Bu bir dolandırıcı numarası mı? Telefonuna para gönderdim yalanı? Başınıza geldi mi?

EloraViolet

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2022
4.015
16.891
Kızlar, akşam akşam kardeşime mesaj atıldı whatsapptan, telefonuna yanlışlıkla para gönderdim elimde dekont var parayı geri gönderir misin, diye. Ama para geldiğine dair bir sms, mesaj, banka bildirimi gelmedi. Banka hesabına bir para girişi de olmadı. Direkt engellettim. Yok birde polise gideceğini yazmış, bu mesajı yazan kişi.

Tirrek bir tip profil fotoğrafı vardı. Saç tipi keko, kollar ucuz dövme dolu. Bana dolandırıcı gibi geldi.

Ama olay gerçek olsa telefona bir bildirim gelirdi diye düşünüyorum haksız mıyım? Yarın ya da haftaya bankadan yazı gelse veririz gerçekten para geldiyse biz bilmiyorsak ama anlamadım çözemedim durumu. Saatte akşam, mesai ve banka işlem saati bitti.

Mune Mune ablacığım yanlış yere konu açmış olabilirim, hiçbir başlığa uymayan konulara mı yazsam buraya mı emin olamadım, kusura bakma lütfen telaşla açtım konuyu.

Mesai saatleri içerisinde para gelmesini bekleyin şimdi havaleler cep telefonu ile de oluyor olmuş da olabilir ben mesela asla cep telefonumla havale kabul etmiyorum Iban garanti böyle bir durum olmuş olabilir hic cevap yazmayın şuan

Mesai saatleri içerisinde size para gelirse irtibata geçin kişiyle çünkü şuan ne yazsanız kişiye dolandırıcı olabilir kandırabilir sizi

Mesai saatleri içerisinde para gelmesini bekleyin şimdi havaleler cep telefonu ile de oluyor olmuş da olabilir ben mesela asla cep telefonumla havale kabul etmiyorum Iban garanti böyle bir durum olmuş olabilir hic cevap yazmayın şuan

Sana gerçekten para gelmediyse kafanı karıstırma

Parasini almak isteyen gider bankaya başvurur banka yonlendirir yada banka arar.tlfla ne bileyim tabiki dolandirici itimat etmeyin kardesinize gelen yabancı hesaptan para yoksa

Eskiden telefon nolarına para atabiliyorduk, banka kartları kullanılmadan olabilir mi böyle bir şey diye. Ama numarayı engelledik daha da yazmamış, aramamış. Kim bilir kimi dolandıracak sırada. İnsan dolandırılmaya kalkınca bir şaşırıyormuş noluyor diye.

Kızlar, akşam akşam kardeşime mesaj atıldı whatsapptan, telefonuna yanlışlıkla para gönderdim elimde dekont var parayı geri gönderir misin, diye. Ama para geldiğine dair bir sms, mesaj, banka bildirimi gelmedi. Banka hesabına bir para girişi de olmadı. Direkt engellettim. Yok birde polise gideceğini yazmış, bu mesajı yazan kişi.

Tirrek bir tip profil fotoğrafı vardı. Saç tipi keko, kollar ucuz dövme dolu. Bana dolandırıcı gibi geldi.

Ama olay gerçek olsa telefona bir bildirim gelirdi diye düşünüyorum haksız mıyım? Yarın ya da haftaya bankadan yazı gelse veririz gerçekten para geldiyse biz bilmiyorsak ama anlamadım çözemedim durumu. Saatte akşam, mesai ve banka işlem saati bitti.

Mune Mune ablacığım yanlış yere konu açmış olabilirim, hiçbir başlığa uymayan konulara mı yazsam buraya mı emin olamadım, kusura bakma lütfen telaşla açtım konuyu.
Böyle bir dolandırıcılık okumuştum sanki geçenlerde. Yanlış işlemleri banka ile halletsin. Sizin hesaba para girişi olmadığı için bitmiştir olmaz polise şikayet etse ne olur göndermeseydin der adam. Tamamen yalan

Dolandırıcıdır büyük ihtimal

Arkadaşıma da geçen ay mesaj atmışlardı avukat olduğunu söylüyor önden borcunuzun son günü ödeme yapmayı unutmayın hakkınızda icra başlatılacak gibi şeyler her yolu deniyorlar.

Numaranızı nasıl bulmuş onu anlamadım

Numara bulmak çok kolay bir hale geldi. İsimle hitap etmemiş zaten mesajlarda. İsim bilmiyor. Hatta zaten kardeşimin üzerine değil, babamın üzerine.

Ben 3-4 ay önce çok bilinen bir alışveriş uygulamasından, bilgisayar faresi, 3-4 aydır saçma saçma reklam smsleri alıyorum. Firmalar numaralarıs atıyormuş diye biliyorum. Hoş bu dolandırıcı da rastgele tuşlasa her gün birkaç kişiyi yolunu bulur terbiyesiz.

Ben Yaylalar Hukuk Bürosu adlı bir firmadan şöyle bir mesaj almıştım: ödenmemiş bir borcum varmış, verilen numaraya ulaşmam gerekiyormuş yoksa hakkımda icra takibi başlatacaklarmış.

Firmayı aratınca dolandırıcı olduklarını gördüm.

Ay, evet bu mesaj bana da geldi, ama farklı bir bürodandı. Google da hakkında dolandırıcı yorumlarını okumuştum bu yüzden umursamadım. Rezalet resmen.

Dikkat edin hesabı kontrol edin.
Eşimin kullanmadığı bir hesabı var 10 yıl öncesine ait bankayla işi kalmayınca kapatmayı unutmuş hiç bakmamış.

Anadolu'daki bir öğretim görevlisinin hesabını patlatıp, bizim hesaba oradan 3 4 hesaba daha aktarım yapıp izi kaybetmişler.
Bir akşam kapıda polis var, siber suç şikayeti var hakkınızda diye akşam 8de götürdüler. Allahtan avukat olayı çözdü kurtulduk.

Dikkat edin hesabı kontrol edin.
Eşimin kullanmadığı bir hesabı var 10 yıl öncesine ait bankayla işi kalmayınca kapatmayı unutmuş hiç bakmamış.

Anadolu'daki bir öğretim görevlisinin hesabını patlatıp, bizim hesaba oradan 3 4 hesaba daha aktarım yapıp izi kaybetmişler.
Bir akşam kapıda polis var, siber suç şikayeti var hakkınızda diye akşam 8de götürdüler. Allahtan avukat olayı çözdü kurtulduk.

Şok oldum okurken. Ne rezaletler var. Evimizde oturuyoruz düzgünce ama otururken başımız belaya girebiliyor.

X