Bu arkadasim neden bana kiziyor?

Bu durumun dostlukla arkadaşlıkla alakası yok bence. Farklı bir açıdan bakmalısınız. Olayı dramatize etmeye gerek yok. Çocuk muhtemelen olur olmadık saatlerde size gelmek istiyordur. Veya çocuk bu ya kadın gözünün önünde oynasın istiyordur. Siz gel diyince annesi de izin vermeyince hırçınlaşıyordur. Tam otorite sağlamak istiyordur. Pekçok sebebi olabilir. Ama o anda ona sormadan çocuğa gel dediyseniz sinirlenip çıkışmış olabilir. Annene sor demeniz gerekirdi bence, şahsen ben de rahatsız olurdum. Siz kendi çocuğunuz onu seviyor oynuyorlar güzel güzel bana yük değil ne olacak mantığıyla düşünüyorsunuz ancak her zaman tek doğru yok. O yüzden çocuk sorduğunda annene sor demeniz en doğrusu bundan sonra.

Bu durumun dostlukla arkadaşlıkla alakası yok bence. Farklı bir açıdan bakmalısınız. Olayı dramatize etmeye gerek yok. Çocuk muhtemelen olur olmadık saatlerde size gelmek istiyordur. Veya çocuk bu ya kadın gözünün önünde oynasın istiyordur. Siz gel diyince annesi de izin vermeyince hırçınlaşıyordur. Tam otorite sağlamak istiyordur. Pekçok sebebi olabilir. Ama o anda ona sormadan çocuğa gel dediyseniz sinirlenip çıkışmış olabilir. Annene sor demeniz gerekirdi bence, şahsen ben de rahatsız olurdum. Siz kendi çocuğunuz onu seviyor oynuyorlar güzel güzel bana yük değil ne olacak mantığıyla düşünüyorsunuz ancak her zaman tek doğru yok. O yüzden çocuk sorduğunda annene sor demeniz en doğrusu bundan sonra.
Öyle yapacagim, , Ben kizini 8 ayliktan beri taniyorum, birlikte büyüdüler saniyorum , nasilki, kardesinizin kizina teklifsiz olursuniz Öyle hissediyorudm Düne kadar

Öyle yapacagim, , Ben kizini 8 ayliktan beri taniyorum, birlikte büyüdüler saniyorum , nasilki, kardesinizin kizina teklifsiz olursuniz Öyle hissediyorudm Düne kadar
Kardeş çocukları arasında bile olur böyle şeyler. Dediğim gibi duygusal bakma bu olaya. Arkadaşın sana değer veriyordur yoksa baştan hiç göndermezdi. Ama çocuk yani bunlar. Sürekli huy değiştiren küçük bireyler. Evin içinde ne oluyor bilemezsiniz. O yüzden arkadaşını kahveye çağır derim benim niyetim buydu vs konuşun o sana söyler zaten ne olup bittiğini. Hem arkadaşlığınız zarar görmez.

Kizim 5 yasinda , ne karakteri daha ? Hadi büyük olsalar anlarim da daha karakterli Bile oturmadi ki
Sizin aile yaşantınizi beğenmiyor olabilir yada çocuğunuzu yetistiris tarzinizi çocuğunuz belki soz dinlemiyor şımarık annesi de çocuğunu etkiliyor diye görüştürmek istemiyordur

Hayır efendim ne münasebet başka annenin otoritesini sarsmak ? Kadinin çocuğu ile arasındaki ilişki sizi ilgilendirmezki.Sizin üzerinize vazife değil başka ilişkilere müdahale etmek.
"Çocuklar mutsuz oluyor,o zaman otoritesi sarsilsin" ne saçma bir düşününce.

Siz çocuğunuzu kuralsız,otoritesiz,sınır bilmez,hayırdan anlamaz şeklinde yetiştirmek isteyebilirsiniz.Ama başka annelerin kuralları oluyor genelde.

Çocuklar bazen üzülebilir,aman üzülmesin diye tüm kurallar çiğnenmez.

