Bu arkadasim neden bana kiziyor?

Aklınızın yarısını kenara koyup konu açıyor gibisiniz cidden. Aynı şeyleri tekrarlayıp durmuşsunuz.
Bu saflığınız yüzünden bile arkadaşınız çocuğunu sürekli size göndermek istemeyebilir. Çocuk mutlu olsun diye düşünme yetisi olmadan davranır çocuk adına karar verirsiniz siz.

Calismiyorsaniz aileniz yanindaysaniz Bir de Ayri degilseniz esinizden, eski esinizde bagimli degilse kimseye birakmazsiniz tabi ne güzel,
Bu anlattigim en yakin oldugum burada dostum sandigim Biri
Alakası yok, bence sizde kendi çocuğunuzu tek başına onların evine yollamazsınız hiç sanmıyorum, 5 yaş tek başına arkadaşının evine gitmek için çok küçük bir yaş annesi açıkca istemediğini söylemiş sizde bu konuda ısrarcı olmayın ve birdaha eve çağırmayın, parkta görüştürün çocukları

Alakası yok, bence sizde kendi çocuğunuzu tek başına onların evine yollamazsınız hiç sanmıyorum, 5 yaş tek başına arkadaşının evine gitmek için çok küçük bir yaş annesi açıkca istemediğini söylemiş sizde bu konuda ısrarcı olmayın ve birdaha eve çağırmayın, parkta görüştürün çocukları
Bir daha cagirmam zaten

Beş yaş çok ufak, öyle annesine sormadan gel dememelisiniz. Kadın çok haklı. Anne bir şeye hayır dediğinde olumlu cümleler kurarak anneyi zor durumda bırakan herkese çok kızıyorum ben.
Benim de oğlum 6,5 yaşında okuldan samimi arkadaşını sürekli bize çağırıyor. aslında sinir oluyorum, işlerim kalıyor her haftasonu iki çocuğa bakmak istemiyorum. Artık hayır demeye başladım. Karşı taraf ısrarcı olsa öfkelenirim de eminim. Siz de bunu yapmayın

Evet yasadiklarimdan dolayi aklim cok yerinde degil haklisiniz, saf olmasam da zaten eski es Beni bagimli oldugu Halde kandiramazdi ve onunla cocuk yapmazdim

Beş yaş çok ufak, öyle annesine sormadan gel dememelisiniz. Kadın çok haklı. Anne bir şeye hayır dediğinde olumlu cümleler kurarak anneyi zor durumda bırakan herkese çok kızıyorum ben.
Benim de oğlum 6,5 yaşında okuldan samimi arkadaşını sürekli bize çağırıyor. aslında sinir oluyorum, işlerim kalıyor her haftasonu iki çocuğa bakmak istemiyorum. Artık hayır demeye başladım. Karşı taraf ısrarcı olsa öfkelenirim de eminim. Siz de bunu yapmayın
Ben dostum sandigim kisiye oruclu diye yardim etmek istedim, sürekli hayir dedigi icinde kizim ve arkadasi benim istemedigimi sanmasinlar diye konustum , bir daha yapmam

Kizimin bir arkadasi var hep Bize gelmek istiyor Ben de kizim mutlu oluyor diye aciyorum hep kapimi, Bugün kizin annesi bana cikisti , kizimi cagirma Ben zor durumda kaliyorum diye ? Ben anlamadim , biri kizima kapisini acsa ve kizim mutlu olsa Ben minnettar olurum .. Bu arkadsimim derdi nedir? Zaten bosanmis ailemden uzakta bir insanim .. böyle tavirlar Cok üzüyor..
Sakın kızını başkasının evine gönderme ve bundan mutluluk duyma

Ben komsunuza hak verdim.mesela bizim arkadaşlar var onlara gittiğimizde kızım tutturuyo burda kalayım diye bende hayır diyorum.arkadaslar tamam kalsın falan diyo ve beni zor durumda bırakıyor.hatta kızımın yanında neden izin vermiyosun gibi beni suçlayıcı şeyler söylüyor.kizimda beni sucluyo sanki kötü bı anneymisim gibi.sizin iyi niyetle yapıyorsunuz ama çocuklar alıştı mi hep bunu kullanir

