Bu aldatmak mı

Kafanız karışık olabilir ama bana göre ikisine de haksızlık ediyorsunuz.
Arkadaş olarak görüşmenize bişey diyemem siz bilirsiniz tabi ama karşıdaki kişinin de bunu bilmesi lazım.
Buluştuğunuz kişi elinizi tutup sarılmasına izin verdiğiniz için sevgili olacağınızı (veya olduğunuzu) düşünüyor.
Diğer çocukta buluşunca sevgili olacağınızı düşünüyor.
Önce ne istediğinize, kimi istediğinize karar verin.

Yani bilemedim emin misin diğer kişinin kesinlikle sevgili olmak istediğine? Ortada muğlak durumlar var o yüzden bence aldatma sayılmaz. Hem senin isteğindışında gelişmiş olaylar, rahatsız olduysan bir daha görüşme sin olur biter.

2 aydır flört ettiğim biri var. Bir kez görüştük daha sonra konuşmaya başladık. Aramızda mesafe var ama 2 hafta sonra gelicek 15 gün kalıcak. Henüz birbirimizi yakından tanımadığımız için bir şeylerin adını koymadık. Muhtemelen geldiğinde daha net olucak. Ancak her gün konuşuyoruz düzenli olarak sadece şu an adı yok bir şeylerin. Yani sevgili gibi konuşuyoruz neredeyse günlük birbirimizi haberdar ediyoruz, canımlı cicimli. Sadece sevgilim demedik henüz birbirimize
Ve benim daha önce bir kurstan tanıdığım bir arkadaşım var. İlk tanıştığımız zamanlar benimle flört etmek istemişti, ben de arkadaş olduğumuzu söyleyip kapattım. Tamam dedi ama arada sırada konuşuyorduk.
Daha sonra geçenlerde buluşalım dedi. Benim de çok fazla arkadaşım yok çıktım buluştuk, o gün ve bugün iki defa buluştuk.
Bugünkü buluşmamızda konuşma olarak da yakınlık olarak da flört eder gibi davrandı. Bir kaç kez sarıldı ve elimi tuttu ve ben engel olmadım. Çünkü aniden oldu ve öyle gelişti. Daha sonra elimi bıraktım falan ama yine de vicdanen rahat hissetmiyorum . Bu raddeye getirmemeliydim .
Şimdi ben ne yapmalıyım? Aldatmış mı sayılıyorum..
Bu olanları flört ettiğim kişiye söylemem gerekiyor mu? Ya da direkt bitirmem mi gerekiyor. Yoksa bir şeylerin daha adı konmadı deyip kapatmalı mıyım, yani dert etmemeli
Belli ki kafanız karisik ve arayış içindesiniz.
Agirdan alin. Illa hayatınızda biri olmak zorunda değil. Aşık olunca zaten anlarsınız
.

söylemenize gerek yok ama konuştuğunuz kişiden eminseniz diğer kişiyle konuşmayın artık. onun size ilgisi var biliyorsunuz sonuçta. kendinizi karşı tarafın yerine koyun.

Evet işte bunu düşününce her şey değişiyor. Tamam adını koymadık ama arkadaş da değiliz sonuçta. Her şeyi söylüyoruz birbirimize. Empati yapma kısmına gelince; kendimi savunmak için söylemiyorum ama: Arkadaş gözüyle baktığı biriyle buluşmuş olsa ve o kişi onunla yakınlaştığında bir şey diyememiş, ama sonradan uzaklaşmışsa bir daha görüşmemesi koşuluyla mantıklı bakabilirdim sanırım. Ama yine de böyle bir şey olsa inanmazdım ve devam etmezdim. Sizce ne yapmalıyım peki?
Bi daha yapma ve olayi unut, soylersen baslamadan guvensizlik olisturucaksin.

Simdi düsünüyorum da biz esimle tanisma sürecinde oldugumuzda hic "biz simdi seviliyiz" demedik. Tanisirken zaten iki tarafin da ciddi iliski istedigi belliydi cünkü. O yüzden o sürecte baskasinin sarilmasina veya elimi tutmasins izin vermezdin. Sizin niyetiniz ciddiyse böyle seylere kalkismamaniz lazim. Erkek yapsa araniyor deriz surda. Flört ettiginiz kisi istediginiz gibi degilse ayrilin. Netlik ilsikinin basindada olmali.

Bazı arkadaşların dediği gibi bu durumlar da en iyisi empati yapmak..Karşı taraf yapsaydı bunu kendinizi aldatılmış hissedermiydiniz , aradığınız cevap burda….Bana göre aldatma “aman adı konmadı zaten başkasıyla da flörtleşirim” durumu bana ters Çünkü karşı tarafta yapsın istemezdim, ama tersini düşünenlere de saygım var tabiki , o yüzden herkes empati yapıp kendi cevabını bulmalı diye düşünüyorum.

