Bu Aldatma Mı?

Kuma demek metres gibi bir şey demek yani, kuma deyince sanki hafifletiyor sanıyor insanlar ama böyle. Karısı olan adamın resmî olmayan diğer şeysi. Bu kadın baştan yardımı haketmiyormuş ki neden bu kadar üzüldünüz buna? Daha yuva yıkıyor diye düşünüp baştan yardım yapmamanız lazımdı. Siz çok iyiniyetli yaklaşmışsınız ama maalesef kandırılmışsınız. Aralarında kesinlikle bir şey var, sizi üzmek istemiyorum ama belki de sadece duygusal bir şey değil, cinsellik bile olabilir. Bunu da artık acımayın bu kadına ve babanıza da güvenmeyin diye söylüyorum 🥺 Bir de naçizane siz babanızın kızısınız, eşi değil lütfen bunu kişiselleştirmeyin

Aslında yapacağınız şey basit, ancak imkanlar ölçüsünde zorlaşabilir.

Öncelikle ayrı eve çıkın. Konunuzdan anladığım kadarıyla çalışıyorsunuz zaten. Birikiminiz varsa eşyasız, yoksa eşyalı bir ev kiralayın. Aileniz nereden çıktı derse "Kanadı olan kuş uçar." "Bir de yalnız başıma kalmayı denemek istiyorum" deyin. Zorla evde tutacak halleri yok.

Sonra annenizi ölçüp tartın. Söylediğinizde babanızdan çok üzülmesine rağmen ayrılır mı yoksa çok üzülmesine rağmen devam mı eder. Hatta sizi de suçlayabilir, yukarıda bir hanımefendi de bahsetmiş zaten. Olmaz demeyin, bakın beklemediğiniz darbe babanızdan geldi.
Ayrılmak isterse kapınız annenize ve kardeşinize sonuna kadar açık olur. Babanız annenizin tüm haklarını, tazminatını, kardeşiniz reşit değilse iştirak nafakasını vs. vermek zorunda zaten. İnsanlığı varsa sorun çıkarmaz bu konuda. Sonra siz annenize ve kardeşinize destek olursunuz.
Ayrılmak istemezse de önünüze bakın, onun kararı. Ne yapabilirsiniz? Şu kesin ki, babanıza asla eskisi gibi saygı duyamazsınız o defter kapandı. Bunun sizdeki etkisi büyük olmuş zaten, kendi psikolojinizi düşünün. Nasıl bir uçakta önce kendi önleminizi alıp sonra çocuğunuza yardım etmeniz gerekiyorsa, önce kendinizi iyileştirin. Anneniz sizden bu süreci atlatmak için yardım isterse edin, ama kendinizi yıpratmayın lütfen.

Düzeltme; aldatma olduğundan şüphem yok denecek kadar az, o yüzden sonraki aşamalar için tavsiye vermeye çalıştım. Kusura bakmayın başta belirtmem lazımdı. Zaten eğer günahına girmiş olsaydınız bu kadar sessiz kalmazdı, ben olsam çıldırırdım mesela çocuğum beni böyle bir şeyle itham etse. Hiçbir şey yapmasa da tavırlarıyla kabul etmiş gibi babanız.

Son düzenleme:
Aynen. Demek ki bana normal gelmiyor tel karistirmak ki takilmisim.
Durduk yere babasının telefonunu karıştırmamış. Babasının telefonda biriyle "gülüm" diye konuştuğunu duymuşta bakmış. Ben asla eşimin telefonunu karıştırmam çünkü ona güveniyorum, güven sarsacak hiç bir olay yaşamadık tecrübe etmedik. Ama yaşasaydık farklı olurdu. Bu konu telefon karışmak bana normal gelmiyor duyarı yapılacak konu değil

Durduk yere babasının telefonunu karıştırmamış. Babasının telefonda biriyle "gülüm" diye konuştuğunu duymuşta bakmış. Ben asla eşimin telefonunu karıştırmam çünkü ona güveniyorum, güven sarsacak hiç bir olay yaşamadık tecrübe etmedik. Ama yaşasaydık farklı olurdu. Bu konu telefon karışmak bana normal gelmiyor duyarı yapılacak konu değil
Evet eşle baba da birdi çünkü.

Bu konuyu kardeşime de anlattım. Bana göre daha sakin karşıladı ve Ramazan bitsin, şimdi sokağa çıkma yasağı da varken anneme anlatmayalım dedi. Ramazan sonrasında anneme anlatma kararı aldık.
Proje bazlı çalışıyordum ve Mart'ın sonunda işten ayrıldım. Şu an çalışmıyorum, yeni mezun olduğum için bir birikimim de yok. Kazandığım parayı da (ki zaten çok yüksek değildi) evin giderleri için elimden geldiğince destek olmaya çalışıyor, giderlere harcıyordum.
Burada tecrübelerini paylaşan, önerilerde bulunan herkese çok teşekkür ederim. Acımasız bir şekilde eleştirip, konuyu farklı yerlere çeken, tek bir noktada takılı kalmış kişilere de diyebileceğim tek şey Allah ne sizlere ne de yakınlarınıza böyle bir yürek yangını yaşatmasın.