Ben komsunuza hak verdim.mesela bizim arkadaşlar var onlara gittiğimizde kızım tutturuyo burda kalayım diye bende hayır diyorum.arkadaslar tamam kalsın falan diyo ve beni zor durumda bırakıyor.hatta kızımın yanında neden izin vermiyosun gibi beni suçlayıcı şeyler söylüyor.kizimda beni sucluyo sanki kötü bı anneymisim gibi.sizin iyi niyetle yapıyorsunuz ama çocuklar alıştı mi hep bunu kullanir
Komsumuz degil canim ein yakin arkadaslarimdan biri

5 yaşındaki cocugumu erkek kız farketmez kimsenin evine göndermem asla ama asla yanı. Evde sadece anne olsa dahi göndermem ne kadar tanıyor olsamda degismez. Gondermiyorum da. Daha dün aynısını yaşadık çocuklar(7) okul çıkışı birbirlerine gitmek istedi bu durumda arkadaslarimla hep aynı şeyi yaparız biz anneler müsait günümüz için haberleselim o şekilde görüşelim diye. Görüşürüz de arada bu şekilde. Öyle benim ki gitsin senin ki gelsin anneler yok ben karşıdaki çocuğu da kabul edemem bize. Büyük sorumluluk.

Acaba Cocuklarin arkadas olmalarini istemiyor olabilir mi? O zaman da dogru yapmis olmuyor muyum? 5 yasindaki iki cocugun arkadasligini istemeyen birinin otoritesini sarsarak? Bu yaptigiyla hem benim kizimi hem kendi kizini o üzdü aslinda
Çocuğun yanında bize gelebilir,gelsin vb cümleler kurmamanız gerekir. Annesine o duymadan sorarsınız ki çocuk annesi hayır derse üzülmesin. Ki hayırda diyebilir 5 yaşında çocuk bu. Benim oğlum o yaşlarda,ben komşuma göndermem tek başına onu sebebinin önemi yok. Kızım 11 yaşında onu da tanımadığım kimseye göndermem, çok iyi tanıdığım güvendiğim yere bile her gün her gün göndermem alışmasın diye. Normali bu zaten.
Siz annesinin otoritesini deliyorsunuz. Çocuğa duyurunca da,çocuk istiyor annesi hayır diyor durumlarında yine anne çocuk ilişkisini bozuyorsunuz. Sizin çocuğunuza bize gel densin istermisiniz? Önce bunu sorun kendinize.

Belki çocuk habersiz geliyordur anne ondan rahatsız oluyordu. Yada çocuk sizin onu eve çağırdığınızı söylüyordur.

Kadının üslubu biraz sert olmuş ama ne bileyim çocuklar söz konusu olunca ne olur bilinmiyor.

Çocuklar 5 yaşındaymış. Sonradan okudum. O yaşta bir çocuk kimseye tek gitmemeli.

Çocuklar henüz 5 yaşındaymış. Hem çok küçükler hem de dış etkenlerden etkilenmeye çok açıklar şu anda.

Aynı durumu henüz yaşamadığınız için memnun olur muydunuz bilmiyoruz. Çocuğunuzun bu misafirlik sonrası evde sergileyeceği davranışlara da bağlı bu.

Annesinin otoritesini yok saymış oluyorsunuz bu şekilde. Bir gün çocuk size gelmek istediğinde; siz müsait olmazsanız veya kızınız istemeyip "hayır" derse karşı taraftaki çocuk çok üzülecektir.
tamam da annesi de çocuğuna söz geçiremiyorsa orda bir sorun var. benim kızım da çok ısrarcı ama birşeye hayır dediysem kıyametleri de koparsa hayırdır o benim için. ve böyle yaptığım sürece sözümden çıkmıyor kızım. bence başka sebepler var neden öyle saçma bir tepki vermiş orayı anlamadım. diyebilir güzel güzel durumu ifade edebilirdi.

bana açıkçası verdiği tepki tuhaf geldi. kızını göndermek istemiyorsa eğer bunu kızıyla arasında konuşup anlaşabilir bence. ben açıkçası öyle yapıyorum kimseye laf sokmuyorum. göndermek istemiyorsam göndermiyorum kızımla uzun uzun bak bu sebeplerden göndermek istemiyorum seni, gelmek isterse o gelsin yada dışarıda oynayın gibi şeyler söyleyebilir bir süre sonra anlayacaktır çocuk da.