Karşı taraf sizinle sevgili olmak istiyor mu gerçekten niyeti bu olsa şimdiye belli olurdu diye düşünüyorum ben.Aldatma sayılmaz bence bu durumda.Siz bi karar verin hangisiyle iyi anlaşıyorsanız onla devam edip diğerini silin net olun

Sag twix mi? Sol twix mi?
Ikisini de dene tarafini sec.
Bi cikolata reklami vardi onun gibi olmus sizin durum.

Belli ki adini koyamadigina karsi cok da ask dolu degilsin?
Oyle olsa ikincisinin senle flort etmesine izin vermezdin?
Bence sen uzun uzun bi dusun..

Ben mi çok eskide kaldım ya, bu tarz durumlar bana neden bu kadar ters geliyor..
Flört ettiğiniz biri var ve başka biriyle buluşup sarılıyorsunuz falan. İyi de karşıdaki adama hiç mi saygınız yok, hatta ikisine de saygısızlık bu. Erkeklerden herhangi biri olsam bir daha yüzünüze bakmam ben.

Karşı taraf sizinle sevgili olmak istiyor mu gerçekten niyeti bu olsa şimdiye belli olurdu diye düşünüyorum ben.Aldatma sayılmaz bence bu durumda.Siz bi karar verin hangisiyle iyi anlaşıyorsanız onla devam edip diğerini silin net olun
İstiyor, her konuda anlaşıyoruz gelince kalıcak bir süre. Sadece yüz yüze vakit geçirmediğimiz için ( bir defa arkadaşlarımızla beraber buluştuk öyle tanıştık) o nedenle yüz yüze de birbirimizi tanımak istiyoruz

Hmm.
Gorusecegim kişinin başka bir kadinla disari cikip el ele dolaştigini dusundum şimdi...
Ben buluşmaya gelmezdim. 🙄 Aldatmiş olur mu olmaz mi bilemem ama ben kendi adima, adi koyulmamiş herneyse artik aranizdaki onu kesin bitirirdim boyle birsey duysam.

Bu arada iki kişiden biri biseyler hissediyor ve bu dile dökülmüşse arkadaşlik bitmiştir bana gore.

Adam gelip 15 gün yanında kalacak babanın oğlu olduğu için değil demi? Şu adını koyma olayını da hiç anlamıyorum insanlar duygusal olarak bir şey paylaşıyorsa canım cicim her neyse bir şey başlamıştır yani adım atılmıştır. E diğeriyle de gittin el ele tutuştun sarıldın. Yani şimdi yaptığın doğru ve normal olsa şöyle olurdu. Alo canım bende şimdi dışardayım işte benden hoşlanan bir çocuk vardı bana sarıldı elimi tutuyor şu anda. Neyse 15 gün sonra geldiğinde ayrıntıları konuşuruz ya . Bakalım seninle adını koyarsak onun ipini salcam hadi KiB bye 🤦

Simdi düsünüyorum da biz esimle tanisma sürecinde oldugumuzda hic "biz simdi seviliyiz" demedik. Tanisirken zaten iki tarafin da ciddi iliski istedigi belliydi cünkü. O yüzden o sürecte baskasinin sarilmasina veya elimi tutmasins izin vermezdin. Sizin niyetiniz ciddiyse böyle seylere kalkismamaniz lazim. Erkek yapsa araniyor deriz surda. Flört ettiginiz kisi istediginiz gibi degilse ayrilin. Netlik ilsikinin basindada olmali.
Katılıyorum. Eşimle o zamanlar daha yeni konuşmaya başladığımızda buluşma kararı almıştık yüzyüze. Ve o süreçte iş yerimde beni seven birisi vardı daha önce buluşup gezip tozmuştuk ama benim onu sevmediğimi biliyordu. O dönem eşimle konuşmaya başladığımda ona mesafe koydum hayatımda birinin olduğunu söyledim, buna rağmen hediye almıştı kabul etmedim. Bir şey olmasını istemiyorum sadece kabul et dedi etmedim ve sinirinden götürüp çöpe attı. Bana göre net olunmalı

Arkadaşlar bir de siz istemeden bir erkek nasıl elinizi tutup sarılıyor? Arkadaş mı görmedik seven erkek mi görmedik gezdik de tozduk da yalnız bir kadın istemeden o erkek ne el tutabilir ne sarılabilir kaç saatlik yola da gittik geldik ne münasebet o hoşlanıyor diye el tutup sarılacak , eğer sapık ya da zorba değilse karşıdaki kadından da olumlu sinyal görmeden bir erkeğin bunu yapacağını düşünemiyorum ya da arkadaşım sınır çizmek konusunda sıkıntın olabilir.

X