Niye baba 7 kat yabancı mi? Aman ne yaparsa yapsin mi denir? Babamın annemi aldattığına şahit olsam ara ara bende yoklardım. Umarım babanızın telefonda biriyle balım gülümlü konuşmasına şahit olmazsınız.
Umarım olmam ama ben babama ağza alınmayacak hakaretler etmek yerine gider anneme söylerdim. Ona destek olurdum bosanmasinda.

Hiç bir duygu durumumuzu eleştirmeyeceğim zira beni ilgilendirmez. Bu 3. Defa aynı duruöa düşmüşsünüz annenizin bilmeye hakkı var bence hadi 1. De tamm ya 2 ya 3 yani anlayacağınız sonu yok. Anneniz bunu kaldırabilecekmi ağır nir rahatsızlığı varsa dahada kötü olur. Ama kendimi sizin yerinize koyduğumda söylerdim anneme 😔

Bu bir aldatma , iğrenç bir durum , maddi gücümüz varsa annemle babanın ilişki terapisine yolla , aralarındaki cinsel veya duygusal bütün sorunlar çözülür , orta yaş bunalımı olabilir babanız .

Ay ne kadar abartmışsın ya . Okuyunca daraldım . Benim de babam annemi aldattı ( annem uyanık farketti ). Defetti gitti. Benim umrumda bile olmadı . Ne drama yapmışsın ya. Allah affetsin de babana acıdım yeminlen 😀😀

Ay ne kadar abartmışsın ya . Okuyunca daraldım . Benim de babam annemi aldattı ( annem uyanık farketti ). Defetti gitti. Benim umrumda bile olmadı . Ne drama yapmışsın ya. Allah affetsin de babana acıdım yeminlen 😀😀
Ama lafta kolay bosa gitsin defetsin demek bakalim annesinin bu kizlarin buna maddi manevi gucu var mi? Annesine yapilan ihaneti annesi haketmedigi icin icsellestirip bu kadar pesine dusmesi irdelemesi aciga cikarmak istemesi normal. Aymi halti benim babamda yapti bi ara gorusme bulusma oldumu bilmiyomda yazismalarini gordum bikac kez kardesimle bizde ortaligi ayaga kaldirdik annemden gizli ama. Sonra babam bize dedi ki sizin sacinizin telini ben baska kadina degismem vs vs sorun cozuldu ama bizimki basit biseydi bu kizcagizin durumu daha vahimmis napsin kimse aile duzeni bozulsun istemez.

Ama lafta kolay bosa gitsin defetsin demek bakalim annesinin bu kizlarin buna maddi manevi gucu var mi? Annesine yapilan ihaneti annesi haketmedigi icin icsellestirip bu kadar pesine dusmesi irdelemesi aciga cikarmak istemesi normal. Aymi halti benim babamda yapti bi ara gorusme bulusma oldumu bilmiyomda yazismalarini gordum bikac kez kardesimle bizde ortaligi ayaga kaldirdik annemden gizli ama. Sonra babam bize dedi ki sizin sacinizin telini ben baska kadina degismem vs vs sorun cozuldu ama bizimki basit biseydi bu kizcagizin durumu daha vahimmis napsin kimse aile duzeni bozulsun istemez.
Valla demesi kolay değil ama annem defetti yani. Ben karışmadım sonuçta ikisi arasında bence çocuklar karışmamalı olaya . He şöyle bişey var ben annemden önce öğrenseydim anneme söylerdim . Niye kadını salak yerine konmasına izin vereyim ki . Kendim çabalamam . Çok dramatikleştirmiş konu sahibi, açıkçası . Annesinin yerinde olsam ikisini de kapı dışarı ederim .kadının arkasından film çevirmişler .

Açıkçası tepkilerinizi biraz uç buldum. Tabiki üzülmekte haklısınız ama iki seçenek var ya annenize direk söylersiniz ya da yutarsınız. Siz ikisini de yapmayıp sürekli hakaret, kavga, bağırma, çağırma bir taslak mesaj buldunuz diye kıyametler. İki yoldan birini seçin böyle nereye kadar ?

tepkilerini çok fazla buldum. Telefon takipleri, gizli gizli konuşup bağırıp çağırmalar. Yani annene söyle babana hakaret edecekse o etsin. Sen niye yüz göz olmayı seçtin onu anlamadım.
Annene söylerken de belgelerinle söyle. Annen biliyor ama susuyorsa sen bunu söylediğinde yardım ediyor baban, aklına niye bunu getirdin, ayıp der sana. Babasına iftira atan çocuk durumunda kalırsın. Herşeyi hesapla, belgele. Annenin aldatıldığını kabul etmekten başka şansı kalmasın

Annenize söyleyin artık. Verilen sözlerin bir kıymeti yok. Olan olmuş zaten. Biz de yardım ediyoruz insanlara da kimseye gülüm diye seslenmiyoruz. Ve evet arabası olan bir insan da öyle erzak ihtiyacı falan duymaz.

Annenize söylemeyecekseniz de kurcalayıp durmayın. Babanız sizi değil annenizi aldattı. Bunun farkında olun.

X