Bir de kadın sizin çocuğunuz da oraya zırt pırt gitsin istemiyor olabilir,sonuç olarak onunki gelirse sizinkine de gitme hakkı doğacak.
Kim cocugu böyle yetistirmek Ister söylemisiniz? Ben isteyeyim?

Sizin aile yaşantınizi beğenmiyor olabilir yada çocuğunuzu yetistiris tarzinizi çocuğunuz belki soz dinlemiyor şımarık annesi de çocuğunu etkiliyor diye görüştürmek istemiyordur
Ben de durumun Bu oldugunu düsünüyorum ..ve Buna da üzüldüm acikcasi , Bunu istemiyor olabilir saygi da duyarim, fakat bana verdigi tepki biraz kirici oldu

Bende böyle düsünüyorum, birde biz yillardir birbirinizin taniyoruz, yabanci Biri degilim,yalnizda cocugu bana biraktigi Cok oldu
bence açık açık sormalısınız neden böyle tepki verdiğini. birde onun kızı tek başına geliyorsa size bundan nasıl haberi olmuyor? evleriniz yakın mı? yani siz eve aldıktan sonra mı haberi oluyor ben tam orasını anlamadım ki öyleyse bu da çok saçma. benim kızım benden habersiz bir yere gidemez gitmez ve bana sormadan da gitmez. bence otoritesini kendisi sarsmış zaten.

Hayır efendim ne münasebet başka annenin otoritesini sarsmak ? Kadinin çocuğu ile arasındaki ilişki sizi ilgilendirmezki.Sizin üzerinize vazife değil başka ilişkilere müdahale etmek.
"Çocuklar mutsuz oluyor,o zaman otoritesi sarsilsin" ne saçma bir düşününce.

Siz çocuğunuzu kuralsız,otoritesiz,sınır bilmez,hayırdan anlamaz şeklinde yetiştirmek isteyebilirsiniz.Ama başka annelerin kuralları oluyor genelde.

Çocuklar bazen üzülebilir,aman üzülmesin diye tüm kurallar çiğnenmez.

Bir de kadın sizin çocuğunuz da oraya zırt pırt gitsin istemiyor olabilir,sonuç olarak onunki gelirse sizinkine de gitme hakkı doğacak.
velevki kadının kuralları var diyelim, ondan habersiz nasıl evden çıkıp arkadaşının evine gidebiliyor? burada kuralsız olan diğer çocuk bilmem farkında mısınız?

bence açık açık sormalısınız neden böyle tepki verdiğini. birde onun kızı tek başına geliyorsa size bundan nasıl haberi olmuyor? evleriniz yakın mı? yani siz eve aldıktan sonra mı haberi oluyor ben tam orasını anlamadım ki öyleyse bu da çok saçma. benim kızım benden habersiz bir yere gidemez gitmez ve bana sormadan da gitmez. bence otoritesini kendisi sarsmış zaten.
Hayir Canim , bir isi olur birakir bana

Ben de durumun Bu oldugunu düsünüyorum ..ve Buna da üzüldüm acikcasi , Bunu istemiyor olabilir saygi da duyarim, fakat bana verdigi tepki biraz kirici oldu
Kirilicak birsey yok herkesin aile dinamigi farkli babasinin madde bagimlisi olduğunu yazmissiniz mesela bu bile benim cocugim olsa asla sizinle gorusmemesini istemeyecegim birsey bakin cocuklar ailesini secemez ama siz cocugunuzun babasini secebilirdiniz bende hamileyim esimin sigara dahil hicbir kotu aliskanligi yok ona rağmen uzunnn sure cocuk istemiyordum emin olmak icin basta yaptiginiz bir hata cocugunuzun ve sizin tüm hayatinizi etkileyecekti ve etkiliyor da normal bir yasanti icersinde de olsaniz kimse cocugunu birinin evine göndermek istemez devir cok uç noktaya geldi en savunmasiz varliklar cocuklar ve hayvanlar kimse cocugunu sokakta bulmuyor haliyle o yuzden çocuğu bir daha evinize davet etmeyin ki annesiyle diyologu bozulmasi

