da durumu . Ama cevap evet aldatma

Ben sizin tepkilerinizi fazla bulmadım. Sorun anne ve babanın geçimsizliğiyle ilgili olsaydı mutlu olmayan karı-koca kendi aralarında çözsün diyebilirdim. Ortada bir aldatma varken kendi kararlarını kendi versinler demek benim vicdanıma sığmaz açıkçası. Olayları saklamanız iyi olmamış sadece ne olursa olsun annenize söylemeniz gerekirdi.
Sadakat yalnızca eşte aranmaz.

Kadının sevgilisini baban ile aldatmış, babanda anneni kadın ile. Bu işi ortaya çıkarmazsan devam eder. Boşansın gitsin nikah mi kiyiyor ne yapıyor yapsınlar. Kadın diğerine ikinci kadın olmayı kabul etmişken babana ikinci olmayı kabul etmez mi sanıyorsun? Ha ama burada daha çirkin olan babanın ikinci adam olmayı kabul etmesi

Hepinize çok değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Babamın hayatına müdahil değilim fakat olsam ne fark eder? Böyle bir durumda elbette şüpheci davranmam, gerekiyorsa aramalarını, görüşmelerini kurcalamam normaldir ki ben öyle bir şey yapmadım. Yukarıdaki mesajımda da belirttiğim gibi telefonunu sadece bir kere aldım, bugün de yeni aldığı, içinde SIM kart bile olmayan telefondaki mesaj taslağını buldum.
Bunun dışında, evet babama çok bağlıydım. Bizim aramızdaki ilişki çok başkaydı. Küçüklükten beri çok kıskanırdım onu. Herkesin babası ile arasındaki ilişki aynı olacak diye bir kaide yok. Babanda böyle tepki veriyorsan, eşin yapsa ana haber bültenine çıkarsın gibi mesajlar sadece incitici. Herkes her şeye aynı tepki veremiyor. İnsanların kırılma noktaları bir değil. Ben ömrümü aileme adamış bir insanım ve onları üzmekten, incitmekten korkuyorum. Anneme açıklayamama sebebim de onun gözyaşlarını görmeye dayanamayacak olmam. Bugüne kadar babamın laflarına inandım ama artık yüreğimdeki acı öyle bir hal aldı ki bunu paylaşmak ve ona göre bir yol izlemek istedim.
Ayrıca belirtmek isterim ki bazı yorumlarınız çok acımasızca. Babanda böyle bir durumla karşılaşınca bunları yaşıyorsan eşin aldatsa ana habere çıkarsın gibi acımasızca yorumlarınızı lütfen kendinize saklayınız. Ben burada sizden beni yargılamanızı değil, bana yol göstermenizi rica ettim.

Olay çok saçma.
Başkasının metresine en başta neden yardım etmiş? Yani normal hiç kimse kalkıp da öyle bir duruma girmez, adamdan çekinir, etraftan çekinir. Demek ki en başından niyeti varmış. İyi niyetli değil. Ama sizin peşine takılmanız da pek saçma. İlk fark ettiğinizde devam ederse anneme söylerim diyecektiniz öyle de yapacaktınız. Annenizin kararı ne olursa desteklerdiniz. Belki kadın duysa koyacak kapıya

