Bu aşkın katili sensin!

NILBERA

SeVGi KeLeBeĞi
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
6.086
95
37
Bu aşkın katili sensin!


İçine düştüğümüz küçük günlük alışkanlıklar ve davranışlar tutkuyu yavaş yavaş öldürerek saygısızlığı besler. Bu yanlışları tespit etmeyi öğrenmek ister misiniz?

İltifatları ağzından kerpetenle almaya çalışmayın

Siz: "Sence güzel miyim?"
O: "Tabii ki güzelsin."
Siz: "Peki Halle Berry'den güzel miyim"
O: "Halle ne?"
Bu soruyu asıl yanıtlaması gereken sizsiniz. Kendi olumlu özelliklerinizin farkında olmayı bilmelisiniz. Kendinize durmadan aptal, çirkin ya da bön olduğunuzu söylemeniz erkek arkadaşınızı size paspas gibi davranmaya teşvik etmekten başka işe yaramaz.

Tembellikten kurtulun

Ayağınızda pembe peluş terlikleriniz, üzerinizde eşofmanınız, yüzünüzde avokado maskenizle kendinize bir bakın. Sizi bu halde görse etkilenir miydi? imkanı yok! Onun karşısında rahat olmakla kendinizi salmak arasından ince bir çizgi vardır. Penye gecelik yerine giyilen dantelli iç çamaşırları ya da haftada bir kez gidilen nezih bir akşam yemeği aranızdaki gizemi artıran mesafenin olduğu gibi kalmasını sağlar.

Annecilik oynamayın

Kıyafetleri darmadağın yerde: Siz topluyorsunuz.
Akşam yemeğinde tost yiyor: Ona üç öğün yemek pişiriyorsunuz. Erkek arkadaşınıza annelik yapmanın tehlikesi kendinizi büyümek istemeyen küçük bir çocukla kalıcı bir ilişkinin içinde bulmanız. Sonra da sorumluluk alabilen bir adam istediğinizde muhtemelen hayal kırıklığına uğrayacaksınız, tavrınızdaki değişiklik karşısında şaşkınlığa uğrayacak. Sevginizi ona hanım evladı gibi davranmaktansa duygularınızı sözcüklere dökerek gösterin. Aynı zamanda kendi ihtiyaçlarınızı da dile getirin, böylece sizi duygusal açıdan nasıl besleyeceğini öğrenebilir.

Kıskanç kıskacına düşmeyin

Kıskançlık hissi onun sevgisini hak etmediğinize dair derin bir korkunun dışavurumudur. Başka bir kadına ilgi gösteriyorsa bağırıp çağırmayın (çok aleni) ya da ortalığı birbirine katmayın (çok çaresizce). Kulağına baştan çıkarıcı sözler fısıldayın, ona acımasızca kur yapın. Böylece ilgisinin size kaymasını sağlayarak kendinizden şüphe duymanıza yol açan yıkıcı hislerden kurtulacaksınız.

Katil sorular

Kadınların sorduğu bazı sorular anlamsız ve feci şekilde sinir bozucudur. Erkek arkadaşınızın size bağlı kalmasını istiyorsanız "Beni ne kadar seviyorsun?",
"Sence ben şişman mıyım?",
"O gömleği bu pantalonla giymeyeceksin değil mi?",
"Yemeğe çıkıp sonra da sinemaya gitmek yerine video kiralayıp pizza ısmarlasak olmaz mı?" gibi sorular sormaktan kaçının..
 
X