Bu arkadasim neden bana kiziyor?

Çocuklar elbette birbirlerine gidip gelmek isterler, hatta gece bile yatıya kalmak isterler. Bu gayet normal. Ama çocuklar her dediğine tamam diyemeyiz. Her ailenin bir düzeni var. Sen çocuğun aklıyla annesine sormadan "annenle konuşalım o izin verirse müsaitse gelebilirsin" demeden tamam gel/kal diyemezsin. Kızın annesi sana çıkışmakta haklı. Senin daha dikkatli davranman gerekir.

İsterse çocuk anneannesinde kalmak için ağlasın kendisini yerden yere atsın, annesi/babası izin verirse, müsaitse kalabilir. Bunun yıllarca tanımakla vs alakası yok.
Ben cocuga demedim , annesine söyledim, gelebilir diye Ayak üstü o kadarcik

Ben cocuga demedim , annesine söyledim, gelebilir diye Ayak üstü o kadarcik

Yav zaten bu konuyu oturup birleşmiş milletler masasına yatırıp, oylamaya açıp, konuşmuyorsunuz, ayaküstü bir muhabbet bu.

Çocuk bu ağlar zırlar kendini yerlere atar arkadaşında kalmak için hatta arkadaşına gidip eve dönerken yine ağlar sızlar daha fazla kalmak için. Burada sıkıntı yok.

Senin "annen izin verirse, annen müsaitse, annene bir soralım öyle gelebilirsin" demen gerekirdi. Sen bunu demeyip, "gelsin/gelebilir" demişsin. Bu hoş olmamış. Bu sefer çocuğun gözünde annesi kötü duruma düşüyor, o çocuğun düzeni bozuluyor.

Yav zaten bu konuyu oturup birleşmiş milletler masasına yatırıp, oylamaya açıp, konuşmuyorsunuz, ayaküstü bir muhabbet bu.

Çocuk bu ağlar zırlar kendini yerlere atar arkadaşında kalmak için hatta arkadaşına gidip eve dönerken yine ağlar sızlar daha fazla kalmak için. Burada sıkıntı yok.

Senin "annen izin verirse, annen müsaitse, annene bir soralım öyle gelebilirsin" demen gerekirdi. Sen bunu demeyip, "gelsin/gelebilir" demişsin. Bu hoş olmamış. Bu sefer çocuğun gözünde annesi kötü duruma düşüyor, o çocuğun düzeni bozuluyor.
Ben annesine söylerken , benim Icin Problem yok Canim zor olucak diye diyorsan dedim, cocuk Cok istedigimi üzüldügünü görünce , illa gelsin demedim , demem hayir Sokak tan birine diesem Tamam da yillardir tanidigim? Evimize defalarca gelmis insanlar , cocugu yalnizda Cok birakti Ilk defa olacak bir durum degil

Ben annesine söylerken , benim Icin Problem yok Canim zor olucak diye diyorsan dedim, cocuk Cok istedigimi üzüldügünü görünce , Ulla gelsin demedim , demem hayir Sokak tan birine diesem Tamam da yillardir tanidigim? Evimize defalarca gelmis insanlar

Gerekirse kardeşinin çocuğu olsun, annesiyle konuşmadan izin almadan böyle davranman hoş değil. Çocuk bu ister elbette, ağlar hatta.

Gerekirse kardeşinin çocuğu olsun, annesiyle konuşmadan izin almadan böyle davranman hoş değil. Çocuk bu ister elbette, ağlar hatta.
Ben sorarken o da memnun olur diye düsündüm , hem cocugu sevinir , hem orucluydu , sasirdim tepkisine kötü niyetle yapmadim, zaten Anneye söyledim cocuga degil, daha öncede birakir Bize böyle durumlarda ,zor durumda kaliyorum demesini algilayamadim , Ilk defa olan bir sey degil

tamam da annesi de çocuğuna söz geçiremiyorsa orda bir sorun var. benim kızım da çok ısrarcı ama birşeye hayır dediysem kıyametleri de koparsa hayırdır o benim için. ve böyle yaptığım sürece sözümden çıkmıyor kızım. bence başka sebepler var neden öyle saçma bir tepki vermiş orayı anlamadım. diyebilir güzel güzel durumu ifade edebilirdi.
Yeni nesil annelerin çoğu çok garip geliyor bana. Yani çocuğa laf geçiremiyor, elin kadınını azarlıyor. Saçmalığa bak.