Hepinize çok değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Babamın hayatına müdahil değilim fakat olsam ne fark eder? Böyle bir durumda elbette şüpheci davranmam, gerekiyorsa aramalarını, görüşmelerini kurcalamam normaldir ki ben öyle bir şey yapmadım. Yukarıdaki mesajımda da belirttiğim gibi telefonunu sadece bir kere aldım, bugün de yeni aldığı, içinde SIM kart bile olmayan telefondaki mesaj taslağını buldum.
Bunun dışında, evet babama çok bağlıydım. Bizim aramızdaki ilişki çok başkaydı. Küçüklükten beri çok kıskanırdım onu. Herkesin babası ile arasındaki ilişki aynı olacak diye bir kaide yok. Babanda böyle tepki veriyorsan, eşin yapsa ana haber bültenine çıkarsın gibi mesajlar sadece incitici. Herkes her şeye aynı tepki veremiyor. İnsanların kırılma noktaları bir değil. Ben ömrümü aileme adamış bir insanım ve onları üzmekten, incitmekten korkuyorum. Anneme açıklayamama sebebim de onun gözyaşlarını görmeye dayanamayacak olmam. Bugüne kadar babamın laflarına inandım ama artık yüreğimdeki acı öyle bir hal aldı ki bunu paylaşmak ve ona göre bir yol izlemek istedim.
Ayrıca belirtmek isterim ki bazı yorumlarınız çok acımasızca. Babanda böyle bir durumla karşılaşınca bunları yaşıyorsan eşin aldatsa ana habere çıkarsın gibi acımasızca yorumlarınızı lütfen kendinize saklayınız. Ben burada sizden beni yargılamanızı değil, bana yol göstermenizi rica ettim.
Herkesin her olaya vereceği tepki farklıdır. Ben olsam mesela hem babami hem kadını rezil edebileceğim herkese rezil ederdim. Ama bence sizde annenizden daha fazla saklamayın, ortaya çıkarsa sakladığınız için size de kırılabilir

Başka şeyleri bilmem de, annenizin yerinde olsam, sanırım kocamdan çok doğurdugum evladın beni ayakta uyutmasina kızardım
Neyse olan biten, annenize anlatıp, kararı ona birakmaliydiniz.
Kadını resmen salak yerine koymuşsunuz.
kendi kararını vermekten, olayları yönetmekten falan aciz biri mi anneniz?

Canım benim üzgünüm ama resmen aldatıyor sadece sen kızı olduğun için çocuk görüp idare ederim sanıyor. Bir kere başka bir ten başka bir yasak tadını almış ki hele Bi de anneniz den daha işveli cilveli ise erkek milleti işte aklı gitmiştir.. Bu böyle gider ve her tövbe edişi sonra bir kaç aya mutlaka döner dua edin de kadın aklını iyice çelip annenizi boşamasın parayı ona yedirmesin

bu son bir ayda okuduğum benzer 3. konu.

babasıyla ilişkisi çok iyi olan kız evlat, babasının telefonuna bakarken babasının yediği haltları öğreniyor ve annesine söylemiyor. adamlar da bir türlü bu leşlikten vazgeçmiyor çünkü kızları babalarına kıyıp bir türlü rezil etmiyor. babamla aramın fazla iyi olmadığına sevinecektim neredeyse :KK14:

bu konulardan birine bir üyenin cevabı vardı. benzer bir durumu yaşamış, annesine söylemiş ve annesi boşanmak zorunda kalmış ve sonra üyeyi suçlamış "ben çekiyordum yaşıyordum senin yüzünden boşanmak zorunda kaldım" diye. çoook düşünmüştüm bunun üzerine sonra, boş vaktim de vardı :olamaz:

ama dönüp dolaşıp geldiğim yer, sen evlat olarak bu yükü çekmek zorunda mısın yahu? bence değilsin. hiçbirimiz değiliz.

hepsini geç, baban olacak kişi o kadından hastalık taşıyıp annene bulaştırabilir. rahim ağzı kanseri aynen böyle bulaşıyor, erkekte hastalık olmazken kadını kanser yapıyor. sırf bunun için dahi annene söylemen lazım. ve senin güvenini yerlebir edip duran baba bozuntusuna da haddini bildirmen lazım. bu adam senin ona düşkünlüğüne güvenerek azıttıkça azıtıyor farkında değilsin hala. sen kendini yiyip bitirirken, o bilmemkaç yaşına gelmiş uçkurunun peşinde. şunı bir otur kabullen, idrak et.

sinir krizi geçirmeyi bırak. hiçbir şey senin en kötüsü diye hayal ettiğin kadar kötü olmayacak.

X