Acaba Cocuklarin arkadas olmalarini istemiyor olabilir mi? O zaman da dogru yapmis olmuyor muyum? 5 yasindaki iki cocugun arkadasligini istemeyen birinin otoritesini sarsarak? Bu yaptigiyla hem benim kizimi hem kendi kizini o üzdü aslinda
O kadın istese o çocuğun yüzünü göremezsiniz ne otorite sarsması ne diyorsunuz siz? Üstelik Avrupa'dasınız orda çocuk hakları daha sıkı, başınıza iş alırsınız. Sevdirmiyorlar bile çocuklarını, siz otorite bozmaktan bahsediyorsunuz. Yine iyi izin veriyor saatlerce sizde kalmasına. Kafanız az rahat edecek diye insanların evindeki huzuru bozmaya kalkmayın.

Kirilicak birsey yok herkesin aile dinamigi farkli babasinin madde bagimlisi olduğunu yazmissiniz mesela bu bile benim cocugim olsa asla sizinle gorusmemesini istemeyecegim birsey bakin cocuklar ailesini secemez ama siz cocugunuzun babasini secebilirdiniz bende hamileyim esimin sigara dahil hicbir kotu aliskanligi yok ona rağmen uzunnn sure cocuk istemiyordum emin olmak icin basta yaptiginiz bir hata cocugunuzun ve sizin tüm hayatinizi etkileyecekti ve etkiliyor da normal bir yasanti icersinde de olsaniz kimse cocugunu birinin evine göndermek istemez devir cok uç noktaya geldi en savunmasiz varliklar cocuklar ve hayvanlar kimse cocugunu sokakta bulmuyor haliyle o yuzden çocuğu bir daha evinize davet etmeyin ki annesiyle diyologu bozulmasi
Ben bilmiyordum babasinin durumunu , gercekten pek inandirici degil ama durum bu ögrenincede ayrildim

bu son olayda annesnden habersiz gelmedi mı konuyu ben mı yanlış anladım?
Son olayda annesine agliyordu gidecegim onlarda diye bende bos Bulunup gelebilir benim Icin Problem yok diyince , kizimin önünde Bu sekilde konusma zor durumda kaliyorum diye mesaj atti

Kizimin bir arkadasi var hep Bize gelmek istiyor Ben de kizim mutlu oluyor diye aciyorum hep kapimi, Bugün kizin annesi bana cikisti , kizimi cagirma Ben zor durumda kaliyorum diye ? Ben anlamadim , biri kizima kapisini acsa ve kizim mutlu olsa Ben minnettar olurum .. Bu arkadsimim derdi nedir? Zaten bosanmis ailemden uzakta bir insanim .. böyle tavirlar Cok üzüyor..

Çocuklar elbette birbirlerine gidip gelmek isterler, hatta gece bile yatıya kalmak isterler. Bu gayet normal. Ama çocuklar her dediğine tamam diyemeyiz. Her ailenin bir düzeni var. Sen çocuğun aklıyla annesine sormadan "annenle konuşalım o izin verirse müsaitse gelebilirsin" demeden tamam gel/kal diyemezsin. Kızın annesi sana çıkışmakta haklı. Senin daha dikkatli davranman gerekir.

İsterse çocuk anneannesinde kalmak için ağlasın kendisini yerden yere atsın, annesi/babası izin verirse, müsaitse kalabilir. Bunun yıllarca tanımakla vs alakası yok.

Bu yine de durumu degistirmez kimse cocugunu sokakta bulmuyor birakin komsuya arkadasa guvenmek artık insanlarin dayısına amcasina güveni yok cocuk bu herkesin hassas noktasi
Tamam da hic izin vermeseydi o zaman .. Gerci söyle bir durumda var Ben durumumi onunla dost olunca anlatmaya basladim, oda ögrenince Mesafe koyuyor sanirim dediginiz gibi

X