Kizimin bir arkadasi var hep Bize gelmek istiyor Ben de kizim mutlu oluyor diye aciyorum hep kapimi, Bugün kizin annesi bana cikisti , kizimi cagirma Ben zor durumda kaliyorum diye ? Ben anlamadim , biri kizima kapisini acsa ve kizim mutlu olsa Ben minnettar olurum .. Bu arkadsimim derdi nedir? Zaten bosanmis ailemden uzakta bir insanim .. böyle tavirlar Cok üzüyor..
Belki çocuğunuzun karakterini begenmiyor kızının da görüşmesini istemiyor ama kizi karsi çıkıyor ona bu yüzü de sizin verdiginizi düşünüyor şahsen hamileyim ama devir öyle bir noktada ki bende çocuğumun kimsenin evine gitmesini istemem

bana açıkçası verdiği tepki tuhaf geldi. kızını göndermek istemiyorsa eğer bunu kızıyla arasında konuşup anlaşabilir bence. ben açıkçası öyle yapıyorum kimseye laf sokmuyorum. göndermek istemiyorsam göndermiyorum kızımla uzun uzun bak bu sebeplerden göndermek istemiyorum seni, gelmek isterse o gelsin yada dışarıda oynayın gibi şeyler söyleyebilir bir süre sonra anlayacaktır çocuk da.
Bende böyle düsünüyorum, birde biz yillardir birbirinizin taniyoruz, yabanci Biri degilim,yalnizda cocugu bana biraktigi Cok oldu

Belki çocuğunuzun karakterini begenmiyor kızının da görüşmesini istemiyor ama kizi karsi çıkıyor ona bu yüzü de sizin verdiginizi düşünüyor şahsen hamileyim ama devir öyle bir noktada ki bende çocuğumun kimsenin evine gitmesini istemem
Kizim 5 yasinda , ne karakteri daha ? Hadi büyük olsalar anlarim da daha karakterli Bile oturmadi ki

Belki çocuk habersiz geliyordur anne ondan rahatsız oluyordu. Yada çocuk sizin onu eve çağırdığınızı söylüyordur.

Kadının üslubu biraz sert olmuş ama ne bileyim çocuklar söz konusu olunca ne olur bilinmiyor.

Çocuklar 5 yaşındaymış. Sonradan okudum. O yaşta bir çocuk kimseye tek gitmemeli.
Yok Canim cocuk Öyle kimseye gitmek isteyen biri degil, bir Biri seviyor yillrdir da geliyor , yalniz biraktigi Cok oldu

Acaba Cocuklarin arkadas olmalarini istemiyor olabilir mi? O zaman da dogru yapmis olmuyor muyum? 5 yasindaki iki cocugun arkadasligini istemeyen birinin otoritesini sarsarak? Bu yaptigiyla hem benim kizimi hem kendi kizini o üzdü aslinda

Hayır efendim ne münasebet başka annenin otoritesini sarsmak ? Kadinin çocuğu ile arasındaki ilişki sizi ilgilendirmezki.Sizin üzerinize vazife değil başka ilişkilere müdahale etmek.
"Çocuklar mutsuz oluyor,o zaman otoritesi sarsilsin" ne saçma bir düşününce.

Siz çocuğunuzu kuralsız,otoritesiz,sınır bilmez,hayırdan anlamaz şeklinde yetiştirmek isteyebilirsiniz.Ama başka annelerin kuralları oluyor genelde.

Çocuklar bazen üzülebilir,aman üzülmesin diye tüm kurallar çiğnenmez.

Bir de kadın sizin çocuğunuz da oraya zırt pırt gitsin istemiyor olabilir,sonuç olarak onunki gelirse sizinkine de gitme hakkı doğacak.

X