Yeni nesil annelerin çoğu çok garip geliyor bana. Yani çocuğa laf geçiremiyor, elin kadınını azarlıyor. Saçmalığa bak.
aynen bence de ya benim kızım isterse kendini yerlere atsın hayır gitmiyorsun bu kadar basit. bu konuyu da arkadaşıma yansıtmam ki başıma gelmişti, kızım arkadaşımın evine gitmek istiyordu onun oğlu vardı sokak ortasında tutturdu. hayır dedim kıyameti koparttı beni sokak ortasında rezil etti ama hayır dediysem hayır. en sonunda eve geldi sakinleşti. ki bu yaş grubunda bu inat ısrar fazlasıyla var zaten.

Bence gerek yok yollari acik olsum …

Evet biraz realist olmak lazim o konuda cok haklisiniz?
Tabi durumu detaylandiriyim?

Ben yapayalniz bir anneyim yurtdisindayim, calisiyorum, cocugun babasi bagimli, ailemden hic kimse yok yanimda , Yani tanidiklara mecbur kaliyorum ,
Bunu yapan arkadaslin kiziyla kizim ayni okula gidiyorlar ve kizimin en yakin arkadasi yada Kardes gibi gördügü bir cocuk ,
Bende kadinla yakinim dostum saniyordm, El Degil Yani, o yüzden üzüldüm harekete
Samimi olabilirsiniz fakat bu sınırların kaldırılacağı anlamına gelmiyor. Annenin fikrini almanız lazım. Bir de arkadaşlıkta iyi olabilirsiniz diğer yandan ebeveynlik anlayışınız farklı olabilir. Ben mesela asla yalnız bir yere göndermiyorum. Kendi işim gücüm olduğundan da sürekli de gidemem. Çocuğum ısrar etse, karşıdaki kişi de gelsin ne olacak derse olmaz derim. Sürekli olursa da mesafeli olmaya bakarım. Çünkü bir yerde bu davranışı çocukta söndürmek gerekir.

Samimi olabilirsiniz fakat bu sınırların kaldırılacağı anlamına gelmiyor. Annenin fikrini almanız lazım. Bir de arkadaşlıkta iyi olabilirsiniz diğer yandan ebeveynlik anlayışınız farklı olabilir. Ben mesela asla yalnız bir yere göndermiyorum. Kendi işim gücüm olduğundan da sürekli de gidemem. Çocuğum ısrar etse, karşıdaki kişi de gelsin ne olacak derse olmaz derim. Sürekli olursa da mesafeli olmaya bakarım. Çünkü bir yerde bu davranışı çocukta söndürmek gerekir
Samimi olabilirsiniz fakat bu sınırların kaldırılacağı anlamına gelmiyor. Annenin fikrini almanız lazım. Bir de arkadaşlıkta iyi olabilirsiniz diğer yandan ebeveynlik anlayışınız farklı olabilir. Ben mesela asla yalnız bir yere göndermiyorum. Kendi işim gücüm olduğundan da sürekli de gidemem. Çocuğum ısrar etse, karşıdaki kişi de gelsin ne olacak derse olmaz derim. Sürekli olursa da mesafeli olmaya bakarım. Çünkü bir yerde bu davranışı çocukta söndürmek gerekir.

Cocuguyla diyalog Kursun kural da Koysun haklisiniz fakat Ben yetiskinim bana ne konusup ne konusmayacagimi söylemek biraz tuhaf degil mi, mesafe koyabilir uzak durabilir, baska türlü anlatabilir nasil hissettigini fakat asagilanmis hissettim, cocugunu Bize daha önce yalniz birakti

X